TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396134 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 12, 2024, 02:30:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik trazi savete...  (Pročitano 8693 puta)
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #14 poslato: Maj 17, 2012, 08:15:53 pre podne »

I ja sam izgresio na pocetku, bez brige ;)
Meni npr jaja za veceru ne smetaju, e sada, bolje kuvana nego przena (ako vec przis, sa minimalno ulja...) Meso je bolja opcija ako imas uslove. Ja ne podrzavam restriktivnost, bar u pocetku, tako da mislim da nece biti problema sa casom-dve soka, vremenom ces i to srediti...
Bilo koji whey ce raditi, u pocetku i na kraju :D proteini se razlikuju samo po sastavu svega ostalog sem proteina, a i tu nisu neke velike razlike (samo neka bude whey, bilo koji, ne sojin protein)...
Pitaj sve sto te zanima, ko zna, odgovorice...
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #13 poslato: Maj 16, 2012, 09:38:44 posle podne »

Dobar je, sve ti je to isto kada si rekreativac. sto se tog kreatina tice, ne znam, nisam pio.

Veceru kombinujem, uglavnom bude meso sa salatom, ili napravim salatu, kuvana belanca sa salatom i bademima.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
tarantulla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #12 poslato: Maj 16, 2012, 08:22:26 posle podne »

Nema potrebe da se brines koliko ces mesa pojesti, to treba najmanje da te brine :) e sada, gledaj da ne jedes masno meso, to je vec druga prica... sa ostalim se slazem...  deluje komplikovano, ali ubrzo nece biti tako, samo nemoj odustajati...

Sagorevac ti po mom misljenju ne treba, mozes se srediti i bez toga, treningom i ishranom. Whey uzmi ako hoces brzi napredak, ali ista je prica, prvo ishrana, onda trening... Suplementacija radi 5-10 % posla ;)



Ok, ja sam imao pogresno misljenje da ne trebam da preterujem sa mesom. Naravno vodim racuna da meso ne bude masno i nikako ne odustajem, pogotovo kad imam ovakvu pomoc, savet i sve sto mi treba u pocetku.

U principu mozes uzeti whey protein, kreatin i recimo neki sagorevac, mada bolje je da neko vreme radis na ishrani pa kasnije kada to zavrsis lako ces ubacivati sta ti bude trebalo.

Sacekacu jos malo sa suplementima, da doteram ishranu na maksimum, a inace jel po vama 100% Whey protein ok za pocetak? I sta mislite o Creatine Ethyl Ester? Jel on ok ili mi predlazete nesto drugo?

Predpostavljam da sam vas sve vec opasno smorio ali kad vec ne znam sta i kako bolje da pitam pa kad udjem u stos necu biti toliko dosadan  ;D

Zanimam me sta mi preporucujete za veceru, da li su barena jaja ili przena jaja ok ili da ih izbegavam za veceru, sta mi vi savetujete, kao i jel trebam da se izbacim sve sokove? Gazirane sam izbacio jos odavno ali jos uvek uzmem po koju casu nekok ne gaziranog soka.

Hvala jos jednom svima na strpljenju, nije lako nama pocetnicima ali bogami nije ni vama pored nas  ::)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #11 poslato: Maj 16, 2012, 07:19:39 posle podne »

U principu mozes uzeti whey protein, kreatin i recimo neki sagorevac, mada bolje je da neko vreme radis na ishrani pa kasnije kada to zavrsis lako ces ubacivati sta ti bude trebalo.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #10 poslato: Maj 16, 2012, 07:14:33 posle podne »

Nema potrebe da se brines koliko ces mesa pojesti, to treba najmanje da te brine :) e sada, gledaj da ne jedes masno meso, to je vec druga prica... sa ostalim se slazem...  deluje komplikovano, ali ubrzo nece biti tako, samo nemoj odustajati...

Sagorevac ti po mom misljenju ne treba, mozes se srediti i bez toga, treningom i ishranom. Whey uzmi ako hoces brzi napredak, ali ista je prica, prvo ishrana, onda trening... Suplementacija radi 5-10 % posla ;)

Sačuvana
tarantulla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #9 poslato: Maj 16, 2012, 06:12:57 posle podne »

1. mozes. jedi belanaca koliko hoces, ne preteruje sa zumancima, mozes na 2 belanca jedno zumance.
2. mozes jesti samo pravi crni hleb ako ga nadjes negde, ne obojeni itd, vec pravi razani crni hleb. Mozes da ga jedes uz dorucak, parce, dva.
3. sardinu/tunjevinu uvek moze, super je, samo je ocedi.

Gledaj da ti se ishrana bazira na proteinima (meso, jaja, sir, riba), kvalitetnim ugljenim hidratima (krompir, pirinac, ovsene pahuljice) i zdrave masti umereno (badem, lesnik, orah...). Salate i vlakna jedi uvek, uz svaki obrok. Uzimaj dovoljno tecnosti, ostani hidriran 24/7 sto bi ti Rexona rekla.

poz!

Hvala puno na ovim odgovorima, sad vec imam jasniju sliku

Ishranu cu poboljsavati iz dana u dan, a sto se tice uzimanja suplemenata? Jel neko ima neki savet?
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #8 poslato: Maj 16, 2012, 04:49:21 posle podne »

1. mozes. jedi belanaca koliko hoces, ne preteruje sa zumancima, mozes na 2 belanca jedno zumance.
2. mozes jesti samo pravi crni hleb ako ga nadjes negde, ne obojeni itd, vec pravi razani crni hleb. Mozes da ga jedes uz dorucak, parce, dva.
3. sardinu/tunjevinu uvek moze, super je, samo je ocedi.

Gledaj da ti se ishrana bazira na proteinima (meso, jaja, sir, riba), kvalitetnim ugljenim hidratima (krompir, pirinac, ovsene pahuljice) i zdrave masti umereno (badem, lesnik, orah...). Salate i vlakna jedi uvek, uz svaki obrok. Uzimaj dovoljno tecnosti, ostani hidriran 24/7 sto bi ti Rexona rekla.

poz!
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
tarantulla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #7 poslato: Maj 16, 2012, 04:35:31 posle podne »

Hvala na savetima, pocinjem od danas da ih primenjujem  ;)
evo par pitanja koji ce mi pomoci u tome:
1) da li za dorucak kuvana jaja mogu da jedem sa zumancetom ili samo belance kao i koliko bi trebao da pojedem, jedno, dva?
2) Da li bi trebao da izbacim hleb ili ne?
3) Da li mogu sardinu, ili tunjevinu za dorucak ili veceru (to mi je zgodno za posao)?

posle rucka za izvore proteina koristi bilo kakvo meso i ribu,

Jel nije problem da jedem toliko mesa? Ako sam te razumeo posle rucka trebam da jedem meso i ribu, ali ja 99% vec za rucak jedem neko meso  :)

Trenutno mi sve deluje tako komplikovano ali uporan sam, samo da udjem u fazon...
Sačuvana
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #6 poslato: Maj 16, 2012, 10:07:00 pre podne »

Uf bro, pa ne moze to tako :D
Za dorucak mozes (sem kuvanih jaja) i pahuljice ubaciti (ovsene, kukuruzne, kakve god) a jaja posle toga (meni je npr tako lakse, a i imam vise obroka), rucak ok, posle rucka za izvore proteina koristi bilo kakvo meso i ribu, mozes vecerati i ella sir ili mladi sir... Koristi i izvore uh kao sto su pirinac, krompir, grasak... Jedi namirnice koje sadrze dosta vlakana... O mastima ne brini nesto posebno, problem je u hidratima najverovatnije. pivo ne savetujem da izbacis (to je i meni tesko  ;D) ali ga redukuj sto vise mozes... pi sto vise vode, pogotovo za vreme treninga... Hranu spremaj sebi pre posla i nosi je na posao, mozes je spremati danima kada ne radis, to ne oduzima mnogo vremena...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Maj 16, 2012, 08:46:49 pre podne »

To sto radis nije opravdanje za neku losu ishranu,uvek mozes da spremis kod kuce i da poneses sa sobom i da odvojis 2x po 10 minuta u toku dana da jedes!generalno imas malo obroka i osim rucka oni su neadekvatni,za dorucak ti hvali protein (belanca kuvana),veceru takodje moras imati proteinsku sa nekom salatom.I u medju obrocima mozes da ubacis neku vocku ili neki proteinski napitak.
Sačuvana
tarantulla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #4 poslato: Maj 15, 2012, 11:30:32 posle podne »

Prvo, mislim da je najbolje da odes kod lekara i da ga pitas za savet da li mozes u teretanu, jer bez obzira na strucnost medicinskog tima odavde, nece ti tako tacno reci bez pregleda (respektivno).

To sam zaboravio da napomenet, bio sam na redovnim kontrolama i doktor sa VMA koji se bavio mojim problemom sve ove godine dao  je zeleno svetlo za teretanu.

ISHRANA JE OSNOH SVEGA,TAKO DA MORAS DATI DETALJNE INFORMACIJE RECIMO NE NEDELJNOM NIVOU KAKO SE HRANIS I KOLIKO?

Sto se tice moje ishrane predpostavljam da mogu reci da se hranim jako ne kvalitetno ali trudim se da to izmenim, Imam puno problema sa ishranom kad sam na poslu, tacnije radim u smenama, dva dana radim po 12h pa sam dva dana slobodan. Ta dva dana kad sam slobodam obicno ujutru pojedem musli (ovas, ječam, raž,malo suvog voća) preliven jogurtom, za rucak gledam da imam neko povrce ali meso je neizbezno, ili pilece ili svinjsko a sad cu probati da ubacim curece meso. Vecera kako kad, nekad je i nema a nekad pojedem neko voce, a nekad uzmem neki sendvic.
Kad radim imam vise problema jer sam ogranicen ili na pekaru koju izbegavam kako znam i umem ili na rostilj, e sad koliko god i on bio los mogu ili da umrem od gladi ili da pojedem pljeskavicu ili pilece belo kako kad, kasnije pojedem parce pice jer kao sto rekoh radim od 7 do 19 pa imam dva obroka na poslu. Za veceru posle uglavnom ne jedem nista. Mislim da je to sve, tako svaki dan iznova i u krug. Nisam svojeglav, mogu i zelim da promenim ishranu samo mi trebaju pravi saveti, jedino su mi na poslu ruke malo vezane jer nemam puno izbora.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Maj 15, 2012, 09:42:16 posle podne »

ISHRANA JE OSNOH SVEGA,TAKO DA MORAS DATI DETALJNE INFORMACIJE RECIMO NE NEDELJNOM NIVOU KAKO SE HRANIS I KOLIKO?
Sačuvana
milanoljaca
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 140


« Odgovor #2 poslato: Maj 15, 2012, 08:18:18 posle podne »

Prvo, mislim da je najbolje da odes kod lekara i da ga pitas za savet da li mozes u teretanu, jer bez obzira na strucnost medicinskog tima odavde, nece ti tako tacno reci bez pregleda (respektivno).
Drugo, da podjemo od najosnovnijeg, kako se hranis ? Zatim sve ostalo...
Sačuvana
tarantulla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13


« Odgovor #1 poslato: Maj 15, 2012, 05:05:37 posle podne »

Pozdrav svima, imam 25 god i pre 15-tak dana sam poceo da idem u teretanu. Ne bi da duzim i da vas sve smaram sa pisanjem ali osecam potrebu da objasnim neke stvari kako bi oni koji su voljni da mi pomognu imali sto manje muke  ;)
Dobar deo svog zivota sam se bavio sportom, tacnije 10 god sam igrao folklor (neki ovo ne svrstavaju u trening ali verujte mi nije ni malo lako) i 5 god sam trenirao realni aikido. Pre tri god sam imao povredu ligamenata u lumbalnom delu ledja i morao sam da prestanem sa treninzima. Za te tri god najteze sto sam podizao bila je kasika ili viljuska. Ligamenti su sada zarasli, vise nemam problema, bar ne onakvih kakve sam imao, i zelim da svoje telo dovedem u red. Pre povrede sam imao 65kg visok sam 175cm, moglo bi se reci da sam bio mrsav, sada imam 78-80kg i ne mogu vise da podnesem taj stomak koji sam svih ovih godina gaijo, kao da imam 60 god i svaki dan pijem pivo, uzas!
Svestan sam da me ceka tezak i naporan rad i ne ocekujm rezultate za mesec dana, ustvari ne planiram da prestajem sa treningom do daljnjeg ako me ledja posluze. U teretani sam trazio savet trenera, sta i kako da radim, a ovde bi zamolio sve kojima nije tesko da me posavetuju kako se i koja suplementacija koristi.
Citao sam neke vase tekstove i vidim da je cilj veoma bitan. Moj cilj je trenutno da skinem stomak i da povecam/izdefinisem misice ruku, grudi, ramena.
Ono sto me zanima jeste koje suplemente bi trebao da nabavim i kako bi trebao da redukujem ishranu. Pitanja koje me muce su:
da li su mi potrebni sagorevači masti, ako jesu koji bi bili dobri, koji kreatin bi trebao da uzmem kao i koji protein, da li mi pored ovoga treba jos nesto?
Pored koriscenja suplementacije zanimam me pravilna ishrana jer je ona koliko ja znam pola posla.
Stvarno se ne razumem u ove stvari i bio bi puno zahvalan na pomoci. Do nekog odgovora ja odoh da treniram na suvo  ::) pozdrav svima jos jednom
« Poslednja izmena: Maj 15, 2012, 05:08:37 posle podne od strane tarantulla » Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.043 sekundi sa 13 upita.