TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 02:11:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ishrana - POCETNIK  (Pročitano 4616 puta)
Dr Markoni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63


« Odgovor #18 poslato: Februar 18, 2012, 11:29:57 pre podne »

GI - glikemijski indeks - pokazuje kojom brzinom hrana koja sadrži ugljene hidrate (svi slatkiši, šećeri, testa, hleb, žitarice, povrće itd itd...) podiže nivo šećera u krvi . A nama sportistima je u cilju da nivo šećera bude konstantan, to znači da ćemo imati stabilni nivo energije u toku celog dana (treninga)... skokovi šećera u krvi ubrzo izazivaju i nagli pad što dalje rezultuje povećanjem apetita, netrpeljivom glaĂ°u, zevanjem, osećajem umora...

ako nisi na dijeti možeš jesti i nešto malo šećera ali ne preterivati. Ja ne bih sladila musli. Suvo voće je dovoljno slatko.

Ok, onda kada budes jeo mesacu sa suvim vocem, ali necu sladiti.
Sačuvana
.............................................................................................................................................................
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Februar 17, 2012, 05:58:24 posle podne »

GI - glikemijski indeks - pokazuje kojom brzinom hrana koja sadrži ugljene hidrate (svi slatkiši, šećeri, testa, hleb, žitarice, povrće itd itd...) podiže nivo šećera u krvi . A nama sportistima je u cilju da nivo šećera bude konstantan, to znači da ćemo imati stabilni nivo energije u toku celog dana (treninga)... skokovi šećera u krvi ubrzo izazivaju i nagli pad što dalje rezultuje povećanjem apetita, netrpeljivom glaĂ°u, zevanjem, osećajem umora...

ako nisi na dijeti možeš jesti i nešto malo šećera ali ne preterivati. Ja ne bih sladila musli. Suvo voće je dovoljno slatko.
Sačuvana
Dr Markoni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63


« Odgovor #16 poslato: Februar 17, 2012, 04:13:58 posle podne »

Pa sta mi predlazete, ovsene, musli, kako se kaze kornifleks, ne znam koje da koristim. Svakodnevno pijem mleko i ovsene.
Malo ih zasladim i tako mogu da jedem koliko hoces. :)

ima dobrih muslija, slobodno uzmi i musli, ali bez šećera... Fun and fit je super, Nestle fitnes...   kornfleks ima viši GI i ne valja...bolje musli...

možeš i sam da napraviš musli, dodaš malo suvog voća, cimeta npr ili meda, ili koštunjavo voće (nešto od svega ovoga, ne mora zajedno)  a ako ti je baš neukusno dodaj plazme malo. Ako je stroga dijeta onda samo čiste ovsene, ječmene, ražene.

Nema potrebe da se davimo u jednom te istom ukusu, kad može sve da bude lepše.  Meni jedna kašika cimeta i malo suvog grožĂ°a drastično promene ukus ovsenim.  

Pa kupicu musi pa cu da menjam. Nekad ovsene nekad musli, a uz ovsene cu probati sa suvim grozdjem i cimetom.a
Sta je GI ?
Da ne sladim musli i ovsene?
Super je ako uspes da nadjes " Vanila" musli..nije skup a ukusan je jako...dodas jos malo ovsenih kad ga sastavljas i vrh..

Pogledacu ima li negde, da pomesam ovsene i musli sa ukusom vanile.
Sačuvana
.............................................................................................................................................................
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #15 poslato: Februar 17, 2012, 03:58:38 posle podne »

Super je ako uspes da nadjes " Vanila" musli..nije skup a ukusan je jako...dodas jos malo ovsenih kad ga sastavljas i vrh..
Sačuvana
kovacevic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

Cuva Bog Pravoslavca svog!

« Odgovor #14 poslato: Februar 17, 2012, 03:30:10 posle podne »

Sto nevalja Gi?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Februar 17, 2012, 09:02:59 pre podne »

Pa sta mi predlazete, ovsene, musli, kako se kaze kornifleks, ne znam koje da koristim. Svakodnevno pijem mleko i ovsene.
Malo ih zasladim i tako mogu da jedem koliko hoces. :)

ima dobrih muslija, slobodno uzmi i musli, ali bez šećera... Fun and fit je super, Nestle fitnes...   kornfleks ima viši GI i ne valja...bolje musli...

možeš i sam da napraviš musli, dodaš malo suvog voća, cimeta npr ili meda, ili koštunjavo voće (nešto od svega ovoga, ne mora zajedno)  a ako ti je baš neukusno dodaj plazme malo. Ako je stroga dijeta onda samo čiste ovsene, ječmene, ražene.

Nema potrebe da se davimo u jednom te istom ukusu, kad može sve da bude lepše.  Meni jedna kašika cimeta i malo suvog grožĂ°a drastično promene ukus ovsenim. 
Sačuvana
Dr Markoni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63


« Odgovor #12 poslato: Februar 16, 2012, 12:25:19 posle podne »

Ovsene i koristim, hvala na odgovorima.
Sačuvana
.............................................................................................................................................................
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #11 poslato: Februar 16, 2012, 10:53:46 pre podne »

Mozesh slobodno da varirash malo sa ukusima, dodas nekada malo cimeta, kakaa, sta vec volish ;)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2012, 10:50:05 pre podne »

Pa sta mi predlazete, ovsene, musli, kako se kaze kornifleks, ne znam koje da koristim. Svakodnevno pijem mleko i ovsene.
Malo ih zasladim i tako mogu da jedem koliko hoces. :)
Kornfleks,musli i ostale gluposti batali...Ovsene i mleko su ok. :)
Sačuvana
Dr Markoni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63


« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2012, 09:36:24 pre podne »

Pa sta mi predlazete, ovsene, musli, kako se kaze kornifleks, ne znam koje da koristim. Svakodnevno pijem mleko i ovsene.
Malo ih zasladim i tako mogu da jedem koliko hoces. :)
Sačuvana
.............................................................................................................................................................
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2012, 10:12:04 pre podne »

muslija ima jako velik izbor... Fun and fit, Kellogs, Nestle Fitnes,  u zdravim hranama na merenje... manja je verovatnoća da ti dosadi... dodaj malo plazme u ovsenu kašu ako ti prija...
bademe bih pre uzela same za sebe...
Sačuvana
Dr Markoni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63


« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2012, 08:35:04 pre podne »

Nisu lose ovsene,sta je bolje,ovsene musli,sta da uzmem od svega toga,i tu da ubacim malo badema ili oraha i plazmu?
Sačuvana
.............................................................................................................................................................
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2012, 03:10:11 posle podne »

ako ne voliš ovsene, uzmi neki kvalitetniji musli, dodaj plazmu, mleko...  samo kalorija što više... 

i kažem ti, oko brojki se nemoj toliko opterećivati
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2012, 01:23:12 posle podne »

Svakako moraš da jedeš na 2 sata ako hoćeš da se ugojiš... izbor namirnica ti je sad jasan
Sačuvana
Dr Markoni
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63


« Odgovor #4 poslato: Februar 02, 2012, 01:47:50 posle podne »

Pre podne idem u skolu.

Jeo sam i pre sve sto stignem,pa sam odlucio da pogledam u cemu gresim.Da vidim te kalorije i to..U svakom slucaju hvala vam..

Kupio sam ovsene pahuljice,njih cu sa mlekom..Oraha imam bas dosta i to cu da ubacim,banane..Tunjevine,meso,jaja..

Hvala vam jos jednom
Sačuvana
.............................................................................................................................................................
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.