TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394942 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 06:55:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nedoumice oko proteina  (Pročitano 14908 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #65 poslato: Novembar 29, 2011, 09:49:53 posle podne »

OK, na forumu možeš da izneseš svoje mišljenje, ali treba i reći da do sad nismo imali slične promedbe o bolu u stomaku za bilo koji proteinski preparat pa i ovaj
Sačuvana
dezurniSmarac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #64 poslato: Novembar 29, 2011, 02:23:42 posle podne »

a izmeĂ°u ostalog, problem je u tome što ljudi vrlo često prvo optuže suplement za nešto... za bolove u stomaku, mučninu, slabiost...  a sigurna sam da u 70% slučajeva je uzrok hrana... nekad i preteruju...
Mozda sam svaki dan za 2 pakovanja bas posle tog proteina slucajno imao bolove, a dan pre nego sto sam ga poceo i dan posle sa drugim nisam... Da, bas je slucajnost...

Skroz je moguće da ti ne prija taj protein i ne vidim čemu cela ova priča..
to što tebi ne priaja ovaj protein ne znači da je on loš, nego da jednostavno nije za tebe
Slazem se, ali to nije jedini razlog sto sam rekao da je los. Mozda na ovom forumima vlada utisak da BioTech ima dobre proteine, ali licni utisak i sto sam video od ostalih utiske na domacim i stranim forumima nije bas takav...

Mozhda si taj dan pojeo/popio neshto drugo shto ti je uticalo na zheludac a ne BTov protein...

Bez shale, idi kod lekara ili se makar obrati Danijeli preko poruke, ne znam shta bih ti rekao...
Posto ili nisi procitao ili ti nije jasno: http://en.wikipedia.org/wiki/Gastroenterology
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #63 poslato: Novembar 29, 2011, 01:23:45 posle podne »

a izmeĂ°u ostalog, problem je u tome što ljudi vrlo često prvo optuže suplement za nešto... za bolove u stomaku, mučninu, slabiost...  a sigurna sam da u 70% slučajeva je uzrok hrana... nekad i preteruju...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #62 poslato: Novembar 29, 2011, 11:38:17 pre podne »

Baš to, Daniela! Kad god pričam o utiscima, ja podvučem da su to moji lični utisci(o tuĂ°im utiscima ne volim ni da pričam) i da ništa ne mora da znači. Ne mogu reći "ej, meni bila muka od XYZ NO reaktora, nemoj to nikako da kupuješ". To što meni nešto ne leži(a ima dosta takvih suplemenata, naravno), ne znači da i drugima neće.

E, sad, kompletno druga stvar je ako bi se pojavilo na desetine ili stotine ljudi koji bi izneli istu negativnu tvrdnju. Onda se već mora uzeti u obzir. Ista stvar kao i kada stotine ljudi pohvali neki proizvod, pa se onda i ostali razmišljaju da ga probaju. :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #61 poslato: Novembar 29, 2011, 09:48:49 pre podne »

Skroz je moguće da ti ne prija taj protein i ne vidim čemu cela ova priča..
to što tebi ne priaja ovaj protein ne znači da je on loš, nego da jednostavno nije za tebe
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #60 poslato: Novembar 28, 2011, 01:21:43 posle podne »

Mozhda si taj dan pojeo/popio neshto drugo shto ti je uticalo na zheludac a ne BTov protein...

Bez shale, idi kod lekara ili se makar obrati Danijeli preko poruke, ne znam shta bih ti rekao...

poz!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #59 poslato: Novembar 28, 2011, 11:54:58 pre podne »

Ako procitas moj post, nisam direktno upucivao kod konkurencije, niti sam pomenuo nekog odredjeno,
direktno ne bi ni mogao jer takav post bi odmah bio izbrisan, zbog toga ti i stoje još uvek postovi. ;)

Jos jedna stvar, ako su takve stvari zabranjene, onda stvarno ne shvatate pravo znacnje reci forum i mogli bi da promenite u smf board npr.

Ovo je usko specijalizovani forum privatne firme, a ne Krstarica forum gde možeš pisati o bilo čemu. Ima tamo deo o fitnessu i rekreaciji, pa se do mile volje može pisati o svemu i svačemu bez ograničenja. ;)

Iznenadio bi se koliko cesto to sto napisu nije tacno - ljudi koji su slali na analize znaju, i zna se koji proizvodjaci imaju uvek tacan sastav na ambalazama. 2g + 1g zasicenih masti - nije mnogo, ali ako neko koristi cesce ipak ima nekog uticaja.

Podeli sa nama te analize. :) Nema tu nikakvih 2+1g masti, već UKUPNO 1.4g, od kojih je manje od 1g zasićenih (ukus čokolade). Previše masti, zar ne?  Treba umeti čitati sastav, a manje rekla-kazala. :)

Poenta citave price je da se procita sta sam napisao - dakle, jedino BT protein mi je pravio haos i boleo me zeludac od njega, a proteini koje sam uzimao pre i posle njega nisu. Dakle u dan je prestalo, a bolovi kod BT su bili samo posle uzimanja proteina. Tu nema nikakve slucajnosti za mene. -.-

Naravoučenije: jedan čovek otkrije da je alergičan na kikiriki i shvati da ga ne sme jesti više. Ipak, to nije prepreka za veliku većinu drugih, koji nisu alergični,  ga jedu bez problema. :)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #58 poslato: Novembar 28, 2011, 10:41:25 pre podne »

:D blesavo, samo blesavo! :D
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #57 poslato: Novembar 28, 2011, 10:15:11 pre podne »

A zasicena mast je losa ili sta?
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
dezurniSmarac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #56 poslato: Novembar 28, 2011, 09:41:43 pre podne »

Znaci poenta foruma je da nagovoris nekoga da kupi samo proizvode koji imaju u pansportu po odredjenoj ceni?
Izvini, a kako se zove ovaj forum? Misliš da je normalno da sa službenog foruma firme šaljemo ljude kod konkurencije?
Ako procitas moj post, nisam direktno upucivao kod konkurencije, niti sam pomenuo nekog odredjeno, sto kod tih vise neodredjenih na forumima je dozvoljeno uraditi isto. Ja licno necu da savetujem bilo koga za nesto, kada znam da postoji nesto mnogo jeftinije na drugom mestu. Ljudi jedva sastave para za protein e sada trebamo i da ih oderemo i savetujemo pogresno samo zato da bi neko imao koji dinar vise u vec prepunom dzepu. 10% ljudi koji kupuju suplemente ide na forume, 90% uopste ne posecuje vec kupuje na osnovu rekla/kazala ili ambalaze. Jos jedna stvar, ako su takve stvari zabranjene, onda stvarno ne shvatate pravo znacnje reci forum i mogli bi da promenite u smf board npr.

Zavisi - za Biotech znam da uglavnom kod secera je cista saharoza.

Aspartam je, piše na pakovanju. Jasno je da 1g pravi razliku. ::)
Iznenadio bi se koliko cesto to sto napisu nije tacno - ljudi koji su slali na analize znaju, i zna se koji proizvodjaci imaju uvek tacan sastav na ambalazama. 2g + 1g zasicenih masti - nije mnogo, ali ako neko koristi cesce ipak ima nekog uticaja.

... Ne znam sta ga je izazvalo, ali definitivno ima nesto u njemu sto ga izazove.

... što ga izaziva KOD TEBE. To smo već utvrdili da imaš neki problem sa želucem i zaista bih ti, kao i prethodni forumaš, prijateljski preporučio posetu lekaru. To nije za zezanje, naročito ako si mlad. Gomila ljudi je pilo Nitro Gold i niko nije prijavio takav slučaj. Možda će i naša doktorka Daniela imati neki savet oko želuca. Sačekaćemo je.
Bez uvrede, ali mislim da gastroenterolog bolje zna od nje. Radio sam i gastroskopiju - blagi gastritis. Poenta citave price je da se procita sta sam napisao - dakle, jedino BT protein mi je pravio haos i boleo me zeludac od njega, a proteini koje sam uzimao pre i posle njega nisu. Dakle u dan je prestalo, a bolovi kod BT su bili samo posle uzimanja proteina. Tu nema nikakve slucajnosti za mene. -.-
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #55 poslato: Novembar 26, 2011, 09:04:56 posle podne »

Znaci poenta foruma je da nagovoris nekoga da kupi samo proizvode koji imaju u pansportu po odredjenoj ceni?

Izvini, a kako se zove ovaj forum? Misliš da je normalno da sa službenog foruma firme šaljemo ljude kod konkurencije?

Zavisi - za Biotech znam da uglavnom kod secera je cista saharoza.

Aspartam je, piše na pakovanju. Jasno je da 1g pravi razliku. ::)

... Ne znam sta ga je izazvalo, ali definitivno ima nesto u njemu sto ga izazove.

... što ga izaziva KOD TEBE. To smo već utvrdili da imaš neki problem sa želucem i zaista bih ti, kao i prethodni forumaš, prijateljski preporučio posetu lekaru. To nije za zezanje, naročito ako si mlad. Gomila ljudi je pilo Nitro Gold i niko nije prijavio takav slučaj. Možda će i naša doktorka Daniela imati neki savet oko želuca. Sačekaćemo je.









Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #54 poslato: Novembar 26, 2011, 08:41:47 posle podne »

Druzhe nemoj pogreshno da me shvatish ali, idi kod doktora za taj zheludac...

poz!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #53 poslato: Novembar 26, 2011, 07:54:27 posle podne »

:D
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
dezurniSmarac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #52 poslato: Novembar 26, 2011, 07:45:30 posle podne »

@dezurniSmarac

Baš nepažljivo od mene što sam gledao cene sa Pansport sajta. Ne znam samo otkud mi to. :D :D Sada ozbiljno - naredni put neću tolerisati ovakav tvoj post, jer je ispalo da direktno navodiš dečka da kupuje whey kod konkurencije.
Znaci poenta foruma je da nagovoris nekoga da kupi samo proizvode koji imaju u pansportu po odredjenoj ceni? Ja sam mislio da se ovde daju saveti bez obzira na to sta pansport prodaje... Ovako ispada da treba nekoga da savetujes da kupi nesto sto je jeftinije zato sto ispada jeftinije u pansportu. Pa 100 puta se desilo da u nekoj neki proizvod bude tipa 4500, u pansport 3000, a isto tako mi se desavalo da nesto sto je u pansportu 4500, pa odem pogledam u neke druge firme i nadjem za 3000. I sta sad - reci coveku da kupi nesto od 4400 jer je jeftinije od toga od 4500, a to isto od 4500 moze da se nadje i za 3000.

2) Smešno tako nešto napisati. Očekuješ efekat od jedne kese wheya(ako si i toliko popio, pošto ti izaziva probleme) i to još da ga jasno razgraničiš - ovo je od wheya, a ovo je od dobre ishrane.
2 - ishranu nisam menjao, a ni trening, ali znam da sam se bolje osecao sa drugim proteinima - sa ovim jednostavno kao da se ne bi oporavio za sledeci trening.

3) Prvo mi pada na pamet Elite whey, koji ima skoro istu količinu masti i uglj. hidrata po serviranju, hoćeš da kažeš da je Elite loš?
Zavisi - za Biotech znam da uglavnom kod secera je cista saharoza.

4) Ma koliko da mi je teško da poverujem da si imao bolovo u želucu od wheya, prihvatiću to jer, ipak, sve je moguće. Ja sam popio celu kesu i nisam imao takve probleme. Tačnije, ni od jednog wheya, a probao sam ih na desetine vrsta, nije me boleo želudac. Nikada nisam ni imao problema sa želucem.
Mene ponekad zna da zaboli zeludac i ovako, ali retko. Ovaj whey sam uzeo 2 puta(drugi put kada nisam bio u ns i imali su samo to), i oba puta sam posle svakog uzimanja imao jake bolove u stomaku. Pio sam i druge proteine, pa cak i neke za koje svi tvrde da su djubre sam probao(bili povoljno) pa nisam nikada imao cak ni male bolove, a od ovoga sam skoro umirao. Ne znam sta ga je izazvalo, ali definitivno ima nesto u njemu sto ga izazove.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #51 poslato: Novembar 26, 2011, 04:15:59 posle podne »

Da da, u pravu si, josh gore - zheludac :) Nishta od toga! :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.