TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:51:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saveti oko ishrane, vežbi, suplemenata (totalni sam početnik)  (Pročitano 8145 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #36 poslato: Maj 24, 2012, 08:09:23 pre podne »

E ovako,
zovem se Marko,iz Novog Sada sam i imam 20god,tezak sam 72kg a visok 182.. Zelja mi je da `nabacim` jos 10ak kg ali misicne mase..Idem u teretanu oko 3 god ali nisu to bili bas redovni treninzi.. Jedem sto vise mogu i pijem protein kad sam u mogucnosti sa parama. Ovih dana sam dosao do para i hteo sam da kupim protein i cell tech,citao sam o ct-u i svidja mi se reakcija ljudi,ali isto tako me zanima da li je to mozda jako za mene?posto ranije nisam pio nikakav kreatin ili nesto vise od proteina.. Takodje imam mrsave noge koje su mi ogroman problem,radim ih u teretani ne tako cesto ali trudim se,hteo sam da krenem na trcanje 2,3 puta nedeljno pre podne a uvece da idem u teretanu,da li je to pametno?msm komb trcanje teretana?Bio bih vam zahvalan na nekom savetu,hvala pozdrav :)
na prvom mestu je ishrana,potrebno ti je vise kalorija nego sto do sada unosis,4 proteinska obroka sa uh i 2 medju obroka.Kontinuitet u treningu 4 do 5x nedeljno,uz rad svih misicnih partija sto ukljucuje i noge.trcanjem ces generalno biti u boljoj kondiciji tako da ukoliko imas za cilj povecanje misicne mase drzi se treninga sa opterecenjem visokog inteziteta.Suplementacija je nesto sto na duze staze pomaze ali nije presudna,ukoliko nisi u mogucnosti da je priustis gledaj da kroz ishranu uneses sto je potrebno,a u svakom slucaju dobar whey protein,creatin i bcca dobro bi dosle!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #35 poslato: Maj 23, 2012, 11:08:36 pre podne »

Protein nije jak, pomoći će, ali nije presutan...
Puno hrane, naročito kvalitetnih proteina (uglavnom mesa, ribe, belanca) i UH (pirinač, ovsene)
verovatno si inače mršaviji tako da ne brigaj puno.. pojačaj ishranu koliko možeš pa ako ti se javi salo oko stomaka onda smanji UH...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #34 poslato: Maj 23, 2012, 04:53:14 pre podne »

Ako vec zelis masu onda bi trebalo da malo redovnije i jace radis u teretani...noge nemoj raditi nekad vec redovno..dobra hrana i bice rezultata...
Sačuvana
Lazarov023
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #33 poslato: Maj 23, 2012, 02:06:16 pre podne »

E ovako,
zovem se Marko,iz Novog Sada sam i imam 20god,tezak sam 72kg a visok 182.. Zelja mi je da `nabacim` jos 10ak kg ali misicne mase..Idem u teretanu oko 3 god ali nisu to bili bas redovni treninzi.. Jedem sto vise mogu i pijem protein kad sam u mogucnosti sa parama. Ovih dana sam dosao do para i hteo sam da kupim protein i cell tech,citao sam o ct-u i svidja mi se reakcija ljudi,ali isto tako me zanima da li je to mozda jako za mene?posto ranije nisam pio nikakav kreatin ili nesto vise od proteina.. Takodje imam mrsave noge koje su mi ogroman problem,radim ih u teretani ne tako cesto ali trudim se,hteo sam da krenem na trcanje 2,3 puta nedeljno pre podne a uvece da idem u teretanu,da li je to pametno?msm komb trcanje teretana?Bio bih vam zahvalan na nekom savetu,hvala pozdrav :)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #32 poslato: Januar 02, 2012, 12:43:48 posle podne »

Hvala za info :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #31 poslato: Januar 02, 2012, 10:20:52 pre podne »

Koliko preporuchujesh maximalno badema/oraha/kikirikija/leshnika dnevno?
Sve zavisi kakve treninge imas i koliko se potrosis u toku dana,zavisi od bazalnog metabolizma.danima kada smanjis unos UH mozes pojesti vise badema.Takodje ako si bf sveo na ispod 10% mozes unositi 2x dnevno oko 50 g po obroku,ali opet nema carobne formule koliko je tebi dovoljno.
Sačuvana
SrdjanBGD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #30 poslato: Decembar 31, 2011, 05:34:25 posle podne »

178/83 treniram u proseku 10 puta nedeljno

Nisi skontao poentu, ne moye ti niko sa preciznošću napisati koliko da unosiš, moraš sam pratiti kako te radi, kreni sa 50g dnevno nekog orašastog voća i prati kako napreduješ. Ti već imaš idealnu težinu preko te visine, nemaš potrebe za tolikim kalorijama, jedino ako hoćeš unos masnih kiselina da povećaš, onda ok. Ja sam imao potrebu ranije jer sam bio mršav, visok, ektomorf, pa sam tukao i 200g dnevno, jer iz ishrane nisam mogao izvući dovoljno. Za tu tvoju visinu/tezinu ne bih unosio vise od 3500kcal
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2011, 05:44:00 posle podne od strane SrdjanBGD » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #29 poslato: Decembar 31, 2011, 05:31:34 posle podne »

Koliko preporuchujesh maximalno badema/oraha/kikirikija/leshnika dnevno?

mislimd asam ti već negde odgovorila na ovo pitanje...
u pitanju je ukupan kalorijski unos a ne bi trebalo da bude više od 30% tog unosa iz koštunjavog voća tj lešnika, badema i sl..
ja preporučujem uglavnom 50g na dan ljudima kao ti
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #28 poslato: Decembar 31, 2011, 04:35:20 posle podne »

178/83 treniram u proseku 10 puta nedeljno
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
SrdjanBGD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #27 poslato: Decembar 31, 2011, 04:28:50 posle podne »

Koliko preporuchujesh maximalno badema/oraha/kikirikija/leshnika dnevno?

Sve zavisi od tvoje visine, težine, genetike i fizičke aktivnosti. Ja sam ranije opusteno tukao 200 grama kikirikija dnevno, ubrzo mi se smucio, ali sam za to za dva meseca dobio 10 kila(ne mišićne mase), unosio sam oko 4500kcal po danu.
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2011, 04:32:23 posle podne od strane SrdjanBGD » Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #26 poslato: Decembar 31, 2011, 12:39:50 posle podne »

Koliko preporuchujesh maximalno badema/oraha/kikirikija/leshnika dnevno?
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #25 poslato: Decembar 31, 2011, 12:30:49 posle podne »

Jasno.
Ljudi često zaborave na bademe i orahe a verujem da i cena tu ima dosta udela u celoj priči... srećom pa je svega 30-50g dovoljno po obroku (čak i za vas sa veliokom mišićnom masom)
Sačuvana
SrdjanBGD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #24 poslato: Decembar 31, 2011, 11:40:12 pre podne »

Malo je to puno masti kako ti predlažeš, ali ostalo si super objasnio momku.
I još nešto - cilj kreatina nije da poveća rkeatinin, ali shvatam poentu - potreban je za efikasniji mišićni rad a metabolizmom se pretvara u rkeatinin koji se onda lako izlučuje putem bubrega..
U svakom sluačju još jednom pohvale za objašnjenje, a tu smo ako treba još neko pojašnjenje

Potrudio sam se da mu razlozim neke stvari, najlakse je napisati pij to i to, a on pojma nema za sta mu je jedno, a za sta drugo. Sto se tice masnoce, slazem se, u orasastim plodovima je visok procenat zdrave masnoce, koja ipak naravno goji i moze da umasti coveka, zato je najbolje da prati svoj izgled ispred ogledala. Sto se tice kreatina njegov finalni proizvod je kreatinin, bas kao sto si napisala. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Decembar 30, 2011, 05:33:22 posle podne »

"Vrlo vazna stvar, ali iz iskustva mogu da ti kazem ne treba da se opterecujes time toliko da budes opsednut jer onda sve teze ide."

ovo je tako tačno :) za sve... ne samo za klopu
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #22 poslato: Decembar 30, 2011, 09:43:16 pre podne »

"Vrlo vazna stvar, ali iz iskustva mogu da ti kazem ne treba da se opterecujes time toliko da budes opsednut jer onda sve teze ide."

Upravo to, ovo si dobro rekao.

Regulishi ishranu koliko mozesh, ako ne mozesh vishe, onda samo budi umeren.

poz!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.