TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397076 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 05:39:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako do znanja ali i do sertifikata?!  (Pročitano 20327 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #43 poslato: Novembar 03, 2011, 11:10:56 posle podne »

Ok su rezultati,ali na koji nacin,anti-fudbalom,mada tako igra samo kad je slabiji,realan je a i to je nesto pa kad dodje Barsa on stavi 3 zadnja vezna i 4 stopera u ekipu...Ja sam vise za opciju rezultati uz lep fudbal,ili lep fudbal uz solidne rezultate ali NIKAD rezultati bez lepote igre,a najgori fudbal je igrao sa Interom i Celzijem ali tu je Barsa da ga spusti na zemlju.
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5115


« Odgovor #42 poslato: Novembar 03, 2011, 09:52:31 posle podne »

murinja placaju toliko jer ima rezultate , da ne zna ne bi imao rezultate

Sačuvana
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1267


BRO-SLAYER

« Odgovor #41 poslato: Novembar 03, 2011, 09:03:52 posle podne »

.
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #40 poslato: Novembar 03, 2011, 08:40:38 posle podne »

Ceo zivot govorim svom okruzenju da lova i znanje nemaju puno veze,tj. da neko ko je ekspert iz bilo koje oblasti ne mora da znaci da ce biti i neko ko ima na racunu sedam cifara ili vise,ali okolina tvrdi da nije tako...Drago mi je da vidim da ljudi koji predstavljaju nesto isto tako misle. A ono sto je po meni glavni faktor za zaradjivanje novca je prodavanje magle narodu,nesto sto politicari najbolje rade,na pitanje odgovaraju pitanjem,na optuzbu optuzbom,mazu oci nekim glupostima,idu na moc sugestije i govore ono sto slusaoc zeli da cuje a sve u cilju materijalne koristi i racun svakog dana sve unosniji.Mnogi se ne bi slozili sa ovim ali...Jose Murinjo,najplaceniji fudbalski trener na svetu,osvojio dosta toga sa vise klubova,ali covek koji po fudbalskom znanju nije ni medju 10 trenera na svetu,a po uspesnosti i po zaradi medju prva 3.Zasto je to tako,pa covek je vrhunski manipulator i psihicki utice na igrace,a to radi ubedljivo i bez greske,toliko dobro da je bitno da je igrac samo fizicki spreman,a moze da bude i ispod prosek po znanju,on ga ubedi da je taj ispod prosecni igrac ustvari vanprosecan i vrhunski fudbaler...Po ovome ispadne da demantujem sam sebe,ali nije tako,vec Murinjo samo dokazuje da ne morate imati toliko znanja o materiji ako znate sa ljudima i ako ste dobar psiholog.Ali dobro tu je Barsa da ga spusti na zemlju.  ;D    Sve u svemu da bi neko bio uspesan mora iz vise oblasti da bude dobar,a ne samo iz nekoliko.  :) A sto se tice DIF-a moje misljenje je da tu treba samo da se neke stvari oduzmu,neke dodaju i da ljudstvo koje tamo predaje a i koje uci to radi da bi prenelo odnosno steklo znanje...
« Poslednja izmena: Novembar 03, 2011, 08:44:55 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #39 poslato: Novembar 03, 2011, 09:29:58 pre podne »

To je OK i ja te u potpunosti dobro razmem i to što ti radiš jer se ni ja ne razlikujem u načinu razmišljanja, samo sam hteo da skrenem pažnju na to da zaraĂ°ivanje novca nije proporcionalno stečenom znanju, jer se pare lakše zarade od znanja ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5115


« Odgovor #38 poslato: Novembar 02, 2011, 11:29:22 posle podne »

learn ne obuhvata samo znanje iz ove oblasti :P , oni koji me znaju znaju da nista ne radim slucajno

stvar je u tome sto ja necu da radim tako kako feelgood radi kolike god pare bile
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #37 poslato: Novembar 02, 2011, 10:10:11 posle podne »

Kao prvo DIF je državna institucija i kao takva (što su uostalom sve forme masovnog obrazovanja) nije fokusiran na pojedinca niti treba da bude. Nego taj pojedinac treba da se istakne svojom željom da nauči jer sam profesor neće ići okolo od studenta do studenta (niti treba to da radi) i vući ga za rukav da mu kaže gde ima šta da se nauči.

Što se odnosa znanja i rezultata (kako u stručnoj oblasti tako i u finansijama) to je skup više faktora.

ViĂ°am ljude sa neverovatnim ekspertskim znanjem koji žive u bedi i ljude koji ne umeju ništa da urade u svojoj oblasti i opet imaju dovoljno finansijskog uspeha.

Zapamtite stvaranje novca nema nikakve veze sa znanjem ili obrazovanjem.

Markoni bi, sa CP sertifikacijom, po tome bio daleko ispred zarade nekog Dr. Feel Good - a ali nije, jer novac je nešto sasvim drugo i stvara se na sasvim drugi način.

Isto tako se nije da se ne slažem sa tom rečenicom koju Markoni forsira "more you learn - more you earn", ali svo znanje ovog sveta ti neće doneti pari ako je sav tvoj fokus usmeren na "learn" faktor (barem kad je stručna literatura u pitanju - trenutno oblasti fitness trenera).

Šta više, ja sam veći pristalica da se za svaku knjigu koju pročitam iz oblasti mog sporta ili ishrane, pročitam minimum 2 iz oblasti marketinga, poslovanja i nimalo zanemarljivo moderne filozofije, jer to je onaj aspekt poslovanja koji od kvalitetnog ličnog trenera (ili bilo koje druge struke) može da stvori i dobar posao.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan L.
Gost
« Odgovor #36 poslato: Novembar 02, 2011, 06:44:57 posle podne »

ako hoces znanje, onda ides kod onoga koji je najbolji u oblasti koja te znanima, ne internet najbolji , vec oni koji proizvode rezultate, odes kod njih na intership, platis, pitas sta da ucis i odakle , ustedis vreme i novac

koliko ces zaraditi zavisi koliko znas, sve ostalo je kratkog daha, jer ono sto je najbolja reklama je rezultat, mozes da radis koliko hoces ako radis gluposti koje ne dovode do rezultata, zato je najbolje uraditi ono sto sam prvo pomenuo, jer imas informacija koliko hoces, najveci problem je odabrati
Slazem se sa ovim sto kazes,a sto se tice odabira zato sam i pokrenuo ovu temu da cujem vasa iskustva,misljenja...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #35 poslato: Novembar 02, 2011, 06:40:18 posle podne »

Pa to nije znanje sa potpisom i pečatom to je samo potpis i pečat, a znanje je nešto sasvim drugo i gotovo da nema veze sa sertifikacijom.

To bi trebala da bude potvrda onoga što se već zna, ali češće je suprotno nego ne...na žalost.Upravo iz tog razloga sam više za DIF nego za neke druge institucije, ali na DIF - u nema bodybuildinga...
Ok,ali ako nesto upises da bi stekao znanje a Sertifikat ti je samo sredstvo za ljude kojima treba papir koji kaze da ste neko ko je kvalifikovan za taj posao(a takvih ljudi ima i previse) onda ne bi trebalo da dodje do odsustva znanja. Na DIF-u nema BB-a ali i to sto ima nije uradjeno dovoljno dobro,ako uzmes kondiciju prave te budalom,jer Djoka Konj dekan i glavni na kondiciji malo voli da seza,ako uzmes recimo rekreaciju onda je opusteno i ne radis skoro nista(ovo su reci mojih drugara koju studiraju tamo,rec je o DIF-u u BG).A sto je meni takodje lose kod toga faksa,napravili su ga teskim za zavrsiti sa nekim ne toliko vaznim stvarima za taj posao,a suplemente pljuju kao da su narkotici u pitanju...Slazem se da kod nas nema bolje opcije od DIF-a,ali tako reci to je i jedina,jer visu trenersku ne racunam u skolu...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5115


« Odgovor #34 poslato: Novembar 02, 2011, 05:26:54 posle podne »

ako hoces znanje, onda ides kod onoga koji je najbolji u oblasti koja te znanima, ne internet najbolji , vec oni koji proizvode rezultate, odes kod njih na intership, platis, pitas sta da ucis i odakle , ustedis vreme i novac

koliko ces zaraditi zavisi koliko znas, sve ostalo je kratkog daha, jer ono sto je najbolja reklama je rezultat, mozes da radis koliko hoces ako radis gluposti koje ne dovode do rezultata, zato je najbolje uraditi ono sto sam prvo pomenuo, jer imas informacija koliko hoces, najveci problem je odabrati
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #33 poslato: Novembar 02, 2011, 04:57:53 posle podne »

Više ćeš naučiti ako pohaĂ°aš kurs za neki jači strani sertifikat, nego na domaćem faksu. Jedno vreme sam razmišljao da je takav domaći fax dobro imati u smislu zvaničnog pokrića obrazovanja, a da za to vreme samostalno učiš za neki dobar sertifikat. Ali, onda se zapitam ko je tu lud i što uopšte 4-5 godina se vrteti sa takvim fakultetom samo zbog formalnog obrazovanja i nikakve druge koristi?! Ispada da treba da daješ grdan novac za školarinu, a plus da samofinansiraš i privatnu edukaciju.

Bolje onda završavati neki drugi fax, van ove oblasti, i isto raditi na sticanju meĂ°unarodnog sertifikata, pa onda imaš barem dve varijante za dalji životni put - jednu koju nosi fakultet(i koji nema veze sa fitnesom), a drugu koju nosi sertifikat iz fitnesa.  To je neko moje razmišljanje.

fakultet je odskočna daska...

a za znanje si uvek sam "odgovoran"  i sa moje tačke gledišta, koliko ćeš znanja steći zavisi samo od toga koliko si "iznutra"motivisan.... znači strast prema poslu, i rad, rad rad
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: Novembar 02, 2011, 04:49:23 posle podne »

naravno, svako bira svoj put...

kao što sam rekla, znanje ne dovodim u pitanje, to je osnovna stvar...  i da voliš to što radiš... onda nema brige

a sertifikat jeste bitan... ja ih imam gomilu... strani jezici, računari, fitnes, nebitno...  a iz svih tih oblasti zaista imam znanje, jer su sve priznati i poznati svetski sertifikati i ne bi prošao da nemaš to znanje :)

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #31 poslato: Novembar 02, 2011, 09:02:31 pre podne »

Pa to nije znanje sa potpisom i pečatom to je samo potpis i pečat, a znanje je nešto sasvim drugo i gotovo da nema veze sa sertifikacijom.

To bi trebala da bude potvrda onoga što se već zna, ali češće je suprotno nego ne...na žalost.Upravo iz tog razloga sam više za DIF nego za neke druge institucije, ali na DIF - u nema bodybuildinga...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan L.
Gost
« Odgovor #30 poslato: Novembar 01, 2011, 06:10:15 posle podne »

Zbog sertifikata te neće niko nigde ceniti. Fora je šta ti umeš da izvedeš sa svojom sertifikacijom ili znanjem.
Jedno bez drugog ne ide.  :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #29 poslato: Novembar 01, 2011, 06:09:24 posle podne »

:)  nemoj očekivati da će ti neko ovde extra ceniti to što ćeš imati sertifikat :)

ali ti si taj koji gradi svoju karijeru i samo napred!
Sertifikat je tu samo za te koji ga traze kao neki dokaz ili sta vec,a znanje je ono sto odredjuje kvalitet nekog kao trener i naravno jos neke osobine,ali znanje uvek treba da bude na prvom mestu,mada i taj Sertifikat mora da predstavlja neku vrstu znanja jer ne verujem da se dobija tek tako...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 13 upita.