TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:53:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik,molim vas potrebna je vasa pomoc.  (Pročitano 4086 puta)
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #18 poslato: Maj 15, 2012, 08:35:02 pre podne »

Dobro Milica, ona sabija :D Kad sam odradio trening sa njom bio sam upaljen kao nikada :)
Ona zna sta radi i toga se drzi.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Maj 15, 2012, 08:31:23 pre podne »

evo gledam moju Milicu koja je treća u Evropi, ne koristi ništa od "hemije", ali ishranu da joj vidite sve bi vam bilo jasno...i trening naravno...
Kada je u off-u ugoji se do 10 kg, od jela sve priušti ali uvek drži visoko protein, a kada krene dijeta ja sam zabezeknuta kojom brzinom to malo sala i to malo vode nestane...
trenutno ne sme više da radi na masi, jer nije za njenu kategoriju.  Dok je radila isključivo masu, to su bile jako velike količine hrane, i mesa, mesa, mesa... kaže da je od toga dobila tvrdoću mišića, najviše goveĂ°i but
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #16 poslato: Maj 14, 2012, 08:38:27 posle podne »

Sto se tice snage i kolicine misica mislim da je se brze postize procesom Masa-Definicija,ali ja licno nikad ne bi bio na masi,ne bi dao da mi Bf ode preko 13-14% nikad...zato mi se svidja ova prica "na masi a izdefinisan",spor je proces,ne napreduje se nesto puno u izgledu,ali se vremenom pakuju misici sasvim solidno i moze se za neko solidno vreme doci do lepog izgleda za nas rekreativce kad je BB u pitanju.E sad sto se tice snage,to zavisi od treninga,a mislim da se moze i tu lepo napredovati (u okvirima nas rekreativaca) do odredjene granice...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #15 poslato: Maj 14, 2012, 05:27:56 posle podne »

ne pričam o pro BB, tu ima dosta hemijskih faktora, a hemija napreduje iz godine u godinu, HGH koji nije bio aktuelan kod old school BB, itd.

Kod natural BB, rekreativno, ima priče o dobijanju (uslovno rečeno) čiste mišićne mase, ali taj put je izuzetno naporan i po meni ne donosi ni upola hipertrofiju koja dolazi sa masa-def programom... TakoĂ°e, kontam da je veoma teško ili skoro nemoguće odrediti kada je i gde ta natural granica u mišićnoj hipertrofiji i snazi.

Ali, evo neka su uključe iskusniji u ovoj priči pa nek daju svoje mišljenje oko toga šta je efikasnije u dobijanju mišića/snage:

1. Period MASA-DEIFNICIJA-MASA ili MASA-MASA-MASA (sa dovoljnom količinom P, UH i M, ali bez brojanja kalorija)
ili
2. Ujednačen kalorijski unos u kontinuitetu, i restrikcija kalorija ukoliko doĂ°e do pojave sala.

nek prebaci neko u novu temu da ne kvarimo lazaru temu...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #14 poslato: Maj 14, 2012, 04:34:54 posle podne »

To masa i definicija je odavno otpalo bar kad je prica kod pro BB na masi da imaju sala...sad imas takmicarsku formu i off sezonu i to je to...pre kad je off kod vecine BB-a se nisu videle plocice i bas su znali da se nagoje,a sad vise nije tako,vidis da je BF otisao gore,ali ne toliko da nema plocica i da je kao ranije...bar koliko ja pratim ovde na forumu.

Svaki natural vezbac koji nije presao nekih 80% svojih mogucnosti moze da dobija jos misica bez sala(1-2 % gore dole),samo jednostavno mora jesti vise Proteina...Tako sam bar ja skapirao svu ovu pricu. :) Ono sto je bitno oko toga da li dobijas misice bez sala je i jacina treninga.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #13 poslato: Maj 14, 2012, 01:06:25 posle podne »

Hajde sad da pričamo kao ozbiljni odrasli ljudi koji se rekreativno bave natural bodybuildingom :)
Ne postoji ''štos'' sa kojim se može dobiti čista mišićna masa sa 0% masti. Ne postoji tajna formula koja je poznata nekolicini ljudi a tiče se dobijanja čiste mišićne mase. Organizam je jednostavno napravljen tako da funkcioniše po principu: gde ima viška, tu se i prosipa.

Ti možeš kalkulisati dijetu, živeti životom pro card-a nekoliko godina, pa videti da će hipertrofija biti prilično skromna, a masti mora da bude sa tim mišićima što doĂ°u, pa makar to bilo i 20% od dobijenog. Nemam ja puno naučnih argumenata za ovu diskusiju, ali zaista sam ubeĂ°en da se u skorije vreme neće pojaviti MESIJA BODIBILDINGA koji će promeniti onaj stari dobri ciklus masa-masa-masa-definicija-masa-masa-masa...

ja sam uveren da isti čovek, sa istim programom treninga, u dva sistema ishrane može imati veću natural hipertrofiju/veću snagu sistemom masa-definicija, nego tačnom kalkulacijom u kojoj se trudi da dobija samo čist mišić...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #12 poslato: Maj 14, 2012, 12:47:24 posle podne »

U tome i jeste stos,malo ljudi zna kako biti na "Masi" a izdefinisan... ;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #11 poslato: Maj 14, 2012, 11:29:24 pre podne »

Daj nek mi neko otkrije tu formulu u kojoj može da se nabaci SAMO mišićna masa, bez masti. Realno, to nisu u stanju 100% da urade profi BB koji prate reakcije tela 15+ godina... i sa hemijom je to pomalo diskutabilna stvar...
Ako hoćeš masu, moraš dobiti SALO. Kraj priče. Najbolje sad kad bi to bilo cenkanje: 10% bih voleo salo da dobijem, gde se najmanje vidi, a ostalih 90% bih voleo mišiće. Wtf?
Kako dobiti masu/mišiće/biti veći od onoga koliki si sada? Tako što ćeš jesti što više MESA, SIRA, JAJA, MLEKA, KROMPIRA, PIRINČA.
Neće ti pomoći 5 kanti gejnera, kreatin ni whey, ako ne budeš trenirao jako i jeo jako puno hrane.
Da li je moguće da se svi primite na slike napucanih pro BB sa kante gejnera, pa mislite da sa mericom-dve gejnera napravite mišiće mesec dana pre mora. Ne ide to tako, kao što se ne dobijaju pločice na stomaku od nekod Ab-tronic top-shop čuda ili onih patikica koje skidaju kilograme.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #10 poslato: Maj 14, 2012, 10:21:53 pre podne »

Pa program rada imaju i ljudi koji ceo zivot vezbaju a izgledaju isto...nije to bas merodavno.Najmerodavniji su rezultati koje ona napravi u radu sa njim,a iskreno ja ih nesto ne vidim.Sve mi to deluje kao gubljenje vremena,bolje bi joj bilo da je uzela pravog trenera ili da je sama isla u teretanu i vezbala po nekim najosnovnijim metodama,a ovako je dobila trenera koji se vise plasi tegova nego ona...On mora da je neka velicina sa DIF-a u Leposavicu...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Maj 14, 2012, 10:05:15 pre podne »

ako želiš da vidiš da li zna o čemu priča, samo traži da pogledaš program, tu se odmah vidi ko zna a ko ne... ako postoji cilj, plan i program , na kraće i duže staze, onda je to već nešto ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #8 poslato: Maj 14, 2012, 10:02:08 pre podne »

Nisam ni rekao da su svi losi...Niti sam rekao da je bodibilder,vec nema 15 kila u sebi,izgleda anoreksicno i taj ce da trenira nekog a ne moze sebe da dovede ured.Zadesio sam se u teretani 4 puta za 4 nedelje kad su imali trening i svaki je bio smesan.Samo je izmuci,a efekta nigde...Sto kaze Alen:" samo uzalud trosi energiju". ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Maj 14, 2012, 09:54:16 pre podne »

Gejner ti ne treba...A kakav je to personalni trener kog ne mozes da pitas sve o ishrani i suplementaciji,nemoj davati pare takvim neznalicama.

Nema puno veze sa temom,ali ae...U teretani u kojoj treniram dolazi devojka koja se profesionalno bavi odbojkom,sad je upisala koledz u USA i krajem Avgusta ide,pa je uzela trenera da je sprema...Trenira je lik koji ima oko 30 g,lici na nekog zgoljavog oktopoda i ocigledno po radu sa njom nema pojma.Devojka radi sa tegovima od po 3 i 4 kg biceps pregib,radi zenske sklekove,trbusnjake...SMESNO. A tek o ishrani necu ni da pricam,decko od te devojke vise zna o ishrani od tog trenera,rekao joj je da moze da jede sve posto nema problema sa kilazom...PA ZAR se o ishrani vodi racuna samo da bi se bilo mrsavo?!

ne bih rekla da su baš svi neznalice, ima ih raznih ali može se naći izuzetan personalni trener.
Što se odbojkašice tiče, specifična priprema je u pitanju za svaki sport, tako da nikad ne možeš znati šta je tačno raĂ°eno i šta je konkretno cilj, nego tek kad porazgovaraš sa trenerom da vidiš kakav je plan i program.
To što je mršav, ne mora da znači da je loš.  Nisu svi dobri treneri bodibilderi.

A da odgovorim Lazaru na pitanje,

kombinacija je ok.  Ako dobro jedeš po meni može i bez gejnera, ali neka je i on tu. U slučaju da nemaš vremena za kvalitetan obrok, iako to ne bi trebalo da se desi - popiješ gejner. Slušaj sebe... kada ti je kalorijski unos nešto niži nego inače, nadomesti gejnerom.  U ostalim slučajevima protein je sasvim dovoljan.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #6 poslato: Maj 13, 2012, 03:58:25 posle podne »

E da,plus to mrsavo ne znaci BF ispod 12-13%,vec je misicna masa u minusu kao kod vecine odbojkasa...tamo kad ode i kad je one crnkinje dohvate ima da je pojedu.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2012, 03:56:31 posle podne »

Gejner ti ne treba...A kakav je to personalni trener kog ne mozes da pitas sve o ishrani i suplementaciji,nemoj davati pare takvim neznalicama.

Nema puno veze sa temom,ali ae...U teretani u kojoj treniram dolazi devojka koja se profesionalno bavi odbojkom,sad je upisala koledz u USA i krajem Avgusta ide,pa je uzela trenera da je sprema...Trenira je lik koji ima oko 30 g,lici na nekog zgoljavog oktopoda i ocigledno po radu sa njom nema pojma.Devojka radi sa tegovima od po 3 i 4 kg biceps pregib,radi zenske sklekove,trbusnjake...SMESNO. A tek o ishrani necu ni da pricam,decko od te devojke vise zna o ishrani od tog trenera,rekao joj je da moze da jede sve posto nema problema sa kilazom...PA ZAR se o ishrani vodi racuna samo da bi se bilo mrsavo?!
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2012, 01:11:29 posle podne »

kreatin + protein + jaka ishrana tako da ti gejner nije neophodan...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 17 upita.