TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 02:27:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 15 16 [17] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti V deo  (Pročitano 55298 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Februar 17, 2012, 08:15:22 pre podne »

Da li smem da koristim suplemente(whey protein ili gejner),imam 15 i po godina,u teretanu idem 4 meseca ?
I da li koriscenjem suplemenata u kasnijim godinama moze doci do posledica ?

Nemaš nikakve razloge da ne koristiš, surutka i ostali izvori proteina u prahu su hrana kao i sve drugo na ovom svetu, samo je dehidrirano da bi se lakše koristilo. Razmišljaj o tome kao o mleku u prahu. Samim time nemaš razloga da imaš nikakve posledice od konzumiranja suplementacije, niti će ti bilo koja vrsta suplemenata škoditi.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ddeejjaann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82


« Odgovor #14 poslato: Februar 16, 2012, 04:16:06 posle podne »

Hmm...kad se radi mrtvo dizanje,normalno ispravljena ledja,grudi izbacene ali sta je sa ramenima? da li stoje napred ili pozadi?
Sačuvana
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y
Marko()
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #13 poslato: Februar 16, 2012, 02:28:16 posle podne »

Da li smem da koristim suplemente(whey protein ili gejner),imam 15 i po godina,u teretanu idem 4 meseca ?
I da li koriscenjem suplemenata u kasnijim godinama moze doci do posledica ?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Februar 12, 2012, 09:11:37 pre podne »

Poz Alene! :)E ovako nedavno sam krenuo opet u teretanu i pojavio se jedan problem koji mi jako smeta..Rec je o bolu u dodjem delu ledja kad radim cucanj koji se nekadi javi kad radim i druge vezbe za donji deo ledja al kod cucnja najvise.forma izvodjenja cucnja je ok sto mi je potvrdio momak koji radi ko personalni trener..ne znam u cemu moze biti problem dali imam jako slab donji deo ledja il sta ne preterujem s kilazama radim sa 30-40 kg..mozes li mi preporucit ikoje vezbe da radim ili koje si t i radio ako si imo ovakih problema za bolji i sigurniji cucanj  ;) hvala unapred!

Pa iskreno ako imaš bolove kada radiš samo sa 30 ili 40 kg onda ili nešto jako pogrešno radiš na tom čučnju i taj tvoj trener nema pojma da oceni dobar ili loš čučanj ili imaš neku povredu leĂ°a od ranije...

Nema apsolutno nikog razloga da te leĂ°a bole na tako malim kilažama, ne znam koliko da si slab.

Ukoliko imaš priliku napravi snimak svog čučnja i stavi ga ovde na forum i ja ću pokušati da vidim gde praviš greške, ako ih uopšte praviš...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
miljanvrbas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #11 poslato: Februar 11, 2012, 08:36:30 posle podne »

Poz Alene! :)E ovako nedavno sam krenuo opet u teretanu i pojavio se jedan problem koji mi jako smeta..Rec je o bolu u dodjem delu ledja kad radim cucanj koji se nekadi javi kad radim i druge vezbe za donji deo ledja al kod cucnja najvise.forma izvodjenja cucnja je ok sto mi je potvrdio momak koji radi ko personalni trener..ne znam u cemu moze biti problem dali imam jako slab donji deo ledja il sta ne preterujem s kilazama radim sa 30-40 kg..mozes li mi preporucit ikoje vezbe da radim ili koje si t i radio ako si imo ovakih problema za bolji i sigurniji cucanj  ;) hvala unapred!
Sačuvana
bigbadwolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #10 poslato: Februar 10, 2012, 07:35:48 posle podne »

Huh, hvala na detaljnom odgovoru.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2012, 06:52:33 posle podne »

Da te pitam sta mislis za ovu vezbu kao dodatak zgibovima i potisku iznad glave za ramena.

Danas sam odradio umesto potiska bucicama i cini mi se dobro.

YTWL je rehabilitaciona vežba za ramena i koristi se kod ljudi koju su imali neku vrstu povrede ili operaciju pa sada moraju da povrate neku normalnu funkciju ramenog zgloba. TakoĂ°e se ova vežba koristi i u prehabilitacione svrhe gde se pokušava održati zdrava funkcija ramenog zgloba kod funkcionalnih sportova kako ne bi došlo do povrede usled nekih manje prirodnih pokreta.

Umesto potiska bućicama se ne može koristiti ni pod razno jer sama svrha ovih dveju vežbi je u potpunosti suprotna.

Prvo što se potisak bućicama može raditi na minimum 5 različitih načina i time različito pogoditi i rameni mišić. potisak bućicama je klasična bilderska vežba za povećanje mase ramenog mišića i koristi se gotovo isključivo kako bi se stavio što veći akcenat na deltoid sa što većim isključenjem tricepsa i grudnog mišića.

Ni u kom slučaju se sa vežbom koja je prikazana na snimku ne može očekivati povećanje mišićne mase deltoida jer opterećenje mišića jednostavno nije dovoljno veliko i čak ako se tebi vežba čini teška i čak ako ne možeš uraditi neki veliki broj ponavljanja nećeš izazvati hiperrofiju jer fakat mišić neće biti pod nekom velikom tenzijom.

Sa druge strane raditi YTWL sa dodatnim opterećenjem (bar nekim ozbiljnijim) bi samo kontriralo samoj svrsi vežbe i izazvalo povredu...

Ono što možeš raditi sa ovom vežbom je da ju ubaciš na kraju treninga za ramena i time dodatno "doradiš" mišić i pored toga radiš na očuvanju zdravlja svojih ramena.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bigbadwolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #8 poslato: Februar 09, 2012, 07:38:39 posle podne »

Da te pitam sta mislis za ovu vezbu kao dodatak zgibovima i potisku iznad glave za ramena.
MTB Strength Coach Y.T.W.L.
Danas sam odradio umesto potiska bucicama i cini mi se dobro.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Februar 07, 2012, 03:50:08 posle podne »

Što se tiče treninga razumeo sam šta hoćeš da kažeš. Samo me zanima da li si slučajno ili namerno izostavio bcaa tokom treninga?

Nebitno je, pre, posle u toku treninga...njihovo vreme apsorbovanja je ionako previše dugačko da bi imalo neki značajniji efekat...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Februar 07, 2012, 03:49:17 posle podne »

Danas sam odradio trening za ledja, pa sta mislis?
Zgibovi 4 serije max ponavljanja: 2 sire od ramena nathvat 2 sirina ramena pothvat
Mrtvo dizenje 5 serija 5 ponvaljanja
Veslanje bucicom u pretklonu 4x8
Pregib kosom sipkom 4x6
Sa zagrevanjem i istezanjem ukupno sat vremena.

I jos jedno pitanje danas je neki lik radio mrtvo dizanje ali tako da odradi ponavljanje spusti teg i ponovo ga digne. A ja radim tako da spustim blizu poda i onda dignem. Da li je svejedno kako se radi?

Ovako sam ja zamislo

Ukoliko si radio pravih 5 x 5 onda nema greške što se treninga tiče, što se mrtvog dizanja tiče uvek je bolje podesiti se izmeĂ°u svakog ponavljanja. Kod ove vežbe stisak igra dosta bitnu ulogu i kada se vežba radi neprekidno stisak neminovno popušta i menja se mehanika pokreta. Ukoliko si sva ponavljanja odradio bez pauze izmeĂ°u najverovatnije ne koristiš dovoljno kila na toj vežbi...

Što se tiče ovog rasporeda deluje OK, samo ne vidim neku veliku potrebu da radiš potisak iza glave kada postižeš isti efekat sa potiskom ispred glave...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2012, 03:46:36 posle podne »

Što se tiče treninga razumeo sam šta hoćeš da kažeš. Samo me zanima da li si slučajno ili namerno izostavio bcaa tokom treninga?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2012, 03:23:44 posle podne »

Evo ja ću da započnem petu epizodu :) u zadnje vreme sam se nešto zakačio za tekstove Doriana Yates-a i vidim da je on u sličnom fazonu po pitanju nekih stvari kao ti. Tipa drži se osnovnih vežbi i cepaj do otkaza bez mnogo preterivanja sa brojem vežbi i serija (što mi se dopada) pa sam hteo da te pitam da li bi mogao da daš neki tvoj zaključak/mišljenje posle svega što si isprobao, kako bi ti opisao jedan idealan trening po tebi po pitanju obima, setova, ponavljanja(uzmimo bilo koju grupu mišaća za primer) ako želimo da dobijemo na mišićnoj masi ili ako želimo da smršamo. Koja je razlika? Sem klope naravno. Uz jednu napomenu-nemam trening partnera pa mi rad do baš potpunog otkaza nije uvek moguć zbog bezbednosti.
I pitanje vezano za supse. Ukoliko bi imao na raspolaganju 1kg bcaa, 1 pakovanje scitec-ovog super natural-a i narawno whey. Kako bi ih rasporedio (gramaža/tajming) ugl znam sve kako treba ali me zanima tvoje mišljenje?

Pa nije samo Dorian u tom fazonu, svi uspešni bilderi se drže istih principa i istih stvari u treningu, samo neki vremenom nauče kako njihovo telo reaguje i tako organizuju svoj trening.

Samim time i nema idealne kombinacije vežbi, setova ili ponavljanja. Ono što je definitivno tačno je da ti treba odreĂ°ena količina ponavljanja sa odreĂ°enom kilažom da bi izazvao hipertrofiju, ali to ti niko ne može reći baš za tebe, a i ne mora jer sve to možeš i sam da odrediš.

Ono u šta ja verujem, kada je natural trening je rad na snazi i kakvu god podelu ili ti split sistem da radiš uvek prvo treba raditi sa osnovnim vežbama i sa što većim kilažama.

Recimo, jedan od mojih omiljenih klasičnih bilderskih split sistema je Grudi/ramena/triceps. Ovde se rade tri mišićne grupe koje maksimalno rade jedna sa drugom i samim time sve tri mišićne grupe mogu da se odrade sa ograničenim brojem vežbi.

Recimo da svaka od te tri mišićne grupe podjednako napreduje ja bi stavio fokus na bench press i potisak iznad glave i sve varijacije ovih vežbi naravno. Recimo jedne nedelje raditi bench press kao glavnu vežbu za snagu, druge potisak iznad glave (military press...), sledeće uski bench press, one tamo kosi bench press itd. I ovo su vežbe gde bi se radilo nekih 5, 6...najviše 8 ponavljanja.

Pored ove jedne vežbe ideja je odraditi još par vežbi kako bi se radilo na tonaži, jer potrebno je dobiti odreĂ°enu tonažu kako bi se izazvala hipertrofija. Neki čist rad na snazi neće dati toliko hipertrofije koliko je to povećanje tonaže tokom treninga.

Dakle u konkretnom primeru bi ja dodao još po jednu vežbu za svaki miić, dakle jednu za grudi (recimo neku sa bućicama), jednu za ramena (koja direktno radi srednju deo ramena) i jednu za triceps (recimo jednu gde su laktovi skroz iznad glave) i odradio 3 do 4 serije po 10 do 15 ponavljanja...to je čitava logika, vremenom ako se primeti da neki mišić zaostaje, a sve se radi kako treba...dodavati specifične vežbe koje pomažu da se razvije taj specifičan mišić...tako recimo ako zaostaje gornji deo grudi, fokusirati se na potiske sa kose klupe itd...

Trening kada dobijaš masu i kada skidaš salo se razlikuje samo u cilju, jer tvoj cilj kada skidaš kile je da sagoriš što više kalorija, samim time i trening se može adaptirati na taj način da sagoreva više kalorija. I dalje ostaje pravilo da se radi na snazi, ali sve ostalo što se radi služi samo za sagorevanje kalorija, tako i možeš koristiti kraće pauze, supersetove, produžene setove itd...

Što se suplementacije tiče, imaš BCAA i Supernatural koji je praktično ista ta stvar, tako da nemaš neku razliku, ali recimo da možeš supernatural uzimati jednu dozu posle svakog obroka, a whey i BCAA pre/posle treninga u dozama koje su predviĂ°ene za tebe...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bigbadwolf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2012, 03:08:22 posle podne »

Danas sam odradio trening za ledja, pa sta mislis?
Zgibovi 4 serije max ponavljanja: 2 sire od ramena nathvat 2 sirina ramena pothvat
Mrtvo dizenje 5 serija 5 ponvaljanja
Veslanje bucicom u pretklonu 4x8
Pregib kosom sipkom 4x6
Sa zagrevanjem i istezanjem ukupno sat vremena.

I jos jedno pitanje danas je neki lik radio mrtvo dizanje ali tako da odradi ponavljanje spusti teg i ponovo ga digne. A ja radim tako da spustim blizu poda i onda dignem. Da li je svejedno kako se radi?

Ovako sam ja zamislo
« Poslednja izmena: Februar 07, 2012, 03:21:34 posle podne od strane bigbadwolf » Sačuvana
fitnes čika is back
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


Šitnes Gipka

« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2012, 03:02:29 posle podne »

Evo ja ću da započnem petu epizodu :) u zadnje vreme sam se nešto zakačio za tekstove Doriana Yates-a i vidim da je on u sličnom fazonu po pitanju nekih stvari kao ti. Tipa drži se osnovnih vežbi i cepaj do otkaza bez mnogo preterivanja sa brojem vežbi i serija (što mi se dopada) pa sam hteo da te pitam da li bi mogao da daš neki tvoj zaključak/mišljenje posle svega što si isprobao, kako bi ti opisao jedan idealan trening po tebi po pitanju obima, setova, ponavljanja(uzmimo bilo koju grupu mišaća za primer) ako želimo da dobijemo na mišićnoj masi ili ako želimo da smršamo. Koja je razlika? Sem klope naravno. Uz jednu napomenu-nemam trening partnera pa mi rad do baš potpunog otkaza nije uvek moguć zbog bezbednosti.
I pitanje vezano za supse. Ukoliko bi imao na raspolaganju 1kg bcaa, 1 pakovanje scitec-ovog super natural-a i narawno whey. Kako bi ih rasporedio (gramaža/tajming) ugl znam sve kako treba ali me zanima tvoje mišljenje?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2012, 11:08:35 pre podne »

Nastavljamo na ovoj temi, a ovde možete naći sve prethodne teme:

1 deo - http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=116281.0

2 deo - http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=120961.0

3 deo - http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=130841.0
 
4 deo - http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=140631.0

Kao i do sada vi postavljate sva svoja pitanja i ja ću pokušati da vam dam što je bolji mogući odgovor.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 15 16 [17] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 18 upita.