TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397193 Teme od strane 25046 Članovi Poslednji član: JulietMess

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 29, 2024, 04:41:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Animal Cuts+Kre-alkalyn  (Pročitano 9402 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #14 poslato: Maj 29, 2012, 10:51:30 pre podne »

Meni nije jasno šta je to sa ljudima danas. Da li je jedina karakteristika kreatina da ''navlači vodu''? Da li je jedina karakteristika kofeina da ''otpušta vodu''? Nije to sve baš tako jednostavno, a ponajviše zavisi od tovje ishrane. Jednostavno, PREVELIK značaj se pridaje suplementaciji. Ako nisi u kalorisjkom deficitu neće ti pomoći 10 AC. Možeš pičiti i AC, i monohidrat i BCAA i vitamine i glutamin, ako ishrana i trening ne valjaju samo bacaš pare. Sagorevači mogu pogurati malo kad ishranu ne možeš da redukuješ dalje, a kilogrami stoje - mada i to je 5-10% max.

Ishrana može bez suplementacije ali obrnuto NE MOŽE. Može i trening bez suplementacije za mišićni rast, ali obrnuto opet neće moći. Dakle, previše se opterećuješ prilično nebitnim stvarima u životu. Ako ti je cilj da smršaš, da pritom imaš dovoljno mišića ispod sala, jedina stvar kojom treba da se opterećuješ je da svake nedelje guraš veću kilažu od prethodne, i da budeš istrajan u planu ishrane. Sve ostalo, uključujući SUPLEMENTACIJU, je manje više NEBITNO.

Što se tiče unosa kofeina, tu bi trebalo da budeš oprezan, pošto je AC napakovan kofeinom i drugim stimulansima. Vidim da pišeš da nisi popio kap kafe u životu, ne znam da li si pio neke sagorevače ranije, pripazi da ne bude nekih aritmija, glavobolja, mučnine.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Maj 29, 2012, 08:13:48 pre podne »

Ćao!

Pametno razmišljaš...

Imaš super suplementaciju, ja bih ti savetovala da ne unosiš toliko whey-a, 1 ili 1,5 merica maximalno je sasvim dovoljna, bolje pojačaj bcaa i glutamin oko treninga.

Animal cuts pre treniga piješ , to znaš, i možeš da ga kombinuješ sa kreatinom.

Ako pametno treniraš i pametno se hraniš i tempiraš unos hidrata, i unosiš samo nemasni protein i dosta vlakana ne verujem da ćeš puno opasti u kilažama.  Rekla bih da ti je definicija prioritet, jer ipak kako kažeš stomak je još tu.  Zato bih ja sad malo "dala gas" sa dijetom.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #12 poslato: Maj 28, 2012, 06:57:20 posle podne »

Krealkalyn smo rekli pre i posle treninga sa opterecenjem...
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #11 poslato: Maj 28, 2012, 06:48:02 posle podne »

Ja sam za pre treninga bcaa,kre alkalin,ac, posle whey,bcaa,kre alkalin..
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #10 poslato: Maj 28, 2012, 06:28:01 posle podne »

Mozes uzeti i BCAA mada mozes ga uzeti i posto zavrsis kardio trening...Whey i BCAA nemoj ni uzimati pre treninga snage vec posle a AC uzmi pola sata pre...
Sačuvana
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #9 poslato: Maj 28, 2012, 06:16:43 posle podne »

Svakako cu je poslusati ,samo me jos ovo zanima :)

Posto kardio radim rano ujutru na prazan stomak,jel ok da uzmem BCAA zajedno sa AC-om,kako bi zastitio misice ? 
Jos ovo , danima kada ne radim kardio,jel bolje piti pre treninga snage ili ujutru pre dorucka ? Ovo pitam jel ne znam dal' mi je mnogo da uzimam sve pola sata pre treninga. (whey,bcaa,kreatin,ac)

Ne znam koliko su ovi detalji bitni, al mi je sigurnije da ipak pitam :)
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #8 poslato: Maj 28, 2012, 05:51:46 posle podne »

Poslusaj Miru sto ti je rekla i neces pogresiti, msm nema druge nego tako osim ako ti je kardio posle treninga sa tegovima, onda AC i kre alkalin pijes pre i kre alkalin posle treninga :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #7 poslato: Maj 28, 2012, 05:40:57 posle podne »

Najbolje je Animal da pijes pre kardio treninga a Krelkalyn pij pre treninga snage...
Sačuvana
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #6 poslato: Maj 28, 2012, 05:16:17 posle podne »

Krecem od sutra da ispijam :)
Salu na stranu, sacekacu jos malo, mozda jos neko napise neko svoje misljenje. Da se odma ogradim,daleko od toga da tebi ne verujem,nego hocu da vidim dal ima neko ko je vec probao kombinaciju ,pa da cujem sto bi se reklo ,,informaciju iz prve ruke.. :)

Imam jos jedno pitanje,s obzirom da ujutru trcim na prazan stomak,a uvece radim s' tegovima,kad je bolje popiti ? Ovo pitam,jer ne planiram da pijem 2 kesice dnevno,jer do sada nisam koristio nijedan jak preparat ,a i casu kafe u zivotu nisam popio :)
« Poslednja izmena: Maj 28, 2012, 05:17:53 posle podne od strane Nemanja90 » Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #5 poslato: Maj 28, 2012, 03:56:34 posle podne »

Krealkalyn ne povlaci vodu kao monohidrat tako da je ta kombinacija skroz ok..sto se jaceg ukusa proteina tice jednostavno mozes ga sastaviti sa manje vode...
Sačuvana
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #4 poslato: Maj 28, 2012, 03:43:45 posle podne »

Hvala na odgovorima,

Pa ovako, s'obzirom da sam pitao vec neke likove u teretani za kombinaciju AC-a i kre-alkalyna,rekli su mi da ne uzimam,jer kreatin povlaci vodu,a AC izbacuje visak vode, tako da cu baciti pare i da nece biti efekta. Zbog toga jos nisam krenuo da pijem AC,i zeleo sam da cujem jos necija misljenja, pogotovo ako je vec neko imao iskustva sa tim.
Sto se tice proteina,jedem dosta ribe,jaja,mesa ,ali ipak volim malo vise da natrpam Wheya,jer mi je onda ukus nekako jaci,a i preovladava u odnosu na odvratni BCAA :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #3 poslato: Maj 28, 2012, 03:26:57 posle podne »

Ekstra ti je suplementacija..Sto se tice proteina nema potrebe toliko da ga pijes dovoljno je mericu ujutru i mericu posle treninga...AC i Krealkalyn totalno ok ne vidim tu neki problem..
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #2 poslato: Maj 28, 2012, 02:45:56 posle podne »

Pozdrav svima,
Pre svega bih zeleo da napomenem da sam nov clan ovde, pa nemoj' se ljutite ako nisam postavio topic u odgovarajucu temu :)
Ovako, imam odredjen staz treniranja iza sebe ,ali bez obzira na to, voleo bih da podelim misljenje sa ljudima koji su dosta strucniji u pogledu suplemenata ,pa i treninga samog. Da ne duzim, do skoro sam samo koristio Whey,ali sam resio da pred leto malo dam gas, pa sam kupio sledece suplemente :
*Iso-100 Dymatize
*BCAA 5050 Dymatize
*Kre-alkalyn (tablete)
*Omega 3
*Daily Formula
*Animal Cuts

Za sada,pijem sve napomenuto, osim AC-a,posto jos uvek ne znam dal'bih smeo da ga pijem zajedno sa kreatinom. Sad se postavlja pitanje, sta mi je namera?
Pa ovako, generalno nikad nisam rasporedjivao treninge prema tome dal' hocu dobijanje misicne mase ili definicije itd, jednostavno sam svaki trening radio do otkaza,sto mi je do sad davalo zadovoljavajuce rezultate,pa iz tog razloga nameravam da u tom tempu i nastavim ,s'tim sto bih sad samo dodao suplementaciju koju sam naveo.
Posto pauziram godinu na faksu,imam dosta vremena,pa treniram 6x teretana,3x kardio napolju, ponekad ubacim i neko plivanje. Sto se ishrane tice, vec 6 meseci se hranim na visokom novou. Unosim preko 220gr proteina, na svojih 85kg, ne unosim mnogo UH-a,masti minimalno,secera takodje.

Suplemente sam rasporedio ovako : 2 Merice Wheya pre dorucka, 2 Merice wheya i 15gr BCAA pre i posle treninga. Omegu 3x po 2 tablete,uz glavne obroke. Kreatin 2 pre i 2 posle treinga, na dan kad ne treniram 4 komada pre dorucka.

Da rezimiram svoje izlaganje :
1. Dal'je po vasem misljenju ova kombinacija dobra,dal' treba nesto izbaciti/ubaciti? Da znam za sl.put ,posto ce mi ovo trajati jedno mesec dana.
2. Dal smem da mesam AC i kre-alkalyn ? Koji je efekat ?
3. Dal postoji mogucnost da i dalje napredujem u kilazama,ili bar da ostanem na istim,a pored toga da uz KVALITETNU ishranu skinem stomak,koga nema mnogo,ali dosta da mi se ne vide plocice :(

Veliki pozdrav i hvala onima koji su spremni da posavetuju :)

Pozdrav sto se tice suplementacije i vise nego dobra, mesanje kre alkalina i AC neko ce ti savetovati da ne mesas posto je jak AC sam po sebi ali znam licno ljude sto su mesali cak i monohidrat i kazu da dobiju super kick, naravno da ces ostati na istim kilazama sa sredjenm ishranom, ja sam bez tolike suplementacije na defki ostao na istim naravno uz dobru ishranu tako da nema da se brines i da koristio sam kre alkalin i beta alanin zajedno samo u danima kad treniram i dao mi je odlicne rezultate tako da ne moras da ga pijes u danima kad ne treniras msm ovo je moje misljenje ali mozes uzimati i kad ne treniras :)
 Da dodam nisam veliki fan uzimanja toliko wheya u toku dana probaj sto vise proteina da uneses putem hrane (piletina,jaja,sir itd), najvazniji je naravno posle treninga, bcaa mozes uzeti i pre treninga i posle po 10-15gr..
« Poslednja izmena: Maj 28, 2012, 02:51:01 posle podne od strane kilokilo » Sačuvana
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #1 poslato: Maj 28, 2012, 02:23:00 posle podne »

Pozdrav svima,
Pre svega bih zeleo da napomenem da sam nov clan ovde, pa nemoj' se ljutite ako nisam postavio topic u odgovarajucu temu :)
Ovako, imam odredjen staz treniranja iza sebe ,ali bez obzira na to, voleo bih da podelim misljenje sa ljudima koji su dosta strucniji u pogledu suplemenata ,pa i treninga samog. Da ne duzim, do skoro sam samo koristio Whey,ali sam resio da pred leto malo dam gas, pa sam kupio sledece suplemente :
*Iso-100 Dymatize
*BCAA 5050 Dymatize
*Kre-alkalyn (tablete)
*Omega 3
*Daily Formula
*Animal Cuts

Za sada,pijem sve napomenuto, osim AC-a,posto jos uvek ne znam dal'bih smeo da ga pijem zajedno sa kreatinom. Sad se postavlja pitanje, sta mi je namera?
Pa ovako, generalno nikad nisam rasporedjivao treninge prema tome dal' hocu dobijanje misicne mase ili definicije itd, jednostavno sam svaki trening radio do otkaza,sto mi je do sad davalo zadovoljavajuce rezultate,pa iz tog razloga nameravam da u tom tempu i nastavim ,s'tim sto bih sad samo dodao suplementaciju koju sam naveo.
Posto pauziram godinu na faksu,imam dosta vremena,pa treniram 6x teretana,3x kardio napolju, ponekad ubacim i neko plivanje. Sto se ishrane tice, vec 6 meseci se hranim na visokom novou. Unosim preko 220gr proteina, na svojih 85kg, ne unosim mnogo UH-a,masti minimalno,secera takodje.

Suplemente sam rasporedio ovako : 2 Merice Wheya pre dorucka, 2 Merice wheya i 15gr BCAA pre i posle treninga. Omegu 3x po 2 tablete,uz glavne obroke. Kreatin 2 pre i 2 posle treinga, na dan kad ne treniram 4 komada pre dorucka.

Da rezimiram svoje izlaganje :
1. Dal'je po vasem misljenju ova kombinacija dobra,dal' treba nesto izbaciti/ubaciti? Da znam za sl.put ,posto ce mi ovo trajati jedno mesec dana.
2. Dal smem da mesam AC i kre-alkalyn ? Koji je efekat ?
3. Dal postoji mogucnost da i dalje napredujem u kilazama,ili bar da ostanem na istim,a pored toga da uz KVALITETNU ishranu skinem stomak,koga nema mnogo,ali dosta da mi se ne vide plocice :(

Veliki pozdrav i hvala onima koji su spremni da posavetuju :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.321 sekundi sa 18 upita.