TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 04:28:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Animal Cuts+Kre-alkalyn  (Pročitano 9398 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #29 poslato: Maj 30, 2012, 05:07:20 posle podne »

1. mani se priča i ljudi koji zastupaju ''teorije'' da organizam ne može da svari mericu wheya sa 15g bcaa, u fazonu ostalo će otići u wc šolju, bacaš pare, itd... To nema veze sa životom.
2. Zašto praviti pauzu od kreatina? Uzimaj u proseku 5-10g kreatina na dane kad treniraš i tako možeš till the end of time. ''Čišćenje od kreatina'' je nebuloza nastala u neobrazovanim krugovima ortaka po kvartovskim teretanama.
3. Po ovome ispadne da skoro svaki N.O. ne valja, jer ima mešavinu u kojoj se nalazi gomila kreatina i kofeina.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #28 poslato: Maj 30, 2012, 04:04:07 posle podne »

1. netacno 2. netacno 3. netacno
Sačuvana
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #27 poslato: Maj 30, 2012, 03:27:23 posle podne »

Ahahaha,pa sta znam,ne mesam joj se u zdravstvene probleme, u glavnom znam da kad joj padne pritisak,ona drmne tu jednu tabletu :)

Ovako, posto tema vise nije vezana za aktuelnu temu, zavrsicu ovo jednim svojim kratkim izlaganjem :)

Elem, do sada sam uvek kupovao suplemente preko svog burazera koji radi takodje u prodavnici sportskih preparata, koji se logicno dosta razume,kako u svet BB-a,tako i samu konzumaciju preparata. Imajuci u vidu njegov dostinguti nivo,uvek se opredelim da se posavetujem sa njim pre bilo kakve svoje odluke ,dal' se to ticalo treninga,ishrane ili same suplementacije. Ovo pricam iz razloga sto od kad sam krenuo malo dublje da kopam u svet  BB ishrane,treninga,pa cak i suplementacije,naisao na dosta razlicitih misljenja ljudi,ne samo rekreativaca vec i samih profesinalaca koji se ne slazu u nekim stvarima.  Cak sam i procesljavajuci ovaj forum ,pronasao neke nesuglasice koje se ticu pravilnog izvodjenja vezbi,no to nije bitno.
Poenta price je da sam se opet nasao u zabludi , zbog dosta razlicitih infomacija koje procitam pa i dobijem svakog dana ,pa sam iz tog razloga otvorio ovu temu, gde sam hteo da cujem misljenja drugih ljudi.

Prica je sledeca...
Dok se nisam preselio iz Beograda zbog studiranja, trenirao u glavnom kad stignem ,od prilike 4x nedeljno i nisam se mnogo opterecivao (ne)bitnim stvarima koje se ticu teretane, vec sam furao svoj neki fazon,vremenom naredovao i na tome se zasnivala prica. No,kad sam se preselio, prica se promenila iz razloga sto sam imao vise vremena za trening,jer nisam imao ortake sa kojima cu da bleim po ceo dan.
Od tada sam krenuo dosta toga da kopam,raspitujem,citam i imam utisak da sam otisao u neku krajnost ,a i dalje nisam ili mozda jesam dobio,neke informacije koje me zanimaju,jer uvek cujem da se neko protivi nekom misljenju koje sam predhodno cuo.

Ovo sam sve pisao,jer je tako bilo i ovog puta kad sam se raspitivao za mesanje suplemenata,koriscenje kreatina i uzimanje u isto vreme kreatina i sagorevca. To bi izgledalo ovako:
1. Ne uzimaj whey posle treninga sa BCAA jer u wheyu vec ima BCAA i organizam ne moze toliko da svari. (od prilike ta neka spika)
2. Napravi pauzu sa kretinom nakon mesec dana,na jedno 3 nedelje da se iscistis,jer imas dosta kreatina u krvi.(pitao za kre-alkalyn)
3. Nemoj da mesas kre-alkalyn sa sagorevacem,neces imati efekta jer sagorevac izbacuje vodu,a kreatin uvlaci,ne kao monohidrat ali ipak uvlaci.

Ovo je samo jedna od stavki sa kojima se susrecem kad hocu da saznam neke inforamcije. Nikoga ne krivim,nego samo zakljucujem da je mnogo bolje kad si rekreativac i kad te BOLI UVO ZA SVE :D:D:D:D

Ko je imao strplenja da ovo sve procita,ZIV BIO :)

Pozdrav
« Poslednja izmena: Maj 30, 2012, 03:32:14 posle podne od strane Nemanja90 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #26 poslato: Maj 30, 2012, 07:32:32 pre podne »

Ja imam odvojeno kardio od teretane, ali bez obzira na to,necu uzimati 2 kesice, eventualno cu probati nakon nekog perioda,jer kapiram da ce u pocetku biti kriticnih momenata :D

@Iron, keva mi ima nizak pritisak, pa ponekad uzima taj kofein u tabletama ,posto ne gotivi bas kafu :D


kafa samo trenutno podiže pritiisak... tako da to i ne vidim kao neko rešenje :(
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #25 poslato: Maj 29, 2012, 11:42:02 posle podne »

Ja imam odvojeno kardio od teretane, ali bez obzira na to,necu uzimati 2 kesice, eventualno cu probati nakon nekog perioda,jer kapiram da ce u pocetku biti kriticnih momenata :D

Pa pre kardio treninga, pre treninga sa opterecenjem ni ne moras...
Sačuvana
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #24 poslato: Maj 29, 2012, 11:23:31 posle podne »

Ja imam odvojeno kardio od teretane, ali bez obzira na to,necu uzimati 2 kesice, eventualno cu probati nakon nekog perioda,jer kapiram da ce u pocetku biti kriticnih momenata :D

@Iron, keva mi ima nizak pritisak, pa ponekad uzima taj kofein u tabletama ,posto ne gotivi bas kafu :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #23 poslato: Maj 29, 2012, 09:56:11 posle podne »

Pa pise mada po meni je dovoljno uzimati samo pre treninga..eventualno mozda kad se ima odvojeno kardio od teretane pa tim danima i pre kardio treninga i popodne pre treninga snage..
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #22 poslato: Maj 29, 2012, 08:05:44 posle podne »

Pa nema potrebe ni povecavati Animal na vise od jedne kesice dnevno...
ja sam pio jednu ujutru na prazan stomak, jednu pre treninga, mislim da tako piše na uputstvu... još kad sam imao i animal pak u to vreme, to je bio džačić šarenih bonbonica  ;D
 @Nemanja
nemoj da ti keva da kafetin xD ako keve danas drže kofein u tabletama u ličnoj apoteci-respect!  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #21 poslato: Maj 29, 2012, 03:52:58 posle podne »

Pa nema potrebe ni povecavati Animal na vise od jedne kesice dnevno...
Sačuvana
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #20 poslato: Maj 29, 2012, 02:15:32 posle podne »

Sad sam pitao kevu,ima ona kofein u tabletama, pa cu probati to. Za sebe takodje mislim da sam osetljiv na kofein,al sta je tu je, verovatno cu krenuti sa konzumacijom AC-a ovih dana ,pa cu videti kako deluje na mene.

Sto se tice doza, nisam ni nameravao da uzimam vise od jedne kesice,mada cu videti kako se bude odvijalo to sve nakon prve nedelje.

U svakom slucaju jos jednom hvala na savetu,samo me jos zanima,posle koliko ispijenih kesica,ili dana, bih trebao da napravim pauzu ?
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #19 poslato: Maj 29, 2012, 01:34:11 posle podne »

Uzmi neki sagorevač tester, ili čist kofein u tabletama ako ima neko da ti 100-200mg, pa vidi kako te radi.

Doduše, u AC nije samo kofein, ima tu još i ekstrahovanih polifenola iz zelenog i crnog čaja, pa guarana, i još sto Ă°avola... Neće se ne znam ti ja šta desiti ako i popiješ, ali može da ti bude malo neprijatno, napadi anksioznosti, znojenje, aritmija, to traje nekih sat-dva --- naravno, to samo ako si osetljiv na kofein i slične stimulanse. Ja sam dosta osetljiv na kofein, pre par meseci od drugara probao mericu superpump MAX, nije mi bilo dobro sat vremena posle treninga  :-\

Bilo kako bilo, ja bih ti tiplo preporučio da ako se odučiš za cuts, to svakako bude samo jedna kesica pre treninga prve nedelje, a posle idi ono na prazan stomak jedna ujutru i jedna pre treninga (naravno, bilo bi dobro da proĂ°e 4-5 sati izmeĂ°u 2 uzimanja, da ne dobiješ krila u meĂ°uvremenu  ;D)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #18 poslato: Maj 29, 2012, 01:16:14 posle podne »

Hvala ti :)
Ja sam samo hteo da se ogradim,jer nisam od onih koji misle da je suplementacija prioritet ,nego jednostavno povreda zgloba (koja je proslost) je imala uticaja, nisam trenirao odredjeno vreme,hranio se lose u tom periodu,dobio par kilograma i iz tog razloga sam krenuo da razmisljam o sagorevacima,jer do tada nisam imao problema sa kilazom,ako se i ovo sad moze nazvati problemom,jer je to 3-4 kg viska .(stomak ISKLJUCIVO :D)

Naravno da mi je cilj da uz kvalitetnu ishranu i trening skinem visak , i do sad sam zadovoljan ucinjenim,samo bih sad voleo da me pogura jos malo AC u tom procesu.
Verovatno je greska sto sam uzeo odma najjaci sagorevac,mozda je bolje krenuti sa nekim dymatize burn-om, ali izmedju ostalog i jesam zbog ovih svih nedoumica otvorio temu.

Planirao sam da nakon sto dobijem odredjene sugestije ovde na forumu,odem i do lekara pa se sa njim posavetujem takodje, mada ne znam koliko je to pametno,jer oni u glavnom kad vide proizvode poput AC-a,kazu baci to u djubre ;)
« Poslednja izmena: Maj 29, 2012, 01:18:58 posle podne od strane Nemanja90 » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #17 poslato: Maj 29, 2012, 12:30:00 posle podne »

ma opušteno, samo popizdim kad se ljudi kunu u kreatin, šire nebuloze o upotrebi suplemenata itd.
To što si postigao ''na suvo'' je suština i jedina bitna stvar. Samo napred i srećno sa oporavkom  8)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #16 poslato: Maj 29, 2012, 11:29:56 pre podne »

Ovako, jos jednom hvala na odgovorima,

Pre svega, Monika, ti si vec treca osoba u ovom topiku koja mi ukazuje na to da smanjim dnevni unos wheya,iz tog razloga cu vas poslusati i smanjiti na dozer,dozer ipo. Sto se tice veceg unosa glutamina i bcaa,glutamin mi nedostaje u celoj suplementaciji,mogu da ga kupim,mada ne znam koliko mi je neophodan. AC ako budem krenuo da pijem , picu ga pre kardio treninga,danima kojim ne radim kardio-pola sata pre treninga snage,a bcaa ispijam u toku treninga.

Sad,Ironman, svestan sam ja svega toga, treniram vise od 4 godine u kontinuitetu, do pre 3 meseca nisam znao sta je Whey,tako da mi istrajnost u ishrani kao i u samom treningu nije strana.
Uopste nisam dao preveliki znacaj suplementaciji ,jer sve sto sam do sada postigao,postigao sam na ,,suvo''. Pre nego sto sam povredio zglob sam sa svojih 75 kg-a,izbacivao 140kg benc,160cucanj i 180 mrtvo,sto dosta govori o kvalitetu mojih treninga.(po mom misljenju) Sto se tice kofeina, do sad nisam koristio nijedan sagorevac,znam da moram da budem oprezan.Pre 3 dana sam prvi put krenuo da koristim kreatin,kao i bcaa i omegu i vitamine.

Sad,sto se tice ishrane..Meni je to definitivno najkopleksnija stvar,iz razloga sto sam dosta toga procitao,dosta razlicitih misljenja cuo,pa sam se i sam malo pogubio u svemu tome,ali se trudim da mi ishrana bude bazirana na dnevnom unosu od oko 2300 kalorija,od cega :
Masti 460kal -50gr
Proteina 925kal -235g
UH 925kal-235g

Dosta ljudi je primeljivalo ovaj odnos 40/40/20 i iz licnih iskustava su savetovali,pa sam i ja takodje na ovom sistemu ishrane poslednjih par meseci.

Nadam se da ce mi to doneti uspeha, pogotovo ako budem kroz koj dan krenuo i sa konzumacijom AC-a.
« Poslednja izmena: Maj 29, 2012, 11:33:09 pre podne od strane Nemanja90 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Maj 29, 2012, 11:28:45 pre podne »

Meni nije jasno šta je to sa ljudima danas. Da li je jedina karakteristika kreatina da ''navlači vodu''? Da li je jedina karakteristika kofeina da ''otpušta vodu''? Nije to sve baš tako jednostavno, a ponajviše zavisi od tovje ishrane. Jednostavno, PREVELIK značaj se pridaje suplementaciji. Ako nisi u kalorisjkom deficitu neće ti pomoći 10 AC. Možeš pičiti i AC, i monohidrat i BCAA i vitamine i glutamin, ako ishrana i trening ne valjaju samo bacaš pare. Sagorevači mogu pogurati malo kad ishranu ne možeš da redukuješ dalje, a kilogrami stoje - mada i to je 5-10% max.

Ishrana može bez suplementacije ali obrnuto NE MOŽE. Može i trening bez suplementacije za mišićni rast, ali obrnuto opet neće moći. Dakle, previše se opterećuješ prilično nebitnim stvarima u životu. Ako ti je cilj da smršaš, da pritom imaš dovoljno mišića ispod sala, jedina stvar kojom treba da se opterećuješ je da svake nedelje guraš veću kilažu od prethodne, i da budeš istrajan u planu ishrane. Sve ostalo, uključujući SUPLEMENTACIJU, je manje više NEBITNO.

Što se tiče unosa kofeina, tu bi trebalo da budeš oprezan, pošto je AC napakovan kofeinom i drugim stimulansima. Vidim da pišeš da nisi popio kap kafe u životu, ne znam da li si pio neke sagorevače ranije, pripazi da ne bude nekih aritmija, glavobolja, mučnine.

nemoj da se nerviraš :) ovo je svakodnevica... da vidiš kakva mi pitanja imamo iz dana u dan u prodavnicama :)

ko želi da dobije informaciju na pravom je mestu... a šta će od toga da uradi na njemu je :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.14 sekundi sa 17 upita.