TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396369 Teme od strane 25014 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 26, 2024, 06:56:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako dalje? Gainer, Whey, Creatin...?  (Pročitano 4666 puta)
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #17 poslato: April 19, 2012, 01:20:08 pre podne »

Pa n će ti težiti ka beskonačno sve dok ne postane konstanta ;)
kad postane konstanta, posle nista ni od treninga ni od hrane... vecan san :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #16 poslato: April 18, 2012, 10:41:55 posle podne »

Slazem se sa Mo...Kolko god da nisi sklon gojenju ipak bez adekvatnog unosa proteina neces dobiti to "vise" sto zelis...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: April 18, 2012, 08:17:55 pre podne »

Ok. Hvala vam svima do jednog na odvojenom vremenu da mi odgovorite. Veoma ste mi pomogli. Medjutim, ja nisam spreman da se odreknem pice, testenina, slatkisa, pomfrita i ostale nezdrave hrane koju volim. S obzirom da me ne interesuju vrhunski rezultati, vec normalno razvijeno telo/organizam, ja cu nastaviti kao sto sam radio do sada. Tri puta nedeljno teretana + 1xfudbal + 1xtenis, trudicu se da se hranim sto zdravije (koliko cu uspeti u tome mi nije najbitnije) i to je to. Pa dokle budem tako mogao - super, a kad ne budem mogao - onda cu videti sta cu.

Hvala jos jednom i pozdrav!

dva faktora će ti uticati najviše - prvo trening, a onda genetika.  Jedi ti šta hoćeš, ali moraš povećati unos proteina, kako god okreneš.... 
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: April 18, 2012, 07:23:28 pre podne »

Pa n će ti težiti ka beskonačno sve dok ne postane konstanta ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #13 poslato: April 17, 2012, 11:54:23 posle podne »

Niko ne treba da se maltretira itd... Sve se moze, samo bez treniranja, i naravno jak i kvalitetan trening :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #12 poslato: April 17, 2012, 11:33:33 posle podne »

Ma fora i jeste sto verovatno vise od 90% ljudi ovde jede slatkise, brzu hranu itd... Jedino sto mali broj to hoce da prizna...

Mada, meni je do nekle i kul to sto cim se spomene ishrana svi odmah pisu: jaja, meso, riba, pirinac, krompir, ovsene, badem, povrce.... Dobro je da ljudima udje u vugla :D

Moj cilj je da mi limes kad n tezi beskonacno bude = savrsena ishrana :P

 Valjda je neko razumeo sta je pisac hteo da kaze :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: April 17, 2012, 07:22:15 posle podne »

Samo piči brate, ja te podržavam jer isto tako radim, zapamti da je najbitinije da ti guraš dosta gvožĂ°a, a sve ostalo će se rešiti smao po se bi ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
zestone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #10 poslato: April 17, 2012, 05:05:58 posle podne »

Ok. Hvala vam svima do jednog na odvojenom vremenu da mi odgovorite. Veoma ste mi pomogli. Medjutim, ja nisam spreman da se odreknem pice, testenina, slatkisa, pomfrita i ostale nezdrave hrane koju volim. S obzirom da me ne interesuju vrhunski rezultati, vec normalno razvijeno telo/organizam, ja cu nastaviti kao sto sam radio do sada. Tri puta nedeljno teretana + 1xfudbal + 1xtenis, trudicu se da se hranim sto zdravije (koliko cu uspeti u tome mi nije najbitnije) i to je to. Pa dokle budem tako mogao - super, a kad ne budem mogao - onda cu videti sta cu.

Hvala jos jednom i pozdrav!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: April 17, 2012, 04:33:24 posle podne »

Dobiće rezultate onoliko brzo koliko jako bude trenirao, to je jedino pravilo...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: April 17, 2012, 12:07:05 posle podne »

Pa doruckujem uglavnom pahuljice sa mlekom, u pekari, sendvice, burek, jogurt... Rucam svinjske snicle, krmenadle, pilece belo meso, musaku, peceno svinjsko meso, krompir... A veceram sta stignem, jaja, makarone, palacinke, sendvice, picu, neki rostilj, virsle... U medjuvremenu pojedem neku bananu, jabuku, parce torte, cokoladu... U principu to je to. Nadam se da sam dovoljno detaljan bio. E sad znam ja da to nije idealna ishrana, ali to je tako. Eventualno postoji prostora za redukovanje dorucka.

Kad je redovnost treninga u pitanju tu sam veoma disciplinovan, rezultati koji se vide nakon 2 meseca mi pokazuju da radim dobro. Mene interesuje koliko ce biti vidljiv efekat ovi preporucenih suplemenata. Pio bih ih 3-4 puta nedeljno (posle treninga i fudbala), jer ne bih imao novca da ih pijem vise puta dnevno, a i ne zelim da budem prenapumpan, cak ni napumpan, vec samo zelim da mi svi misici butu lepo izdefinisani. ...a da pri tome ne izgledam kao Bruce Lee, vec da imam i malo mase. Jednostavno, da izgledam zdravo, sportski.

Nesto tipa:
http://bestathomeworkouts.com/wp-content/uploads/2009/04/stockxpertcom_id398386_size1.jpg

ili
http://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/00469/Rio_Ferdinand_469821a.jpg

ili
http://3.bp.blogspot.com/_JxKqV9q2BGQ/TGAjAKTgarI/AAAAAAAABWE/zzu26o67rnk/s400/6625829-picture-of-athletic-body-wearing-white-towel.jpg

Izvinjavam se ako je ovo postavljanje slika van nekih pravila foruma, ali mi je tako najlakse da objasnim cemu stremim, odnosno kakav izgled mi je cilj.

Jos jednom hvala na dosadasnjim i buducim odgovorima.

Ako želiš čistu mišićnu masu, u ishrani nema mesta za torte, burek, slatkiše, pekaru i tome slično... žao mi je, ali bodibilding je sport koji je 70% ishrana. Ako nisi spreman da po tom pitanju praviš promene, nemoj se nadati vrhunskim rezultatima koje iščekuješ.

Što se tiče suplementacije, poznato mi je pitanje "za koliko vremena mogu da očekujem rezultate"  - to opet ne može da se kaže  - 2,3 dana ili nedelja....   ono što ćeš osetiti je bolji oporavak, više snage, izdržljivosti - ali suplementacija je samo dodatak i ne možeš od nje da očekuješ rezultat ako je ishrana takva kakva je
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #7 poslato: April 17, 2012, 07:38:23 pre podne »

Ako hoćeš da budeš ko neki od likova što si stavio kao primer onda zaboravi na: picu, burek, parče torte, palačinke, makarone, čokoladu...
Tvoja ishrana koju si naveo i ''idealna ishrana'' ne mogu da stanu u jednu rečenicu, jer to dvoje nema veze s vezom. Pored toga kažeš da sa ovakvom ishranom nemaš trunke sala, i zahvalno telo - ako je tako, onda si freak prirode i ne moraš da paziš na ishranu uopšte.

Dobro ti je rekao djole, za ovakav izgled kao iz tvojih primera ne moraš da ideš u teretanu - sve odradi kod kuće, po sistemu sklekovi, trbušnjaci, par zgibova na vratima. Ali ono što moraš da imaš je malo niži procenat masti 10-12%, ali ti si verovatno već ispod 8% pošto nemaš truna sala.

E da, i kakav je to ''vidljiv efekat ovih preporučenih suplemenata''? Koje efekte ti očekuješ od suplemenata? To je pitanje kao da si recimo pitao: jedem 200-300g pilećeg belog mesa 3-4 puta nedeljno, kada mogu da očekujem efekte? ili još bolje: jedem šaku lešnika utorkom i četvrtkom, kad mogu da vidim efekte?
Svi imamo naše želje, ali retko razmišljamo i o načinima/konkretnim koracima kako da iste te želje pretvorimo u realnost.

Moj dobronameran savet je da se malo više informišeš o svom telu i načinu na koji funkcioniše skidanje sala ili izgradnja mišićne mase. Na forumu imaš nebrojeno tema koje te mogu malo uvesti u priču, zainteresovati i makar uputiti u to koliko je potrebno vremena, truda i odricanja da bi se dobio taj napumpani/prepumpani izgled ili telo koje je imao Bruce Lee.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #6 poslato: April 16, 2012, 10:56:31 posle podne »

Ovi ljudi sto si okacio mozda cak i ne treniraju :D Sa malo boljom genetikom i sredjenijom ishranom ces izgledati onako i bez treninga :D

S druge strane, to ce za tebe sa ovakvom ishranom kakvu si naveo biti veoma tesko (da ne kazem nemoguce posto kazes da imas "zahvalno telo") ;)
Sačuvana
zestone
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #5 poslato: April 16, 2012, 03:45:49 posle podne »

Pa doruckujem uglavnom pahuljice sa mlekom, u pekari, sendvice, burek, jogurt... Rucam svinjske snicle, krmenadle, pilece belo meso, musaku, peceno svinjsko meso, krompir... A veceram sta stignem, jaja, makarone, palacinke, sendvice, picu, neki rostilj, virsle... U medjuvremenu pojedem neku bananu, jabuku, parce torte, cokoladu... U principu to je to. Nadam se da sam dovoljno detaljan bio. E sad znam ja da to nije idealna ishrana, ali to je tako. Eventualno postoji prostora za redukovanje dorucka.

Kad je redovnost treninga u pitanju tu sam veoma disciplinovan, rezultati koji se vide nakon 2 meseca mi pokazuju da radim dobro. Mene interesuje koliko ce biti vidljiv efekat ovi preporucenih suplemenata. Pio bih ih 3-4 puta nedeljno (posle treninga i fudbala), jer ne bih imao novca da ih pijem vise puta dnevno, a i ne zelim da budem prenapumpan, cak ni napumpan, vec samo zelim da mi svi misici butu lepo izdefinisani. ...a da pri tome ne izgledam kao Bruce Lee, vec da imam i malo mase. Jednostavno, da izgledam zdravo, sportski.

Nesto tipa:
http://bestathomeworkouts.com/wp-content/uploads/2009/04/stockxpertcom_id398386_size1.jpg

ili
http://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/00469/Rio_Ferdinand_469821a.jpg

ili
http://3.bp.blogspot.com/_JxKqV9q2BGQ/TGAjAKTgarI/AAAAAAAABWE/zzu26o67rnk/s400/6625829-picture-of-athletic-body-wearing-white-towel.jpg

Izvinjavam se ako je ovo postavljanje slika van nekih pravila foruma, ali mi je tako najlakse da objasnim cemu stremim, odnosno kakav izgled mi je cilj.

Jos jednom hvala na dosadasnjim i buducim odgovorima.
« Poslednja izmena: April 16, 2012, 08:48:48 posle podne od strane zestone » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: April 16, 2012, 12:41:00 posle podne »

ni ja ne bih rekla da je gejner najbolja opcija....  moraćeš dosta da poradiš na ishrani, što više proteina a od hidrata samo kvalitetni izvori  - dektroza koju gejneri sadrže uglavnom u većoj količini je dobar izbor možda samo posle treninga.
Ja bih uzela whey, bcaa, dekstrozu i maltodekstrin samo posle treninga, a u toku dana samo kvalitetna klopa. 
Kako se hraniš inače, to je mnogo bitnije?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #3 poslato: April 15, 2012, 07:05:44 posle podne »

Popiješ taj gejner koji si kupio, ubuduće kupuješ whey pa mešaj sa dekstrozom/maltodextrinom koji je manje više džaba ako hoćeš gejner - izaĂ°e te jeftinije i kvalitetnije. Ovaj predlog ti omogućava da stavljaš manje hidrata tj da podešavaš doziranje hidrata u šejkovima.

Kreatin ubaci slobodno. 5g dnevno, svaki dan, bez punjenja.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.145 sekundi sa 17 upita.