TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:53:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mrtvo dizanje  (Pročitano 6071 puta)
Kajzla
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 85


Kad dam znak glavom ti udri.

« Odgovor #20 poslato: Jun 26, 2012, 06:10:47 pre podne »

Meni je jedno maksimalno ponavljanje 160kg i morao sam pojas da stavim, ipak ne treba izazivati Djavola ....
Sa 100kg mogu lagano da radim i po 10 puta bez pojasa, ali vec sa 130kg koje sam digao 6 puta, mora pojas ...
Vezba je izuzetno dobra kako za lumbalni deo ledja, tako i za snagu generalno. Istina, rade trbusnjaci i pored cucnja je najbolja za razvijanje trbusnjaka, a takodje radi i zadnja loza. Iako radim noge subotom, cetvrtkom kada radim ledja dobijem upalu zadnje loze ako dobro napregnem istu mrtvim dizanjem :)
Jednom umalo da se sjebem ... Kada sam spusato teg malo sam se povio napred i secnula su me ledja. Zbog toga je preporucljivo nositi pojas. Ne mogu se sjebati ledja samo dizanjem tega, vec i spustanjem ;)
Sačuvana
May the force be with you !
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #19 poslato: Jun 10, 2012, 03:07:05 posle podne »

Neces sjebati kicmu vjeruj mi, ja ovu vjezbu radim sa 130kg u vise ponavljanja, samo stavim kais i nikada nisam osjetio neku nelagodu u kicmi, jedino sto mozes osjetiti sledeci dan je dobra upala misica u donjim ledjima :D

ako je lose izvodis, pojas nece mnogo da pomogne

povrede kicme su mnogo gadne. vezbaj da pravilno izvedes vezbu, a tezine polako povecavaj

O cemu ti bolan meni pricas? Os me ti nauciti kako se dize velika tezina?

bolan, ne pricam tebi nego decku sto je otvorio temu.
ovde je prica o njegovom mrtvom dizanju i kicmi, a ne tvom. Bolan
Da ali si mene citirao bez ikakve potrebe, to je kao da si se meni obratio.
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #18 poslato: Jun 10, 2012, 02:44:40 posle podne »

Neces sjebati kicmu vjeruj mi, ja ovu vjezbu radim sa 130kg u vise ponavljanja, samo stavim kais i nikada nisam osjetio neku nelagodu u kicmi, jedino sto mozes osjetiti sledeci dan je dobra upala misica u donjim ledjima :D


ako je lose izvodis, pojas nece mnogo da pomogne

povrede kicme su mnogo gadne. vezbaj da pravilno izvedes vezbu, a tezine polako povecavaj

O cemu ti bolan meni pricas? Os me ti nauciti kako se dize velika tezina?

bolan, ne pricam tebi nego decku sto je otvorio temu.
ovde je prica o njegovom mrtvom dizanju i kicmi, a ne tvom. Bolan
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #17 poslato: Jun 10, 2012, 01:32:51 posle podne »

Samo mi se jednom to desilo :)
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #16 poslato: Jun 10, 2012, 01:09:18 posle podne »

Ni ja ga ne koristim na zagrejavanju (primjer zagrejavanja: 5x60kg; 5x80kg; 3x100kg; 2x120kg) i onda 5x130kg stavim pojas jer kad napunim stomak vazduhom i jos pojas kad me zategne nekako budem čvršći i manje se tresem tako da mi pomogne koju kilu vise podignem
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #15 poslato: Jun 10, 2012, 12:43:32 posle podne »

Kad odradis mrtvo tako da ti se zavrti u glavi onda si odradio kako treba. ;)
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #14 poslato: Jun 10, 2012, 12:26:22 posle podne »

Bravo momci....odlicne su vam tezine,samo napred.... A sto se pojasa tice,cesto zna malo da "pomogne" da se podigne mozda malo veca tezina....a drzi ne samo ledja vec i trbusni zid,tako da moze da spreci bru(kilu) kod osoba koje su podlozni tome...mada ja licno ga ne koristim dok ne dodjem do nekih 90% 1RM-a  a i dzaba pojas ako se nepravilno radi....
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #13 poslato: Jun 10, 2012, 11:37:39 pre podne »

Ne znam koliki mi je 1RM, poslednji put sam radio 150kga 8 puta i to bez pojasa. Smatram da ne treba pojas ukoliko se ide sa nekom normalnom progresijom, makar meni ne treba.
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #12 poslato: Jun 10, 2012, 11:18:21 pre podne »

@Mr.Paf

Ne znam, prosli put sam uradio 5 ponavljanja sa 130kg mislim da sam mogao jos koji put podici ali nije bilo potrebe, radim ga jednom sedmicno i krenuo sam sa 90kg da ga radim te svaki naredni put povecam za 2,5 ili 5kg i do ovih 130kg nisam zastajao... Aj recemo po formuli da je negdje oko 150kg sto je za mene velika tezina (a daleko je to od velike tezine) jer treniram tek 3 mjeseca redovno, a kada radim sa "za mene velikim tezinama" i stavim pojas NIKADA nisam imao bilo kakvih bolova u kicmi jer naravno uvijek pravilno radim sa maksimalnom koncentracijom, a sad dodje meni lik i kaze dzaba ti pojas ako ne radis pravilno -.-' wtf
Sačuvana
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #11 poslato: Jun 10, 2012, 10:48:22 pre podne »

@Starfucker

Ako ti nije problem da kazes koliki je tvoj 1RM na mrtvom dizanju??
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #10 poslato: Jun 10, 2012, 10:48:14 pre podne »

Meni broj 1 vezba pored cucnja. Nije mi jasno kako neko moze ovo da ne radi.
A o povredama pri osnovnim vezbama se puno pricalo tako da...
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #9 poslato: Jun 10, 2012, 10:33:26 pre podne »

Neces sjebati kicmu vjeruj mi, ja ovu vjezbu radim sa 130kg u vise ponavljanja, samo stavim kais i nikada nisam osjetio neku nelagodu u kicmi, jedino sto mozes osjetiti sledeci dan je dobra upala misica u donjim ledjima :D

ako je lose izvodis, pojas nece mnogo da pomogne

povrede kicme su mnogo gadne. vezbaj da pravilno izvedes vezbu, a tezine polako povecavaj

O cemu ti bolan meni pricas? Os me ti nauciti kako se dize velika tezina?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #8 poslato: Jun 10, 2012, 09:52:22 pre podne »

Probao sam da radim u teretani i radio sma ovo na 2 treninga (povecavanje tezine ide nenormalnom brzinom) prvo sam radio sa 2 po 5kg,

pa sam radio sa 2 od po 10 kg.

Pa to sto napredujes tako brzo i nije cudno sa obzirom da tu kilazu moze da podigne i dete u predskolskom...nemoj pogresno da me shvatis ali ako mislis da vezba koju izvodis ima efekta moras je raditi sa tezinama koje su recimo 80-90 % od tvog maksimuma...nije isto ako radis mrtvo sa 20-30 kg 5 serija po 20 puta i recimo 3 serije po 3 sa 100 kg a predpostavljam da sigurno mozes da to odradis.....mnogo je lakse odrzati formu izvodjenja sa malim tezinama i to i nauci dosta ljudi brzo , ali kad treba odraditi peticu ,trojku ili keca onda mnogo njih zablokira sa tehnikom...i jos nesto natovari kilazu koju mozes da podignes tri puta a da ti se noge tresu na trecem ponavljanju ali bukvalno da se tresu...e onda ces shvatiti zasto svi traze izgovor da se ne radi mrtvo dizanje(povreda kicme ,neces rasti,ukocenost i sl.) a u stvari vezba je mnogo teska  8)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #7 poslato: Jun 10, 2012, 02:23:32 pre podne »

Neces sjebati kicmu vjeruj mi, ja ovu vjezbu radim sa 130kg u vise ponavljanja, samo stavim kais i nikada nisam osjetio neku nelagodu u kicmi, jedino sto mozes osjetiti sledeci dan je dobra upala misica u donjim ledjima :D

ako je lose izvodis, pojas nece mnogo da pomogne

povrede kicme su mnogo gadne. vezbaj da pravilno izvedes vezbu, a tezine polako povecavaj
Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #6 poslato: Jun 10, 2012, 12:06:42 pre podne »

Oni polaze od sebe kad kazu da ces se povrediti jer ne znaju da je urade kako treba ili pak misle da ti ne znas pa ti zato to govore,ali ako vec neko ko zna vidi da ti ne znas i da mozes da se povredis onda treba da te nauci a ne odgovara od mtrvog...

To ti je vezba koja je u top 3 po vaznosti od svih vezbi u teretani. ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 17 upita.