TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:12:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: studija sa Kembridza  (Pročitano 5554 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #15 poslato: Januar 16, 2008, 08:34:58 posle podne »

ma da.. živi, zdravi i veseli :)
Sačuvana
Lokk1
Gost
« Odgovor #14 poslato: Januar 16, 2008, 01:31:11 pre podne »

Ma momci su prokomentarisali da je bolje živeti kvaliteno nego dugo.. ali ne razumem zašto jedno mora da isključuje drugo...


zato shto je uopshteno shvatanje ,,kvaliteta '' zivota teshki hedonizam ... al poenta je u onom DA SMO ZIVI I ZDRAVI .. ja mislim da je time sve recheno ? :D
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #13 poslato: Januar 15, 2008, 10:45:28 posle podne »

Pa uglavnom zato,ako ne shvatate....Mladi ljudi Evrope sada rade da bi placali penzije starijima.Penzije su se uplacivale racunajuci da neko zivi 75-80 godina a sad se produzuje vek...zato Evropa stari a mi Srbi cemo polako izumreti
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Januar 15, 2008, 10:31:30 posle podne »

Ma momci su prokomentarisali da je bolje živeti kvaliteno nego dugo.. ali ne razumem zašto jedno mora da isključuje drugo...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #11 poslato: Januar 15, 2008, 03:24:40 posle podne »

covekov organizam se razvija do 25-e, a prvi simptomi starenja pocinju u 30-oj, dakle najfunkcionalniji je izmedju 25-30.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Januar 15, 2008, 02:16:50 posle podne »

ali nazalost simptomi "starosti" danas se javljaju vec u 20-im, 30-im...  i niko se ne bavi fizickom aktivnoscu da bi doziveo 120 god pobogu  :D

meni je idol jedna baka komsinica koja ima 90 godina a po izgledu bi joj dali 60 i kusur... zena vec nekoliko desetina godina ide na nedeljno pesacenje u prirodi, ma neverovatna je, da je samo vidite sa kakvom lakocom seta svoje unuke i igra se sa njima!!! e to je lepota
« Poslednja izmena: Januar 15, 2008, 02:18:43 posle podne od strane ~Monika~ » Sačuvana
bb
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 303

« Odgovor #9 poslato: Januar 11, 2008, 10:23:26 posle podne »

Naravno da je vazniji kvalitet zivota od duzine zivota, sto da zivim 100 godina ako nisam psihicki i fizicki zdrava. Mada mislim da su u studiji podrazumevali da ti ljudi od 120 godina budu koliko toliko zdravi.
Sačuvana
jojevta
Gost
« Odgovor #8 poslato: Januar 11, 2008, 10:03:17 posle podne »

Da se ja pitam sve iznad 60 godina bih u neku ustanovu i kraj! Kao što svi već znamo već oko 45-50 godine kreće klimaks, a onda ljudi postaju gori od pubertetlija... mada drug kaže da zna "lek" - jednostavno im gurni unuče u ruke i mirni su narednih 10 godina!  ::)

Znaci ti bi i Arnolda strpao  u ustanovu,hehee salim se
Ma koji ce mi djavo da zivim 100 godina,dovoljno je i 50 ali da zivim ko covek
Sačuvana
DHEA
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1303


"Менаџер физичких послова"

« Odgovor #7 poslato: Januar 11, 2008, 09:00:58 posle podne »

Da se ja pitam sve iznad 60 godina bih u neku ustanovu i kraj! Kao što svi već znamo već oko 45-50 godine kreće klimaks, a onda ljudi postaju gori od pubertetlija... mada drug kaže da zna "lek" - jednostavno im gurni unuče u ruke i mirni su narednih 10 godina!  ::)
Sačuvana
Never underestimate your power to change and improve yourself.

Somethnig is better then nothing. More is defenitly better then something. So, stop talk and do more work!
Lokk1
Gost
« Odgovor #6 poslato: Januar 11, 2008, 07:05:16 posle podne »

ne lazi ... kopirash me   ;D ;D

taj zivot ko grandpa iz simpsonovih stvarno nije bash privlachan

grandpa : DEATHHHHHH!!!!

bart : grandpa ... it`s maggie :D :D
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #5 poslato: Januar 11, 2008, 06:50:17 posle podne »

A sad jedno pitanje....zasto ziveti 120godina?Kad cemo ionako poslednjih 30-40 provesti smarajuci mlade,biti zaboravni,i trositi pare...Ako se ljudski vek produzi,tesko nama...

Preduhitri me loki gaddemit...
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Lokk1
Gost
« Odgovor #4 poslato: Januar 11, 2008, 06:47:58 posle podne »

poenta zivota u 102. godini je sledeca ???

ne vidim potrebu da zivim preko 70 recimo .. u suhtini dokle god sam vitalan a to bi bilo realno kontam ..s obzirom na moj zivot ..
Sačuvana
GoranKS
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2040


Muški trener u teretani

« Odgovor #3 poslato: Januar 11, 2008, 04:14:29 posle podne »

Ima tu istine zato ljudi koji zive na planinama dozive po 100,110 godina,rezultat toga je zdrav zivot sto znaci da se zdravo hrane udisu cist vazduh i fizicki su aktivni i imaju potpuni mir,a mi koji zivimo u urbanim sredinama primorani smo da udisemo smog , ucestali stres, brza hrana... i ma koliko se borili za zdrav zivot nemoguce je,jer uvek postoji neki od negativnih faktora koga je nemoguce izbeci. :(
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Januar 11, 2008, 04:12:46 posle podne »

Šta reći... osim da većina ljudi to zna samo im nedostaje volje da nešto promene u svojim životima.. zvuči neverovatno ali u dilemi izmeĂ°u dugovečnosti i lenjosti, odabiru lenjost... to vam je čovek...
Sačuvana
PANSPORT BEOGRAD
PeĂ°a
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3439


Prodavnica u YBC-u

Pansport
« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2008, 02:02:23 posle podne »



Dužina programiranog ljudskog veka još uvek nije poznata, ali medicinski stručnjaci smatraju da bi zdravim načinom života čovek realno mogao da dostigne 120 godina. Gojaznost, nedovoljna fizička aktivnost i pušenje, koji su karakteristike načina života za proteklih 30 ili 40 godina, koliko je iznosio neophodan period za sagledavanje ovakvih medicinskih studija, skraćuju životni vek čoveka za nekoliko godina, po nekim istraživanjima i za skoro deceniju i po.

Istraživanje su sproveli saradnici Univerziteta u Kembridžu i Medicinskog istraživačkog saveta u engleskom okrugu Norfolk izmeĂ°u 1993. i 2006. Učesnici studije su imali izmeĂ°u 45 i 79 godina. Oni su bili mešovitog društvenog položaja, mada uglavnom belci, i kada je počelo istraživanje, nisu imali rak ili srčane probleme.
- Znali smo da, individualno gledano, uzdržavanje od duvana i fizička aktivnost mogu da utiču na dugovečnost, ali prvi put smo sve te elemente sagledali zajedno - izjavio je profesor Kej Ti Ho, voĂ°a istraživanja.

Fizička aktivnost
Profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu, doktor Jagoda Jorga komentarišući ove rezultate podseća na to da ima mnogo istraživanja na temu faktora rizika i iz oblasti loših navika, posebno nepravilne ishrane, nedovoljne fizičke aktivnosti i pušenja. Sve one, svaka za sebe, pokazale su da mnogostruko, dva, tri, deset, pa i devedeset puta povećavaju rizik rane pojave oboljenja koja su danas prva na listi smrtnosti ili ubice broj jedan.
- Do pre 30, 40 ili 50 godina ljudi su umirali prevashodno od upale pluća ili nekih drugih infektivnih bolesti, gde su izazivači bakterije i virusi. Kada smo pronašli antibiotike, rešili smo se bakterija, ljudski vek se bitno produžio, a onda su se pojavile posledice tog izmenjenog stila života i ovo su prve generacije koje će to da osete - kaže Jagoda Jorga.

Roditelji dugovečniji
Studija sa Kembridža pokazuje da mnogi ljudi mogu da produže životni vek primenom zdravog načina života. Istraživanje kojim je obuhvaćeno 20.000 ljudi tokom 10 godina pokazalo je da osobe koje su gojazne, nedovoljno fizički aktivne i puše, imaju mnogo više izgleda da umru ranije od ostalih. Zanimljivo je da to važi čak i za one koji su siromašni.
- Zašto mi to nismo do sada znali. Jako je teško otkriti nešto u medicini, doneti takav zaključak, ukoliko studije ne traju 20, 30 ili 40 godina. Stručnjaci za ishranu Harvardskog univerziteta prvi su pre dve godine upozorili na to da će generacije dvadesetogodišnjaka živeti nekoliko godina kraće od svojih roditelja ukoliko su gojazni. I ja očekujem da će takvih egzaktnih podataka sve više da se pojavljuje, zato što se sada pokazuje danak koji ćemo da platimo - kaže dr Jorga.

Ljudski vek 120 godina
Pred stresom izazvanim gojaznošću i pušenjem popuštaju razne funkcije u ljudskom organizmu. Više se troše svi organi, naročito srce, pluća, pankreas. Tri uzroka - gojaznost, neaktivnost i pušenje - učestvuju sa 67 odsto u ukupnom mortalitetu savremenog čoveka.
- Da nije toga, umirali bismo od starosti, a ne od bolesti. Još uvek nismo ustanovili koliki je programirani ljudski vek, ali kažu da može da bude i oko 120 godina - kaže dr Jorga.

preuzeto sa blic-a
Sačuvana
   
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.