TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397190 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 09:20:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet (Alen Radosevic i ostala kompanija) :)  (Pročitano 5091 puta)
mladen92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41


« Odgovor #18 poslato: Jul 28, 2012, 05:46:54 posle podne »

Moye mala pomoc oko treninga , treniram  3 god i sad sam pravio 10 dana pauyu posle god dana bey propustenog treninga.. visok 185  tezak 84 , u poslednje vreme slabijem dodajem pa sam mislio da izmenim program, pa ajde pomoc oko ovog treninga, licno ga sastavio ;)
PONEDELJAK
Grudi
1. Bench 4x 12, 10 ,8, 6
2. kosi potisak bucicama 4x 12,10, 8 , 6
3. propadanja 3x do otkaza
4. neke sajle( kros, ili npr neko od razvlacenja) 3x 12, 12, 12
5. Gornji stomak
UTORAK   Ledja
1. Mrtvo dizanje 5x 12, 10, 8, 6, 10
2. Vratili 3x8
3.Dvorucno veslanje u predklonu 4x 12, 10,8, 6
4. Vucenje iza glave 3x 12,10,8
5.Donji stomak

Dan pauze
 

CETVRTAk Ruke
1. Dvorucni 4x 12,10,8,6
2. Brahijalis 3x 12, 10 , 8
3. Koncentracioni ili skotova klupa bucicom 3x 12,12,12
1. potisak na lat 3x 12,10,8
2.uski bench 4x 12,10 , 8,6 ili potisak sa cela druge nedelje
3.kik bek 3x 12,10,10  ili potisak bucicom iza glave
4. Bocni stomak
 PETAK Ramena
1. potisak iza glave na smitu 4x 12,10,8,8
2. Potisak bucicama za prednje rame 4x 12, 10 ,8,8
3. bocno letenje 3x 12,10 ,8
4. letenje za prednje rame 3x 12,12,12
5. Sleganje ramenima za trapez 4x 12, 10, 8, 8
6. Gornji stomak
Subota Noge
1.sutiranje 3x 12,10,10
2. Cucanj  5x 12,10,8,6,10
3. Zadnja loza na spravi ( sutiranje u nazad)
4. iskorak 3x 12, 10 ,8
5. listovi  4x 20,20, 15,15,12
 Stomak donji
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Oktobar 13, 2011, 10:30:15 pre podne »


Citat

Ćao, dobrodošla na forum :)

Već si dobila lep odgovor od Alena.

Za ishranu, generalno je ok,  ono što je na prvom mestu je da izbaciš sve iz pekare, slatkiše, gazirane i obične sokove, belo brašno, jako slanu hranu, mesne preraĂ°evine, masti, masno meso, grickalice...

mlečni proizvodi su ok, ali nemoj preterivati sa količinom mleka i jogurta, nekome smetaju više nekome manje, ali uglavnom dosta daju naduven izgled :)  meni lično prija kad ih smanjim...

voćkicu možeš po koju izmeĂ°u obroka ujutru.  Bitno je da glavni deo u tvojoj ishrani budu proteini, čisto meso - pileće, ćureće, riba... sa salatama... belance...

Za protein slobodno, nećeš se ugojiti (umastiti) od njega. On je kao hrana.  Možeš ga piti izmeĂ°u obroka kad ne stigneš da jedeš i obavezno posle treninga.

Moja preporuka za devojke je Scitec 100% whey professional :)  divan je ukus, a i kvalitet je vrhunski

Sve navedeno sam izbacila, a sto se tice jogurta pijem povremeno ella jogurt. Mleko ne konzumiram ni inace tako da s tim nemam problema.  :)

Vidim da Scitec 100% Whey Professional ima vise ukusa, da li mozda ima neki koji je najbolji? Mislim po tvom misljenju?  :) :)

jagoda bela čokolada :)   ili čokolada lešnik :)

nema greške!  divni suuu
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 12, 2011, 10:59:34 posle podne »

Tijana, možeš uzeti i L carnitine ali mislim i da nema potrebe za tim. 177cm/72kg(ako sam dobro shvatio) neće ti praviti puno problema, uz ishranu na kojoj sada radimo, na putu ka tvom cilju.

Sama promena ishrane daće ti sada jedan "kick", pa će kilaža početi da pada. Prati taj trend, obrati pažnju kada doĂ°e do zastoja, javi nam ovde, pa ćemo onda nešto promeniti, a možda tada bude prilika i da se ubaci neki sagorevač. ;)

Pokušavam da razmišljam i o tvom džepu i o tvom cilju, istovremeno. :)
Sačuvana
Andrea.Savic
Gost
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 12, 2011, 10:40:12 posle podne »

Zaista fantastican ukus- jagoda-bela chokolada. Isto tako je choko lesnik super. Ne bih znala koji je bolji. :) Kupis jednom jedan ukus, pa drugi ;)
Sačuvana
tijana21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 12, 2011, 10:16:55 posle podne »

Scitec ima prilično verne i odlične ukuse, tako da izaberi prema onome što lično preferiraš. :) Meni lično najviše se dopao ukus jagoda-bela čokolada.

Hvala Roberte. Mislim da cu i ja uzeti taj. Zvuci ukusno vec sad.. :)
Reci mi da li mozda znas, da li je ok uzimati l-karnitin? On bi trebao da daje dodatnu energiju prilikom treninga, koliko je to istina? :)
Sačuvana
What doesn't kill you, makes you wish it did.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 12, 2011, 07:58:07 posle podne »

Scitec ima prilično verne i odlične ukuse, tako da izaberi prema onome što lično preferiraš. :) Meni lično najviše se dopao ukus jagoda-bela čokolada.
Sačuvana
tijana21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 12, 2011, 10:25:02 pre podne »


Citat

Ćao, dobrodošla na forum :)

Već si dobila lep odgovor od Alena.

Za ishranu, generalno je ok,  ono što je na prvom mestu je da izbaciš sve iz pekare, slatkiše, gazirane i obične sokove, belo brašno, jako slanu hranu, mesne preraĂ°evine, masti, masno meso, grickalice...

mlečni proizvodi su ok, ali nemoj preterivati sa količinom mleka i jogurta, nekome smetaju više nekome manje, ali uglavnom dosta daju naduven izgled :)  meni lično prija kad ih smanjim...

voćkicu možeš po koju izmeĂ°u obroka ujutru.  Bitno je da glavni deo u tvojoj ishrani budu proteini, čisto meso - pileće, ćureće, riba... sa salatama... belance...

Za protein slobodno, nećeš se ugojiti (umastiti) od njega. On je kao hrana.  Možeš ga piti izmeĂ°u obroka kad ne stigneš da jedeš i obavezno posle treninga.

Moja preporuka za devojke je Scitec 100% whey professional :)  divan je ukus, a i kvalitet je vrhunski

Sve navedeno sam izbacila, a sto se tice jogurta pijem povremeno ella jogurt. Mleko ne konzumiram ni inace tako da s tim nemam problema.  :)

Vidim da Scitec 100% Whey Professional ima vise ukusa, da li mozda ima neki koji je najbolji? Mislim po tvom misljenju?  :) :)
Sačuvana
What doesn't kill you, makes you wish it did.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 12, 2011, 10:09:14 pre podne »

Cao svima.

Da ne duzim, odmah cu preci na stvar. :)

Pre dva meseca odlucila sam se za mnogo zdraviji zivot nego sto je bio. Pocela sam da treniram kick box (treninzi su 2 puta nedeljno), a ostalim danima radim vezbe. Znaci vezbam 5 puta nedeljno. Ishranu sam izbalansirala.

To podrazumeva:
- Dorucak: musli, neko voce, ovsene pahuljice i slicno, svaki dan drugaciji obrok.
- Rucak: uglavnom pilece belo meso (svinjsko meso ne volim, a na ribu alergicna), integralni pirinac, salate svih vrsta, svo povrce koje mogu da nadjem, uglavnom sveze ili skuvano.
- Vecera: ella sir, ella jogurt, salate svih vrsta

Ne jedem beli hleb, nista sto u sebi ima belo brasno.

Visoka sam 177cm i imala sam 78kg. Sada imam 72kg i super napredujem sa mrsavljenjem sto mi je i cilj. Medjutim, od dosta ljudi sam cula da piju whey protein posle treninga, pa me zanima da li bih mozda ja trebala to piti? Mnogo njih mi je reklo da se od toga dobija na tezini i na misicima, pa me zanima koliko je to istina... I kakve su vase preporuke za njega? Da li mi to treba ili ne? :)

Unapred hvala  :)

Ćao, dobrodošla na forum :)

Već si dobila lep odgovor od Alena.

Za ishranu, generalno je ok,  ono što je na prvom mestu je da izbaciš sve iz pekare, slatkiše, gazirane i obične sokove, belo brašno, jako slanu hranu, mesne preraĂ°evine, masti, masno meso, grickalice...

mlečni proizvodi su ok, ali nemoj preterivati sa količinom mleka i jogurta, nekome smetaju više nekome manje, ali uglavnom dosta daju naduven izgled :)  meni lično prija kad ih smanjim...

voćkicu možeš po koju izmeĂ°u obroka ujutru.  Bitno je da glavni deo u tvojoj ishrani budu proteini, čisto meso - pileće, ćureće, riba... sa salatama... belance...

Za protein slobodno, nećeš se ugojiti (umastiti) od njega. On je kao hrana.  Možeš ga piti izmeĂ°u obroka kad ne stigneš da jedeš i obavezno posle treninga.

Moja preporuka za devojke je Scitec 100% whey professional :)  divan je ukus, a i kvalitet je vrhunski
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 12, 2011, 06:14:14 pre podne »

Praktično je nebitno, razlika je u brendovima pa se ne opterećuj previše time koliko je koji kvalitetan, pošto danas svi moraju da imaju kvalitet kako bi uopšte bili kompetentni na tržištu.

Razlika je još i u nekim dodacima koje se stavljaju u te proteine tipa neki imaju više glutamina ili opet nekih drugih aminokiselina itd, ali kažem ti to tebi nije previše bitno.

Fokusiraj se na firme kao što su Scitec, Dymatize, Biotech Nitrogold je odličan, Gaspari, Labrada i naravno Twinlab...to su sve proverene firme i nema greške.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
tijana21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 11, 2011, 02:26:33 posle podne »

Ne može biti zamena za obrok kad već jeste obrok, hrana ko i svaka druga, samo što moraš shvatiti da whey sam po sebi nije kompletan obrok nego samo protein, tako da ako je to cilj obroka - da uneseš samo proteine onda je i svrha ispunjena...kontaš?

Kontam. Ako bi htela da kupim, koji bi mi whey preporucio? posto ima vise vrsta koliko vidim.
Sačuvana
What doesn't kill you, makes you wish it did.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 11, 2011, 02:04:48 posle podne »

Ne može biti zamena za obrok kad već jeste obrok, hrana ko i svaka druga, samo što moraš shvatiti da whey sam po sebi nije kompletan obrok nego samo protein, tako da ako je to cilj obroka - da uneseš samo proteine onda je i svrha ispunjena...kontaš?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
tijana21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 11, 2011, 11:48:35 pre podne »

Iz tih kombinacija izbaci samo kornflex pošto je on smeće...ovo ostalo je OK, a laneno seme obavezno samo mleveno.

Ok je ako to voće nije solo za doručak, ali opet ponavljam uvek su ti potrebni i neki proteini. Generalno ishrana koja je zdrava vrlo često je i jednolična, ali to nije ništa loše.

 Za oporavak ti treba san i dovoljno proteina u ishrani, suplementacija ti ne treba ništa kritično, ukoliko osećaš umor onda je to zato što ne unosiš dovoljno proteina kroz ishranu.

Citala sam da se whey moze koristiti kao zamena za obrok, na primer dorucak, koliko je to istina? Stvarno mi je zao sto toliko maltretiram s pitanjima, ali kazu ko pita ne skita.. :)
Sačuvana
What doesn't kill you, makes you wish it did.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 11, 2011, 11:34:05 pre podne »

Iz tih kombinacija izbaci samo kornflex pošto je on smeće...ovo ostalo je OK, a laneno seme obavezno samo mleveno.

Ok je ako to voće nije solo za doručak, ali opet ponavljam uvek su ti potrebni i neki proteini. Generalno ishrana koja je zdrava vrlo često je i jednolična, ali to nije ništa loše.

 Za oporavak ti treba san i dovoljno proteina u ishrani, suplementacija ti ne treba ništa kritično, ukoliko osećaš umor onda je to zato što ne unosiš dovoljno proteina kroz ishranu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
tijana21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 11, 2011, 09:33:36 pre podne »

OK evo nas i na tvojoj temi. Već sam ti objasnio šta je whey i čemu služi i da to sa gojenjem od wheya je čista glupost.

E sad gledam tvoju ishranu ne mogu da se otmem utisku da ima nešto manje proteina nego što bih ja voleo da unosiš, pošto recimo koliko vidim za doručak jedeš samo UH i što jeverovatno najgora moguća opcija jedeš samo voće u nekim danima.

Musli ukoliko je onaj iz kartonskog pakovanja (proizvĂ°ačko pakovanje) će ti više škoditi nego pomoći, tako da bih ga ja izbacio.

Pre bih išao ponekad sa dva ili tri jaja uz te ovsene, Možda šaku badema ili recimo naku kombinaciju integralnih zrna sa mlevenim lanenim i nemasnim jogurtom, ono na šta ciljam je da imaš neki izvor proteina životinjskog porekla u doručku, a ne samo UH kao što je kod tebe slučaj.

Sve ostalo je OK, piletina je sasvim u redu, možeš i govedinu ponekad bez problema, samo jedi mlevenu akoplaniraš da ju svariš LOL

E sad whey protein posle treninga nisam siguran koliko ti je potreban, ali recimo ako hoćeš više opcija za doručak onda možeš whey protein sa ovsenima za doručak. Ovako ćeš dobiti proteina u doručku, a nećeš povećati vreme spremanja hrane što je nekim ljudima problem.

Generalno ukoliko ne ideš u teretanu i nije ti cilj da nabacuješ neku mišićnu masu onda ti whey posle treninga ništa ne znači.

Musli kupujem u zdravoj hrani, sama ga sastavljam (ovsene pahuljice, laneno seme, kockice onog susenog ananasa i cornflakes), ne znam koliko je to zdravo? A sto se tice voca za dorucak, tu uglavnom ubacim jabuku u onaj supersecko i tako izrendane pomesam sa ovsenim i lanenim semenom... to predpostavljam takodje nije preporucljivo? :) Ima li jos nesto sto bih mogla za dorucak a da nisam spomenula i sto nisi spomenuo? :)

E sad imam jos jedno pitanje. Sta bi mi preporucio da uzmem da popijem posle treninga, da se oporavim malo? Posto ne planiram da nabijam misicnu masu, onda mi whey verovatno nije potreban.
Sačuvana
What doesn't kill you, makes you wish it did.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 11, 2011, 09:21:23 pre podne »

OK evo nas i na tvojoj temi. Već sam ti objasnio šta je whey i čemu služi i da to sa gojenjem od wheya je čista glupost.

E sad gledam tvoju ishranu ne mogu da se otmem utisku da ima nešto manje proteina nego što bih ja voleo da unosiš, pošto recimo koliko vidim za doručak jedeš samo UH i što jeverovatno najgora moguća opcija jedeš samo voće u nekim danima.

Musli ukoliko je onaj iz kartonskog pakovanja (proizvĂ°ačko pakovanje) će ti više škoditi nego pomoći, tako da bih ga ja izbacio.

Pre bih išao ponekad sa dva ili tri jaja uz te ovsene, Možda šaku badema ili recimo naku kombinaciju integralnih zrna sa mlevenim lanenim i nemasnim jogurtom, ono na šta ciljam je da imaš neki izvor proteina životinjskog porekla u doručku, a ne samo UH kao što je kod tebe slučaj.

Sve ostalo je OK, piletina je sasvim u redu, možeš i govedinu ponekad bez problema, samo jedi mlevenu akoplaniraš da ju svariš LOL

E sad whey protein posle treninga nisam siguran koliko ti je potreban, ali recimo ako hoćeš više opcija za doručak onda možeš whey protein sa ovsenima za doručak. Ovako ćeš dobiti proteina u doručku, a nećeš povećati vreme spremanja hrane što je nekim ljudima problem.

Generalno ukoliko ne ideš u teretanu i nije ti cilj da nabacuješ neku mišićnu masu onda ti whey posle treninga ništa ne znači.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.162 sekundi sa 18 upita.