TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:38:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi za pocetak?  (Pročitano 27735 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #90 poslato: Jul 30, 2012, 11:00:45 pre podne »

Ćao,
ne bih mešala te dve vrste proteina - whey i jaja... kad tome dodaš ovsene potpuno mi je jasno što imaš gasove... i još i mleko... ajoj :)    "pojednostavi hranu",  samo whey i ovsene, ili samo kajgana sa crnim hlebom....  od suplemenata ne verujem da je...  ako budeš baš imao problema Natrol Digest Support je dobar za tu vrstu problema... ili neki probiotik u apoteci, ali gotovo sam sigurna da je ishrana u pitanju.. Pij više probiotski jogurt tipa Balans jogurt.

2 treninga dnevno plus teretana je definitivno previše, osim za nekoga ko je profeisonalno u sportu to je druga stvar... jednostavno nećeš telu obezbediti prostora za napredak i oporavak... a onda od napretka nema ništa...  tako da ti savetujem da ne preteruješ sa treningom ako ne moraš... prati kako se osećaš
Ćao,
ne bih mešala te dve vrste proteina - whey i jaja... kad tome dodaš ovsene potpuno mi je jasno što imaš gasove... i još i mleko... ajoj :)    "pojednostavi hranu",  samo whey i ovsene, ili samo kajgana sa crnim hlebom....  od suplemenata ne verujem da je...  ako budeš baš imao problema Natrol Digest Support je dobar za tu vrstu problema... ili neki probiotik u apoteci, ali gotovo sam sigurna da je ishrana u pitanju.. Pij više probiotski jogurt tipa Balans jogurt.

2 treninga dnevno plus teretana je definitivno previše, osim za nekoga ko je profeisonalno u sportu to je druga stvar... jednostavno nećeš telu obezbediti prostora za napredak i oporavak... a onda od napretka nema ništa...  tako da ti savetujem da ne preteruješ sa treningom ako ne moraš... prati kako se osećaš
Hvala na odgovoru.Pa da,od hrane je,jos ponekad imam gasove a i nekad mi nije stolica ok,imam proliv :D.Na koju foru da pojedem Ovsene bez mlijeka,mislim nema sanse? :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #89 poslato: Jul 30, 2012, 09:09:56 pre podne »

Ćao,
ne bih mešala te dve vrste proteina - whey i jaja... kad tome dodaš ovsene potpuno mi je jasno što imaš gasove... i još i mleko... ajoj :)    "pojednostavi hranu",  samo whey i ovsene, ili samo kajgana sa crnim hlebom....  od suplemenata ne verujem da je...  ako budeš baš imao problema Natrol Digest Support je dobar za tu vrstu problema... ili neki probiotik u apoteci, ali gotovo sam sigurna da je ishrana u pitanju.. Pij više probiotski jogurt tipa Balans jogurt.

2 treninga dnevno plus teretana je definitivno previše, osim za nekoga ko je profeisonalno u sportu to je druga stvar... jednostavno nećeš telu obezbediti prostora za napredak i oporavak... a onda od napretka nema ništa...  tako da ti savetujem da ne preteruješ sa treningom ako ne moraš... prati kako se osećaš
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #88 poslato: Jul 29, 2012, 11:41:12 posle podne »

Jedno pitanje.

Danima kada ne treniram moj dorucak izgleda tako sto 100 grama Ovsenih uspem u mlijeko u koje stavim 35 grama Wheya (oko 26 gr cistog proteina)   i pojedem 4 jaja (uglavnom bjelanca) .E sada zanima me da li je bolje da ja ta 4 jaja pojedem malo kasnije,nekih 2 sata posle ovoga dorucka jer je mozda bolje,jer ovako ispadam da odjednom unesem oko 50 grama proteina (iz Wheya i jaja) ?

Edit:

Poceli su mi treninzi  (fudbal) i receno nam je da cemo imati 2 treninga dnevno (jer smo kasno startovali zbog problema u klubu),uglavnom to ce biti tako sledece 2 nedelje jer nam prvenstvo pocinje za oko 20 dana.Ujutro uglavnom trcimo a uvece radimo sa loptom i taj trening uglavnom nije tezak.E sada ja sam u problemu kako teretana,zaista mi se sad ne prekida jer evo idem tek mjesec ipo a vec se vidi dobar napredak a sa druge strane ne znam koliko je ok imati 2 treninga + teretana dnevno mislim da je previse,sta vi mislite?
« Poslednja izmena: Jul 30, 2012, 08:44:22 pre podne od strane mister » Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #87 poslato: Jul 13, 2012, 05:53:19 posle podne »

Sada sam u dilemi da li je od Kreatina (svakako znacu za nekoliko dana kada detaljnije ispitam) jer ga danas nisam uopste pio i opet su me uhvatili strasni gasovi oko 6 sati (u isto vrijeme kao juce).Mislio sam da je Kreatin jer su juce poceli gasovi odmah nakon sto sam ga popio (ali mozda je to bila slucajnost ili je on malo to ubrzao a nesto drugo je uzrok).Ono na cem ja sumnjam jesu Ovsene (+ Musli koje imam),jer sam ih bas promijenio kad su poceli gasovi,kupio sam neke Ovsene od Njemackog proizvodjaca Hahne (do sada sam koristio Dr. Oetker) a musli neke sa 30% voca,uglavnom se i one sastoje od ovsenih (Kao su bez secera),ja oboje pomijesam i sa mlijekom jedem.Moguce da su one uzrok,jer mene stvarno stomakk ubii,nisu to samo gasovi nego imam neki osjecaj da mi se sve muti u stomaku,vrelinu,pa me nekad tolko stegne da se moram skupiti da bi to proslo,a gasovi katastrofa kolko su neprijatni (prvi put u zivotu ovako).Jedino se postavlja pitanje kako se sve ovo pojavi oko 6 sati a ja pojedem ovsene+musli ujutro u 11 sati...sjutra necu uopste da jedem Ovsene (i musli) pa cu vidjeti sta se desava.Ne mogu da vjerujem da mzoe da bude tolika razlika medju proizvodjacima jer sam one Ovsene od Dr.Oetkera jeo 2 mjeseca bez problema,a ove Hahne su mozda problem

Edit:  Nije iskljuceno da sam ja navukao neku prehladu,imam i problema sa stolicom,poceo je stomak da me boli i imam neku mucninu :(
« Poslednja izmena: Jul 13, 2012, 06:28:49 posle podne od strane mister » Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #86 poslato: Jul 13, 2012, 01:38:45 posle podne »

Ma moguce i od ovog da ce to biti samo u startu pa ce prestati..ali ako mu sa druge strane smeta i osecaj nadutosti onda je za njega resenje krealkakyn...ja sam koristila Dymatize-ov i u pocetku sam imala nekih problema sa stolicom medjutim posle nekog vremena me proslo...ali bez obzira na to ni meni se nije dopadao taj osecaj nadutosti...
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #85 poslato: Jul 13, 2012, 01:32:36 posle podne »

ja sam imao problem sa biotek monohidratom, a npr sa all max, ultimate, labrada nisam imao
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #84 poslato: Jul 13, 2012, 12:06:02 pre podne »

Nema veze to sa proizvodjacem sve ti je to isto...jednostavno ima osoba kojima monohidrat ne prija...

E hvala puno.Onda neka istrosim jos malo ovoga,trpit cu nekako :D pa prelazim na Kre alkalin
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #83 poslato: Jul 12, 2012, 11:59:27 posle podne »

Nema veze to sa proizvodjacem sve ti je to isto...jednostavno ima osoba kojima monohidrat ne prija...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #82 poslato: Jul 12, 2012, 11:57:04 posle podne »

Pa mnogo ti je prakticnije u kapsulama....

Pa svejedno mi je,odmah ga je i ovako razmutim u shakeru sa proteinom,ali moracu u kapsulama uzeti.Ne znam da li cu uzeti kod vas,a ako slucajno naidjem na Labradin Kre Alkalin da li njega da izbjegnem? (mislim ne znam da nije mozda do proizvodjaca,mada to je sve valjda isto)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #81 poslato: Jul 12, 2012, 11:43:19 posle podne »

Pa mnogo ti je prakticnije u kapsulama....
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #80 poslato: Jul 12, 2012, 11:38:29 posle podne »

Moguce da ti monohidrat ne prija...sa Krealkalynom nema sanse da imas problem sa nadutoscu pa probaj njega naredni put...

Hvala na odgovoru.Stvarno ne znam,evo imam jos gasove a danas sam ga popio u 4 sata,muku mucim cijeli dan,ali nekad ga popijem i nemam problema sve zavisi,ali sam siguran da je od njega.Barem cu trpjeti da jos popijem pola ove kutije jer mi je zao bacati a nemam je kome prodati.Samo se nadam da ne moze nesto ozbiljnije nastati,ako mi ovak ne odgovara.Sledeci put idem sigurno sa kapsulama,mada sam ja uvijek trazio da to bude neki prah jer nekako ne volim te tablete da pijem dosta dnevno (pored Omege,Vitamina) ali valjda je ok.. i nadam se da je kapsulama priblizan kvalitet kao monohidratu
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #79 poslato: Jul 12, 2012, 11:30:47 posle podne »

Moguce da ti monohidrat ne prija...sa Krealkalynom nema sanse da imas problem sa nadutoscu pa probaj njega naredni put...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #78 poslato: Jul 12, 2012, 10:45:00 posle podne »

Ljudi imam jedan problem sa Kreatinom

Znaci imam nenormalne gasove (i to vrlo neprijatne) ne znam sto da radim.Ovo je pocelo kada sam kupio suplementaciju (Whey,kreatin,vitamine,omega) pa me proslo posle 3-4 dana,jedno 10 dana nisam imao problema da bi prije 2-3 dana opet pocelo,isao sam redom da vidim od cega mi se to desava.Sumnja je prvo bila na Whey medjutim ispostavilo se da nije od njega,onda je od Kreatina.Konkretno danas nisam imao nikakvih problema,popio sam samo Kreatin i ako cete mi vjerovati posle nepunog minuta od kada sam ga popio (to je bilo danas u 4 sata) poceli su gasovi,koji sve traju do sada,a nastavice se sigurno do ujutro.Nisam jeo nista sat vremena prije njega i cim sam ga popio doslo je do ovoga tako da je sigurno od njega.Koristim Labrada Kreatin Monohidrat.Takodje imam nadutost,zatezanje u stomaku.Ne znam da li da prekinem sa njim jer ne znam da li je ovo normalno.

Ja pijem samo 5 grama dnevno,znaci za 15 dana sam ispio samo 75 grama.Razmisljao sam da predjem na kapsule Kre Alkalin ali se bojim da ce biti ista situacija?Da li moze biti do proizvodjaca,da mi jedan monohidrat odgovara a drugi ne?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #77 poslato: Jul 10, 2012, 10:20:05 posle podne »

Hvala vam puno svima,sad mi je lakse,mislio sam da je taj sir neizbjezan.Upravo zbog toga jer se kao sporije razredjuje i hrani organizam i tokom sna (mislim tako sam citao)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #76 poslato: Jul 10, 2012, 09:50:37 posle podne »

Ta prica oko sira je zbog kazeina i sporijeg otpustanja AK,ali za rekreativce je to toliko nebitno kao i famozni Ella sir ...jedi meso i ne opterecuj se sa sirom.Zapravo bilo sta drugo ako ti ne prija uves imas drugu varijantu da odredjenu namirnicu zamenis za ono sto tebi odgovara.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 13 upita.