TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:11:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: jetra kreatin protein  (Pročitano 7107 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #11 poslato: April 16, 2012, 02:32:09 posle podne »

Ja bi izbacila i protein jer dugotralno korišćenje protina može da uzrokuje povišen alt bez prave upale jetre...
Ostavi samo vitamine, i proveri nalaze za dve nedelje
Sačuvana
Veljko89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #10 poslato: April 15, 2012, 04:00:07 posle podne »

ok kreatin izbacujem a koliko jos dugo da koristim protein,i vitamine i minerale?ili i to da izbacim ?hvala unapred pozz :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: April 15, 2012, 02:38:25 posle podne »

Iskreno mislim da rezultate može da ponovi za par nedelja...
ali što se tiče rkeatina, tu smo se složili...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: April 14, 2012, 09:17:21 posle podne »

vrednosti su u normali...nisam pio godinu dana,sad je sve ok,kolko dugo da koristim kreatin pijem ga vec mesec dana,jel smem posle 2 meseca da nastavim protein samo i vitaminsko mineralni komplex?taj rezultat je pre godinu dana taj 189,novi je 49alt ast20...hvala puno pozz da cujemo i doktorku :)
alt je još uvek nešto povišen i potrebno je da se normalizuje. Kreatin ipak ne bi trebalo da uzimaš, kao što ti je i danijela savetovala.... Treba da ponoviš nalaze posle 2-3 meseca pa se javi sa novim nalazima...
Sačuvana
Veljko89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #7 poslato: April 14, 2012, 01:49:29 posle podne »

ok hvala,koliko dugo da uzimam jos protein,inace sam zdrav skroz svi rezultati su ok osim alt koji je malo povecan,da li da pijuem vitamine i minerale ili njih da izbacim?kreatin sam mislio da nastavim 5g dnevno jos nekih 15dana..:)doza vitamina  i minerala je minimalna preporucuju 6 tableta dnevno ja pijem 2 tablete na 6 tableta doza A vitamina je 10000 a c vitamina je 1000mg b vitamin sve po 50 mg...hvala na pomoci pozz :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: April 14, 2012, 09:36:30 pre podne »

Prekini sa kreatinom za sad..
nisi ništa naškodio ali alskoholno oštećenje jtre je kombinacija toksičnog i alergijskog pa ti ne treba da jetru opterećuješ dodatnim rado..

PS proteine uzimaj jednom dnevno
Sačuvana
Veljko89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #5 poslato: April 13, 2012, 03:23:23 posle podne »

bio je povecan ggt ranije sada je sve u normali osim alt je malo povecan,da prestanem da koristim kreatin ili da prekinem posle 2 meseca pijem vec mesec dana kreatin protein i vitaminsko mineralni komplex
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #4 poslato: April 13, 2012, 01:26:18 posle podne »

U prinicpu dok se vrednosti ne vrate poptuno u normlanu ne i trebaod a uzimaš nikakve suplemente..
kad budu skroz ok tj ispod 42 onda sačekaj dva meseca pa kreni..
Iako više ne piješ i svaka ti čast za to, jetri treba dosta vremena da se oporavi...

Da li ste sigurni da je oštećenje bilo od alkohola? Jel imaš vrednosti GGT?
Sačuvana
Veljko89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #3 poslato: April 11, 2012, 10:47:39 posle podne »

vrednosti su u normali...nisam pio godinu dana,sad je sve ok,kolko dugo da koristim kreatin pijem ga vec mesec dana,jel smem posle 2 meseca da nastavim protein samo i vitaminsko mineralni komplex?taj rezultat je pre godinu dana taj 189,novi je 49alt ast20...hvala puno pozz da cujemo i doktorku :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: April 11, 2012, 03:31:38 posle podne »

U pitanju je ozbiljnije oštećenje jetre i bilo bi dobro da se vrednosti vrate u normalu... sobzirom da nisi vrhunski profesionalni sportista zahtevi za kreatinom ti nisu ozbiljni, tj možeš i bez njega, tj da nepotrebno ne opterećuješ jetru. Dr Švarc će ti napisati detaljniji odgovor...
Sačuvana
Veljko89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36

« Odgovor #1 poslato: April 10, 2012, 04:17:12 posle podne »

pozz za doktorku Svarc zanima me nesto u vezi sa jetrom,pre godinu dana sam imao ostecenje jetre alkoholom,alt 180 ast 76....nakon godinu dana tj sada rezultati su alt 49 ast 20...dozvoljeno do 42,pijem lek lorazepam 1+1+1 i silimarin....koristim vec mesec dana protein,kreatin i vitaminsko mineralni komplex,zanima me koliko dugo bi bilo preporucljivo da koristim kreatin posto sam cuo da moze da osteti jetru tako isto i za protein kada da napravim pauzu sa koriscenjem i kolika bi trebalo pauza da bude dana ili meseci kako vec...ultra zvuk jetre tada bio bez fokalnih promena bila je svetle boje...veliki poz ocekujem brz odgovor hvala unapred :)imam 23 godine
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.