TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:53:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Multivitamini,minerali  (Pročitano 2883 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2012, 02:58:19 posle podne »

ono što je sigurno je to da je hrana koju unosimo mnogo siromašnija vitaminima, mineralima nego što je to bio slučaj pre 50, 100 godina...

setite se koliko je zagaĂ°en vazduh , voda, zemljište...  kako se onda osloniti samo na hranu ?

drugo, i da hoćemo sve da unesemo hranom, kolike bi količine hrane bile potrebe? gotovo nezamislive.

Drugo, imajući u vidu stresan način života i zagaĂ°enu okolinu, unos ANTIOKSIDANATA u vidu suplemenata je NEOPHODAN, tako da ove suplemente ni po koju cenu ne treba potcenjivati.
Oštećenja nastaju svakodnevno u organizmu i ne vidimo ih odmah, manifestuju se tek kasnije, jedan od znakova je i prevremeno starenje... pa onda bolesti, itd...

drugo, neko ko trenira je dodatno izložen stresu... vežbanje je STRES za mišić, i celo telo
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2012, 02:46:39 posle podne »

Definitivno je najbolje vitamine i minerale uneti putem hrane, ali da li je to moguce u dovoljnoj meri...Ja licno nisam zapazila takve stvari sto se boje urina tice itd dok ih koristim, ali i pored toga sto volim voce i povrce i redovno ih jedem desavalo mi se da kad pocnem da koristim dodatno multivitamine zapazim pozitivne promene sto se tice moje kose, noktiju...
Sačuvana
next Cutler
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 186


« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2012, 01:29:04 posle podne »

Sto se tice dymatize multi-ja, meni od ovih tableta mokraca bude uzasne boje, a ne pijem nikad ispod 4 litra vode dnevno. Onda sam poceo da uzimam pola tablete multija i nista se skoro nije promenilo. Od kad sam presao na daily formulu, mokraca mi je potpuno normalna. A sto se kreatina tice, u fazi punjenja sam imao vrlo cudan osecaj. Imao sam neke tripove da mi se nesto desava sa bubrezima i besikom. Verovatno je to bilo na psihickoj bazi. Sad u fazi odrzavanja nema nekih cudnih osecaja i sve je ok.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2012, 12:49:01 posle podne »

Opisao si potpuno normalnu stvar. Tokom par sati od konzumiranja, boja mokraće se promeni. Kod mene su te promene boje minimalne jer sam  navikao organizam na 3-4 litara vode dnevno. Ko pije manje vode, boja mokraće je izraženija. Za mučenje bubrega si već istripovao, kao i ja kada sam prvi put, pre 7 godina, koristio kreatin. :D 
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2012, 12:29:37 posle podne »

Recimo ja dok koristim neki multivitamin (dymatize super multi, daily formula, take one) promeni mi se boja urina u jako cudnu boju i imam osecaj da mi se bubrezi muce da izbace toksine iz mene i treba da popijem bar jedno 2 litre vode kako bi se boja vratila u neutralnu. Cak mislim da nista od tih vitamina minerala ne moze ni da se iskoristi osim iz hrane, da ovi preparati uopste nemaju nikakvu korist. Mada mozda i gresim. Nisam jos nigde procitao neko istrazivanje da dokazuju da ovi vitamini/minerali poboljsavaju neke perfomanse sportista. Ja sam inace protiv dosta suplemenata jer je moje misljenje/iskustvo da vecina preparata nema nikakvu svrhu i da je to uglavnom marketing ali da je vredno uloziti samo u protein,kreatin,kofein. Zanimaju me vasa misljenja/iskustva
Sačuvana
"scientia est potentia"
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.