TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:49:34 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Rotacija uh  (Pročitano 7283 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #18 poslato: Mart 26, 2013, 08:18:08 posle podne »

Mozes kad si na niskom unosu UH taj dan malo glad nadomestiti sa zdravim mastima, podignes ih jedno 15tak posto..ili podignes vlaknaste UH, i one su jako bitne.
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #17 poslato: Mart 26, 2013, 05:36:44 posle podne »

Orasasti plodovi imaju UH, pa sam zato i pitala. Hvala puno na odgovoru!
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #16 poslato: Mart 26, 2013, 04:00:21 posle podne »

U danima kada je nivo UH nizak, da li se vlaknasti UH mogu konzumirati u tim danima? A kada su u pitanju orasasti plodovi, je li njih bolje konzumirati u danima kada je unos masti povecan ili i oni mogu u danima kada je unos UH nizak?

U rotaciji UH jedino UH rotiraju. Vlakna i masti trebaju da su konstantni. 20g vlakana je minimum dnevno. 0,5g masti po kg tezine je minimum
Sačuvana
believe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 86


« Odgovor #15 poslato: Mart 26, 2013, 09:54:38 pre podne »

U danima kada je nivo UH nizak, da li se vlaknasti UH mogu konzumirati u tim danima? A kada su u pitanju orasasti plodovi, je li njih bolje konzumirati u danima kada je unos masti povecan ili i oni mogu u danima kada je unos UH nizak?
Sačuvana
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #14 poslato: Avgust 31, 2012, 03:54:38 posle podne »

http://www.building-body.com/tablicni-prikaz-nutritivnih-vrijednosti-hrane.html


Jel moze neko ko vec zna neke vrednosti da baci pogled na ovu tabelu i samo da mi kaze jel mogu na nju da se oslonim?
Sačuvana
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #13 poslato: Avgust 31, 2012, 11:46:55 pre podne »

OK, hvala puno.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #12 poslato: Avgust 31, 2012, 06:56:32 pre podne »

imaš nutritivne tablice u kojima su podeljene namirnice na meso, povrće, voće, žitarice i podkategorije ovih namirnica. Tu je okvirno navedeno koliko 100g sirove namirnice ima ugljenihhidrata, proteina, masti, kalorija - pa se na osnovu tih vrednosti računa koliko si uneo uh, p, m, za recimo 250g mesa i 150g krompira... sračunaš obroke u toku dana, izmeriš namirnice, primeniš tablicu i eto ti dnevnog unosa...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #11 poslato: Avgust 31, 2012, 02:53:26 pre podne »

Jel moze neko da mi objasnio, kao pocetniku sto i jesam, kako vi znate da ste danas uneli 67g UH ili 120g ili nebitno koliko?? Cime to merite? Jel ima negde neko uputstvo za to?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #10 poslato: Jun 20, 2012, 09:51:59 posle podne »

I sam ces uvediti koja kolicina UH tebi odgovara...ako vec ides na jako nizak unos UH povecaj unos proteina....
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Jun 20, 2012, 09:27:29 posle podne »

Ne znam..
Nešto mi je sve to komplikovano a da rotiraš UH dok radiš masu je prilično rizično jer onda moraš da povećaš masti da bi uneo dovoljno kalorija...
kako hoćeš.. mene si izgubio u ovoj računici
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #8 poslato: Jun 19, 2012, 10:00:26 posle podne »

Kada imam nizak unos uh, onaj obrok posle treninga cu izbaciti, sto znaci oko 40g proteina manje, da li je dobro da radim rotaciju uh kada radim masu ? Ja sam planirao da radim rotaciju uh dok radim masu, pa onda low carb kad radim definiciju s tim sto kada radim definiciju svake cetvrte nedelje smanjim unos uh za 20-tak grama uh...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2012, 10:47:20 pre podne »

Posto je moj cilj smanjenje masti, resio sam da pocnem sa rotacijom uh, nasao sam neki tekst ali sam se zbunio i mislim da nije bas sve tacno u tekstu...

Ako trenirate 3 puta nedeljno:
• Izaberite vasa dva glavna treninga. U tim danima imate visok unos UH
• Treci dan treninga, imate umeren unos UH.
• Medju preostale cetiri dana u nedelji, imate jos jedan dan umeren unos UH, I tri dana sa niskim unosom UH.

Ako on zeli da izgubi masti, unos ugljenih hidrata u prosecnim danima treba da bude podesen na 1.25g po telesnom kilogramu. - Sto znaci u mom slucaju 1.25 * 80 = 100, 100 grama uh kada imam umeren unos.

Unos proteina i masti ostaje isti u toku nedelje. Samo ugljeni hidrati variraju gore-dole. Tokom dana kada se unose visoki ugljeni hidrati, povecati ugljene hidrate na 125% od umerenih dana. Tokom dana kada se unose niski ugljeni hidrati, unos je manji za 75% od umerenog dana. - ovde sam se zbunio, kako da opstanem sa bednih 25 grama uh dnevno ? Ako moze neko strucniji da mi objasni, rotaciju uh, koliko grama na definiciji, koliko na masi...

meni se ne sviĂ°a što unso proteina ostaje isti.. to relano znači da kad unosite manje UH da unosite i manje kalorija i da će se deo šroteina iskoristiti za stvaranje glukoze...
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #6 poslato: Jun 16, 2012, 10:17:48 pre podne »

Hmmm,visok unos UH nije 160 nego 400.Proteini trebaju 2g/kg. Ako imas 80kg to je 160g proteina dnevno,a hidrate trebas 4g/kg = 80x4 = 320g UH. Naravno,varirajte kako vam odgovara...:)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #5 poslato: Jun 16, 2012, 10:05:07 pre podne »

Mozes da smanjis i na 25 g UH, ja kad sam bio na keto dijeti isao sam i ispod te granice mnogo puta,tim danima sam jeo:

 Ribu piletinu,junetinu,govedinu,ella sir,od povrca zeleno uglavnom ,brokoli,zelena salata,krastavac...

protein 2 merice mozes da uzmes ujutru i posle treninga...ja sam krenuo da spustam ispod 200 grama UH pa polako idem do 20 pa cu ti javiti kako ide...
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #4 poslato: Jun 03, 2012, 07:40:52 posle podne »

Nizak unos uh - 50-60
Umeren unos uh - 100
Visok unos uh - 160

160-50-160-50-120-100-50 to bi bila neka moja rotacija uh, rasporedjeni su po danima pon,uto,sre,cet,pet,sub,ned... Da li je dobra rotacija ova rotacija za definiciju ili moram jos da smanjim unos uh ?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.