TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:03:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: whey + amino + sagorevaci..+ tribulus ili kreatin?  (Pročitano 7819 puta)
nscott23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #34 poslato: Maj 25, 2012, 05:10:45 posle podne »

trenutno express,zbog ucestalosti koriscenja,posto sam trenutno pukao neke pare,a hocu da imam jos par suplemenata uz bcaa(kreatin,sagorevace i protein),ali cim budem u mogucnosti prebaci cu se na dymatize.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #33 poslato: Maj 25, 2012, 11:51:53 pre podne »

I, za koji bcaa si se odlučio? :)
Sačuvana
nscott23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #32 poslato: Maj 25, 2012, 10:48:04 pre podne »

eh sad...rekreativac!?!?! ja sam prooofi!!

salim se,naravno :))) hvala na misljenjima!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #31 poslato: Maj 24, 2012, 01:57:56 posle podne »

da li je bolji bcaa 5050 od dymatize-a,ili scitec bcaa xpress? vidim da po gramazi 5050 je bolji,ali je xpress vece pakovanje + jeftiniji je.

odlični...

Po mom mišljenju i SNI bcaa odličan izbor - cena kvalitet :)

ipak, mnogo je bitnije da unosiš veću količinu, nego manju količinu a da je "vrhunski kvalitet" jer tebi kao jednom rekreativcu to neće igrati značajnu ulogu :)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #30 poslato: Maj 23, 2012, 06:08:32 posle podne »

Slazem se potpuno,i kad bih bila u mogucnosti uvek isla bih na Dymatize-ove 5050 iz razloga koje je objasnio Ribert.
Ali finansije nam diktiraju tempo,pa u tom slucaju razmisljam ovako:ako nisam sigurna da cu uvek imati mogucnosti da idem iskljucivo na Dymatizeove,onda se opredelim za varijantu koja je prihvatljiva a omogucava mi koriscenje BCAA u kontinuitetu.
Tako cesto uzmem BCAA express ili SNI BCAA,i Ok mi je
Sačuvana
Be Happy!!!
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #29 poslato: Maj 22, 2012, 11:59:52 posle podne »

Jedno je šta je jeftinije, tj. isplativije a drugo šta je kvalitetnije. :) Dymatize bcaa su ajipure kvaliteta i zaslužuju sve pohvale. Moj najčešći i omiljeni izbor. Za Scitec si već i sam zaključio da su isplativije. Ako pitaš hoćeš li primetiti razlike u rezultatima korišćenjem ova dva proizvoda, odgovor je da nećeš.
Sačuvana
nscott23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #28 poslato: Maj 22, 2012, 11:33:17 posle podne »

da li je bolji bcaa 5050 od dymatize-a,ili scitec bcaa xpress? vidim da po gramazi 5050 je bolji,ali je xpress vece pakovanje + jeftiniji je.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Maj 21, 2012, 04:24:58 posle podne »

Ako već imaš viška novca, uloži u hranu. Imaš odličnu osnovnu suplemementaciju. Za taj "mali stomačić", nisi ni morao trošiti novac na sagorevač. Kako budeš nabacivao kvalitetnu masu, tako će i taj stomačić postati zanemarljiv ili skroz eliminisan. Mišići su odlični sagorevači. ;)

e ovako treba mi savet oko definicije i ciste misicne mase .imao sam 104 kg treniram vec dvadeset dana svaki dan teretana 1h+kardio (vijaca 30 min + vreca 20 min ) uz sagorevace za topljenje i pijem amino kiseline (twinlab tecne )da bi zadrzao misicnu masu napredka ima skinuo sam 5 kg za 20 dana ali sad me interesuje sta dalje od suplementacije sta uzeti neki whey ili sta vec da bi napumpao misice a sprzio salo koje jos imam na stomaku :) od kako sam krenuo sa treninzima promenio sam ishranu iz korena smanjio sam ugljene h na minimum izbacio masno,slatko,testo,hleb bas sve jedem samo ciste proteine :piletinu,curetinu,ribu,nemasni sir,jaja(belanac) neke salate i jos ponesto malo ovsene po neki baren krompir ,lesnik,badem orahe i to je to ali me brine d mnogo ne smram i izgubim misice sa ovom ishranom i sagorevacima.

meni ovo deluje sve ok, samo da budeš uporan i da unosiš uvek dosta protiena i VLAKANA - salata!
protein je najosnovniji suplement i odlično će se uklopiti.  Ukoliko si  u mogućnosti, dodatak u vidu BCAA i glutamina će ti dobro doći da sprečiš katabolizam.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #26 poslato: Maj 21, 2012, 02:15:55 posle podne »

Ako već imaš viška novca, uloži u hranu. Imaš odličnu osnovnu suplemementaciju. Za taj "mali stomačić", nisi ni morao trošiti novac na sagorevač. Kako budeš nabacivao kvalitetnu masu, tako će i taj stomačić postati zanemarljiv ili skroz eliminisan. Mišići su odlični sagorevači. ;)

e ovako treba mi savet oko definicije i ciste misicne mase .imao sam 104 kg treniram vec dvadeset dana svaki dan teretana 1h+kardio (vijaca 30 min + vreca 20 min ) uz sagorevace za topljenje i pijem amino kiseline (twinlab tecne )da bi zadrzao misicnu masu napredka ima skinuo sam 5 kg za 20 dana ali sad me interesuje sta dalje od suplementacije sta uzeti neki whey ili sta vec da bi napumpao misice a sprzio salo koje jos imam na stomaku :) od kako sam krenuo sa treninzima promenio sam ishranu iz korena smanjio sam ugljene h na minimum izbacio masno,slatko,testo,hleb bas sve jedem samo ciste proteine :piletinu,curetinu,ribu,nemasni sir,jaja(belanac) neke salate i jos ponesto malo ovsene po neki baren krompir ,lesnik,badem orahe i to je to ali me brine d mnogo ne smram i izgubim misice sa ovom ishranom i sagorevacima.

Ako svakako budes unosio dovoljnu kolicinu proteina i imao dobre treninge sa opterecenjem to se nece desiti...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #25 poslato: Maj 21, 2012, 10:17:43 pre podne »

Whey je svakako dobar izbor. Znači whey, Twinlab amino... Koji sagorevač koristiš?

104kg na koju visinu? Po meni, što je veći procenat masti, manja je mogućnost da će se mišić koristiti kao izvor energije. Na nižim procentima masti već je drugačija stvar i onda treba dobro poznavati telo i izbeći trošenje mišića.

Nisi morao tako naglo praviti rezove u ishrani. Obezbedi nekih 2g proteina po kilogramu telesne težine dnevno. Za količinu uglj. hidrata već je teže pričati i moraćeš sam videti da li je to 3g/kg, 4g/kg ili neka druga brojka.
Sačuvana
marko85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3


« Odgovor #24 poslato: Maj 21, 2012, 09:38:08 pre podne »

Ako već imaš viška novca, uloži u hranu. Imaš odličnu osnovnu suplemementaciju. Za taj "mali stomačić", nisi ni morao trošiti novac na sagorevač. Kako budeš nabacivao kvalitetnu masu, tako će i taj stomačić postati zanemarljiv ili skroz eliminisan. Mišići su odlični sagorevači. ;)

e ovako treba mi savet oko definicije i ciste misicne mase .imao sam 104 kg treniram vec dvadeset dana svaki dan teretana 1h+kardio (vijaca 30 min + vreca 20 min ) uz sagorevace za topljenje i pijem amino kiseline (twinlab tecne )da bi zadrzao misicnu masu napredka ima skinuo sam 5 kg za 20 dana ali sad me interesuje sta dalje od suplementacije sta uzeti neki whey ili sta vec da bi napumpao misice a sprzio salo koje jos imam na stomaku :) od kako sam krenuo sa treninzima promenio sam ishranu iz korena smanjio sam ugljene h na minimum izbacio masno,slatko,testo,hleb bas sve jedem samo ciste proteine :piletinu,curetinu,ribu,nemasni sir,jaja(belanac) neke salate i jos ponesto malo ovsene po neki baren krompir ,lesnik,badem orahe i to je to ali me brine d mnogo ne smram i izgubim misice sa ovom ishranom i sagorevacima.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #23 poslato: Maj 18, 2012, 04:22:30 posle podne »

Знам Брате да ми је лик дао лично мишљење(своје)а није баш копетентан,зато и питам овде.Само ме занима Брате дал се и како спава од кофеина и дал има тај психо фокус да ми да мало воље и да ме дигне???
Nema problema sa spavanjem ako pijes Kofein bar 4 sata pre nego sto si planirao da legnes,tj. da ne spavas 2 sata posle treninga...Ako treniras uvece u 8,a Kofein popijes u pola 8 neces imati problem da zaspis u 12,naravno ako nisi ustao u podne...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #22 poslato: Maj 18, 2012, 04:19:51 posle podne »

Kofein je odlican a taj ko ti kaze da bacas pare verovatno nije osetljiv na Kofein (takvih ljudi je mozda 5%) pa prica na osnovu toga a ne zna da drugih 95% ljudi radi cak samo 100 mg Kofeina (pola tabletice). ;) A i kofein je oko 900 din,samo ga nema vec neko vreme u PS.

Ako već i nije stigao u radnjama, biće ga vrlo brzo. Inače, ja spadam u tih 5%. ;D :D Često kažem za sebe da sam "prirodno neosetljiv na kofein" jer niti pijem gazirano, niti redovno pijem kafu(3-5 šolja kafe nedeljno)... A, probao sam bio jednom prilikom čak 400mg i ništa. :D

@spartans

Molim te da koristiš opciju za izmenu poruke(modify) umesto što pišeš post za postom. :)
Otici cu bas do radnje u Valjevu ovih dana da vidim jel ima,ne treba mi skoro,ali kad zatreba da ne jurim po radnjama. :) Jesi probao neki drugi stimulans,Arginin ili Taurin ili si skroz neosetljiv na te stvarcice?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #21 poslato: Maj 18, 2012, 04:09:01 posle podne »

U većini slučajeva kofein bi trebao da odradi svoj posao, ali ne može se garantovati. Šta da ti kažem drugo nego da probaš i vidiš...

Doduše, postoji mogućnost da je problem u nečemu drugom. Da nisi možda pretreniran ili imaš neke druge životne probleme koji te opterećuju i smanjuju ti potencijal za dobar trening ili je može nešto sa ishranom problematično... Malo je čudno da nekome ko voli da trenira treba neki suplement koji će ga stimulisati na trening. Meni je kofein simbol za nešto intenzivniji trening, a ne za rešenje bezvoljnosti.

Znaš, neki NO reaktor bi možda dobro legao, ali je pitanje da li je to rešenje problema ili je nešto drugo a NO ga samo maskira. Nadam se da si me shvatio. :)

p.s. U prilogu sam ti označio dugme za izmenu poruke. :)
Sačuvana
spartans
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 136


« Odgovor #20 poslato: Maj 18, 2012, 03:53:45 posle podne »

Пробао сам Таурин и набија ми нервозу однодно имам неки немир у вечерњим сатима тако да сам њега одмах искључио из свих комбинација!У сваком случају хвала на саветима па док не проба човек не знам дал је то то,што каже Роберт а можда сам баш ја тих 5 посто људи али ћу да пробам ;)
« Poslednja izmena: Maj 18, 2012, 04:26:09 posle podne od strane spartans » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.