TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:32:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementacija za veliku aktivnost  (Pročitano 5811 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #30 poslato: Jun 13, 2012, 10:34:43 posle podne »

Najbolja kombinacija je:

Beta Alanin (4-5 puta dnevno po 2 g,dve doze su pre i posle treninga)
Kreatin   (5 g posle treninga)
Kofein   (prvu nedelju 100 mg pre treninga,a posle prve nedelje 200 mg pre treninga)
Whey - pijes ga posle treninga,najbitniji je posle teretane... (ali prvo ovo troje,pa onda i Whey ako se ima para,a ako si profesionalac onda imas lovu)


Pozz
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #29 poslato: Jun 13, 2012, 08:43:19 posle podne »

sta predlazete profesionalnom fudbaleru koji polazi na pripreme da uzima od suplemenata. hvala
Ako imas love kre-alkalyn+beta alanin+whey protein ;)
Sačuvana
blue
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #28 poslato: Jun 13, 2012, 07:40:32 posle podne »

 sta predlazete profesionalnom fudbaleru koji polazi na pripreme da uzima od suplemenata. hvala
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Jun 09, 2012, 10:43:51 pre podne »

sem vitaminsko mineralnih kompleksa da se nadoknadi nedovoljan unos toliko važnih vit-min,  nema potrebe za kupovinom drugih suplemenata ako ishrana ostaje loša...

u svakom slučaju, to nije toliko teško koliko se možda čini, i zato smo mi tu da pomognemo ;)  fitnes je stil života, a ne mukotrpna dijeta
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #26 poslato: Jun 09, 2012, 04:31:22 pre podne »

Stvarno ne vidim svrhu bilo kakve suplementacije ako ne zelis srediti ishranu...
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #25 poslato: Jun 08, 2012, 11:56:28 posle podne »

dzaba prica kad ce on da jede kobasicu, pavlaku i lebac
posle ce da se cudi sto protein ne radi :D
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #24 poslato: Jun 08, 2012, 05:35:16 posle podne »

U Srbiji je zabranjeno davati hormone domacim zivotinjama,bar koliko ja znam. Koncentrat i hormoni nisu isto,to je ista prica kao i suplementacija i hemija. ;)

Pa i u vecini sportova je zabranjen doping pa ga vidim ne koriste...:)) A i sta je genetski modifikovanom hranom u opste??
Kod nas se ne koristi,tj. mozda ali u veoma maloj kolicini,problem je sa uvoznom hranom.Matijevic je uvozio neku zaledjenu piletinu iz Nemacke koja je bila u toj nekoj prici...

Genetski modifikovane hrane nema puno kod nas,mi smo bre zemlja treceg sveta. :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Jun 08, 2012, 04:49:58 posle podne »

Uzeo sam Scitec Pro i planiram da uzimam samo jednu mericu (mozda 1 i po) polse treninga i to je to. Fora je sto ja od kuce uzimam kobaju, slaninu, sunku, i onda samo uzmem pavlaku i eto ti obroka. Velika pavlaka mi traje 3-4 dana, a 100din je. Kada bi sve suvomesnato kupovao, onda da, skuplje je, ali ovako bas i nije. Sada dok imam hranim se najzdravije sto mogu, a posle videcemo kako. Recite mi samo da li da posle intenzivnog treninga popijem jednu mericu sa bananom, ili bez nje. Tj. da li da pojedem bananu takodje.

popij whey i kroz 20ak minuta klopaj i bananu ako ti prija.

Za kobasice, slaninu, pavlaku i dr... znas i sam kakav je kvalitet, puno masti... i to zasicenih, onih najnezdravijih... zbog toga nazalost puno ljudi u Vojvodini umire od srcanog udara, svi imaju visok holesterol, i puno je prekomerno gojaznih
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #22 poslato: Jun 08, 2012, 04:43:56 posle podne »

U Srbiji je zabranjeno davati hormone domacim zivotinjama,bar koliko ja znam. Koncentrat i hormoni nisu isto,to je ista prica kao i suplementacija i hemija. ;)

Pa i u vecini sportova je zabranjen doping pa ga vidim ne koriste...:)) A i sta je genetski modifikovanom hranom u opste??
« Poslednja izmena: Jun 08, 2012, 04:45:57 posle podne od strane Mr.Paf » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #21 poslato: Jun 08, 2012, 04:29:45 posle podne »

U Srbiji je zabranjeno davati hormone domacim zivotinjama,bar koliko ja znam. Koncentrat i hormoni nisu isto,to je ista prica kao i suplementacija i hemija. ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Jun 08, 2012, 04:28:19 posle podne »

Zdrava hrana je jeftinije od Junk hrane...

Staviti samo na papir koliko kosta jedan izlazak u grad,tu je odmah neko pivo,sokovi,alkohol,pa onda gorivo (to ovi sto ni do radnje ne idu peske),pa cigare (ko pusi,a to radi 80% ljudi15-45 godina)...pa onda koliko kosta slaninica,prsuta,cajna,salame,pa slatkisi i ostale vragolije. :D Sve to je puno skuplje od pirinca,krompira,ovsenih,Ele,jedino sto su Bademi i Belo meso skuplji ali toga svi mi koji se ne bavimo BB-om ne jedemo puno.

U celoj ovoj prici je najveci problem to sto ljude mrzi da spremaju hranu,da je nose sa sobom...


ovo je vise pravilna ishrana nego zdrava jer vecina kupuje meso u matijevicu, a ono je sve samo ne zdravo

zdravo bi bilo neko pile sto je kljucalo crvice po selu
Ti koji kupuju meso tamo a imaju neko znanje...ne bi ta ih komentarisem,zarad ustede od 20-30 din po kilu. ;) Ja kupujem u privatoj mesari koju drzi komsija,covek ima svoju farmu i sve je koliko toliko ok. :)
Sačuvana
13umble13ee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #19 poslato: Jun 08, 2012, 04:13:07 posle podne »

Ja uzimam pilice i svo meso od devojke, a ona gaji samo prirodno...takod a ne brinem o tome...ali ne mogu vecno uzimati od nje :D Pojeo sam joj svo meso :)
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #18 poslato: Jun 08, 2012, 04:07:47 posle podne »

Zdrava hrana je jeftinije od Junk hrane...

Staviti samo na papir koliko kosta jedan izlazak u grad,tu je odmah neko pivo,sokovi,alkohol,pa onda gorivo (to ovi sto ni do radnje ne idu peske),pa cigare (ko pusi,a to radi 80% ljudi15-45 godina)...pa onda koliko kosta slaninica,prsuta,cajna,salame,pa slatkisi i ostale vragolije. :D Sve to je puno skuplje od pirinca,krompira,ovsenih,Ele,jedino sto su Bademi i Belo meso skuplji ali toga svi mi koji se ne bavimo BB-om ne jedemo puno.

U celoj ovoj prici je najveci problem to sto ljude mrzi da spremaju hranu,da je nose sa sobom...


ovo je vise pravilna ishrana nego zdrava jer vecina kupuje meso u matijevicu, a ono je sve samo ne zdravo

zdravo bi bilo neko pile sto je kljucalo crvice po selu

Upravo tako....to je sve samo nije zdrava hrana kao sto se predstavlja.Ti pilici koji bi trebalo da rastu po 2-3 meseca se toliko kljukaju hormonima da im se rast ubrzava na 2-3 nedelje.Toliko je taj geneticki bioinzenjering otisao daleko da tacno koriste hormone koji uvecavaju delove njihovih tela koji su trazeni na trzistu (grudi,bataci...).O nekumanim uslovima u kojima se gaje bolje da ne pricam. Kada se izlegnu ti pilici odmah ih stavljaju u neke tzv. zice gde im se fiksiraju noge da ne bi mogle da se krecu...e sad nakon tih 2-3 nedelje kada porastu sekum im tako zivim noge da bi ih izvadili iz tih zica i posle dalje idu na obradu...Ovo je samo ukratko prica o tim "zdravim i humanim" okolnostima...
« Poslednja izmena: Jun 08, 2012, 04:10:37 posle podne od strane Mr.Paf » Sačuvana
13umble13ee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #17 poslato: Jun 08, 2012, 03:56:24 posle podne »

Uzeo sam Scitec Pro i planiram da uzimam samo jednu mericu (mozda 1 i po) polse treninga i to je to. Fora je sto ja od kuce uzimam kobaju, slaninu, sunku, i onda samo uzmem pavlaku i eto ti obroka. Velika pavlaka mi traje 3-4 dana, a 100din je. Kada bi sve suvomesnato kupovao, onda da, skuplje je, ali ovako bas i nije. Sada dok imam hranim se najzdravije sto mogu, a posle videcemo kako. Recite mi samo da li da posle intenzivnog treninga popijem jednu mericu sa bananom, ili bez nje. Tj. da li da pojedem bananu takodje.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Jun 08, 2012, 03:50:52 posle podne »

ne postoji 100% zdrava ishrana, slažem se za meso, ali onda ni povrće nije zdravo zato što je zagaĂ°eno zemljište, voda, vazduh... i tako dalje.

Na nama je da se hranimo zdravo koliko možemo, i da izbegavamo stres koliko možemo.  A pošto to ne možemo 100%, kako god da okreneš, suplementi postaju neophodnost.

ono što je bila poenta naše priče iznad je to da ne treba uvek ići linijom manjeg otpora - u ovom slučaju hraniti se "kako stigneš" misleći da je to povoljnije nego da uložiš malo više u hranu koja je "zdrava", ajd ne toliko i zdrava koliko dobra za ono što želimo da postignemo, a protein nam je svima neophodan, ne samo zbog mišića
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 18 upita.