TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 07:39:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kre-Alkalyn ili Crea.TOR  (Pročitano 11153 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #37 poslato: Mart 02, 2012, 05:30:32 posle podne »

A na kutiji pise da se piju 12 dnevno 4 teblete 3 puta dnevno, da li je bojle tako ili kao ti sto kazes? A hyper mass mi je dao drug on nece da pije pa jer bih smeo i njega da pijem???
Ako si želeo da slušaš uputstvo sa kutije, zbog čega si tražio druga mišljenja? :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Mart 02, 2012, 05:29:10 posle podne »

Popij hypermass posle treninga, oko 100g.  Zato što na tih 100 g imaš oko 25 g proteina, ostalo su šećeri, pa ti vidi zašto ti preporučujemo čist whey protein :)

za amino, ako imaš protein već si dobio preporuku, iznad moje,  ja bih ti savetovala da ih čuvaš za period oko treninga - tad je mišić "gladan" i pod najvećim stresom
Sačuvana
Pedja77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #35 poslato: Mart 02, 2012, 05:16:19 posle podne »

A na kutiji pise da se piju 12 dnevno 4 teblete 3 puta dnevno, da li je bojle tako ili kao ti sto kazes? A hyper mass mi je dao drug on nece da pije pa jer bih smeo i njega da pijem???
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #34 poslato: Mart 02, 2012, 04:44:23 posle podne »

Nemoj Hypermass, uzmi neki čist whey protein. Onda ćeš imati supre kombinaciju u vidu wheya, amino i kreatina.

Aminokiseline uzimaj 10ak grama pre treninga, tj. nekih 8 tableta.
Sačuvana
Pedja77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #33 poslato: Mart 02, 2012, 10:59:46 pre podne »

Dymatize, a jer ide hyper mass uz sve to???
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #32 poslato: Mart 01, 2012, 04:09:29 posle podne »

Pa, pitao sam te koje aminokiseline si kupio. :) Kako da ti odgovorim na pitanje oko doziranja kada ne znam koje su?! Dymatize ili Universal ili neke treće?
Sačuvana
Pedja77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #31 poslato: Mart 01, 2012, 01:18:47 posle podne »

Pa kupio sam, trebalo bi da pocnem da pijem, kako je najbolje da ih pijem.... I da li da uzmem i Hyper mass???
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #30 poslato: Februar 29, 2012, 06:09:51 posle podne »

Hvala uzeo sam aminokiseline... :D

Koje si uzeo? :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #29 poslato: Februar 29, 2012, 04:07:40 posle podne »

Tripuju se ljudi za kre-alkalin a u tim tabletama 90% monohidrat unutra LOL eh taj marketing...

Odakle imaš ovaj podatak? 

Kre-Alkalyn je puferisani kreatin monohidrat, koriste se mnogo manje doze, a glavna stvar je u njegovoj specifičnoj PG vrednosti koja omogućava maksimalnu apsorpciju tj. iskorišćenost od strane mišića, bez gubitaka.  Dodatna prednost je što ne stvara osećaj nadutosti i ne zadržava vodu.

Pričati da je samo marketing je prilično neosnovano... pogotovo ako imamo u obziru koliko ga ljudi koristi i koliko njih je zadovoljno kre-alkalynom

Procitao sam ga negde ne mogu sada trenutno da se setim gde ali sigurno ne bih izmislio. Znam da sam procitao da je tu jako mali procenat tog puferisanog kreatina i da je najveci deo monohidrat. A ljudi su zadovoljni jer jednostavno monohidrat radi ono sto treba da radi. Ko hoce da veruje u bajke neka baca 30 40 e za suplement koji vredi troduplo manje.

Isto tako kad vidim da ljudi nenormalno ulazu u bcaa i glutamin a to je ogromno bacanje para. Sve te amino se unose dovoljno kada se unosi odredjena kolicina proteina, i oni koji misle da "bolje" napreduju je razlog zato sto ustvari ne unose dovoljno proteina ili cak nisu povecali vremenom pa onda te amino "dorade" posao. Pre nego sto je neko ulozio u te amino bolje da je pogledao u ishranu i dodao jos razlicitih izvora proteina ili cak sta vise jos koju mericu wheya.

Ali ipak je ovo samo moje misljenje. Ja sam tu da podelim svoje iskustvo i da posavetujem kako da se najvise ustedi para i da se ne prave greske koje sam ja pravio. A sad ce neko pomisliti "sta ovaj zna, meni je slobodan(najveci bilder u teretani trenira 20 godina prvak svemira)rekao da kupim razne suplemente, idem ja da kupim kg bcaa i kg glutamina, i amino 9999  i NO reaktor i ima da napredujem mnogo bolje!"

naravno, tu smo da iznesemo svoja iskustva. 

Kre-alkalyn i jeste puferisani monohidrat, poenta je samo u njegovoj PH vrednosti što mu omogućava maksimalnu iskoristljivost.  Polako postaje sve popularniji i ljudi osete njegovo dejstvo. Ja jesam za monohidrat kad je neki početnik u pitanju, i kada je rad na masi.  Ako probaš kre-alkalyn sigurna sam da nećeš imati osećaj naduvenosti a imaćeš isti ili bolji efekat.

Što se tiče bcaa i glutamina, za glutamin znam da je bilo raznih rasprava ali ja ga i dalje uzimam, jer osećam 100% njegovo dejstvo. U sportovima izdržljivosti se možda čak i više oseti nego u bb.  Biciklisti, maratonci, plivači... ga najviše uzimaju.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #28 poslato: Februar 28, 2012, 09:53:19 posle podne »

Hvala uzeo sam aminokiseline... :D

Super ;)
Sačuvana
Pedja77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #27 poslato: Februar 28, 2012, 09:39:48 posle podne »

Hvala uzeo sam aminokiseline... :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #26 poslato: Februar 28, 2012, 04:04:30 posle podne »

A dali cu vise da dodam na masi sa Hyper mass ili sa amino kiselinama???

Ako koristis whey ne treba ti i gejner, bolje je da te pare das za aminokiseline ako zelis cistu misicnu masu....a one aminokiseline sto si imao u planu da uzmes su stvarno dobre...
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #25 poslato: Februar 28, 2012, 03:21:53 posle podne »

Tripuju se ljudi za kre-alkalin a u tim tabletama 90% monohidrat unutra LOL eh taj marketing...

Odakle imaš ovaj podatak? 

Kre-Alkalyn je puferisani kreatin monohidrat, koriste se mnogo manje doze, a glavna stvar je u njegovoj specifičnoj PG vrednosti koja omogućava maksimalnu apsorpciju tj. iskorišćenost od strane mišića, bez gubitaka.  Dodatna prednost je što ne stvara osećaj nadutosti i ne zadržava vodu.

Pričati da je samo marketing je prilično neosnovano... pogotovo ako imamo u obziru koliko ga ljudi koristi i koliko njih je zadovoljno kre-alkalynom

Procitao sam ga negde ne mogu sada trenutno da se setim gde ali sigurno ne bih izmislio. Znam da sam procitao da je tu jako mali procenat tog puferisanog kreatina i da je najveci deo monohidrat. A ljudi su zadovoljni jer jednostavno monohidrat radi ono sto treba da radi. Ko hoce da veruje u bajke neka baca 30 40 e za suplement koji vredi troduplo manje.

Isto tako kad vidim da ljudi nenormalno ulazu u bcaa i glutamin a to je ogromno bacanje para. Sve te amino se unose dovoljno kada se unosi odredjena kolicina proteina, i oni koji misle da "bolje" napreduju je razlog zato sto ustvari ne unose dovoljno proteina ili cak nisu povecali vremenom pa onda te amino "dorade" posao. Pre nego sto je neko ulozio u te amino bolje da je pogledao u ishranu i dodao jos razlicitih izvora proteina ili cak sta vise jos koju mericu wheya.

Ali ipak je ovo samo moje misljenje. Ja sam tu da podelim svoje iskustvo i da posavetujem kako da se najvise ustedi para i da se ne prave greske koje sam ja pravio. A sad ce neko pomisliti "sta ovaj zna, meni je slobodan(najveci bilder u teretani trenira 20 godina prvak svemira)rekao da kupim razne suplemente, idem ja da kupim kg bcaa i kg glutamina, i amino 9999  i NO reaktor i ima da napredujem mnogo bolje!"
Sačuvana
"scientia est potentia"
Pedja77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #24 poslato: Februar 28, 2012, 02:30:26 posle podne »

A dali cu vise da dodam na masi sa Hyper mass ili sa amino kiselinama???
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #23 poslato: Februar 28, 2012, 02:21:20 posle podne »

A sad mi jedan drug predlaze da uzmem Hyper mass 5000 uz kre-alkalyn??? Ili je bolje amino kiseline???

Bolje ti je da uzmes amino kiseline...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.