TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396815 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 09:00:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi za pocetak?  (Pročitano 27799 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #15 poslato: Maj 28, 2012, 04:32:32 posle podne »

Znaci ujutru cim ustanes kad god da je to..danima kad ne treniras isto mozes popiti ujutru pre dorucka...

Ok.

Sredicu ishranu mogu svega da se pridrzavam,jaja,ovsene,piletina,riba,krompir,pirinac,posni sir,kostunjavo voce itd.Ali postoji jedan problem,ja povrce ne volim tj. nikad ga nisam jeo.Znaci paradajz,krastavci,luk, i sve ostalo ne bih ni probao a da ne pricam o onom malo komplesnijem povrcu Brokoli,karfiol itd....Pasulj,grasak to mogu da jedem.Da li gubim nesto ako ne jedem povrce kao ni bilo kakve salate?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #14 poslato: Maj 28, 2012, 03:54:10 posle podne »

Znaci ujutru cim ustanes kad god da je to..danima kad ne treniras isto mozes popiti ujutru pre dorucka...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #13 poslato: Maj 28, 2012, 03:50:58 posle podne »

Dovoljno ti je sto se proteina tice samo jedna kesica posle treninga, jednu mozes ujutru kad ustanes...

Ok,hvala.Ako mi je trening u 11h mogu popiti u 10 h i oko 12:30 h.Danima kada ne treniram ne pijem protein?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #12 poslato: Maj 28, 2012, 03:31:05 posle podne »

Dovoljno ti je sto se proteina tice samo jedna kesica posle treninga, jednu mozes ujutru kad ustanes...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #11 poslato: Maj 28, 2012, 02:19:13 posle podne »

Hvala na odgovorima.

Odlucio sam da  kupim

Nitro gold protein

http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/BI785-Nitro-gold-protein.html?keyword=nitro+gold

Omega 3 Natrol

http://www.pansport.rs/Esencijalne-masne-kiseline/NI107-Omega-3-Fish-Oil-1000-mg.html?keyword=omega+3

Daily formula

http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/UN019-Daily-Formula.html


Protein pijem samo posle treninga,da li samo 1 kesicu da razmutim ili 2 (s obzirom da cu piti samo posle treninga,a pise da moze i 3 puta dnevno) ?Vidim da u jednu kesicu ima 20,7 proteina

Daily formulu i Omgea 3 posle dorucka i jos 1 Omega 3 mozda posle rucka?
Mislim da je ovo OK,znam da tu uvijek ima jos mnogo stvari koje se mogu kupiti,ali stvarno nisam pri parama mislim da je i ovo za sad previse.Bolje imati novca za ishranu,jer bez nje dzaba sve.Tamo pred kraj ljeta se moze ubaciti kreatin i mozda jos nesto.Sada sam se vise bazirao na necemu sto ce mi "stiti" organizam nego na neke druge proizvode.


Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Maj 28, 2012, 09:48:37 pre podne »

Natrolovu omegu pijem već 5 godina i ne bih je menjala. Odlična je.  Sa gram - dva dnevno to pakovanje može dugo da traje. Za zglobove odlična kombinacija Msm glukozamin - omega 3.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #9 poslato: Maj 27, 2012, 11:47:24 posle podne »

990 dinara su..
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #8 poslato: Maj 27, 2012, 11:41:08 posle podne »

Mislim da je oko 900 din Omega pakovanje od 90 tableta...pogledaj na sajtu.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2012, 11:22:03 posle podne »

Pauza je uglavnom do polovine Jula,znaci mesec ipo dana najvise (to je u nizim ligama),a u prvoj i drugoj ligi(bilo Seniorska ili Juniorska) je pauza najvise mesec dana...No nebitno,na vreme si krenuo u teretanu,samo je bitno da naucis kako se pravilno vezba da ne bi gubio vreme i volju. ;) Svaki whey protein je za tebe,mene i sve ostale koji se ne takmice u BB-u isti,nema razlike,jer je ti neces osetiti posto tvoj procenat masti sigurno nece ici ispod 7-8% a kamoli 3-4 % koliko imaju takmicari,ako nemaju i manje neki...Uzmi bilo koji Whey protein,samo je bitno da dobijes sto vecu kolicinu za sto manje para. ;) Omega 3 su ti potrebnije od tih vitamina i minerala... ;) Uzmi Whey i omegu 3,Whey pijes samo posle treninga mericu ipo,a omega 3 najmanje 3 kapsule dnevno (imas ih u pakovanju 90,pa ce ti trajati mesec dana). :)
Hvala,videcu za Omega cuo sam za njih.Koliko je cijena tih 90 tab. i da li ima ovdje u Pansport?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2012, 11:16:19 posle podne »

Najbitniji suplementi za fudbal su:

Kreatin (5 g posle treninga)
Beta Alanin (8-10 g dnevno,iz 3-4 doze)
Omega 3 (bar 3 kapsule dnevno)
Kofein (100 mg pre treninga prvih 2-3 nedelje a posle 200 mg pre treninga i utakmice naravno)

Ova 4 su ti primarna kad je fudbal u pitanju...

A ova 3 su primarna kad je teretana u pitanju,e sad idealno je kad bi bio toliko utreniran pa isao u teretanu i u sred sezone bar 2x nedeljno i imao svu ovu suplementaciju i jos bolju ishranu,ali...uvek ima ono ali,ovo je Srbija. :(

Whey protein (pored unosa iz hrane koji treba da bude oko 2 g,jos 1-2 merice dnevno su taman)
BCAA (0,5 g po kg telesne mase je neki minimum)
Glutamin (isto kao BCAA)

No,polako,bitno je da si dosao na pravo mesto,da si mlad i da si na vreme poceo da ucis,tako da za tebe ima nade,bez obzira na telenat u fudbalu,iako je minimalan(na znam da li je ali cak i da jeste),jer ako budes fiicki dominantan u ovako "kilavoj" ligi (sto nasa jeste u odnosu na inostranstvo) mozes uspeti,jer ce ti teretana dati sve ono sto kad nas nema 90% igraca. :)

Explozivnost
Snaga
+ sve ostalo sto prati to dvoje... ;)


Citaj forum,polako uci i nemas brige. :)

Pozz
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #5 poslato: Maj 27, 2012, 11:07:02 posle podne »

Pauza je uglavnom do polovine Jula,znaci mesec ipo dana najvise (to je u nizim ligama),a u prvoj i drugoj ligi(bilo Seniorska ili Juniorska) je pauza najvise mesec dana...No nebitno,na vreme si krenuo u teretanu,samo je bitno da naucis kako se pravilno vezba da ne bi gubio vreme i volju. ;) Svaki whey protein je za tebe,mene i sve ostale koji se ne takmice u BB-u isti,nema razlike,jer je ti neces osetiti posto tvoj procenat masti sigurno nece ici ispod 7-8% a kamoli 3-4 % koliko imaju takmicari,ako nemaju i manje neki...Uzmi bilo koji Whey protein,samo je bitno da dobijes sto vecu kolicinu za sto manje para. ;) Omega 3 su ti potrebnije od tih vitamina i minerala... ;) Uzmi Whey i omegu 3,Whey pijes samo posle treninga mericu ipo,a omega 3 najmanje 3 kapsule dnevno (imas ih u pakovanju 90,pa ce ti trajati mesec dana). :)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #4 poslato: Maj 27, 2012, 10:30:09 posle podne »

Hvala na odgovorima.

Znam za Kreatin da je on mozda primaran za mene kao fudbalera.Medjutim sada  je pauza ljetnja,tako da cu se 3 mjeseca posvetiti samo teretani,pa je onda mozda i bolje Protein,onda na jesen kada krenem sa fudbalom vjerovatno cu uzet i Kreatin.Mislim da je Daily formula sasvim ok,tako da cu nju uzeti.Za ovaj Nitro gold nisam bas se naslusao nekih pozitivnih komentara jer je kao Bio techov a oni su dosta slabi,ali mislim da je OK za ove pare,jer mi se ne daje preko 50 eura za Protein. (inace upucen sam cemu sluzi Protein i znam da on nista ne znaci ako ishrana nije OK,ne ocekujem ja od njega nista posebno)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #3 poslato: Maj 27, 2012, 10:04:19 posle podne »

Nazalost vise nemamo neki izbor kad su multivitamini u pitanju tako da mozes uzeti taj...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Maj 27, 2012, 09:48:06 posle podne »

Ako ne ides u teretanu,tebi kao fudbaleru je primaran Kreatin a onda beta alanin...to su dva najtoprebnija suplementa kad je fudbal u pitanju.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: Maj 27, 2012, 09:40:43 posle podne »

Pozdrav,

Imam 15 god. (punim 16 za 5 dana :D ) 73 kg,185 cm.Citam dosta po forumima pogotovo o ishrani i znam koliko je ona bitna.Spreman sam da zapocnem bb ishranu.Razmisljao sam da za pocetak (treniram i fudbal vec 5 god.,vec sam i isao u teretanu) da uzmem neki Mineralni+Vitaminski komplex i neki Protein.U Pansportu iz ponude sam  planirao da uzmem Nitro Gold i Daily formulu.Vidim na sajtu da su samo 3 mul.+vit. kompleksa u ponudi pa Daily formula bi mi vjerovatno najbolje odgovarala.Zanima me misljenje za ova dva proizvoda,da li su ok za pocetak?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.234 sekundi sa 18 upita.