TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396551 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 29, 2024, 03:04:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik...  (Pročitano 9114 puta)
Nikolito
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 382


TopForm Teretana

« Odgovor #10 poslato: Maj 25, 2012, 10:24:35 posle podne »

E to i mene zanima dal je u redu da se unose po 4,5,6 jaja svaki dan? I za sta je lose ako je lose uopste za nesto, meni svaki dan po kuci pricaju kako ce da mi strada jetra :O
Sačuvana
Господе, ја знам да има те, ал не знам дал нас чујеш? Знам да видиш све, и зато не разумем, дал ове што су нам се крви напили, пушташ на Земљи па ћеш их тек горе казнити.
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #9 poslato: Maj 25, 2012, 06:23:37 posle podne »

Hvala! Mom prijatelju je doktor rekao da su belanca u vecem broju (4 i vise) previse svaki dan, kao to je mnogo proteina... Samo jedno pitanje, posto sad unosim oko 70-80 grama proteina, a treba nekih 150-160 grama planiram svake nedelje da povecam unos za 20 grama proteina da li je tako bolje ili da odjednom povecam na 160 ? (ne koristim nikakvu suplementaciju). Za UH sam negde procitao da je do 100 grama OK kad se radi definicija...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Maj 25, 2012, 04:10:21 posle podne »

Ugljeni hidrati su glavni izvor energije u nasem organizmu, ako nema dovoljno ugljenih hidrata organizam pocinje da koristi misic kao izvor energije sto nikako nije pozeljno, a ako ima previse ugljenih hidrata pocinjemo da se gojimo... Da li je moguce da plocice ostanu vidljive dok radim masu ? Sta je najbolje da jedem pre treninga (definicija) ? Posle treninga obicno jedem proteinski obrok (belo meso, riba...) sta je bolje da dodam u obrok posle treninga integralni pirinac ili krompir ? Trenutno unosim 150-160 uh svaki dan, da li je to premalo ili previse za definiciju ?

EDIT :

Da li je 2 grama proteina po kg telesne tezine dovoljno za definiciju ?

Ovo je čista glupost i da je to tačno, ljudi koji ne jedu UH nikada ne bi mogli, po toj teoriji, da održe mišićnu masu, a verovatno bi ih gurali u kolicima jer ne bi imali energije da drže oči otvorene...glavni izvor energije u telu je kiseonik ;) a ne UH...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Maj 25, 2012, 02:50:34 posle podne »

Ugljeni hidrati su glavni izvor energije u nasem organizmu, ako nema dovoljno ugljenih hidrata organizam pocinje da koristi misic kao izvor energije sto nikako nije pozeljno, a ako ima previse ugljenih hidrata pocinjemo da se gojimo... Da li je moguce da plocice ostanu vidljive dok radim masu ? Sta je najbolje da jedem pre treninga (definicija) ? Posle treninga obicno jedem proteinski obrok (belo meso, riba...) sta je bolje da dodam u obrok posle treninga integralni pirinac ili krompir ? Trenutno unosim 150-160 uh svaki dan, da li je to premalo ili previse za definiciju ?

EDIT :

Da li je 2 grama proteina po kg telesne tezine dovoljno za definiciju ?

za hidrate je jako teško proceniti, zavisi kakve si genetike, kakva ti je potrošnja energije u toku dana (ovo je primarno), kakav ti je metabolizam...
tu ćeš morati da eksperimentišeš.  Ali svakako ćeš šećere sve da batališ. Samo složene hidrate, i to u prvom delu dana. Nikako uveče. Sigurna sam da ćeš imati rezultate sa ovim režimom.
Protein je ok, može i više kad si na niskom unosu hidrata.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #6 poslato: Maj 25, 2012, 02:37:40 posle podne »

A da do toga ne bi doslo cim smanjis unos Uh povecavas unos proteina..u svakom slucaju bitni su za energiju ja licno ne bih jedan dan mogla bez UH..to nabacivanje mase i plocice su malo tezi slucaj i definitivno ti ne mogu biti u tom perodu bas tako vidljivi no nemoj sa tim toliko da se opterecujes.. Pre treninga ti je najbitnije da uneses malo UH i posle..ja sam licno vise za integralni pirinac..Koliko ce ti biti adekvatan unos UH ces najbolje proceniti sam i po potrebi jel povecasces unos istih ili smanjiti ;) 2 grama proteina po kg je sasvim ok...
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #5 poslato: Maj 25, 2012, 09:43:51 pre podne »

Ugljeni hidrati su glavni izvor energije u nasem organizmu, ako nema dovoljno ugljenih hidrata organizam pocinje da koristi misic kao izvor energije sto nikako nije pozeljno, a ako ima previse ugljenih hidrata pocinjemo da se gojimo... Da li je moguce da plocice ostanu vidljive dok radim masu ? Sta je najbolje da jedem pre treninga (definicija) ? Posle treninga obicno jedem proteinski obrok (belo meso, riba...) sta je bolje da dodam u obrok posle treninga integralni pirinac ili krompir ? Trenutno unosim 150-160 uh svaki dan, da li je to premalo ili previse za definiciju ?

EDIT :

Da li je 2 grama proteina po kg telesne tezine dovoljno za definiciju ?
« Poslednja izmena: Maj 25, 2012, 01:12:18 posle podne od strane Coleman1 » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Maj 25, 2012, 06:41:31 pre podne »

Ne trebaju ti UH da bi ti rasto mišić...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #3 poslato: Maj 25, 2012, 06:32:52 pre podne »

Hvala! Negde sam procitao 3 grama na kg telesne tezine ako osoba hoce da zadrzi tezinu, a 5/6 grama na kg telesne tezine ako hoce da raste, ja hocu definiciju, sto znaci 2 grama na kg telesne tezine, naravno danima kada nemam trening manje uh zato sto ih tada ne trosim kao energiju...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: Maj 24, 2012, 10:06:29 posle podne »

Pozdrav,

Koliko treba da unosis uh i proteina zavisi od vise faktora...Uh treba da smanjis ali da ih unosis ujutru i pre i posle treninga i da to budu integralni pirinac, krompir,  ovsene, jecmene pahuljice a uvece samo proteine...bolje "lagano" trcanje ili voznja bajsa u teretani..za pocetak 30 min pa mozes povecati na 40 min..Sto se tice preskakanja vijace mozes a i ne moras nekih 10ak minuta posle trcanja ili bajsa..
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #1 poslato: Maj 24, 2012, 07:32:07 posle podne »

Pozdrav, svima dosao sam na forum zato sto mi trebaju dosta saveta :D

Moj cilj je da izdefinisem stomak (da se vide plocice) i onda da krenem masu i dok sam na masi da zadrzim plocice, citao sam dosta na forumu i dosta toga sam naucio ali oko nekih stvari sam se zbunio. Koliko grama ugljenih hidrata i proteina treba da unosim dok radim definiciju i kad treba da unosim ugljene hidrate (ujutru, pre ili posle treninga) ? Koliko sam shvatio da bi se plocice videle body fat mora da se smanji ispod 10 procenata, da bih smanjio body fat moram da smanjim unos ugljenih hidrata i da radim kardio, da li je za smanjenje body fat-a bolje da lagano trcim (dzogiram) nekih 30 min ili da trcim maksimum do misicnog otkaza pa odmorim 1 min pa ponovo ? Moj plan je bio da danima kada ne idem u teretanu trcim, a danima kada idem u teretanu da radim preskakanje vijace 30-40 min, da nije to mnogo kardio treninga ? Ako moze neki plan ishrane (sta, koliko grama :D)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 13 upita.