TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:59:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ugljeni hidrati nakon treninga - da ili ne? by Mauro Di Pasquale  (Pročitano 8309 puta)
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #20 poslato: Oktobar 05, 2011, 07:59:06 posle podne »

ma radim i jedem i pijem po osecaju (ne gladi ili zedji) ;) najbolje je vrsiti eksperimente na sebi i videti kako telo reaguje i ne  jurcati razne teorije zavere,ja cu da pijem i dalje 15g malto i 15g dex-a u pwm-u jer mi prija,sto ne znaci da ce svima prijati,svako je masina za sebe..a i bezukusan je svaki protein bez dexa i malta,cak i scitec koji po meni ima najbolje ukuse trenutno je blago nikakav bez uh :P
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #19 poslato: Oktobar 05, 2011, 05:00:35 posle podne »

Pa nisu nikad ni vazile kao cinjenica, to je najgore. Nego su ljudi pogresno tumacili studije, sto i sad rade
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 05, 2011, 04:00:10 posle podne »

Iskreno, ja sam najlepse izgledao kad sam isao bez UH posle treninga (mislim na PW sejk).
Ali sam zato imao unos prot. na oko 4.5g/kg! Sad kolko tih prot. je otislo u secer, to ne znam a ne verujem da ima neko, ko bi mogao dat tacan odgovor. Ali ako je istrazivanje pokazalo da je to tako, onda je to tako!  Dosta stavki, koje su nekad vazile kao cinjenica, danas su opovrgnute.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 05, 2011, 03:23:04 posle podne »

2-3 dana jakog treninga bez ugljenih hidrata za oporavak odmah posle, i četvrti dan ne mogu da treniram normalno...

izbaciću ih uveče kad ne treniram, ali meni su svi treninzi večernji....  ne može bez UH

a vi kako izdržite svaka čast ;)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 04, 2011, 11:23:28 posle podne »

P:UH = 1:2 ??? To su ogromne količine šećera onda. Ne bih se složio sa tim. Uzimajući u obzir da unosimo 30ak grama proteina u PWM-u, to bi značilo da ubacimo i 60g uh. Previše, zaista(bilo da ima viška kg ili ne).
Sačuvana
misae
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 181

"Tko trci, taj ne hoda" Alan Ford

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 04, 2011, 11:08:03 posle podne »

Zanimljive su vam konstatacije i slazem se sa R=om....
Negde sam citao da odnos Proteina : UH  za napredak treba da bude 1:2 to se verovatno misli za ljude bez viska :) a kakav je za ljude sa viskom? :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 04, 2011, 09:38:10 posle podne »

10-15g malto i još toliko dekstroze i meni super. :) Bez da razmišljam o anaboličkim procesima. :D Jedino bi izbacivanje uh nakon treninga možda dobro išlo na ruku ljudima sa viškom kg.
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 02, 2011, 04:54:30 posle podne »

i milos sarcev kaze UH obavezno u PWM,a i oseti se razlika sa i bez UH posle treninga
Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 02, 2011, 09:40:21 pre podne »

tl : dr
Anyway Lyle i Layne kazu da treba uh posle i to je meni dovoljno da se odlucim
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2011, 03:04:18 pre podne »

Nzm ja baš ovo... iskreno, veliko je pitanje o kojoj količini proteina je reč, dostupnost istog itd.
Ono što je svakako fact i što se zamera svim ovim studijama i jedna je od osnovnih stvari jeste kako čitati studiju. Ok, oni su pokazali da je sinteza proteina povećana. Ono što se prvo treba zapitati jeste da li sinteza proteina mora da bude isto što i mišićni rast? (Da ne dajem primere kako aktiviranje mTOR-a ne mora i nije jedini bitan faktor, niti zapravo sinteza KOJIH proteina je povećana isl.)
Ono što je takoĂ°e fact, jeste da telo gleda da se primarno oporavi od aktivnosti (energetski i strukturno), a tu negde u tom procesu leži osnov za prilagoĂ°avanje nametnutom režimu rada (hipertrofijom, CNS, bolji metabolizam energije ako su sportovi izdržljivosti u pitanju itd.)

Ono što je rekao za ins osetljivost, stvarno nisam siguran koliko je tačno. A o5 postoje i energetske potrebe koje se trebaju zadovoljiti. Iskreno, malo je fishy. Ono što stoji jeste da na ins nivoe podjednako utiču protein i UH, ali mojom nekom logikom je bolje imati UH nego da fale ako se baš ne radi neki strožiji režim ishrane.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 02, 2011, 01:50:07 pre podne »

Pazi, poznato je već da je Leucin sam po  sebi dovoljan za postizanje optimalnog nivoa insulina nakon treninga. Zato na priču o pwm-u bez u.h. treba gledati i iz tog ugla.
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 02, 2011, 01:43:13 pre podne »

Pa to i ja kazem, bolje dex nego cokoladica ili tako nesto... Al ovaj Dr. Mauro Di Pasquale me zeznu sada skroz... Oce covek da mi ne da da pijem najjeftiniji suplement :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 02, 2011, 01:35:29 pre podne »

Meni lično prija 20-30g uh nakon treninga i koristim ih. Ne osećam se isto sa i bez šećera u PWM-u.
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 01, 2011, 11:43:47 posle podne »

i sta sad mi nindze da radimo? :P
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 01, 2011, 11:12:43 posle podne »

E jbg sad... Bolje da nisam ni cito ovo...

Što? :)
Zato sto sam ja mislio drugacije :D I pridrzavao se drugacijeg... :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.