TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 07:20:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta umesto Gainera za masu ??  (Pročitano 3629 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Januar 02, 2012, 06:53:36 posle podne »

Kapiram da zbog nečeg misliš da su aminokiseline, kreatin (pa možda čak i dekstroza) neka vrsta dopinga ili šta već.. kao nećeš da se otruješ od suplemenata ili šta...
kreatina ima u svakom mesu, desktroze ili bar prostih šećera u svemu što jedeš , a aminokisleine su deo proteina.. prema tome unosiš ih ishranom sigurno i to više nego što ih ima u gejneru..

Ono što je naša poenta jeste da je ishrana najvažnija da ako nisi sredio svoj jelovnik u smislu da jedeš 4-5 puta dnevno, da ti obroci budu obavezno sa proteinom i složženim UH, te da ti je obrok posle treninga najjači onda ti džabe suplementacija.

za ostalo si dobio odgovor - ubaci šećer u whey i eto ti gejnera
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Januar 02, 2012, 10:51:33 pre podne »

Pozz drustvo ,

moze mala pomoc ? Visok sam 186 cm i imam 66 kg , treniram vec godinu i ipo dana , nisam nista koristio od suplementacije do sad ali bih sada hteo , svi mi kazu da uzmem neki Gainer sto je ok , ali ja bi hteo da izbegnem kreatin i aminokiseline koje ima u svakom od njih , pa je moje pitanje posto nemam nikakvog znanja u ovoj oblasti :

Kako da napravim svoj Gainer ( proteini + ugljenihidrati ) ??? Znaci uzo bi neki Whey protein ali sta da da mu dodam sa strane ugljenih hidrata osim dekstroze ??
I ako moze neko da mi kaze koliko kolicinski da pomesam jedno sa drugim ??

Hvala unapred ! 
Dobar whey protein 2 do 3 puta dnevno ga koristi,posle treninga ubaci i 30 g dextroze ili maltodekstrina,i uz to 3 kvalitetna proteinska obroka sa slozenim hidratima.A so se tice izbegavanja ak i kreatina,moras malo da procitas nesto o tome jer nije bas moguce da to izbegnes ni kroz ishranu a ni kroz suplementaciju !
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2012, 05:38:59 pre podne »

Šta umesto gejnera? -Ruska salata. :P

Btw, jedno pitanje - kako to misliš da izbegneš amino kiseline? Srećno sa životom ako izbegavaš aminokiseline...


Kako da napraviš gejner (što svakako savetujem pre nego da kupiš neki): Whey + dextroza - odnos 1:2 ili 1:1. Piješ po 30-50g smeše.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Januar 01, 2012, 11:06:09 posle podne »

Ovde je očigledno glavni problem u ishrani. Nijedan suplement neće sam po sebi rešiti problem ogromnog težinskog deficita kao u ovom slučaju. Moraćeš se mnogo više pozabaviti čitanjem dela foruma posvećenom ishrani, a od suplemenata whey+multivitamin, eventualno i kreatin, biće dovoljni na samom početku.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #3 poslato: Januar 01, 2012, 09:26:04 posle podne »

A shto zhelish da izbegnesh kreatin i aminokiseline?
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 01, 2012, 09:16:27 posle podne »

Ubacis Dexstrozu i Maltodesktrin po 20 g,a ostatak uh,proteina,masti... koji ti nedostaje unesi hranom,jedi sto vise. :)
Sačuvana
ignja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Januar 01, 2012, 09:11:59 posle podne »

Pozz drustvo ,

moze mala pomoc ? Visok sam 186 cm i imam 66 kg , treniram vec godinu i ipo dana , nisam nista koristio od suplementacije do sad ali bih sada hteo , svi mi kazu da uzmem neki Gainer sto je ok , ali ja bi hteo da izbegnem kreatin i aminokiseline koje ima u svakom od njih , pa je moje pitanje posto nemam nikakvog znanja u ovoj oblasti :

Kako da napravim svoj Gainer ( proteini + ugljenihidrati ) ??? Znaci uzo bi neki Whey protein ali sta da da mu dodam sa strane ugljenih hidrata osim dekstroze ??
I ako moze neko da mi kaze koliko kolicinski da pomesam jedno sa drugim ??

Hvala unapred ! 
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 18 upita.