TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 10:33:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako do znanja ali i do sertifikata?!  (Pročitano 20333 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2011, 09:15:03 pre podne »

Ako vas zanima sertifikat, ACSM (American College of Sports Medicine) ima najjace sertifikate, koji su priznati u svim zemljama sveta (s tim da u Srbiji nisu ni culi za to), postoji nekoliko kategorija za koje se mozete specijalizovati, a najpopularnija je naravno personalni trener. Polaganje je moguce preko interneta i iz Srbije, konkretno znam da je moguce polagati na 4 lokacije u BG i jednoj u NS. Cena je jeftina, negde oko 200 dolara je polaganje, a jos toliko izadje literatura koja se dostavlja i u Srbiju. Savetuje se priprema od 3 do 6 meseci, zavisno od vaseg prethodnog znanja. Ova diploma vas stavlja na sam vrh i omogucava vam posao u bilo kojoj razvijenijoj zemlji, a literatura koju je potrebno nauciti je korisnija nego verovatno 2 Difa da ste zavrsili. Jedina mana ovog sertifikata je sto stvarno ne znam sta cete sa njim u Srbiji, s obzirom da kod nas ne postoji zakon o tome, medjutim ako ikad bude postojao zakon da samo sertifikovani treneri mogu da rade u teretanama, klubovima itd, vi cete spadati u elitu.
S obzirom da bih u veoma kratkom vremenskom periodu trebao da odbranim Master rad, ovo je prvo sto cu da polozim kada zavrsim sa tim. Iskreno, vise zbog znanja koje bi dopunio u dobroj meri, nego zbog tog sertifikata, medjutim ko zna gde ce vas zivot odvesti, pogotovo ako ste u dvadesetim.

Ako nekog zanima nek pogleda na zvanicnom sajtu ACSM, ako vas zanimaju sertifikati, to je najbolje sto mozete da dobijete igde na svetu. Pozdrav!


hvala ti puno na informacijama!    Ako imaš još info, pošalji...      Ja sam polagala nekoliko ispita i imam par seminara za spinning i znam da mi je pisalo da su mi to ujedno bodovi i za ACSM...

znači može i do nas da doĂ°e literatura?  pošto sam se ja izgubila na sajtu  i skontala da je to samo za Amere....


javi please :)
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2011, 09:18:37 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 24, 2011, 09:12:51 posle podne »

Kurs prve pomoći bi po pravilu trebalo da rade svi treneri i da ga redovno obnavljaju, samo opet mi tek dobili novi zakon o sportu...

igrom slucaja sam bio na "promociji" novog zakona o sportu na Spensu, to je zakon koji je toliko glupav i neodrziv da je uopste apsurdno nadati se da ce on ista promeniti situaciju u sportu. Tako da, ovako kako je sada, racunajte da ce biti i za 15 godina.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5115


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 24, 2011, 08:16:43 posle podne »

mislio sam za ACSM , jer ovaj nas oni ne prihvataju
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 24, 2011, 06:14:22 posle podne »

Kurs prve pomoći bi po pravilu trebalo da rade svi treneri i da ga redovno obnavljaju, samo opet mi tek dobili novi zakon o sportu...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5115


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 24, 2011, 09:33:34 pre podne »

ako hoces preko da radis onda ACSM zavrsi , samo mislim da je uslov da zavrsis i kurs prve pomoci , mada nisam 100% siguran to bi trebao proveriti na sajtu

ako hoces znanje onda ides u USA gde najbolji profesor iz te oblasti koja te zanima radi, i tamo ucis
ili odes kod najboljih iz oblasti koja te zanima platis im za intership i kupis fore i fino ti kazu sta treba da naucis, informacija ima koliko hoces samo pitanje je sta od toga dovodi do rezultata , tako da ces manje vremena gubiti citajuci i radeci ono sto ne treba

koliko se secam black stena je pisao da ce sertifikaciju za rad u teretani kod nas raditi bb savez, verovatno ce i fitnes savez isto to raditi , samo za to treba para, ipak trebaju negde drzati i neko treba drzati, verovatno ce to biti zvanje tipa bodibilding instruktor ili fitnes instruktor istu mogucnost ce imati i drugi savezi za svoju oblast

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 24, 2011, 07:56:22 pre podne »

Novi zakon o sportu zahteva sertifikaciju za rad u teretani, tako da toga ima i kod nas i nije nikad ni bio problem zakon jer zakon je postojao i do sada, samo što je bio sa početka 90tih, ali je problem u sprovoĂ°enu zakona, što ostaje da se vidi u narednom periodu kada bi novodonešen zakon trebao i da stupi u potpunosti na snagu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 24, 2011, 12:02:35 pre podne »

Ako vas zanima sertifikat, ACSM (American College of Sports Medicine) ima najjace sertifikate, koji su priznati u svim zemljama sveta (s tim da u Srbiji nisu ni culi za to), postoji nekoliko kategorija za koje se mozete specijalizovati, a najpopularnija je naravno personalni trener. Polaganje je moguce preko interneta i iz Srbije, konkretno znam da je moguce polagati na 4 lokacije u BG i jednoj u NS. Cena je jeftina, negde oko 200 dolara je polaganje, a jos toliko izadje literatura koja se dostavlja i u Srbiju. Savetuje se priprema od 3 do 6 meseci, zavisno od vaseg prethodnog znanja. Ova diploma vas stavlja na sam vrh i omogucava vam posao u bilo kojoj razvijenijoj zemlji, a literatura koju je potrebno nauciti je korisnija nego verovatno 2 Difa da ste zavrsili. Jedina mana ovog sertifikata je sto stvarno ne znam sta cete sa njim u Srbiji, s obzirom da kod nas ne postoji zakon o tome, medjutim ako ikad bude postojao zakon da samo sertifikovani treneri mogu da rade u teretanama, klubovima itd, vi cete spadati u elitu.
S obzirom da bih u veoma kratkom vremenskom periodu trebao da odbranim Master rad, ovo je prvo sto cu da polozim kada zavrsim sa tim. Iskreno, vise zbog znanja koje bi dopunio u dobroj meri, nego zbog tog sertifikata, medjutim ko zna gde ce vas zivot odvesti, pogotovo ako ste u dvadesetim.

Ako nekog zanima nek pogleda na zvanicnom sajtu ACSM, ako vas zanimaju sertifikati, to je najbolje sto mozete da dobijete igde na svetu. Pozdrav!
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 23, 2011, 09:14:40 posle podne »

Slazem se sa Robertom...
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3930


Dip. trener

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 23, 2011, 08:28:55 posle podne »

Dif ti omogucava da radis bilo gde,i slobodno upisi Dif,ima toga sto je korisno,uzmi diplomu da bi mogao da radis,a znanja koja ces primenjivati izucavaj iz literature koju sam odaberes,pogotovo strane....sto kazu nek pricaju oni sta oce ,ti kad zavrsis faks mozes da radis sta hoces boli te uvo za beskorisna predavanja
kao sto rece seph..zavrsi ti neki fax da imas papir za tvoj rad..a znanje stici gde god mozes i kako god mozes..veruj mi trebace ti znanja nikad dosta
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 365

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 23, 2011, 04:46:11 posle podne »

Dif ti omogucava da radis bilo gde,i slobodno upisi Dif,ima toga sto je korisno,uzmi diplomu da bi mogao da radis,a znanja koja ces primenjivati izucavaj iz literature koju sam odaberes,pogotovo strane....sto kazu nek pricaju oni sta oce ,ti kad zavrsis faks mozes da radis sta hoces boli te uvo za beskorisna predavanja
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2011, 04:40:02 posle podne »

Evo ovako...Ako neko zeli da postane trener u bilo kom sportu ili pak da bude kondicioni trener logicno resenje je da upise Fakultet za Fizicku kulturu,ali posto je nekoliko puta utvrdjeno da taj faks nije onakav kakav bi trebao biti sta je to,ili koji je to faks koji treba zavrsiti da bi imao znanje ali i sertifikat da si trener u nekom sportu?! :) Da li kod nas uopste ima takvih fakulteta,posto ja za bolji faks od DIF-a ne znam,a o njemu necemo trositi reci ni pozitivne a ni negativne?! :) Pored toga koji bi faks trebalo pohadjati,sta je to od literature sto bi trebalo procitati (mislim na osnovno iz cele oblasti sporta,sta iz anatomije,antropomotorike,biohemije,fiziologije,psihologije...)?! :)

DIF ti je i dalje najbolja opcija kada bb nije u pitanju, imaš tamo sve da naučiš što ti treba, samo je pitanje da li ćeš naučiti, kao i na svakom drugom faxu...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2011, 04:31:13 posle podne »

Više ćeš naučiti ako pohaĂ°aš kurs za neki jači strani sertifikat, nego na domaćem faksu. Jedno vreme sam razmišljao da je takav domaći fax dobro imati u smislu zvaničnog pokrića obrazovanja, a da za to vreme samostalno učiš za neki dobar sertifikat. Ali, onda se zapitam ko je tu lud i što uopšte 4-5 godina se vrteti sa takvim fakultetom samo zbog formalnog obrazovanja i nikakve druge koristi?! Ispada da treba da daješ grdan novac za školarinu, a plus da samofinansiraš i privatnu edukaciju.

Bolje onda završavati neki drugi fax, van ove oblasti, i isto raditi na sticanju meĂ°unarodnog sertifikata, pa onda imaš barem dve varijante za dalji životni put - jednu koju nosi fakultet(i koji nema veze sa fitnesom), a drugu koju nosi sertifikat iz fitnesa.  To je neko moje razmišljanje.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2011, 02:51:18 posle podne »

Evo ovako...Ako neko zeli da postane trener u bilo kom sportu ili pak da bude kondicioni trener logicno resenje je da upise Fakultet za Fizicku kulturu,ali posto je nekoliko puta utvrdjeno da taj faks nije onakav kakav bi trebao biti sta je to,ili koji je to faks koji treba zavrsiti da bi imao znanje ali i sertifikat da si trener u nekom sportu?! :) Da li kod nas uopste ima takvih fakulteta,posto ja za bolji faks od DIF-a ne znam,a o njemu necemo trositi reci ni pozitivne a ni negativne?! :) Pored toga koji bi faks trebalo pohadjati,sta je to od literature sto bi trebalo procitati (mislim na osnovno iz cele oblasti sporta,sta iz anatomije,antropomotorike,biohemije,fiziologije,psihologije...)?! :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 19 upita.