TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 08:28:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc oko treninga - broj serija i ponavljanja  (Pročitano 6015 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #9 poslato: Mart 30, 2012, 12:22:26 posle podne »

Pa ako ti treba priprema za trću ligu onda ti je pliometrija na zadnjem mestu...
Iznenadio bi se koliko momci u trecoj ligi trce...i to ako se izuzme vecina koja svaku utakmicu uzima nesto tipa Efedrin. ;) Tako je bar u trecoj ligi koja se zove "Srpska Liga Beograd" i u kojoj igraju klubovi sa teritorije Beograda.To je inace po obucenosti igraca najbolja liga jer su sve igraci iz omladinskih skola Zvezde,Partizana,Rada,OFK Beograda,Obilica,Cukarickog,Bezanije...Recimo FK Sopot je Zvezdina filijala i 90% igraca su prosli Zvezdinu skolu fudbala...Pored Sopota u ligi su i Zemun(klub koje je dao toliko reprezentativaca da je glupo i brojati),Vozdovac,Radnicki Obrenovac (u Radnickom su ponikli IVan Stevanovic,igrao u Interu,Filip Djuricic u Herevenu iz Holandije,Ivan Obradovic koji je u Spanskoj Saragosi,a i sva trojica su reprezentativci)...Poenta je da treca liga nije losa i da ima puno talentovanih momaka,a problem su ljudi koji vode i koji treniraju te klubove,plus finansijsko stanje je katastrofa.Recimo mozes da igras za FK Zemun i da ne dobijes platu po 3 meseca. Kad bi bilo koji klub u nasoj zemlji imao Markonija ili nekog kao on samo godinu dan bio bi prvak zemlje lagano. ;) Jer je razlika izmedju trece i prve lige samo u fizickoj spremi...cak ima i boljih igraca u trecoj ligi nego u prvoj. Ko je upoznat sa stanjem u nasem fudbalu zna o cemu pricam...
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #8 poslato: Mart 30, 2012, 10:38:26 pre podne »

Pa ne radim samo pilometriju...ali sam se ipak najvise fokusirao na povecanje same brzine ali i brzinske izdrzljivosti...tako da za sada samo radim pilometriju (tj. te vezbice za poveanje okretnosti, koordinacije i explozivnosti), trening brzine i trening brzinske izdrzljivosti....treniram i u teretani 1-2 puta nedeljno...preko neta trazim treninge i nasao sma jedan dobar blog (socceroaza) koji ima dosta korisnih informacija o fudbalskim treninzima pa se tako informisem....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Mart 29, 2012, 04:09:22 posle podne »

Pa ako ti treba priprema za trću ligu onda ti je pliometrija na zadnjem mestu...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #6 poslato: Mart 29, 2012, 01:13:19 posle podne »

Trentno ne treniram nigde....trenirao sam samo prvi deo sezone u jednom lokalno klubu (peta liga) ali sam odustao i ne zelim da igram vise fudbal na tom nivou hocu da se oprobam u nekom visem rangu pa sma odlucio da se ovih 6 meseci spremim odlicno sam kako znam i umem i da probam u nekom klubu iz viseg ranga (zonska ili treca liga)...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Mart 29, 2012, 08:22:58 pre podne »

Treniram fudbal i zelim da jos vise povecam eksplozivnost, okretnost i koordinaciju pokreta i radim povremeno vec skoro dva meseca (i za sad odlicno deluju na mene) te vezbe za poboljsanje koordinacije, agilnosti i eksplozivnosti i imam dovoljno te elasticne snage u misicima da ih sve kvalitetno izvedem medjutim ne bih zeleo da mi se sve ovo pretvori u trening izdrzljivosti ali ne bih zeleo ni premalo da odradim....pa zato pitam....ja sam za sad, po mom skromnom znaju, podelio sve ove vezbe na pet serija gde svaka serija sadrzi po 2-3 vezbe....

Pa zašto onda ne dogovoriš ovo sa svojim trenerom?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan L.
Gost
« Odgovor #4 poslato: Mart 28, 2012, 11:26:31 posle podne »

Ne moze ti niko ko ne zna koliko si fizicki spreman reci koliko serija da radis,a da bi znao neko koliko si spreman mora te testirati...
Inace vezbe sa klipa su ok,ali su one nista bez Cucnja i jos nekih vezbi sa opterecenjem...
Koliko imas godina i koju ligu igras,na osnovu toga mogu otprilike da znam koliko si spreman,pa bi mogao okvirno da ti kazem koliko bi bilo ok da radis,ali imaj na umu da je polusezona tek pocela i da ni pilometriju a ni noge u teretani ne bi trebao da radis bar 3-4 dana pre utakmice i to ako si dovoljno utreniran?!
Sačuvana
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #3 poslato: Mart 28, 2012, 10:22:37 posle podne »

Treniram fudbal i zelim da jos vise povecam eksplozivnost, okretnost i koordinaciju pokreta i radim povremeno vec skoro dva meseca (i za sad odlicno deluju na mene) te vezbe za poboljsanje koordinacije, agilnosti i eksplozivnosti i imam dovoljno te elasticne snage u misicima da ih sve kvalitetno izvedem medjutim ne bih zeleo da mi se sve ovo pretvori u trening izdrzljivosti ali ne bih zeleo ni premalo da odradim....pa zato pitam....ja sam za sad, po mom skromnom znaju, podelio sve ove vezbe na pet serija gde svaka serija sadrzi po 2-3 vezbe....
« Poslednja izmena: Mart 28, 2012, 10:25:17 posle podne od strane stefanbree » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Mart 28, 2012, 05:42:22 posle podne »

Pa to zavisi od tvoje fizičke spreme i koliko pliometrije si recimo radio ranije. Ovde ima nekih ozbiljnih pliometrijskih vežbi, a na forumu nisam video da bilo ko ima dovoljno znanja (uključujući i mene) o pliometriji da bi ti mogao dati tačan odgovor.

Koja bi kod tebe bila svrha ovakvih treninga?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
stefanbree
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 62

« Odgovor #1 poslato: Mart 28, 2012, 05:34:46 posle podne »

Nasao sam na netu odlicne vezbe za ravoj okretnosti, eksplozivnosti i koordinacije nogu:
Ivan Obradović - Speed Agility Quickness Training 1...July 2011
medjutim imam dilemu oko serija i broja ponavljanja....pa ako se neko razume u ovaj problem bio bih mu zahvalan ako bi mi pomogao....posto naravno autor ovog klipa ne zeli da govori o tome :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 19 upita.