TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 05:05:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko odabira suplemenata?  (Pročitano 5014 puta)
DiCanio
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #15 poslato: Februar 02, 2012, 12:20:27 pre podne »

Drugari jos nesto me zanima,cisto da budem inforiman.Primetio sam da su stvari poput SOHTGUN-a,Attack!-a,.. veoma popularni,pa sta mislite,koliko su stetni po organizam i koja im je uloga,pored toga sto daju snagu tokom vezbanja,koliko sam skapirao, i sta se desava kada prestanes da ih pijes ?  :)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #14 poslato: Februar 01, 2012, 11:38:50 posle podne »

Ja prvo razmutim prah u nekih 2dl vrele vode. Onda se lepo razmuti i samo dolijem ostatak ladne vode i bude ok :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Februar 01, 2012, 11:29:59 posle podne »

Ja sam se totalno odvikao da ih "rastvaram"(nemoguće ih je rastvoriti) u vodi, jer je to nešto najodvratnije bilo za popiti, već ih unosim direktno u usta i zalijem vodom/sokom. No, u toku treninga mi je malo razdražljiv želudac i ne mogu sve i svašta da pijem, pa bcaa ne mogu nikako unositi a da ne rizikujem povraćanje i uništavanje treninga. :D
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #12 poslato: Februar 01, 2012, 11:13:15 posle podne »

Ja sam toliko navikao na ukus bcaa da mogu slobodno da kazhem da mi se svidja i da mi prija! :)

Pogotovo ako stavim 2-2.5 merice na 0.7dl pa dobije bash jak ukus i posle serije me taj jak ukus odmah vrati u zhivot :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Februar 01, 2012, 10:26:53 posle podne »

Ako može da pije bcaa tokom treninga, nek izvoli. ;D :)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #10 poslato: Februar 01, 2012, 10:23:31 posle podne »

A i BCAA ti utichu na stvaranje glutamina u telu.
Slobodno mozesh piti bcaa i za vreme treninga, korisno je jako.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2012, 10:01:00 posle podne »

BCAA je bitniji. Čine ga 3 aminokiseline(Leucin, Izoleucin i Valin). Glutamin je, kao što mu naziv kaže, samo jedna aminokiselina.

Možeš da piješ tako kako si naumio, s tim što bih dodao i bcaa pre treninga.
Sačuvana
DiCanio
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #8 poslato: Februar 01, 2012, 09:50:17 posle podne »

A i to sto kazes..
Posto nisam neki poznavalac amino kiselina, koja je konkretno razlika izmedju bcaa i glutamina? Sta mi je od ta dva potrebnije,jel moze da se pije npr dok si negde na odmoru,tj. dok ne treniras.
I ako kojim slucajem uzmem nesto od toga da idem na onu foru (bar sam tako pre radio) ,pre treninga 5g kreatina,i onda posle treniga smutim whey(1 mericu)+kreatin(5g)+dekstrozu i neku od amino,ili..?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #7 poslato: Februar 01, 2012, 08:16:28 posle podne »

Ako te ne smara da 5-6 puta dnevno spremaš obroke, ne vidim što bi te smaralo da jednom dnevno spremaš šejk za posle treninga. ;)
Sačuvana
DiCanio
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2012, 08:03:33 posle podne »

Haha  ;D

Razmisljao sam da li ima nesto da sadrzi sve to,u jednom pakovanju,ali ok. Poslusacu vas verovatno,samo jbg smara svakodnevno mesanje  ;D
Ne pijem nista vec 1,2 meseca..taman da vidim da li cu se izduvati,za sad je ok. A da,ishrana naravno  8)

Hvala svima na odgovorima,ako vam nesto padne na pamet,pisite..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2012, 07:34:00 posle podne »

sve je u redu, najbitnije je da imaš whey protein, kreatin je ok, možeš ubaciti i bcaa, glutamin ako si u mogućnosti, naravno vitamine, riblje ulje omega 3 ili omega 369....

to su neke osnovne stvari :)  samo napred, treniraj pametno i dalje i jedi kvalitetno! :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2012, 06:47:37 posle podne »

Bolje se drži minimuma suplementacije(recimo, whey + kreatin) na duže staze, nego da baciš puno para na neku kombinaciju i onda ispadneš iz igre nakon 2 meseca. Em potrošiš puno para, em se razočaraš u supse pošto previše očekuješ od njih. ;)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2012, 06:04:41 posle podne »

Plus ako mozesh ubaci BCAA koristice ti svakako :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2012, 06:03:26 posle podne »

Ti kao da si na pijaci pa se pogadjas oko cene. :D Ne postoji nista od cega ces dobiti malo ili mnogo misicne mase. ;) Drzi se te kombinacije koju si vec koristio ali duzi vremenski peiod i jedi sto bolje i sto vise.
Sačuvana
DiCanio
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2012, 05:29:31 posle podne »

Zdravo drugari (i drugarice), posle krace pauze planiram ponovo da uzmem neke suplemente.Uglavnom sam uzimao whey+kreatin+dekstroza,pa onda neko vreme samo kreatin. E sad,ovog puta planiram (ako bude bilo para  ;D) da uzmem isto kao i onda whey+kreatin, i mozda nesto od amino kiselina(bcaa ili glutamin),ako mi je uopste to i potrebno? Zanima me da li imate neki predlog da li postoji nesto drugo umesto svega toga,da nije toliko stetno po organizam,ali da ''odradi posao'' ?
Konkretno me zanima povecanje misicne mase, ne previse :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 17 upita.