TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 07:40:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hrana, proteini, AK, proces probave i uradnje istih?  (Pročitano 8111 puta)
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #23 poslato: April 24, 2012, 11:49:49 pre podne »

To stose neko ubija po par sati dnevno, misleci da ce mu to doneti vise misica me u sustini ne iznenadjuje.
Sto se tice mene, ja sam odavno presao granicu izmedju rekreativca i aktivnog vezbaca.
Nego da se ne udaljimo sa teme.
I dalje su dobrodosle informacije vezano za vreme varenja hrane i suplemenata.
Alen je podelio svoje znanje sa nama, ima li jos ko?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #22 poslato: April 24, 2012, 08:45:21 pre podne »

Stefane, mislim da nisu razumeo poentu ove teme, a to nije "kako nabaciti vise misica", kao ni "pravilna ishrana i suplementacija".
Ovde je pitanje "tajminga".

Ranije sam jeo na svaka 3h, zbog, konstantnog priliva AK u krvotok, pozitivnog azotnog bilansa, manje iritacije INS (a ne zbog toga sto se sve to ne moze pojesti u 3 obroka), sad sam presao na 4h. Zadnjih 7g imam suplementaciju pre, u toku i posle treninga, zasto, zato, da bi max izbegao katabolizam za vreme treninga (low carb dijeta), da bi imali misici pozitivno okruzenje tokom treninga, nutrijenti u krvotoku... Zadnjih 7g ne jedem UH u poslednja 2 obroka, nego presaltujem na masti, da bi se organizam "prebacio" na koriscenje istih kao izvor energije. E, sve to sam pokupio sa ovog foruma, i dobio odlicne rezultate ali ako sam mogao dobiti iste takve rezultate bez te muke, zasto onda sve to!?
Zato sam postavio dole navedena pitanja (u predhodnim postovima).

Razumeo sam,zato sam i napisao da je 5 obroka potrebno samo ako ne mozes da uneses dovoljno hrane,sto automatski znaci da ako mozes sa 3 obroka uneti sve sto ti treba onda nije bitno da li jedes na 3 ili 4 ili 5 sati.Ono sto je meni bitno oko tajminga je sta jesti pre a sta posle treninga...Mislim da to sto si ti radio je dalo brze rzultate nego da si manje vodio racuna...ali ako si rekreativac i ne zuris nigde onda opet moze se reci da tolika muka nije neophodna,jer si mogao isto to postici sa mannje odricanja i novca.Ono sto je po meni glavna zabuna je da se ovde pise uopsteno za BB a da rekreativnci to slepo primenjuju na sebi.Vidadjas sigurno gomilu ljudi kako trenira po neki programima kao sto to radi neki Pro BB a nemaju nikakve rezultate,jer im taj trening nece doneti nista posebno jer su natural.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #21 poslato: April 24, 2012, 08:42:16 pre podne »


Ranije sam jeo na svaka 3h, zbog, konstantnog priliva AK u krvotok, pozitivnog azotnog bilansa, manje iritacije INS (a ne zbog toga sto se sve to ne moze pojesti u 3 obroka), sad sam presao na 4h. Zadnjih 7g imam suplementaciju pre, u toku i posle treninga, zasto, zato, da bi max izbegao katabolizam za vreme treninga (low carb dijeta), da bi imali misici pozitivno okruzenje tokom treninga, nutrijenti u krvotoku... Zadnjih 7g ne jedem UH u poslednja 2 obroka, nego presaltujem na masti, da bi se organizam "prebacio" na koriscenje istih kao izvor energije. E, sve to sam pokupio sa ovog foruma, i dobio odlicne rezultate ali ako sam mogao dobiti iste takve rezultate bez te muke, zasto onda sve to!?
Zato sam postavio dole navedena pitanja (u predhodnim postovima).


I sve je to OK, ali to je samo jedan način rešavanja situacije.

Više obroka dnevno radi kao sistem i radi sve što si ti ovde nabrojao i očigledno je po tebi, ali nije jedini način i bilo bi zaludno verovati da je to jedini sistem na koji se može napredovati.

Ukoliko ti uneseš dovoljno kalorija i makro-a tokom dana nije bitno kad ih uneseš jer mnoštvo toga je već predodreĂ°eno našom genetikom, kao što je ta insulinska osetljivost i potencijal za mišićni rast itd...a takve stvari mi teško možemo da kontrolišemo sa prostim kalkulacijama kao što je obrok na svaka 3 sata itd...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #20 poslato: April 24, 2012, 07:35:45 pre podne »

Stefane, mislim da nisu razumeo poentu ove teme, a to nije "kako nabaciti vise misica", kao ni "pravilna ishrana i suplementacija".
Ovde je pitanje "tajminga".

Ranije sam jeo na svaka 3h, zbog, konstantnog priliva AK u krvotok, pozitivnog azotnog bilansa, manje iritacije INS (a ne zbog toga sto se sve to ne moze pojesti u 3 obroka), sad sam presao na 4h. Zadnjih 7g imam suplementaciju pre, u toku i posle treninga, zasto, zato, da bi max izbegao katabolizam za vreme treninga (low carb dijeta), da bi imali misici pozitivno okruzenje tokom treninga, nutrijenti u krvotoku... Zadnjih 7g ne jedem UH u poslednja 2 obroka, nego presaltujem na masti, da bi se organizam "prebacio" na koriscenje istih kao izvor energije. E, sve to sam pokupio sa ovog foruma, i dobio odlicne rezultate ali ako sam mogao dobiti iste takve rezultate bez te muke, zasto onda sve to!?
Zato sam postavio dole navedena pitanja (u predhodnim postovima).
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #19 poslato: April 24, 2012, 06:49:04 pre podne »

Zar je bitnja prodaja supsa od informiranosti???
Pa, možda i jeste ;) meni ovo liči na Matrix buĂ°enje iz one slinave kade xD
Realno, SVI bodybuilding forumi kod nas (da ih ne nabrajam) zasnovani su ili na neki način povezani direktno sa trgovinom suplementima. Većina ljudi koji su moderatori ili administratori na tim forumima finansiraju se od strane trgovca direktno od zarade koja proizilazi iz prodaje suplementacije (ponegde i nečeg pride). Niko više ne vodi forum radi foruma ili zato što je to cool, već da bi promovisao svoje trgovačke proizvode, i na taj način povećao prodaju/zaradu. Mislim da tu nema puno neke filozofije...

@tema
Svi smo mi slični na neki način, ali isto tako jako različiti ponaosob. Kontam da je potrebno mnogo testova krvi, pokoja sonda u želucu i konstantno praćenje reakcija organizma na različite tipove hrane, da bi neko mogao da ti kaže kad se kod tebe ugraĂ°uje bcaa, koliko skače šećer u krvi, kako reaguje pankreas sa insulinom, koliko dugo variš hranu, kakav ti je metabolizam, kad se troše maste/kad gubiš mišić, itd. Bilo bi odlično kada bi se ova pitanja postavila gastroenterologu, pa da nam čovek otkrije Ameriku koliko vremena je potrebno da bcaa/whey stigne do mišića kada se popije posle ili u toku treninga...
Po meni je NEMOGUĆE donositi OPŠTE zaključke i GENERALNA pravila kad se šta dešava u organizmu, jer svako je INDIVIDUA sa drugačijim sklopom u glavi i u telu. Što se tiče suplemenata i tih famoznih 15g bcaa pre kardia, ili obaveznih 5-6 obroka dnevno, mislim da to nema veze sa životom kada su u pitanju rekreativci ili sportisti koji nisu na hemiji...   
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #18 poslato: April 23, 2012, 10:10:43 posle podne »

Pa može da se uključi ko hoće, ali to vam neće dati više mišića. Bilderi su napredovali i pre suplementacije i pre hemije i sve to zahvaljujući kvalitetu ishrane i jakim treninzima, a tu je nauka na poslednjem mestu...;)
Samo neiformisani se mogu nadati da ce napredovati zahvaljujuci supsima i ja nisam zapoceo temu zbog takvih.
Jednostavno imam zelju da znam kako to ide. Glupo mi je, kad sam tolko u ovom sportu, kad sam postigao da fizicki licim na nesto, a da moj izgled na prati dovoljno zadovoljavajuce znanje.
Interesuje me, zasto se forsira prica na forumu, jedi vise puta dnevno (ako to nije tako), supsi pre, u toku i posle treninga (ako isti ne stignu u krvotok na vreme, da bi promenili nesto), uzmi BCAA pre jutranje kardia i ako isti nece ni stici u krvotok na vreme, itd...!!!???
Zar je bitnja prodaja supsa od informiranosti???
 
 


Ova prica da treba jesti vise puta je po meni najbitnija ako se hranis kako treba a ne mozes sa 3 obroka uneti sve sto treba,tj. ja ne mogu da unesem tako sve sto mi je potrebno,pa zato jedem 4 puta.Nemam uzine sve su obroci,a poslednji recimo danas je bio 3 kuvana jajeta,a prvi takodje 3 kuvan jajeta sa bademima.Tako da mi ostane 2 obroka za UH i jos Proteina. :) Ovo za supse i uzima nje pre treninga,mislim da je ok iz jednog razloga,ako pijes BCAA ili Glutamin ili Beta Alanin,to su supsi koji se piju u nekoliko doza,pa se piju pre treninga bas zato sto treba vremena da dodju u krvotok i odrade svoj posao,taman ce do kraja treninga biti na radnom mestu,a ono sto pijes posle treninga ce da radi drugu smenu,tj. posle ovih pre treninga. ;) Inace mislim da rekreativcima i ljudima koji vezbaju 3-4 puta nedeljno suplementi nisu neophodni ako je sredjena ishrana,jedino neki stimulisuci kao NO,Kofein...da im daju kick pre treninga...Sve u svemu mislim da ono sto je najbitnije je da se ima konstantan priliv Proteina u misice,ali i dovoljna kolicina masti i UH kako bi se napredovalo.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #17 poslato: April 23, 2012, 08:50:12 posle podne »

Odlicna tema, stvarno. Sva pitanja su postavljena, i ja cekam odgovore.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #16 poslato: April 23, 2012, 08:40:13 posle podne »

Pa može da se uključi ko hoće, ali to vam neće dati više mišića. Bilderi su napredovali i pre suplementacije i pre hemije i sve to zahvaljujući kvalitetu ishrane i jakim treninzima, a tu je nauka na poslednjem mestu...;)
Samo neiformisani se mogu nadati da ce napredovati zahvaljujuci supsima i ja nisam zapoceo temu zbog takvih.
Jednostavno imam zelju da znam kako to ide. Glupo mi je, kad sam tolko u ovom sportu, kad sam postigao da fizicki licim na nesto, a da moj izgled na prati dovoljno zadovoljavajuce znanje.
Interesuje me, zasto se forsira prica na forumu, jedi vise puta dnevno (ako to nije tako), supsi pre, u toku i posle treninga (ako isti ne stignu u krvotok na vreme, da bi promenili nesto), uzmi BCAA pre jutranje kardia i ako isti nece ni stici u krvotok na vreme, itd...!!!???
Zar je bitnja prodaja supsa od informiranosti???
 
 

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: April 23, 2012, 05:14:36 posle podne »

Pa može da se uključi ko hoće, ali to vam neće dati više mišića. Bilderi su napredovali i pre suplementacije i pre hemije i sve to zahvaljujući kvalitetu ishrane i jakim treninzima, a tu je nauka na poslednjem mestu...;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #14 poslato: April 23, 2012, 02:10:29 posle podne »

zanimljiva tema, koja interesuje svakog ko malo duže trenira, a kupuje i ulaže u suplemente. I naravno, veruje u moć istih oko treninga i za vreme treninga. Ne bi bilo loše kada bi se u ovu temu uključili ostali administratori/moderatori i dali svoj komentar/mišljenje.
Što se mene tiče, suplementi najveću ulogu imaju na smanjenom unosu kalorija i to kreatin, bcaa i whey. Čak razmišljam da pomešam u odgovarajućem % ova tri suplementa u jednu kantu, zahvatim 1 mericu pre, jednu posle treninga i to je to ;) ostalo je zaista šarena laža koju kupuju klinci da bi se ''napucali'' mesec dana pred plažu...
Slazem se da bi bilo potrebno da se ukljuce i ostali administratori/moderatori.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #13 poslato: April 23, 2012, 11:59:09 pre podne »

zanimljiva tema, koja interesuje svakog ko malo duže trenira, a kupuje i ulaže u suplemente. I naravno, veruje u moć istih oko treninga i za vreme treninga. Ne bi bilo loše kada bi se u ovu temu uključili ostali administratori/moderatori i dali svoj komentar/mišljenje.
Što se mene tiče, suplementi najveću ulogu imaju na smanjenom unosu kalorija i to kreatin, bcaa i whey. Čak razmišljam da pomešam u odgovarajućem % ova tri suplementa u jednu kantu, zahvatim 1 mericu pre, jednu posle treninga i to je to ;) ostalo je zaista šarena laža koju kupuju klinci da bi se ''napucali'' mesec dana pred plažu...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #12 poslato: April 22, 2012, 08:37:02 posle podne »

Pa to ne znam, možda ako navatamo nekoga od medicinara sa foruma...to su ionako previše tehnički detalji koji ti nisu potrebno da bi rasto ;)
Zelim da znam, jer ako radim nesto, ako "postujem" odredjenu proceduru, onda barem da znam zasto ili da li ima smisla.
A vidim da sem tebe niko nije pokazao zelju da izrazi svoje misljenje.
U svakom slucaju sam ti zahvalan.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: April 22, 2012, 08:10:48 posle podne »

Pa to ne znam, možda ako navatamo nekoga od medicinara sa foruma...to su ionako previše tehnički detalji koji ti nisu potrebno da bi rasto ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #10 poslato: April 22, 2012, 08:05:29 posle podne »

A ti bilderi sa kojima si pričao su sve takmičari koji osvajaju neke silne titule?

Ajde da probamo ovako, dalkoe bilo da sam ja stručnjak na temu, ali ispravite me ako grešim.

Recimo da ste pre treninga, onih redovnih 2 sata, jeli junetinu i pirinač. Junetini treba bar jedno 3 sata da ode iz želuca, pa se varenje nastavlja u tankom crevu, pa onda u debelom, ali većina se dešava u tankom, bar ono što je nama bitno, aminokiseline itd...

I ako vi dva sata nakon tog obroka popijete neki protein ili BCAA ili šta god, da li to nekom magijom zaobilazi hranu koja se već nalazi u stomaku/crevima ili na koju foru radi?
E to je trebalo da bude moje sledece pitanje!
Sta se desava sa unetim suplementima tokom probave, ako se vec vari odredjena hrana, da li ima znacaja sto neki od njih imaju svoje enzime (msm na supse), da li svo to varenje/probava ide po nekom redu, znaci sta si pre pojeo ili brzini za koju je potrebno da se odredjena hrana ili suplement vari?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: April 22, 2012, 07:41:24 posle podne »

A ti bilderi sa kojima si pričao su sve takmičari koji osvajaju neke silne titule?

Ajde da probamo ovako, dalkoe bilo da sam ja stručnjak na temu, ali ispravite me ako grešim.

Recimo da ste pre treninga, onih redovnih 2 sata, jeli junetinu i pirinač. Junetini treba bar jedno 3 sata da ode iz želuca, pa se varenje nastavlja u tankom crevu, pa onda u debelom, ali većina se dešava u tankom, bar ono što je nama bitno, aminokiseline itd...

I ako vi dva sata nakon tog obroka popijete neki protein ili BCAA ili šta god, da li to nekom magijom zaobilazi hranu koja se već nalazi u stomaku/crevima ili na koju foru radi?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.