TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:44:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: SPORTSKE ZANIMLJIVOSTI  (Pročitano 17489 puta)
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #82 poslato: Decembar 31, 2012, 02:47:40 posle podne »

Overeem izgubio od Boba Sappa u turniru obaranja ruke! (VIDEO)

 U Japanu je nedavno na jednoj TV stanici emitovan jako zanimljiv turnir u obaranju ruke u kojem je učestvovalo nekoliko vrlo atraktivnih imena u borilačkom svetu, uključujući Alistaira Overeema i Semmyja Schilta.

Alistair Overeem, Kazushi Sakuraba, Semmy Schilt, Mark Hunt, Bobby Ologun, Bob Sapp, Asashoryu i Koki Kameda bili su učesnici tog izuzetno zanimljivog takmičenja.

Mnogi su videli Overeema i Sappa kao favorite pa su se njihove prognoze pokazale tačnim. Upravo su se njih dvoje našli u finalu, a na kraju je pobednik postao Bob Sapp, koji je tako nakon jako dugo vremena ponovo imao priliku osetiti kako je to kada te proglase pobednikom, pa makar se radilo i o turniru u obaranju ruke.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ocGD7Xhr668
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #81 poslato: Decembar 30, 2012, 03:08:40 posle podne »

Vižljasti glumac transformisao se u Spartaka. Dobra vest: to možete i vi

Kada se Lijam Mekintajer pojavio na audiciji za televizijsku dramu Spartak: Osveta, nije mogao izgledati nepodobnije za naslovnu ulogu. Samo što je završio snimanje filma Zamrznuti trenuci (Frozen Moments), u kome je igrao ulogu čoveka koji se upravo probudio iz kome. Mršavost je odgovarala toj ulozi. Ali Spartaku? Ne naročito.
MeĂ°utim, Mekintajer je dobar glumac, te ga je Starz network stavio na vrh svoje liste, uz jedan ključni uslov: Najbolje bi mu bilo da pod hitno obezbedi izgled buntovnog ratnika.
Tako je on rešio da preoblikuje svoju muskulaturu. “Bila je to kombinacija mentalnog i fizičkog napora”, kaže on. “Ako ga um podržava, telo može da postigne neverovatne domete.”
Otkrivamo vam Mekintajerove fitnes savete i naš Spartakov trening. Primenite ih oboje, a kada stigne željeni trenutak – odmor na plaži, godišnjica mature, prvi sastanak – i vi ćete izgledati kao glavni junak.
   
PRIPREMITE POUZDAN PLAN
Mekintajer je želeo telo poput Hjua Džekmena u filmu X-men 4 (X-Men Origins: Wolverine). To bi u svakom slučaju bio izazov, a posebno s obzirom na Mekintajerov 13-časovni radni dan. Njegova strategija: nikad ne propuštaj planirani trening.
Primenite to na sebe Usredsredite se na sredstva, a ne na cilj. Naučnici sa Univerziteta Ajove otkrili su da se ljudi lakše pridržavaju plana o mršavljenju kada se usredsrede na odreĂ°ene postupke, umesto na željeni rezultat.
“Pretočite svoj cilj u navike koje će vam pomoći da ga postignete”, kaže Rejčel Kozgrouv, suvlasnik Results Fitnessa u Santa Klariti, Kalifornija. Na primer, možete sebi postaviti cilj da uradite tre­ning Spartak 2012 dvanaest puta mesečno. To su samo tri treninga nedeljno. Ali ako postignete svoj cilj od 12 treninga svakog meseca, do kraja godine odradićete 144 visoko intenzivnih treninga. Koli­ko ste razornih treninga uradili u toku prošle godine?

MERITE SVOJ USPEH
Mekintajer pre Spartaka nikad nije bio neki teretandžija. “Nisam negovao svoje telo onako kako je trebalo,” kaže on. MeĂ°utim, zbog svoje nove uloge morao je da radi intenzivne treninge 4 dana nedeljno – svake nedelje, mesecima. Sada je Mekintajer jači i okretniji nego ikad. “Kad pogledam fotografije koje su producenti Spartaka napravili na početku, pomislim, ’O, bože’”, priča on. “Nisam shvatao koliko sam bio oslabio za film Zamrznuti trenuci.” To je koristan podsetnik: neverovatni rezultati se ne mogu postići preko noći ali su vremenom dostižni.
Primenite to na sebe Pošto verovatno nećete odmah uočiti promene u ogledalu, usredsredite se na ono što možete meriti: svoje rezultate. “Trebalo bi da budete u stanju da na svakom treningu uradite više: podignete veći teret, uradite više ponavljanja, dodate više serija”, kaže Kozgrouva. “Možete se kladiti da će, uporedo s tim brojevima, napredovati i vaše telo.”

PRONAĂDITE PARTNERA
Mekintajer retko odlazi u teretanu sam. “Vežbanje u društvu ima mnogo dobrih strana. Kad imate partera za vežbanje, možete uraditi više različitih vežbi,” kaže on. Osim toga, drugi nas navode da izaĂ°emo iz svoje zone udobnosti. “Oni me grde kada se ne trudim dovoljno i hvale me kad zaslužim.”
Primenite to na sebe PronaĂ°ite partnera za vežbanje ili se pridružite grupnim časovima obuke u lokalnoj teretani, kaže BJ Gadur, vodeći stručnjak za grupnu obuku. “Što više ljudi vežba zajedno, to je više energije, znoja i ohrabrenja u sali.”

GORIVO ZA MIŠIĆE
“Možete neprestano da dižete tegove”, kaže Mekintajer, “ali ako ne uzimate odgovarajuću hranu, nećete imati telo kakvo želite.” Ključni sastojak bilo kakve dijete su proteini. Oni obezbeĂ°uju hranljive sastojke neophodne za rast mišića i istovremeno održavaju osećaj sitosti izmeĂ°u obroka.
Primenite to na sebe Za veće mišiće i brže skidanje sala Alan Aragon, nutricionista iz Tau­zend Ouksa u Kaliforniji, preporučuje unošenje 2 grama proteina po kilogramu željene težine. Dakle, ako želite da imate 90 kilograma, treba da jedete 180 grama proteina dnevno.
MeĂ°utim, neki momci tvrde da je to preskupo; drugi kažu da tako imaju osećaj kako moraju da se kljukaju na silu. Zato bolje unesite po 1,5 grama proteina po kilogramu, kaže Aragon. To je i dalje veoma efikasna doza za vaše mišiće. Jedini nedostatak: možda ćete tako osećati glad, te je i rizik da ćete posegnuti za dodatnom hranom i grickalicama veći.

NE MISLITE SAMO NA SEBE
Mekintajer je nasledio ulogu Spartaka od glumca Endija Vitfilda, koji je nedavno premi­nuo posle duge borbe sa ne-hodžkinovim limfomom. “Endi je sjajno radio svoj posao”, kaže Mekintajer. “Želim da ispoštujem lik koji je stvorio. Mislim na Endija i podsećam sebe da nikakav trud nije prevelik.”
Primenite to na sebe Niste raspoloženi za preznojavanje? Vežbajte umesto onih koji to ne mogu. Tako kaže Kozgrouova, čiji je muž pre­ži­veo rak IV stepena i suvlasnik je njihove zajed­ničke teretane: “Sagledajte to realno. Vežbanje nije hemoterapija. Kada se setite ljudi koji se bore za život, vežbanje vam izgleda bezazleno.” Ispoštujte njih tako što ćete sebe učiniti boljim. “Dugujemo ljudima kao što je Endi da damo sve od sebe u svemu što radimo”, kaže Kozgrouova. “A to uključuje i brigu o svom zdravlju.”
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #80 poslato: Decembar 25, 2012, 03:22:30 posle podne »

Bokser ubica koji ne zna da gubi: Nokautirao protivnika nakon poraza! (VIDEO)

DogaĂ°aj je vrlo star,ali definitivno se radi o jednom od najružnijih i najnesportskijih dogaĂ°aja u istoriji profesionalnog boksa. Radi se o incidentu koji se dogodio nakon meča izmeĂ°u James Butlera i Richarda Granta u 2001. godini.

Nakon što su sudije dali pobedu jednoglasnom sudijskom odlukom Grantu, Butler nije imao nameru čestitati, već je silovito opalio protivnika po bradi i nokautirao ga. Zbog toga je uhapšen i osuĂ°en na četiri meseca zatvora. Inače, radilo se o humanitarnoj borilačkoj priredbi u spomen na sve stradale vatrogasce i policajce u terorističkom napadu 11.septembra 2001. godine.

Ali, nije predugo bio na slobodi. 2004. je počinio strašno ubistvo novinara s kojim je bio dugo godina u prijateljskim odnosima pa je zbog toga osuĂ°en na 29 godina zatvora.

Pogledajte i snimaK:

http://www.liveleak.com/view?i=e45_1356241092
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #79 poslato: Decembar 20, 2012, 01:17:46 posle podne »

Reklama za Kimono:

Jeste li čuli za Mata Leon marku kimona? Ako i niste, ova vrhunska reklama će se pobrinuti da vam ova kimona ostanu u sećanju. Turska kompanija je, naime, ovih dana u opticaj pustila vrhunski TV spot koji će vas naterati da, ako i ne volite parteraške discipline, kupite jedan kimono. Barem za uspomenu!:)
Pogledajte:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iWeyboifOfo
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #78 poslato: Decembar 20, 2012, 01:01:35 posle podne »

Intervju sa Iljom Dunskim – glavnim Krav Maga instruktorom izraelskih specijalnih jedinica!

Kolege iz Borilačkog kluba su napravili ovaj intervju sa gospodinom Dunskim,a mi vam ga ovde prenosimo u celosti.

Pozdrav Ilja, da li bi mogao da se predstaviš našim čitaocima?
Moje ime je Ilja, Ilja Dunski. Počeo sam sa sa borenjem kada sam imao otprilike 11-12 godina. Počeo sam sa krav magom i trenirao sam je ceo svoj život do sada. Do svoje 28 godine koliko imam sada, što znači već gotovo 19 godina. Imam zvanje eksperta 4 nivoa u krav magi i u instruktorskom sam timu  KM Global-a gde podučavam u različitim zemljama različite ljude, različite jedinice, civile, instruktore. Podučavam na različitim seminarima različite stvari koje su povezane sa krav magom.
Kada sam imao 18 godina otišao sam u vojsku u Izraelu kao i svi. Bio sam u vojsci 6 godina, počeo sam u jednoj od specijalnih jedinica. Po mene su došli oficiri iz Wingate-a i tražili su od mene da podučavam krav magu u Wingate-u. Postao sam glavni krav maga instruktor u Wingate-u što znači da sam bio glavni instruktor za obučavanje drugih instruktora.
Da li bi mogao da nam objasniš šta je Wingate?
Da, Wingate je sportski institut zadužen za podučavanje krav mage i fizičke obuke za celu vojsku. Znači cela vojska se podučava krav magi i za to je zadužen Wingate, to je njihov delokrug rada.
Tu sam dakle bio 3 godine i podučavao sam različite jedinice, a onda sam potpisao ugovor na još 3 godine i postao sam glavni instruktor za krav magu u školskom centru za specijalne jedinice Lotar. Lotar je školski centar za anti-terorističke jedinice. Zbog toga što su sve specijalne jedinice morale da proĂ°u kroz Lotar, ja sam prirodno bio odgovorno lice za krav magu u specijalnim jedinicama. Tako smo imali podele dužnosti sa Wingate-om, koji je zadužen za celokupnu krav magu u vojsci, a Lotar je bio zadužen za krav magu u specijalnim jedinicama. To su inače jedine dve lokacije koje obučavaju instruktore u vojsci. Polaznici instruktorskog kursa u Lotaru bi poslednju nedelju bili slani u Wingate, gde bi prolazili test i ako ga proĂ°u postajali bi krav maga insturktori. Naravno ako padnu test ništa. U Lotaru sam držao četiri ili pet kurseva sa prolaznošću od 100 procenata. Svako koga sam poslao da polaže test za instruktora vratio se sa diplomom. Naravno bilo je ljudi koje nisam slao. Ideja nije bila da oni postanu krav maga instruktori već su to bili instruktori pucanja i aktivni vojnici, ali su oni radili kombinaciju – obučavanje pucanja i krav mage. Zbog toga ja nisam želeo da „trošim“ svoje instruktore, instruktore krav mage koji su vrlo dobri u tome što rade da odlaze u streljanu da bi drilovali vojnike kombinaciji pucanja i krav mage. To mogu i da rade već sami instruktori pucanja i pripadnici jedinica sami sa dodatnom obukom. To je bio cilj ovih kurseva – da dobijemo istovremeno instruktore pucanja i krav mage.

Hvala na ovako opširnom predstavljanju. Nadamo se da ne bi bio problem da nam malo približiš istorijat krav mage? I da nam objasniš razliku izmeĂ°u kapapa i krav mage?
U principu ono što se dogodilo ide ovako nekako.  Imi Lihtenfild, koji je roĂ°en u Bratislavi, gde idem da držim sledeći KMG kurs za nedelju dana. Dakle, on je roĂ°en tamo i živeo je tamo. U odreĂ°enom trenutku bilo je puno nasilja činjenog nad jevrejskim narodom i jevrejskom zajednicom tada u Bratislavi. Imi je tada bio aktivan sportista. Bavio se boksom, rvanjem, bio je odličan atletičar i bavio se dizanjem tegova. Voleo je sport i svi njegovi prijatelji su bili sportisti. Svi su bili iz različitih sportova – boksa, rvanja. On i njegovi prijatelji su obrazovali grupu koja je bila zadužena za zaštitu bloka (geta). Zbog toga je imi učestvovao u puno sukoba. Napadači su shvatili da postoji voĂ°a i uvideli su da je to Imi. Zbog toga je za njega postalo vrlo opasno da nastavi da živi u Bratislavi. Napadi nisu više bili usmereni samo da bi se činilo nasilje nad jevrejskim zajednicama već da specifično ubiju Imija. Njegov otac, koji je bio policijski oficir u Bratislavi rekao mu je da ako ne napusti grad za par nedelja će ga ubiti.
Posle toga Imija su stavili na jedan od brodova koji je putovao za tadašnju Palestinu, današnji Izrael. Dosta je duga priča kako je on putovao i kako je stigao do tadašnje Palestine, ali to možete pronaći i na internetu tako da neću da trošim vreme da to tačno pričam. Konačno, stigao je u Izrael, naravno tada ne Izrael već Palestina. U Palestini su se već formirali pokreti otpora. Bila su dva pokreta otpora – Hagana i Palmah. Oni i jesu i nisu bili zajedno. Radili su istu stvar ali svako na svoj način. Oba pokreta su imala zasebne voĂ°e, jedinice, ali oba pokreta su se borila za isti cilj, a to je stvaranje države Izrael.
Dakle, ljudi iz Bratislave koji su znali Imija su već tada bili u Palestini. Budući prvi premijer Izraela, Ben Gurion koji je bio voĂ°a pokreta otpora je bio upoznat sa Imijem. Ljudi su mu pričali za Imija, za ono šta je Imi činio u Bratislavi da odbrani Jevreje i jevrejsku zajednicu. Upoznali su Guriona sa Imijevim delima i objasnili mu da je on dobar u borbi prsa u prsa.
Gurion je otišao lično do Imija i zamolio ga je da podučava izraelske vojnike koji su se tada zvali Palmah I Hagana. Tražio je od njega da ih uči borenju, da se odbrane. Nije to želeo u početku. Smatrao je da to nije za njega. Posle dugih razgovora i ubeĂ°ivanja, konačno je pristao na to.
Naravno i pre Imija su počeli sa nekom formom borenja. Mnogi ljudi su dolazili iz različitih država širom sveta, iz različitih regiona. Svi su došli sa nekim znanjem. Neki ljudi su bili upoznati sa pucanjem. Oni koji su došli iz Rusije doneli su ruski pristup pucanju, oni koji su došli iz Nemačke su znali nešto drugo, itd. Isto je bilo i sa borilačkim veštinama. Oni su tada na neki način skupili sve, svo to znanje i svako je počeo da podučava po nešto. I tada su ga nazvali kapap (istorijski). Istorijski kapap kada prevedemo sa hebrejskog znači borba licem u lice. I tako je i nastao naziv. Borili su se lice u lice i jednostavno su to i nazvali borbom lice u lice. Bez preterane filozofije. A šta je kapap bio? Sve! Kolektivno znanje svih ljudi koji su znali nešto o borenju u tom trenutku skupljeno na gomilu.
Na neki način to je miks različitih stilova, veština, kultura?
Upravo to! Zaključili su da treba nekako da daju ime toj „borilačkoj veštini“ koja je nastala i jednostavno su je nazvali kapap – borba lice u lice.
Jednostavno su mu dali ime koje je bilo tačan opis onoga što je taj sistem tada bio?
Baš tako! Tučemo se lice u lice i borimo se. To je bio boks, rvanje, džudo, jednostavno to je bilo sve. To su bile različite tehnike iz različitih borilačkih veština i gde su podučavali različiti ljudi različite ljude. I samo zato što im je trebalo ime da bi ga nekako zvali nazvali su taj proces kapap. To je to. Zašto? Zato što je neko to rekao, svima se dopalo i to je to.
I kako je onda Imi ušao u celu obuku?
Znači kada je Imi stigao oni su već radili to. On je došao, video je šta rade i dopalo mu se. On je već tada znao boks, rvanje, da se bori na zemlji, itd. Bio je već dokazan borac i sportista. Bio je šampion u rvanju, šampion Bratislave u boksu i imao je puno znanja. I zbog toga počeo je da podučava druge i opet, naravno zbog njegove ličnosti i znanja i kasnije je postao glavni za podučavanje borenja – napada i odbrane i fizičke obuke – trčanja, skakanja itd.

Znači tada su počeli koreni krav mage?
To je počelo u okviru Hagana i posle rata kada se formirala država Izrael, Ben Gurion je zatražio od Imija da nastavi sa obukom. Objasnio mu je da će sada doći do formiranja IDF-a (Izraelske odbrambene snage), države i da tu državu treba braniti i zamolio ga je da zadrži svoju poziciju. Traižio je od njega da bude glavna osoba zadužena za samoodbranu i fitnes. Opet je posle dugih razgovora Imi pristao. Pristao je da da svo svoje znanje. Tadašnji sistem borenja u okviru IDF-a i trebao je dobiti zvanično ime, da bi bili precizni. Odlučeno je da se sistem borenja nazove krav maga. Opet, šta je krav maga? Ako ga prevedemo sa hebrejskog to znači kontaktna borba. Tada je Imi krenuo da zapisuje šta da se radi. On je bio prvi instruktor prvog kursa za instruktore u vojsci.
Jedan od prvih instruktora bio je Eli Avikzar, tačnije jedan od prvih koji je prošao kurs pod Imijem. Bilo ih je još, ne samo on. Počeli su da zapisuju. Imi nije bio dobar u pisanju. Umeo je da pokaže vrlo dobro i da pojasni ali nije umeo da lepo piše. Njegovi učenici su se ponudili da mu pomognu. Po njegovim instrukcijama su počeli da zapisuju ceo sistem, korak po korak. I tako je faktički krav maga nastala, započela je u okviru vojske.
Znači kapap (istorijski) se transformisao u krav magu?
Naravno, pošto je sistem nazvan krav maga, kapap je bila samo reč, samo je nestao. Nestao je zato što jednostavno ništa nije bilo da može da održi kapap, ništa nije bilo zapisano. Tada su samo delili znanje meĂ°usobno. Ako bi pojedinac došao i pokazao šta zna i pretpostavimo uzeo nešto i od drugih, pošto su tada ljudi učili jedni od drugih. Naravno, tada nisam bio tamo pa ne znam tačno ali logično je za mene da ako je neko dao onda je i učio od drugih. Ali tada je Imi napravio sistem kome je i hteo da da ime. Pošto to više nije bio samo karate i džudo, već se proširio. Sve je bilo skupljeno zajedno, ali je Imi uneo i sebe u sistem. Išlo se logikom kojom krav maga i danas funkcioniše. Ovo je dobro i ostaje, ovo ne valja izbacićemo. Vidi ovo, zanimljivo je i super je unećemo u sistem. Konstantno evoluira i transformiše se, gradi se na prirodnim reakcijama, različitim potrebama, različitom ponašanju ljudi. Naravno, gradi se i na osnovu različite graĂ°e ljudi – neko je debeo, neko je nizak, neko je mali, neko je velik. Krav maga dosta zavisi i od same osobe. Tako je ona nastala, a kada je nastala trebalo joj je ime i eto ga – krav maga. Isto je i danas. To je osnovna istorija krav mage. Tako je započela.
Koja je Imijeva uloga u stvaranju Wingate-a?
U trenutku kada se Imi penzionisao iz vojske zbog godina, bio je 20 godina glavni instruktor za borenje i fizičku pripremu u Wingate institutu. On je bio jedan od osnivača vojnog krila Wingate-a. Ne civilnog dela, već baš vojnog dela – pošto Wingate ima i vojni i civilni ogranak. To je bilo drugo mesto, ali kada su se preselili počeli su i da grade Wingate. A Imi je bio jedan od ljudi koji su faktički pomogli da se izgradi u fizičkom smislu. On je bio od samog početka tu.

Znači Imijevim napuštanjem vojske krav maga se počela širiti?
Kada je završio sa vojskom zbog godina, Eli Avikzar ga je zamenio na mestu glavnog instruktora u IDF-u, jedan od njegovih učenika, a on je prešao u civile i nastavio je da podučava još instruktora i još civila. Tako se polako krav maga širila. Njegovi učenici su učili svoje učenike, bilo je sve više instruktora i onda je krav maga počela da se širi po celom svetu.
Znači današnja krav maga je sistem koji se stalno kreće, stalno evoluira. Da li postoji neki cilj za krav magu? Nikada se zaustaviti?
Naravno. Imijev san je bio da svaka osoba na svetu poznaje krav magu tako da više ne bi bilo potrebe za krav magom. Svi bi je znali, ne bi bilo više zla, ne bi bilo više potrebe da štitite samoga sebe i na kraju bi bio mir. To je bio njegov cilj – da svi znaju krav magu tako da mogu da zaštite sebe i one koje vole. Sada je to naš cilj – da nastavimo njegov san.
Da li bi ste mogli da nam prokomentarišete različite krav mage koje danas postoje? Postoji Commando krav maga, Tactical krav maga i naravno vaš Krav Maga Global. Možete li da nam pojasnite razliku?
Istorijat je vrlo jednostavan. Bila je samo krav maga pod Imijem. Bila je prva velika podela, naravno kao i uvek zbog egoa. Neki su tvrdili da znaju bolje, drugi da su prvi medju njegovim studentima, itd. Bio je veliki sastanak gde su svi iznosili svoje tvrdnje da su najduže u krav magi, da znaju najbolje i tada je došlo do prve podele. To je bila prva podela iz iste Imijeve porodice u četiri različite organizacije. Te četiri organizacije su nastale od prve Imijeve organizacije.
Nastao je IKMF pod Ejalom Janilovim. Jedna organizacija je bila pod Elijem Avikzarom koja se zove KAMI. Tu je bila organizacija Haima Zuta ali ne sećam se kako se zove njegova organizacija.  I poslednji instruktor koji se odvojio je Haim Gidon. To je bila prva velika podela ali su oni svi originalno bila krav maga.
Od te podele su kasnije nastajale još mnoge podele. Krav maga je postajala sve popularnija i sve više i više ljudi se bavilo njom. Danas mnogi ljudi tvrde da su oni originalna krav maga, da su oni naslednici originalne krav mage. Jednostavno samo promene ime malo i nazovu sebe naslednikom. Ne želim da sada navodim imena, ali pi-pu-pa-pu krav maga ili dvadeset udaraca nogom krav maga – zato što ne mogu sebe da nazovu krav magom zbog toga što to ime već postoji, a zakonski ne možete da ga uzmete. Ali mogu da stave neku reč ispred, u sredinu ili na kraj rečenice i da indirektno sebe nazovu krav maga.
U skladu sa današnjom popularnošću MMA sporta i ako uzmemo u obzir da krav maga koristi izlaganje stresu i kontakt da bi ljude naučila borbi da li smatrate da MMA može da se iskoristi da naučite ljude kako da se bore?
Nije ni dobro ni loše već je drugačije. Da bih pojasnio iskoristiću primer Brusa Lija sa čašom vode i čašom soka. Da biste nešto naučili ako stavite sok u čašu vode više neće biti vode u čaši ali neće biti ni soka u čaši. Dobićete prljavu vodu. Da biste naučili nešto prvo treba da odvojite ta dva puta pa onda da vidite da sklopite to novo znanje. Ali moraću da ovo malo pojasnim – odvojiti ne znači zaboraviti već da stavite nešto sa strane. Stavite sok i vodu u odvojene čaše, otpijte iz svake po malo i odlučite šta vam se više sviĂ°a. Možda ćete malo i da pomešate i to će vam se dopasti ali ta mešavina već neće biti originalna.
Razlika izmeĂ°u krav mage i svih ostalih borilačkih veština, bez obzira da li se radi o boksu, MMA ili nečemu trećem je da su to veštine i da imate pravila. Čak i u MMA postoje pravila. I dalje ne mogu da pobegnem, ne mogu da dohvatim stolicu zato što nema stolice u borilištu, ne mogu da uzmem pištolj zato što nemam pištolj, ne mogu da gurnem prste u oči zato što mi nije dozvoljeno. I dalje postoje pravila. Možda ima manje ili više pravila ali pravila moraju da postoje. Ako nema pravila – dvoje uĂ°u u borilište jedan izlazi ili možda niko neće izaći napolje. Zato krav maga ne može biti sport i ljudi ne mogu da je gledaju na takmičenjima. I to je krav maga. To nije borilačka veština, to je sistem. I njena namena je za ulicu, za realnu borbu.

Znači svako može da se bavi krav magom?
Kao što sam već rekao ljudi su različiti. Jedan je debeo, drugi je mršav, treći je jak, četvrti je slab, itd. Krav maga je način da se različitim ljudima da rešenje za istu situaciju. Ok, ti si mali gurni prst u oko. Ti si krupan i imaš jak udarac zato što si trenirao boks 20 godina, odlično ti udaraj rukom. Ti znaš kako da udaraš nogom? Odlično, ovo je osnovna odbrana, udarac rukom i onda udaraj nogom zato što si tako dobar u tome. To su razlike.
Neko je možda dobar u borbi na zemlji, trenira BJJ ili nešto drugo – zovimo ga borba na zemlji. Na ulici, u sred kafića da li biste skočili na nekoga i oborili ga na pod? Naravno da ne bi ste. Možda su tu još tri njegova prijatelja koja će vas šutirati u glavu dok vi pokušavate da prvome slomite lakat. Možda ćete mu i slomiti lakat ali i dalje ste na podu tako da ostali mogu da vas gaze. Možda ste najbolji borac na zemlji ali ako to uradite na ulici to može biti najgore rešenje koje ste odabrali. Opet, rešenja možemo podeliti u najbolja i najgora. A to je ideja krav mage. Da sagleda situaciju, da te stavi u tu situaciju i da ti ponudi rešenje za izlazak iz te situacije specifično za tebe koliko je to moguće. A da to rešenje možda može da bude dobro za sve. To je razlog zašto je vojska odabrala da podučava krav magu, a ne nešto drugo. Zbog toga što je zasnovnaa na prirodnim reakcijama što znači da je proces učenja mnogo brži, pošto vi već posedujete deo reakcije. Naravno, to ne znači samo prirodne reakcije već da je učenje bazirano na prirodnim reakcijama. Umesto da bi vas nešto podučavao sat vremena ovako mogu da vas naučim za pola sata zato što pola reakcije već znate ali ću samo malo izmeniti vašu prirodnu reakciju. Tako je lakše i brže da nešto naučite. Ipak, sve to je vrlo specifično. Vojnik mora da zna kako da reaguje sa oružjem, to je ono što on mora da nauči. Neće da se fokusira na zahvate na zglobovima ili na aikido ili tako nešto, zato što ima oružje u rukama. Ne može da kaže „Čekaj da uradim polugu“, pa da skloni oružje sa strane da bi uradio polugu. To znači da mora da skloni oružje, ali on već ima oružje zašto ga ne bi koristio? Ali opet, to je stvar koja je njemu potrebna. Znači u kratkom vremenskom periodu možemo da ih naučimo kako da pucaju, pa da stanu zato što im je protivnik blizu tako da uz pomoć krav mage mogu da ga savladaju da bi nastavili da pucaju.
Sada možemo da se vratimo na početak moje istorije i da shvatimo zašto smo kombinovali instruktore pucanja i krav mage. U streljani oni mogu da uče ljude kako da pucaju ali ako problem nastane, npr., zastoj na oružju ili više nema municije, a protivnik je blizu šta ćete uraditi? Nećete menjati okvir već ćete npr., udariti oružjem, skloniti se, imate vremena zbog toga što ste ga udarili već i možda mu slomili vilicu, imate oko sekunde što je dovoljno da zamenite okvir i možete da nastavite da pucate. To je, opet, mnogo realnije. Naravno sve zavisi od jedinice. Neki možda nemaju puške tako da im treba nešto drugo. Ali to je sve vrlo specifično. Treba ti to i to? Ok, izvoli. Ti si žensko? Ok, tvoja krav maga će biti malo drugačija. Ne treba da koristiš oružje, govorim o civilima sada. Mnogo puta žene ne mogu da zatvore pesnicu. Imaju duge, lepe nokte. Nećemo da im kažemo „Imaš nokte? Skrati ih“. Ne. Ja volim duge nokte kod devojaka, volim i kratke suknje. Ne mogu da ih promenim i da im kažem „Sada moraš da budeš muško. Ajde udaraj džak. Ne, ostani lepa devojka sa lepim noktima i u kratkoj suknji. Ali ako se dogodi situacija da te je neko zgrabio moraš da se izboriš sa njim. Sada iskoristi svoje nokte i gurni mu ih u oči. Iskoristi zube da ga ugrizeš, iskoristi glas da mu vrištiš u uvo.“ Naravno opet sve zavisi od situacije i dali će ova rešenja biti dobra za nju. To je ono što žena može da uradi. Ne možete da promenite osobu zato što ta osoba mora da se zaštiti.
Opet, to je cela ideja krav mage. Zbog toga je koristi vojska. Jednostavno, lako i može biti specifično modifikovana prema jedinici koja je primenjuje.
Za kraj da li biste mogli da nam kažete nešto o Krav Maga Global?
Naravno. Rukovodilac KMG-a je Ejal Janilov, koji je bio jedan od najbližih Imijevih učenika. On je druga generacija učenika. Prva generacija su kako sam rekao bili Eli Avikzar, Haim Gidon, ne mogu sada da se setim ali još tri ili četiri čoveka. Postao je najbliži Imiju zbog načina na koji gleda stvari. Kada se sastavljao program, curiculum krav mage on je sedeo pored Imija i zapisivao. Zbog njegovog znanja i njegove ličnosti postao je jedan od najbližih Imijevih učenika.  Pomagao je Imiju sa pisanjem knjiga i sastavljanjem programa i sa svime ostalim.
Kada sam pominjao prvu podelu rekao sam da su nastale četiri organizacije. Jedna je bila IKMF na čijem je čelu bio Ejal Janilov. Opet, kako je vreme prolazilo pre nekoliko godina ova organizacija se podelila iz istih razloga – zbog ega i novca. Ejal je otvorio novu organizaciju – KMG. To je organizacija u kojoj sada radimo. On je nastavio da razvija krav magu i on je onaj koji je nastavio originalnu ideju krav mage od Imija do danas. Naravno vreme je donelo promene ali osnova je tu – Imi. KMG prati njegovu viziju, tu su njegove tehnike – naravno tehnike su se promenile. Ali opet, principi su ostali isti. Naravno da se tehnike menjaju. Ako biste pogledali stare Imijeve knjige videli biste problem zbog toga što su koristili duge puške. Odbrana je bila tada sa šutom zato što je distanca bila duga. Danas je oružje kraće i zbog toga se odbrana radi kolenom zbog kraće distance, ali je i pored promene tehnike princip ostao isti. Ista stvar u koju je Imi verovao.
Opet, kao što sam rekao njegova vizija je bila da će svi znati krav magu. Sada se trudimo, koliko možemo, da nastavimo njegov put i da će svi poznavati krav magu jednog dana.

Znači ako dobro razumem, ako hoćete da praktikujete pravu krav magu morate da ispratite svoju organizaciju nazad do Imija?
Pre nekoliko godina ne bih mogao da kažem koja je organizacija bolja i zašto, jednostavno razvijale su se pod drugačijim uslovima i gledištima. Eli Avigzar, npr., je bio dobar aikidoka tako da je on stavio neke aikido tehnike u krav magu. U njegovim očima to je najbolja stvar, možda i jeste, ali opet možda i nije. Ko sam ja da kažem da jeste ili nije.
Ipak, pre nekoliko godina svi su se složili da imaju jednu zajedničku stvar bez obzira kako rade krav magu i kojoj organizaciji pripadaju, a to je Imi. To je počelo sa Imijem i za to niko ništa ne može da porekne.
U današnjem svetu, već čujem preko interneta toliko smešnih stvari da neki ljudi tvrde da Imi nije stvorio krav magu već neko drugi, ne želim da imenujem. Da su ti neki ljudi bili zajedno sa Imijem i da su oni razvili krav magu. Ali naravno, to su gluposti.
Bio je Imi i osnova krav mage je Imi.  Svako ko danas govori za sebe da praktikuje krav magu mora da se složi da je krenuo od Imija. Posle, ako hoćete promenite ime, ne znam zašto i zbog čega ali to nije moje da komentarišem. Ja radim ono u šta verujem i ne znam dali je to najbolje ili najgore. Ali krav maga je Imi. Ako nema Imija nema ni krav mage. To je činjenica i to je sigurno. Ako pogledate našu organizaciju ili bilo koju drugu možete naći njegovo ime negde. To je deo istorije – Imi je krav maga.
Hvala vam na izdvojenom vremenu i ovako divnom predavanju i upoznavanju sa krav magom.
Bilo je zadovoljstvo.
Ilja nam je skrenuo pažnju da kapap koji on navodi u tekstu je istorijski kapap koji nije u vezi sa modernim kapapom koji se danas vežba.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OgZzqYnb3es
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #77 poslato: Decembar 17, 2012, 03:21:08 posle podne »

MMA borac tokom seksa slomio penis!!!

Neverovatna priča i fotografije pojavile su se na jednom poznatom stranom MMA forumu gde se oglasio sam borac Ray Elbe. Otkrio je da je trenutno u bolnici zbog slomljenog penisa, a povredu je zadobio tokom seksualnog odnosa u kojem je devojka očito malo preterala!

Vest zaista spada u rubriku verovali ili ne, mnogi su sumnjali da se radi o istini, ali MMA borac Ray Elbe uskoro je svoju priču o teškoj povredi penisa potvrdio i objavljenim krvavim fotografijama iz svoje kuće, kao i iz vozila hitne pomoći.

Elbe je sve otkrio u temi pod nazivom "Pitajte me sve o mom slomljenom penisu".

"Istinita priča: U Kuala Lumpuru trenutno čekam da stigne specijalista. Devokka je bila na meni i dogodilo se... Krvi je bilo svuda, a čak sam se i onesvestio. Pao sam na pod i nokautirao se, udario sam dva zuba i takoĂ°e tom prilikom razbio bradu. Nije ipak došlo do vanjskog preloma, u bolnici bih trebao ostati oko tri dana, a iduće dve nedelje moram uzimati tablete kako ne bih dobio erekciju. Operacija je prošla uspešno i zasad mi lekarski troškovi iznose oko šest hiljada dolara", ispričao je sve Elbe.

Ukoliko želite saznati više o ovoj neverovatnoj priči ili čak postaviti Rayju i neko svoje pitanje, posetite Underground forum.

Elbe je u svojoj MMA karijeri odradio 34 profesionalne borbe i ubležio 23 pobede i 11 poraza. Posednji put je nastupao u oktobru 2010. godine kada je gušenjem svladao Shannona Ritcha.
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #76 poslato: Decembar 14, 2012, 01:12:39 posle podne »

Ante Bilić bio na kokainu kada je ubio Kovačevića!

 Strašno ubistvo koje je krajem oktobra iznenadilo Hrvatsku, ali i gotovo celu evropsku boks zajednicu, još uvek nije rasvetljeno u potpunosti. Motiv Ante Bilića zbog kojeg se odlučio na teško ubistvo Marijana Kovačevića i dalje je misterija, iako neki mediji nagaĂ°aju da je ubijeni reketario mnoge, uključujući Antu.

Riječki Novi list u svom izdanju od srede otkrio je nove zanimljive informacije o ovom slučaju, koje definitivno neće ići u korist nekad izuzetno perspektivnom bokseru, osim ukoliko sud kojim slučajem na temelju toga ne zaključi da je bio smanjeno uračunljiv. Naime, utvrĂ°eno je da je Bilić u satima pre počinjenog ubistva konzumirao kokain.

Prilikom analize Bilićeve krvi i urina pronaĂ°eni su tragovi kokaina, ali i diazepama, tvari koja se nalazi u sedativima poput apaurina i koristi se za lečenje od anksioznosti. S obzirom da su tragovi droge i diazepama pronaĂ°eni u uzorcima krvi i urina, a kokain i ta vrsta lekova imaju jako brzu apsorpciju, pretpostavlja se da je Bilić konzumirao i jedno i drugo do 24 sata pre ubistva.

Iako je od ubistva prošlo gotovo dva meseca, Bilić još uvek nije izneo svoju obranu pred tužilaštvom, a to je već nekoliko puta preko svog advokata najavljivao.
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #75 poslato: Decembar 14, 2012, 12:56:19 posle podne »

VIDEO:MMA borac sredio naoružanog lopova koji ga je hteo ubiti!

 Profesionalni MMA borac Jayme McKinney za svoj svakodnevni život zaraĂ°uje kao obezbeĂ°enje u jednom trgovačkom centru i zbog toga se nedavno našao u prilično opasnoj situaciji nakon što mu je jedan lopov zapretio pištoljem.

Jayme je krenuo za lopovom koji je odneo oko 1.200 dolara vrednu elektroniku, ali umesto mirnog sreĂ°ivanja situacije, ubrzo se pojavio pištolj, a borac se odlučio za napad, umesto povlačenje.

"Rekao sam mu da mora poći sa mnom, to sam radio već mnogo puta pre. Nisam bio niti nepristojan ili agresivan, mirno sam mu rekao da sam video što je učinio. On je očekivano odgovorio da to nije istina, a onda se dogodilo poprilično iznenaĂ°enje. "Jebi se, ubiću te", rekao mi je i zatim je posegnuo za pištoljem koji mu je dodan iz automobila, pa je odmah došlo do okršaja", pojasnio je situaciju Jayme, koji je kasnije saznao i kako ovo nije prva kraĂ°a toj osobi.

Radi se borcu koji je u svojoj MMA karijeri kao teškaš ostvario osam pobeda i pet poraza, a ima slično iskustvo u kickboxingu.

Pogledajte i snimak:

http://www.youtube.com/watch?v=u1nTsfFO9Qc&feature=player_embedded
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #74 poslato: Decembar 13, 2012, 01:02:49 posle podne »

DEXTER JACKSON:

 Bodybuilding je specifičan sport čiji takmičarski vrhunac i kvalitet mišića postižu tek u tridesetim godinama, kad je većina drugih sportista već na zalasku karijere.

39-godišnji Jay Cutler četverostruki je osvajač najprestižnijeg svetskog bodybuilding takmičenja, Mr. Olympije, a svoj je prvi trofej na ovom takmičenju osvojio 2006. godine, kad je imao 34 godine. Aktuelni i prošlogodišnji osvajač Olympije, Phil Heath je meĂ°u mlaĂ°im takmičarima s nepune 33 godine. Veliki Kai Greene, jedan od najvećih takmičara koji dosad nije uspeo odneti Sandow statuu ima 37 godina i u naponu je snage.

MeĂ°u osvajačima Mr Olympije je i Dexter Jackson koji se ovom prestižnom nagradom okitio 2008. godine. Pre samo nekoliko dana Dexteru je pošlo za rukom još nešto, osvojio je i titulu Mister Olympija. Time je 43-godišnji Amerikanac postao Mister i Master Olympija, što dosad nije uspeo niko! Iza njega su na pozornici ostali velikani poput Toneya Freemana, Dennisa Jamesa, Ronnyja Rockela, Troya Alvesa i Edda Nunna.

"The Blade" kako zovu Dextera ove je godine u izvanrednoj formi. Nakon prošlogodišnje pobede na IFBB FIBO Power Pro Germany i IFBB Pro World Masters Championships i drugog mesta na Arnold Classic Europe, ali i lošeg 6. mesta na Olympiji, mnogi su previĂ°ali da je Dexterova karijera na zalasku.

MeĂ°utim, The Blade je ove godine bio fantastičan na Olympiji (bolji od njega su bili samo Heath, Greene i fenomenalni Rhoden), a na Masteru je pokazao da je njegova karijera daleko od kraja. Uzlaznoj formi znatno je pomogao majstor bodybuildinga George Farah koji je ove godine radio s Dexterom i bez diuretika s njim postigao možda i formu života!
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #73 poslato: Decembar 10, 2012, 12:57:54 posle podne »

Neverovatno: Bendo se borio s čačkalicom u ustima! (VIDEO)

 Jedna od zanimljivijih tema koja se pojavila nakon nedeljnog UFC on FOX-a 5 je pitanje da li se Benson Henderson borio protiv Natea Diaza s čačkalicom u ustima. Iako Bendo to nije želeo potvrditi, čini se da je zaista tokom meča u ustima imao čačkalicu, što se može videti i na jednom kratkom video isečku na kraju treće runde.

Henderson je poznat po svojoj čačkalici u ustima, koju često ima i kad trenira, a već je i pre viĂ°en s njom u oktagonu, ali to je bilo nakon borbe, pa mu se ipak nije moglo previše prigovoriti. MeĂ°utim, ovog  je puta očito imao tokom same borbe.

Dana White kad je za to saznao nije bio ni najmanje oduševljen, iako retroaktivno oko toga ne može praktično ništa učiniti. "Mogu reći da sam mu video čačkalicu u ustima kad se vraćao u svoj ugao. Nikad nisam vidio ništa luĂ°e od toga, čak nije ni smešno o koliko se ilegalnom potezu radi. Nešto takvo u svom životu još nisam video, ali ne verujem da će zbog toga biti kažnjen. Atletske komisije će od sada jednostavno morati više paziti i na takve sitnice."

Upitali su novinari i samog Benda je li to istina, a borac je samo kratko odgovorio da to ne može demantovati.

Pogledajte i sami:

http://www.youtube.com/watch?v=UkJScJaU4mM&feature=player_embedded
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #72 poslato: Decembar 10, 2012, 12:53:39 posle podne »

UFC on Fox 5:

 Peta po redu priredba koju je UFC emitovao na FOX TV kanalu zabežila je i ovog puta vrlo dobre brojke gledanosti, iako još uvek nisu ni blizu svojoj prvoj priredbi.

UFC on FOX 5 gledalo je 3,4 miliona ljudi u SAD-u, a prema neslužbeno dopstupnim podatcima nastup Bensona Hendersona, Natea Diaza i ostatka društva bio je najgledaniji program u tom terminu u SAD-u kad je u pitanju publika od 18 do 49 godina, što je vrlo pohvalan rezultat.

Ovo je treća po redu priredba kad se napravi lestvica gledanosti priredbi, ali u UFC-u i FOX-u verovatno ipak mogu biti zadovoljni s obzirom na gore navedeni podatak.

UFC on FOX 1 (Velasquez vs. Dos Santos): 5.7 miliona gledaoca
UFC on FOX 2 (Evans vs. Davis): 4.7 miliona
UFC on FOX 3 (Diaz vs. Miller): 2.4 miliona
UFC on FOX 4 (Rua vs. Vera): 2.4 miliona
UFC on FOX 5 (Henderson vs. Diaz): 3.4 miliona
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #71 poslato: Decembar 03, 2012, 03:05:33 posle podne »

MIKE TYSON:  Žena me je varala s Bradom Pittom, on se sav usrao kad sam ih uhvatio!!!

 Mike Tyson definitivno nije imao lagan život. Milioni koje mu je donela fantastična bokserska karijera umesto da su mu omogućili da uživa do kraja života, bacili su ga u ponor, a ništa bolja situacija nije bila ni kad je bio u braku s Robin Givens.

Prilikom nedavnog gostovanja Tysona u TV emisiji koju vodi Graham Bensinger saznali smo neke zanimljive informacije iz privatnog života jednog od najboljih boksera svih vremena. Otkrio je da je tokom razvoda sa svojom suprugom glumicom Givens, uprkos tome što je taj proces bio u toku, i dalje svaki dan vodio ljubav s njom.

Ali, jednog dana ipak se iznenadio kad ju je u krevetu pronašao s drugim muškarcem, a radilo se o jednom od najpoznatijih glumaca svih vremena, Bradu Pittu!

"Bio sam spreman svašta da mu uradim u tom trenutku, trebali ste biti tamo i videti mu lice kad me ugledao", otkrio je Mike, koji se tom prilikom očito uspeo ipak kontrolisati.

Iron Mike je takoĂ°e zahvalio i ekipi filma Mamurluk. "Bio sam debela svinja na kokainu, ali spasila me ekipa na snimanju", rekao je.
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #70 poslato: Novembar 30, 2012, 08:50:07 pre podne »

Kako da pobedite umor?

Ustajete, jurite na posao, nakon toga jurite kući, ne jedete nego trpate u sebe, jurite napolje, odraĂ°ujete trening, opet jurite negde, kad se vratite kući najčešće se onesvestite u krevetu i spavate kao top! Budilnik vas budi, a i dalje ste umorni? I tako iz dana u dan...umora i stresa se nikako ne uspevate rešiti?

Najčešće je prvo što ljudi učine kad se osete umorno - kafa ili neka čokoladica koja će u najkraćem vremenu podići nivo energije. Ali upravo čokoladica će vas jako brzo nakon kicka i zabetonirati pa ćete se osećati još gore nego pre nje.

Rešenje za ova stanja je u dobro izbalansiranoj ishrani koja sadržava sve potrebne mikro i makronutrijente. Često, zbog smanjenoga unosa kroz hranu, preporučeno je uzimati suplemente kojima ćemo nadoknaditi manjak odreĂ°enih mikronutrijenata (vitamina i minerala).

1. Vitamin C - ima niz dobrobiti za naše zdravlje.. Primarno deluje kao antioksidant i smanjuje upalne procese u organizmu pa štiti probavni sistem. Veće doze vitamina C smanjuju nivo kortizola, poznatog kao "hormon stresa", koji je uzrok mnogih bolesti. Kortizol je hemikalija koja u većim količinama uništava celije mozga. Vitamin C, osim kao suplement, možete unositi i kroz voće: narandze, limun, jagode, kiwi...

2. Vitamin B12 - ovaj vitamin potpomaže proizvodnju crvenih krvnih zrnaca, metabolizam ugllenih hidrata i masnoća, sintezu proteina i neurološke funkcije. Hrana bogata ovim vitaminom je meso, jaja, mleko i riba.

3. Vitamin B9 (folna kiselina) - neophodan je za stvaranje crvenih krvnih zrnaca, oporavak DNA i sintezu proteina. Svaki od ovih procesa je neophodan za normalno funkcionisanje organizma i održavanje potrebnog nivoa energije. Folnu kiselinu možete pronaći u spanacu, šparglama i pasulju.

4.Gvozdje - esencijalni mikronutrijent potreban za proizvodnju hemoglobina - proteina unutar krvnih stanica koji transportuju kiseonik. Kod niskog nivoa gvozdja, stanice krvi ne mogu poneti dovoljno kiseonika, i čovek se oseća umorno.Gvozdje nalazimo u crvenom mesu, jajima, tamnom pasulju, bademima i brazilskim orasima.

5. Cink - esencijalni mineral koji jača imunološki sistem, uravnotežuje nivo hormona u organizmu, utiče na sintezu proteina i regulise nivo šećera u krvi. Hrana koja sadrži cink i vitamin B pomaže u regulaciji energije.

6. Magnezijum - potreban je za sintezu ATP-a (molekula koja u organizmu stvara energiju). Magnezijum pomaže u regulaciji niza drugih mikronutrijenata poput kalcijuma, cinka, vitamina D, bakra i kalijuma. Osim toga, magnezijum je antioksidant  deluje protiv upalno. Namirnice bogate magnezijumom su avokado, kivi, mango, narandza, grejp, orah, brokoli...

Dakle, sledeći put kad se osetite umorno, nemojte pohrliti do aparata za kafu ili slatkiše, već razmislite o nekoj zdravijoj varijanti!

Prijatno!

Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #69 poslato: Novembar 29, 2012, 03:09:33 posle podne »

MMA nadimci.

 Poznati portal Sherdog pozabavio se nadimcima u MMA svetu, tražili su najbolje i najneobičnije, a na kraju je ispalo da se skoro u svim slučajevima radi o borcima koji su gotovo svima itekako poznati.

Na prvo mesto zaseo je Wanderlei Silva sa svojim "Axe Murderer" koji je dobio zahvaljujući svom krvoločnom stilu borbe, dok je van ringa i kaveza izuzetno susretljiva i prijateljski nastrojena osoba. Odmah iza njega našao se Mirko "Cro Cop" Filipović.

Sherdog navodi kako se radi o jednom od najpoznatijih nadimaka kad je u pitanju K-1, Pride i UFC. "Njegov nadimak puno je spominjaniji od punog imena, pa  se tako češće naziva Mirko Cro Cop ili samo Cro Cop. Pre nego što je nastala njegova poznata izreka 'desna noga bolnica, leva noga grobnica' bio je član hrvatske specijalne policije, na početku svoje kickboks karijere takmičio se pod nadimkom 'Tigar', a tokom godina nanizao je mnoge velike trenutke", kažu za hrvatskog borca.

MeĂ°u najzanimljivjim nadimcima nalaze se još i Quinton "Rampage" Jackson, Randy "Natural" Couture, Mauricio "Shogun" Rua...
Sačuvana
Dragan Djakonovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2705

« Odgovor #68 poslato: Novembar 28, 2012, 11:57:20 pre podne »

Ruski MMA borac osuĂ°en zbog ubistva i pušten na slobodu!!!

 26-godišnji ruski MMA borac, Rasul Mirzaev, u utorak je pušten na slobodu nakon što ga je sud okrivio za ubistvo 19-godišnjaka, ali odmah je osloboĂ°en zbog vremena provedenog u pritvoru.

U avgustu 2011. godine Mirzaev, koji je tada imao ugovoren meč u Bellatoru, sukobio se s Ivanom Agafonovom u 4 ujutro u jednom noćnom klubu u Moskvi, jedanput ga je rukom udario u glavu, pao je na pod pa je nekoliko dana kasnije preminuo u bolnici.

Celi slučaj dobio je i veliku političku pozadinu, a Mirzaev je osuĂ°en na maksimalnu kaznu za ubistvo iz nehaja, no uzevši u obzir ostale okolnosti, kao i vreme provedeno u pritvoru nakon hapšenja, odmah je pušten na slobodu, što su roditelji 19-godišnjeg mladića jako teško primili pa su najavili obraćanjem višim sudskim telima i podnošenje žalbe.

Mirzaev je u svojoj MMA karijeri odradio svega pet mečeva  i u svima je slavio, a može se pohvaliti takoĂ°e titulom svetskog prvaka u sambo disciplini osvojene 2010. godine u kategoriji do 62 kilograma.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 19 upita.