TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:29:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: par pitanjca  (Pročitano 1154 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2012, 05:41:03 posle podne »

Ja ću samo da se nadovežem na prvo pitanje.

Apsorbcija je dugačak proces, želudac i creva vare protein, a telo apsorbuje aminokiseline. Mogu da se svare svi proteini, ali koliko će se apsorbovati zavisi o pregršt faktora, a jedan od nama najbitnijih je i koliko je jak trening...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2012, 10:16:13 pre podne »

1)  oko toga su velike dileme, jer niko ne može sa preciznošću reći koja je količina u pitanju... i koliko telo može da iskoristi ako si "natural".  I ja bih rekla da je puno cela ella sa jogurtom, ja bih podelila na dva.

2) Pola sata je malo da se apsorbuje i uĂ°e u krvotok hrana koju si uneo. Barem sat vremena, ako ne i sat ipo dva.
Iskreno, što se tiče hrane pred spavanje nisam za da se ide punog stomaka - znači da se najedeš i legneš da spavaš. Ali lagana večera (kao što je ta tvoja) je sasvim ok, i proteini će se postepeno apsorbovati u toku noći i hraniti tvoje mišiće.

3) antioksidanti, vitamini, mineralni... neophodni su svakom čoveku. To što unosiš nije dovoljno. Pogotovo kada treniraš. Nažalost, ali zagaĂ°ena sredina, stresan način života... sve to utiče na potrebu za dodatnim unosom pre svega važnih antioksidanata
Sačuvana
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #1 poslato: Februar 04, 2012, 12:26:00 pre podne »

1. Naisao sam vise puta na informaciju da moze da se apsorbuje u jednom obroku oko 40-45 gr proteina. Ako moze neki komentar u vezi toga ja inace pojedem svako vece ellu sa jogurtom sto iznosi dosta vise.

2. Koliko treba jesti pre treninga? ja uvek jedem pola sata pre treninga.(ovsene i jaja). Takodje me zanima da li je bitno koliko vremena pre spavanja treba da jedem (uvek jedem neki nemasni sir + jogurt i bademe)

3. Da li je potrebno za rekreatica poput mene da uzmem neki vitamnsko-mineralni kompleks? Ne jedem nesto preterano voca/povrca tokom dana, obicno po 1 bananu, jabuku, sargarepu i kako kad koju salatu.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.