TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:08:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li treba jesti na svaka 2-3 sata?  (Pročitano 9054 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #24 poslato: Jul 02, 2012, 07:26:40 pre podne »

Ne samo BB kada je u pitanju,bilo koji drugi sport,NE KOPIRAJTE ONO STO RADE PROFESIONALCI, jer rezim njihovog zivota ,treninga ishrane,i drugih stvari je nesto potpuno drugacije od rekreativnog.Nadjite ono sto vama odgovara i sto vas nece ometati u svakodnevnim obavezama i poslovima.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #23 poslato: Jul 01, 2012, 01:55:16 posle podne »

To je ta prica koju sam ja ranije ponavljao mnogo putai sto govorim ljudima iz teretane.Nema nekog zacrtanog i tacnog pravila za sve,svako od nas moze da kaze samo svoj primer kako je njemu najbolje i da nekome drugome da smernice a na njemu je da vidi sta mu i kako odgovara.Mozda obroci na svaka dva - tri sata?  mozda manji ili veci razmak to se tesko moze znati dok ne probate na sebi.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #22 poslato: Jun 30, 2012, 08:36:13 posle podne »

sistem obroka na 2-3 sata su napravili profi sportisti koji koriste hemiju, a rekreativci to usvojili kao božje pravilo bodibildinga.

Hraniti se na svaka 2-3 sata znači promena života, vučenje plastičnih kutija naokolo, opterećivanje društva i prijatelja suludim pravilima za koje ne postoje naučni dokazi da značajnije (ne) utiču na napredak u ovom sportu. Provereno radi svaki sistem koga se pridržavamo u ishrani, a 6-7 obroka dnevno je opterećenje za bilo koga ko na neki način nije uključen životnim opredeljenjem u ovaj sport.

Pored toga, sve ljude koji su u ovom sportu rekreativno duže od 5 godina, ne koriste suplementaciju ili aas, ne prate kalorije, p/uh/m u gram, ne znaju da odgovore na pitanje kako se hrane i ''šta uzimaju'' --- a izgledaju odlično sa nekim bf od 10-12% -- svi nazivaju GENETSKI FRIKOVI ili genetičari :o

Moj komentar na ovu temu je --- ako hoćeš da izgledaš dobro, budeš zdrav i napreduješ --- hrani se bez 513245124 obroka dnevno i nošenja digitalne vage u kuhinju --- treniraj redovno, diži velike težine, jedi normalnu hranu koja ti je dostupna, odmaraj kako valja, i ne preteruj ni u čemu. Teško je ljudima da prihvate jednostavnost  :)

lepo receno!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #21 poslato: Jun 30, 2012, 06:39:45 posle podne »

Pa, šta su ti čudni kad se sve opet svede na isto - unos glavnih nutrijenata na svaka 3-4 sata, samo što je to rasparčano. :)

Eto, ako pogledaš bolje, ja imam proteinske obroke u 8h, pa u 10h, pa u 14.30h, pa u 17h...

A, kao što rekoh, može mi se tako i nemam nikakvih problema da tako funkcionišem i napredujem. Mislim, mogu ja uz svaki uglj. hidratni obrok da ubacim i whey, ali šta će mi toliko wheya dnevno. :) Whey+maslinovo ima savršenu logiku kada jedeš često, jer te takva zamena obroka ne može dugo držati.

Dobro došao u svet ektomorfa, razumeo ga ti ili ne. :)
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #20 poslato: Jun 30, 2012, 06:33:22 posle podne »

Pa ti covece ceo dan samo jedes, ceo dan ti prodje u jelu,8-9 obroka dnevno,na svaka 2 sata :).Mislim ok ako ti odgovara, ali ono malo su mi cudni ti obroci samo pirinac 150  g bez nekog proteina,i ovo samo whey + maslinovo ulje,ja ne bi mogao tako iskreno :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #19 poslato: Jun 30, 2012, 06:19:18 posle podne »

Ja jedem bukvalno na sat i po - dva, zato što ne mogu imati obimne obroke. Slikovito predstavljeno, ovako izgleda:

8h - 100g ovsenih+dozer wheya+kašika maslinovog
10h - 150g piletine
11.30h - 150g pirinča
13h - 150g piletine
14.30h - whey + maslinovo
15.30h 150g pirinča
17h - 100g piletine... itd, itd :D

Znači, ja imam i po 8-9 obroka dnevno. Imam sreće jer mi se tako može(lepo ukombinovano sa poslom) inače bi bilo muke da moram u jednom obroku pojesti zajedno, recimo, 150g pirinča i još toliko piletine. :D Jednostavno, rekte su situacije da u jednom obroku mogu strpati 300g čistih namirnica.

Plus što mi je pre podne apetit zaključan, pa kako dan odmiče mogu sve više jesti. U prvih 8 sati od buĂ°enja, pojedem svega 1/3 ukupne dnevne količine hrane, a u narednih 8 pojedem 2/3.
« Poslednja izmena: Jun 30, 2012, 06:23:06 posle podne od strane Robert » Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Jun 30, 2012, 04:57:14 posle podne »

Iskreno ni ja ne vidim potrebu za tako čestim jelom ali jedno veliko OSIM - kod ektomorfa.. onda zaista moraju da jedu jako često kako bi napredovali (verovatno je zato Roberti postavio ovu temu)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #17 poslato: Jun 28, 2012, 11:10:00 pre podne »

sistem obroka na 2-3 sata su napravili profi sportisti koji koriste hemiju, a rekreativci to usvojili kao božje pravilo bodibildinga.

Hraniti se na svaka 2-3 sata znači promena života, vučenje plastičnih kutija naokolo, opterećivanje društva i prijatelja suludim pravilima za koje ne postoje naučni dokazi da značajnije (ne) utiču na napredak u ovom sportu. Provereno radi svaki sistem koga se pridržavamo u ishrani, a 6-7 obroka dnevno je opterećenje za bilo koga ko na neki način nije uključen životnim opredeljenjem u ovaj sport.

Pored toga, sve ljude koji su u ovom sportu rekreativno duže od 5 godina, ne koriste suplementaciju ili aas, ne prate kalorije, p/uh/m u gram, ne znaju da odgovore na pitanje kako se hrane i ''šta uzimaju'' --- a izgledaju odlično sa nekim bf od 10-12% -- svi nazivaju GENETSKI FRIKOVI ili genetičari :o

Moj komentar na ovu temu je --- ako hoćeš da izgledaš dobro, budeš zdrav i napreduješ --- hrani se bez 513245124 obroka dnevno i nošenja digitalne vage u kuhinju --- treniraj redovno, diži velike težine, jedi normalnu hranu koja ti je dostupna, odmaraj kako valja, i ne preteruj ni u čemu. Teško je ljudima da prihvate jednostavnost  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Jun 28, 2012, 10:01:51 pre podne »

Pa sta je sad ovo,godinama nas uce da je potrebno jesti na svaka 2.5-3 sata,5 manjih proteinskih obroka dnevno,da bi odrzali konstantan nivo secera u krvi, izbegli nagle skokove insulina,odrzali stalan priliv ak , izbegli katabolizam,to je bre bio osnov bb i sportske ishrane, sad odjednom pojavljuju se studije gde treba jesti na svakih 5-6 sati . Najnovija studija ce osecam dokazati  da bi trebali da jedemo kao psi jednom dnevno i da je to najbolje za nas organizam :) Slicno cujem i od jednog,sta li je, strucnjaka za ishranu,nutricioniste, u onoj Akademiji debelih, da time ako jedemo na 2-3 sata unistavavamo normalan proces varenja,tj odlazemo ga,da treba postojati sto veci razmak izmedju obroka,da bi sve moglo lepo da se svari. I to kaze strucnjak nutricionista na najgledanijoj televiziji,nije ni cudo sto su ljudi onda zbunjeni,svi pricaju drugacije,gde je u stvari istina?

ja bih se držala ono ga što provereno radi...  a to jesu obroci na 2-3 sata... i zaista na taj način nema skokova i padova šećera u krvi, sit si ceo dan, mišić stalno dobija dotok aminokiselina u krv, stalno teraš metabolizam da radi....

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Jun 28, 2012, 09:40:25 pre podne »

U toj akademiji sve sami strucnjaci.A svoju strucnost su pokazali presekom svih namirnica kod tih gojaznih ljudi sto je jako lose.Uzas!
Sačuvana
Aca87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #14 poslato: Jun 27, 2012, 04:53:44 posle podne »

Istina je tamo negde...
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #13 poslato: Jun 27, 2012, 04:26:20 posle podne »

Pa sta je sad ovo,godinama nas uce da je potrebno jesti na svaka 2.5-3 sata,5 manjih proteinskih obroka dnevno,da bi odrzali konstantan nivo secera u krvi, izbegli nagle skokove insulina,odrzali stalan priliv ak , izbegli katabolizam,to je bre bio osnov bb i sportske ishrane, sad odjednom pojavljuju se studije gde treba jesti na svakih 5-6 sati . Najnovija studija ce osecam dokazati  da bi trebali da jedemo kao psi jednom dnevno i da je to najbolje za nas organizam :) Slicno cujem i od jednog,sta li je, strucnjaka za ishranu,nutricioniste, u onoj Akademiji debelih, da time ako jedemo na 2-3 sata unistavavamo normalan proces varenja,tj odlazemo ga,da treba postojati sto veci razmak izmedju obroka,da bi sve moglo lepo da se svari. I to kaze strucnjak nutricionista na najgledanijoj televiziji,nije ni cudo sto su ljudi onda zbunjeni,svi pricaju drugacije,gde je u stvari istina?
« Poslednja izmena: Jun 27, 2012, 04:28:45 posle podne od strane Milan 21 » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Jun 22, 2012, 09:03:34 pre podne »

Što konstruktivnije, to ljudi lakše shvate. :)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #11 poslato: Jun 20, 2012, 09:18:47 pre podne »

Naprotiv - kad si na jednoj strani klackalice, potpuno bi trebao razumeti kako je i na drugoj, tj. da potoji i krajnja suprotnost. :)

Koje konstruktivno i odlicno objasnjenje! :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #10 poslato: Jun 19, 2012, 06:11:33 posle podne »

to si vec upravu ali je mnogo debelih koji se cude mrsavima i obrnuto :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.128 sekundi sa 18 upita.