TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:06:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi za pocetak?  (Pročitano 27734 puta)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #105 poslato: Septembar 24, 2012, 07:48:19 posle podne »

Pa ako vec tako radi skeptican je itd onda bi najbolje bilo da uradi ovo sto je Marko predlozio...A i on sam bi trebalo malo vise da se informise po pitanju toga sta je suplementacija jer dokle god tako misli tesko ce to ici...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #104 poslato: Septembar 24, 2012, 07:47:14 posle podne »

Marko ako moze informacija,posalji mi na pm.Hvala
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #103 poslato: Septembar 24, 2012, 07:43:17 posle podne »

Za takve stvari ne moze traziti odgovore na forumu..ukoliko je nekada u Bg mogu ti reci gde da ode na analize i preglede gde ce dobiti i savete oko suplementacije.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #102 poslato: Septembar 24, 2012, 07:41:46 posle podne »

Preglede imaju,koliko ozbiljne to ne znam :) ... VO2 max daleko je to od ostvarenja ovdje :)...hvala na odgovoru za suplementaciju.

Pa skeptican je u smislu da se to ne moze piti tako olako,kanta Glutamina od 500 grama mu traje pola godine (znaci pije totalno neredovno) Kreatin ja mislim da je uzeo 2-3 puta i vise nece jer "ne moze piti 8 tableta dnevno".On ce piti ali ako mu kaze neka osoba kompetentnija od mene tj. upravo se nadovezujemo na ovo ispod da li postoje nutricioniste koji na osnovu pregleda ustanove koliko cega i koliko grama treba odredjenoj osobi,kad bi mu on rekao to,on bi sigurno sve prihvatio
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #101 poslato: Septembar 24, 2012, 07:37:43 posle podne »

Kako je skeptican po pitanju suplementacije ako vec pije glutamin i kreatin?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #100 poslato: Septembar 24, 2012, 07:33:55 posle podne »

Imam jedno pitanje

Ne radi se o meni vec o bratu koji ima 18 godina i profesionalni je fudbaler igra u prvoj ligi (ne u Srbiji) .Do sada je koristio Glutamin i Kreatin,mada Kreatin dosta rijetko jer ne voli bas da pije tablete a treba popiti 8 tableta (4 prije i 4 poslije).Znaci zanima me koji je preparat ok konkretno sto se tice fudbala i boljih sposobnosti,on inace ne ide u teretani jedino preko ljeta i zime kada uhvati vremena,zanima me za fudbal.
Ono sto znam jeste da u klubu kupuju razne tzv "No busteri" tipa No explode i slicno.Medjutim ja ne znam koliko je to Ok s obzirom da sam citao da srce radi 200 na sat i da je to uzrok smrti fudbalera na utakmicama (slazem se da zdravoj osobi ne moze valjda nista biti ali ako neko ima neku srcanu manu to je vec problem).Inace kazu ovi koji treniraju fudbal i koriste ove NO proizvode da im srce bas kuca,nenormalno.
Druga opcija je Beta Alanin za koji sam cuo (tj pricao mi je brat da mu je rekao jedan prijatelj iz evropskog kluba) da radi bas dobro,kao osjecaj je fenomenalan,neko peckanje u rukama i mozes dosta da trcis,kao on je samo to pio i radilo ga je nenormalno.Cuo sam jos i za Kofein da je on OK.
Sada me zanima sta vi preporucujete od ovoga (ili ako moze da se kombinuje mada mozda bi bilo previse) ali da bude neka najblaza varijanta koja nece imati neke posledice (ne daj boze).Inace u klubu se drze samo one osnove Glutamin,Kreatin (toga cu se i ja jos uvijek drzati jer mi se cini da sam jos mlad za neke "jace" suplemente,imam 16 god)

Ja sam nekako najblizi opciji Beta Alanin jer mislim da je on bolji a mozda i "sigurniji" nego ovi No Busteri
Prvo bi treba kao clan nekog prvoligaskog kluba da ima ozbiljne internisticke preglede kao i test optercenja VO2 max.Sto se suplementacije tice moze ici sa opcijom pre i posle treninga 5g kreatin monohidrat,i 10 g glutamin nakon treninga,10g ujutru i 10 g pre spavanja.NO reaktori deluju induvidualno i zavisno od proizvodjaca.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #99 poslato: Septembar 24, 2012, 07:33:14 posle podne »

Hvala Mira na odgovoru,zanima me da li se mora uzimati redovno to dvoje ili moze samo prije utakmice sat vremena,bolje bi bilo da moze samo prije utakmice ali ne znam da li se postize onda efekat jer ne znam da li je potreban kontinuitet u koriscenju?

Inace moj brat je dosta skeptican povodom svih preparata i tesko ga je ubijediti da ista uzima jer je za njega sve to hemija.On meni kaze kako neki fudbaleri imaju nutricioniste koji su valjda posle nekih analiza i pregleda utvrdili tacno koliko cega treba u gramima da piju i za njega je to OK a ne "ovako na svoju ruku ne mozes ti piti 5 grama nije svaciji organizam isti nekome treba manje nekome vise" pa me zanima da li postoje takvi nutricionsite kod kojih bi se mogao uraditi taj pregled i da oni uvedu odgovarajucu suplementaciju?onda me zanima da li je to negdje privatno ili kako? :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #98 poslato: Septembar 24, 2012, 07:28:39 posle podne »

Mozes i kofein i beta alanin....
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #97 poslato: Septembar 24, 2012, 06:46:45 posle podne »

Imam jedno pitanje

Ne radi se o meni vec o bratu koji ima 18 godina i profesionalni je fudbaler igra u prvoj ligi (ne u Srbiji) .Do sada je koristio Glutamin i Kreatin,mada Kreatin dosta rijetko jer ne voli bas da pije tablete a treba popiti 8 tableta (4 prije i 4 poslije).Znaci zanima me koji je preparat ok konkretno sto se tice fudbala i boljih sposobnosti,on inace ne ide u teretani jedino preko ljeta i zime kada uhvati vremena,zanima me za fudbal.
Ono sto znam jeste da u klubu kupuju razne tzv "No busteri" tipa No explode i slicno.Medjutim ja ne znam koliko je to Ok s obzirom da sam citao da srce radi 200 na sat i da je to uzrok smrti fudbalera na utakmicama (slazem se da zdravoj osobi ne moze valjda nista biti ali ako neko ima neku srcanu manu to je vec problem).Inace kazu ovi koji treniraju fudbal i koriste ove NO proizvode da im srce bas kuca,nenormalno.
Druga opcija je Beta Alanin za koji sam cuo (tj pricao mi je brat da mu je rekao jedan prijatelj iz evropskog kluba) da radi bas dobro,kao osjecaj je fenomenalan,neko peckanje u rukama i mozes dosta da trcis,kao on je samo to pio i radilo ga je nenormalno.Cuo sam jos i za Kofein da je on OK.
Sada me zanima sta vi preporucujete od ovoga (ili ako moze da se kombinuje mada mozda bi bilo previse) ali da bude neka najblaza varijanta koja nece imati neke posledice (ne daj boze).Inace u klubu se drze samo one osnove Glutamin,Kreatin (toga cu se i ja jos uvijek drzati jer mi se cini da sam jos mlad za neke "jace" suplemente,imam 16 god)

Ja sam nekako najblizi opciji Beta Alanin jer mislim da je on bolji a mozda i "sigurniji" nego ovi No Busteri
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #96 poslato: Avgust 01, 2012, 09:49:30 posle podne »

Uzmi glutamin 3 x 10 g dnevno.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #95 poslato: Avgust 01, 2012, 09:46:54 posle podne »

Pozdrav

Jos jedno pitanje :) ...odlucio sam sada kada krenem u drugu kupovinu suplemenata da uzmem neke Aminokisjeline prije svega zbog oporavka,fudbal je primaran a sada imamo 2 treninga dnevno (sa fudbalom) i tako ce biti sledecih 20 dana.Ja ugrabim danima kada imamo pauzu (tj. kada imamo 1 trening dnevno,to je 2 puta nedeljno) da podjem u teretanu,za 20 dana kada bude 1 trening dnevno vracem se teretani u potpunosti.Inace bas sam izmoren treninzi su teski i malo je vremena za odmor.Suplementacija moja je Whey,Kreatin,Vitamini,Omega 3,koristim ovo vec mjesec dana (mjesec ipo idem u teretani) i moram reci da je napredak bas vidljiv iako je kratko vrijeme,ja sam prezadovoljan,naravno ishrana je 80% sredjena...

Sada da li bi bilo ok dodati ovoj kombinaciji Glutamin?Citao sam i o BCAA i u dilemi sam,ali sam prije za Glutamin.Cilj je povecanje mase ali i izdrzljivost u fudbalu,zanima me vase misljenje,sta je bolje uzeti u ovoj situaciji? (inace mome bratu koji se bavi malo ozbiljnije fudbalom fizioterapeut je dao Kreatin Beta K i Glutamin)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #94 poslato: Jul 30, 2012, 07:34:34 posle podne »

Ok,hvala vam.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #93 poslato: Jul 30, 2012, 04:55:52 posle podne »

Ćao,
ne bih mešala te dve vrste proteina - whey i jaja... kad tome dodaš ovsene potpuno mi je jasno što imaš gasove... i još i mleko... ajoj :)    "pojednostavi hranu",  samo whey i ovsene, ili samo kajgana sa crnim hlebom....  od suplemenata ne verujem da je...  ako budeš baš imao problema Natrol Digest Support je dobar za tu vrstu problema... ili neki probiotik u apoteci, ali gotovo sam sigurna da je ishrana u pitanju.. Pij više probiotski jogurt tipa Balans jogurt.

2 treninga dnevno plus teretana je definitivno previše, osim za nekoga ko je profeisonalno u sportu to je druga stvar... jednostavno nećeš telu obezbediti prostora za napredak i oporavak... a onda od napretka nema ništa...  tako da ti savetujem da ne preteruješ sa treningom ako ne moraš... prati kako se osećaš
Ćao,
ne bih mešala te dve vrste proteina - whey i jaja... kad tome dodaš ovsene potpuno mi je jasno što imaš gasove... i još i mleko... ajoj :)    "pojednostavi hranu",  samo whey i ovsene, ili samo kajgana sa crnim hlebom....  od suplemenata ne verujem da je...  ako budeš baš imao problema Natrol Digest Support je dobar za tu vrstu problema... ili neki probiotik u apoteci, ali gotovo sam sigurna da je ishrana u pitanju.. Pij više probiotski jogurt tipa Balans jogurt.

2 treninga dnevno plus teretana je definitivno previše, osim za nekoga ko je profeisonalno u sportu to je druga stvar... jednostavno nećeš telu obezbediti prostora za napredak i oporavak... a onda od napretka nema ništa...  tako da ti savetujem da ne preteruješ sa treningom ako ne moraš... prati kako se osećaš
Hvala na odgovoru.Pa da,od hrane je,jos ponekad imam gasove a i nekad mi nije stolica ok,imam proliv :D.Na koju foru da pojedem Ovsene bez mlijeka,mislim nema sanse? :)

Ako stavljas whey u ovsene sa vodom nece biti problem jer ce on doprineti boljem ukusu...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #92 poslato: Jul 30, 2012, 11:51:35 pre podne »

Ćao,
ne bih mešala te dve vrste proteina - whey i jaja... kad tome dodaš ovsene potpuno mi je jasno što imaš gasove... i još i mleko... ajoj :)    "pojednostavi hranu",  samo whey i ovsene, ili samo kajgana sa crnim hlebom....  od suplemenata ne verujem da je...  ako budeš baš imao problema Natrol Digest Support je dobar za tu vrstu problema... ili neki probiotik u apoteci, ali gotovo sam sigurna da je ishrana u pitanju.. Pij više probiotski jogurt tipa Balans jogurt.

2 treninga dnevno plus teretana je definitivno previše, osim za nekoga ko je profeisonalno u sportu to je druga stvar... jednostavno nećeš telu obezbediti prostora za napredak i oporavak... a onda od napretka nema ništa...  tako da ti savetujem da ne preteruješ sa treningom ako ne moraš... prati kako se osećaš
Ćao,
ne bih mešala te dve vrste proteina - whey i jaja... kad tome dodaš ovsene potpuno mi je jasno što imaš gasove... i još i mleko... ajoj :)    "pojednostavi hranu",  samo whey i ovsene, ili samo kajgana sa crnim hlebom....  od suplemenata ne verujem da je...  ako budeš baš imao problema Natrol Digest Support je dobar za tu vrstu problema... ili neki probiotik u apoteci, ali gotovo sam sigurna da je ishrana u pitanju.. Pij više probiotski jogurt tipa Balans jogurt.

2 treninga dnevno plus teretana je definitivno previše, osim za nekoga ko je profeisonalno u sportu to je druga stvar... jednostavno nećeš telu obezbediti prostora za napredak i oporavak... a onda od napretka nema ništa...  tako da ti savetujem da ne preteruješ sa treningom ako ne moraš... prati kako se osećaš
Hvala na odgovoru.Pa da,od hrane je,jos ponekad imam gasove a i nekad mi nije stolica ok,imam proliv :D.Na koju foru da pojedem Ovsene bez mlijeka,mislim nema sanse? :)

pojedi ovsene sa mlekom ili jogurtom, ili ih smuti sa belancima i napravi kajganu u tiganju

ali mleko i ovsene, pa whey, pa jaja,... nije ni cudo sto se organizam smuci da to svari :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #91 poslato: Jul 30, 2012, 11:18:13 pre podne »

pojedi ih samo sa whey-om, ne treba ti mleko ako ti stvara problem. Ne trebaju ti ni ovsene ako ti stvaraju problem sa stomakom, imaš integralne varijante hleba i peciva, nisu ovsene obavezan sastojak za mišiće...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.397 sekundi sa 17 upita.