TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397729 Teme od strane 25049 Članovi Poslednji član: mihailomikedjordjevic1987

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 26, 2024, 07:27:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Teretana i lumboisijalgija??? Da ili ne??  (Pročitano 3644 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #12 poslato: Jul 26, 2012, 02:11:15 posle podne »

Ovih dana i ja imam slican problem. Cimnuo sam se unazad u stolici i od tada me presekao neki bol u krstima koji je presao na desni deo zadnjice. Deo zadnjice boli kao da imam veliku masnicu a ledja su mi osetljiva na savijanje. Mazem onim deep reliefom to pomaze max. Znaci ako ne seva bol u nogu, to nije nesto ozbiljno ? Evo neki 4ti dan jos imam 40% tegoba, najvise dok sedim
verovatno si istegao mišić naglim pokretom, treba da proĂ°e za par dana.... Maži diprilif. Da li si nekad radio neko snimanje kičme (rendgen ili magnet)?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Jul 26, 2012, 02:04:09 posle podne »

Može biti samo da su ti se pokočili duboki mišići na donjem delu leĂ°a, to se dešava kada su jako slabi i kada imaš nepravilan položaj tičme...vežbaj malo bolje u teretani i nećeš imati takvih problema.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1651


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #10 poslato: Jul 25, 2012, 01:08:02 pre podne »

Ovih dana i ja imam slican problem. Cimnuo sam se unazad u stolici i od tada me presekao neki bol u krstima koji je presao na desni deo zadnjice. Deo zadnjice boli kao da imam veliku masnicu a ledja su mi osetljiva na savijanje. Mazem onim deep reliefom to pomaze max. Znaci ako ne seva bol u nogu, to nije nesto ozbiljno ? Evo neki 4ti dan jos imam 40% tegoba, najvise dok sedim
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #9 poslato: Maj 22, 2012, 10:27:28 pre podne »

Naravno, trenutno sam na putu, pošalji mi privatnu poruku za 7 dana pa ćemo se dogovoriti....
Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #8 poslato: Maj 15, 2012, 08:55:28 pre podne »

Plivanje,  istezanje, vežbe jačanja ledjnih mišićase preporučuju. Čučnjeve možeš raditi sa umerenim težinama 30%RM. važno je da izbegavaš vežbe koje izazivaju bol i da naučiš da pravilno držiš ledja. Sobzirom na tegobe koj si naveo savetujem kontrolu lekara...
Javi rezultate. Pozdrav  :)
Sačuvana
Gorgonzola
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50

« Odgovor #7 poslato: Maj 14, 2012, 08:56:39 posle podne »

Doktori na snimku od pre godinu ipo dana su ustanovili da mi je kicma kako su to oni nazvali, "sabijena", a da su cucnjevi sa opterecenjem bili samo "kapisla" koji su to aktivirali, odnosno pogorsali... Preporucili su plivanje, istezanje, ne preterano tugo sedenje.... Cucnjeve sada radim bez opterecenja, leg pres radim normalno, ali me interesuje samo da li mogu da nastavim sa teretanom i pored ovoga? Naravno, vec sam napomenuo da izbegavam vezbe koje opterecuju ledja, kicmu... Hvala na savetima
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #6 poslato: Maj 14, 2012, 12:11:18 posle podne »

Nazalost ta povreda je prisutna kod dosta ljudi koje znam.Razlog je uglavnom nepravilan rad i jurenje tezina ne vodeci pri tom racuna o njihovom pravilnom izvodjenju.Sada treba da odmaras i izbegavas vezbe koje gadjaju taj deo.
slažem se pravilna tehnika i pravilno dozirano opterećenve je veoma važno, posebno kada se opterećuje lumbalni deo kičme. Nažalost, to često nije slučaj kod mladih vežbača.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #5 poslato: Maj 14, 2012, 11:59:59 pre podne »

Imam problem sa lumbalnim delom ledja... Isao sam na sva moguca snimanja, cak i na MR, i ustanovljeno je da nemam nikakav veliki problem, ali da se pazim u buducnosti, da su mi ledja slaba tacka, jer navodno izrastao sam naglo u pubertetu.... Visok sam 192 cm, imam 94 kg. Treniram, sto teretana, sto klasicne vezbe snage, trcanje, plivanje, oko 4 godine aktivno... U tom periodu sam 2 puta povredio ledja. Prvi put je bilo pre 2 godine, kad sam i radio te sve analize (povreda je usledila usled prevelike tezine tegova na cucnju) ali kao sto sam vec napomenuo rezultati su ok. E sad, pre 3 meseca sam se ukocio spustajuci teg na zemlju i to na kraju treninga! Otisao kod fizioterapeuta, covek me je izmasirao, malo "struje", i to se smirilo nakon tri dana. Rekao je da nije nista strasno. Ali mene sada boli desna strana lumbalnog dela ledja i dobar deo desne strane zadnjice i zadnje loze. Nista strasno, ali nije bas prijatan osecaj... Radim vezbe istezanja, neke vezbe za ledja, izbacio sam cucnjeve sa opterecenjem, i skoro svaku vezbu sa tegom koja jako opterecuje donji deo kicme. Interesuje me da li mogu tako da nastavim sa treniranjem, ili bi trebao ici opet kod doktora na pregled i savet?
tegobe koje navodiš upućuju na pritisak na živac. Sobzirom da je radjena MRI najverovatnije nema povrede pršljenskog diskusa. Moguće je da postoji subluksacija (nepravilan položaj) jednog pršljena u odnosu na drugi. Savetujem da izbegavaš čučnjeve i mrtva dizanja za sada. Potrebno je da se uradi pregled lekara (sportskog, fizijatra ili ortopeda),  rendgen kičme. Dolazi u obzir i poseta pouzdanom kiropraktičaru. Potrebno je proveriti i da ne postoji povreda leĂ°nih mišića....
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12939


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Maj 14, 2012, 09:11:19 pre podne »

Nazalost ta povreda je prisutna kod dosta ljudi koje znam.Razlog je uglavnom nepravilan rad i jurenje tezina ne vodeci pri tom racuna o njihovom pravilnom izvodjenju.Sada treba da odmaras i izbegavas vezbe koje gadjaju taj deo.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Maj 14, 2012, 07:25:39 pre podne »

Pa ako si povredio leĂ°a na treningu sa tegovima onda definitivno ne umeš da vežbaš sa tegovima i definitivno treba da prestaneš ili da naučiš kako se vežbe izvode, jer od "velike " kilaže na čučnjevima je nemoguće povrediti leĂ°a ako se sve pravilno radi...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Maj 13, 2012, 03:42:11 posle podne »

Koje su to velike kilaze na cucnju koje su te dovele do povrede?
Sačuvana
Gorgonzola
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50

« Odgovor #1 poslato: Maj 13, 2012, 01:32:54 posle podne »

 Imam problem sa lumbalnim delom ledja... Isao sam na sva moguca snimanja, cak i na MR, i ustanovljeno je da nemam nikakav veliki problem, ali da se pazim u buducnosti, da su mi ledja slaba tacka, jer navodno izrastao sam naglo u pubertetu.... Visok sam 192 cm, imam 94 kg. Treniram, sto teretana, sto klasicne vezbe snage, trcanje, plivanje, oko 4 godine aktivno... U tom periodu sam 2 puta povredio ledja. Prvi put je bilo pre 2 godine, kad sam i radio te sve analize (povreda je usledila usled prevelike tezine tegova na cucnju) ali kao sto sam vec napomenuo rezultati su ok. E sad, pre 3 meseca sam se ukocio spustajuci teg na zemlju i to na kraju treninga! Otisao kod fizioterapeuta, covek me je izmasirao, malo "struje", i to se smirilo nakon tri dana. Rekao je da nije nista strasno. Ali mene sada boli desna strana lumbalnog dela ledja i dobar deo desne strane zadnjice i zadnje loze. Nista strasno, ali nije bas prijatan osecaj... Radim vezbe istezanja, neke vezbe za ledja, izbacio sam cucnjeve sa opterecenjem, i skoro svaku vezbu sa tegom koja jako opterecuje donji deo kicme. Interesuje me da li mogu tako da nastavim sa treniranjem, ili bi trebao ici opet kod doktora na pregled i savet?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 18 upita.