TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395108 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 07:44:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementacija za veliku aktivnost  (Pročitano 5884 puta)
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #15 poslato: Jun 08, 2012, 03:45:15 posle podne »

Zdrava hrana je jeftinije od Junk hrane...

Staviti samo na papir koliko kosta jedan izlazak u grad,tu je odmah neko pivo,sokovi,alkohol,pa onda gorivo (to ovi sto ni do radnje ne idu peske),pa cigare (ko pusi,a to radi 80% ljudi15-45 godina)...pa onda koliko kosta slaninica,prsuta,cajna,salame,pa slatkisi i ostale vragolije. :D Sve to je puno skuplje od pirinca,krompira,ovsenih,Ele,jedino sto su Bademi i Belo meso skuplji ali toga svi mi koji se ne bavimo BB-om ne jedemo puno.

U celoj ovoj prici je najveci problem to sto ljude mrzi da spremaju hranu,da je nose sa sobom...


ovo je vise pravilna ishrana nego zdrava jer vecina kupuje meso u matijevicu, a ono je sve samo ne zdravo

zdravo bi bilo neko pile sto je kljucalo crvice po selu
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Jun 08, 2012, 03:42:13 posle podne »

bravo Stefi

problem u životu i jesu ti izgovori... ja bih ovo , ali...  pa ali, ali...

uvek postoji način kada nešto želiš zaista, a to znači i biti spreman da izaĂ°eš iz svoje zone komfora
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #13 poslato: Jun 08, 2012, 03:32:52 posle podne »

Zdrava hrana je jeftinije od Junk hrane...

Staviti samo na papir koliko kosta jedan izlazak u grad,tu je odmah neko pivo,sokovi,alkohol,pa onda gorivo (to ovi sto ni do radnje ne idu peske),pa cigare (ko pusi,a to radi 80% ljudi15-45 godina)...pa onda koliko kosta slaninica,prsuta,cajna,salame,pa slatkisi i ostale vragolije. :D Sve to je puno skuplje od pirinca,krompira,ovsenih,Ele,jedino sto su Bademi i Belo meso skuplji ali toga svi mi koji se ne bavimo BB-om ne jedemo puno.

U celoj ovoj prici je najveci problem to sto ljude mrzi da spremaju hranu,da je nose sa sobom...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Jun 08, 2012, 02:03:19 posle podne »

Tih 700 din povrca mi je za 3 dana...i to mi je puno, a ne da uzmem 700 dnevno da trosim. U sustini, znam da treba da se uvek koristi, to svi pricaju, ali nemam sredstava. Ne znam da li pricas da je lose sto koristim samo mesec dana, ili da jednostavno nema neke svrhe.?

uzmi onda samo protein, i pij jednu mericu posle treninga i neka to bude to.  Što se tiče ishrane pokušaj da kupuješ na veliko, ili u mega marketima gde je jeftinije, prati -često mega marketi imaju akcije...  meso, čisto nemasno, belanca, posni sir, povrće.... ishrana je najvažnija. I što je najbolje, nije toliko skuplja naspram "klasične" ishrane, što je samo linija manjeg otpora.
Ako zaista želiš uspeh, moraš napraviti reorganizaciju u svom životu... znam da nije lako niti da se uspe za dva dana, ali se može
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #11 poslato: Jun 07, 2012, 04:28:04 posle podne »

Tih 700 din povrca mi je za 3 dana...i to mi je puno, a ne da uzmem 700 dnevno da trosim. U sustini, znam da treba da se uvek koristi, to svi pricaju, ali nemam sredstava. Ne znam da li pricas da je lose sto koristim samo mesec dana, ili da jednostavno nema neke svrhe.?
Nece ti nista pomoci tih mesec dana,bas zato sto ti je Whey Protein hrana,isto kao i da pijes mleko,posto se Whey Protein dobija iz mleka,tj. surutke,pa jel mislis da bi ti pomoglo ako bi pio svaki dan 2-3 solje mleka vise nego inace a hranio se isto?!Bolje sredi ishranu. ;)

Nauci samo koje su namirnice najbitnije i kad ih treba jesti,a to sve imas na forumu. Eventualno mozes uzeti Kreatin,on ce ti navuci vodu i za mesec dana ces dobiti na masivnosti,ali posto to ne zelis vec da skines koje kg. nema tog suplementa koji ti moze pomoci u tome,samo ishrana. ;)
Sačuvana
13umble13ee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #10 poslato: Jun 07, 2012, 04:15:30 posle podne »

Tih 700 din povrca mi je za 3 dana...i to mi je puno, a ne da uzmem 700 dnevno da trosim. U sustini, znam da treba da se uvek koristi, to svi pricaju, ali nemam sredstava. Ne znam da li pricas da je lose sto koristim samo mesec dana, ili da jednostavno nema neke svrhe.?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jun 07, 2012, 04:11:32 posle podne »

To sve jako lepo zvuci, ali nemam ja toliko para. Danas sam bio na pijaci i kupio paradajza, paprike, krastavaca i luka (svega po 3 komada) i to je bilo 700 din, a gde je tu sve ostalo. Znam ja da je dosta toga potrebno da se uzme da bi to bilo potpuno, ali nemam toliko para na zalost. Jel nije problem da uzmem samo Scitec pro. proteine tih mesec dana, sa ovakvom ishranom. Ocu li uspeti da skinem koju kilu viska...i hoce li se videti neka razlika u izgledu.?
Da bi skinuo kg ne treba ti Protein,on indirekto utice na smanjenje masti,tj. protein je zaduzen za izgradnju misicne mase,a sto imas vise misica vise ces sala koristiti kao energiju... ZA 700 din dnevno mozes da se hranis sasvim solidno,da postignes sve tvoje zelje oko izgleda. ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jun 07, 2012, 04:08:35 posle podne »

Bilo koji Whey,sve je to isto. ;) Ishrana ti je losa...E da,nema svrhe da kupis nesto i koristis samo mesec dana,nista sto koristis tako kratko ti nece pomoci (sem hemije,a ona ti ne treba). ;) Protein ti je gradivna materija,unosis ga putem hrane,imas ga u mesu,jajima,siru...tako da Whey mozes i treba uvek da koristis. ;) Imas nekoliko ljudi na forumu koji su imali vrhunske rezultate u ovom ili srodnom sportu,pa citaj na njihovima temama o ishrani i nadji neku kombinaciju koja tebi odgovara. :)
Sačuvana
13umble13ee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Jun 07, 2012, 04:07:42 posle podne »

To sve jako lepo zvuci, ali nemam ja toliko para. Danas sam bio na pijaci i kupio paradajza, paprike, krastavaca i luka (svega po 3 komada) i to je bilo 700 din, a gde je tu sve ostalo. Znam ja da je dosta toga potrebno da se uzme da bi to bilo potpuno, ali nemam toliko para na zalost. Jel nije problem da uzmem samo Scitec pro. proteine tih mesec dana, sa ovakvom ishranom. Ocu li uspeti da skinem koju kilu viska...i hoce li se videti neka razlika u izgledu.?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jun 07, 2012, 03:58:16 posle podne »

Što se tiče suplementacije, koja je samo dodatak na (sreĂ°enu) ishranu, akcenat treba staviti na protein - Scitec je ok, a uz to bih dodala BCAA i glutamin da se što bolje oporaviš i zaštitiš mišiće od katabolizma.

Naravno,vitamini i minerali...

Sačuvana
13umble13ee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #5 poslato: Jun 07, 2012, 03:41:15 posle podne »

Znam koliko je potrebno samo kazem. Ok, ja sam i kontao da uzmem Scitec Nutrition Whey Professional.... Kontao sam da mi je to najbolja opcija sto se tice cene i kvaliteta.
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2012, 03:22:58 posle podne »

Najvise volim kad neko kaze ne zelim da se 'napucam' ne trebaju mi suplementi od kojih cu se napucati.. Da bi se 'napucao' znas koliko tu treba truda odricanja pravilne ishrane pa tek onda suplemenata ne ide to preko noci.. Uzmi scitec whey professional, ili dymatize elite whey, ako imas para uzmi neki ISO..
Sačuvana
13umble13ee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Jun 07, 2012, 03:08:46 posle podne »

Ishrana mi je prilicno losa, ali bolja nego sto je bila. Trudim se da jedem malo ali puno puta, za razliku od ranije veknu hleba pred spavanje. Dok sam trenirao kosarku mogao sam i jeo sam tako, ali sada kada nisam toliko aktivan, onda je druga prica. Kada ustanem idem u teretanu, popijem casu vde sa 2 kasikice meda, i jednu bananu tokom treninga. Oko 1 rucam, ili menza ili nesto sto kuci imam. Oko 4-5 neko meso koje imam, ili jaja i oko 6 trcanje. Uvece oko 9 salata povrce i tunjevina, i trbusnjaci. To je to. S obzirom na to kakva je bila, ishrana je sada ok.
A koje bi mi proteine ti preporucio...ako vec kazes da ne uzimam amino.

EDIT : Nisam naglasio da zelim samo nesto ovih mesec dana u kojima planiram bas bas da se aktiviram, i ne zelim da nastavim sa suplementacijom. Znaci ne zelim "osnovu" za dalje pijenje suplementacije...vec samo za sada i to je to. :)
« Poslednja izmena: Jun 07, 2012, 03:21:58 posle podne od strane 13umble13ee » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jun 07, 2012, 02:58:13 posle podne »

Protein je izgradjen iz Aminokiselina. ;) Zato ako ne unosis Protein,onda moras unositi vece kolicine aminokiselina kako bi zadovoljio potrebe svojih misica...Najbitnije aminokiseline su ti:

BCAA
Glutamin
Beta Alanin

Da bi se suplementirao samo sa Aminokiselinama treba ti puno novca(za nase prilike je to puno),zato je Whey protein osnova, tako da ti je najbolje kupis Whey i cepas po mericu ipo posle treninga i resio si problem.

E sad ono sto je najbtinije u celoj prici je kakav ti je trening i ishrana?
Sačuvana
13umble13ee
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Jun 07, 2012, 01:46:06 posle podne »

Pozz ljudi...zeleo bih samo kratko da pitam sta je najbolje da uzimam ako zelim da mesec dana budem veoma aktivan. Planirao sam ujutru teretana, popodne trcanje i uvece lagano trbusnjaci. Ne jedem hleb i slatko, posle 7 jedem samo salatu sa tunjevinom, ali zelim da uzimam nesto zbog (predpostavljam) prevelike razgradnje misica.
Prvo sam mislio da uzimam protein surutke, (taman 900gr mi je dosta za mesec dana, s tim da necu uzimati 4 puta dnevno vec samo 2). Ipak, danas mi je covek koji radi u teretani rekao da bi mozda bilo bolje da uzmem neke aminokiseline. Moram naglasiti da NE ZELIM MASU, nje imam dovoljno. Zelim da samo skinem malo viska 2-3 kile koliko imam, i da se malo definisem. Znaci necu da uzimam dodatke da bi se napucao ili bilo sta, vec mi je najbitnije da nahranim misice koje cu u velikoj meri trositi preko dana.
Zelim da mi kazete da li je to ok, i koje amino su najbolje da uzmem, ili mozda ipak da uzmem proteine. Taj lik mi je rekao da su najbolje Ultimate amino, neke gold. Te su mi kao najbolje, za to sto zelim. Voleo bi da cujem vase misljenje.

Hvala.....
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.129 sekundi sa 17 upita.