TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397190 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 09:14:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pomoc oko suplementacije?  (Pročitano 3388 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Jul 14, 2012, 07:44:53 pre podne »

Pozdrav,

 Planiram da kupim sledece:
http://www.pansport.rs/Aminokiseline/Aminokiseline-u-tabletama/SN682-Amino5600.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/TL633-100-Whey-protein-fuel.html
zanima me da li je ovo dobro? Ili da pored toga ubacim jos nesto?
Visok sam 182 cm i imao sam 103kg, bio sam na dijeti i dosao sam do 70 kg za sest meseci, bez teretane i kardio vezbi, samo ishrana uz nadzor lekara, medjutim dosta sala je ostalo na stomaku i sa strane (u narodu ih zovu spojleri  :) ), mada je to vise kao neka opustena koza nego salo i meko je kao sundjer. NAkon toga sam krenuo u teretanu i za dve godine neredovnog treninga (redovno treniram samo preko leta, kada krenu obeveze na fakultetu trenirao sam samo vikendom) dosao do 95 kg samo sa ishranom, izgradio sam grudi, ledja i ramena, ali salo na stomaku i sa strane je ostalo, nije se ni maknulo. Sada me zanima da li pored ovih suplemenata koje sam gore naveo uzmem jos i neki sagorevac masti kako bih skinuo to salo, naravno uz neke kradio vezbe? I da li bi izgubio na misicnoj masi ako bih koristio sagorevac masti?

To salo je ostalo zato što je prva dijeta raĂ°ena bez vežbanja, a verovatno si i imao jako velik stomak pa se i koža razvukla i stvorio se takoreći jedan "džep" u kome se nakuplja edem i salo, a telo jako teško koristi te zalihe za energiju.

Sagorevači neće pomoći, potrebno je tražiti odgovarajući trening kako bi se rešila ta situacija.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #12 poslato: Jul 14, 2012, 02:15:27 pre podne »

multivitamine i minerale i omega 3....ne treba ti sagorevac masti ako ti je ishrana ok..
Sačuvana
DNKmf
Gost
« Odgovor #11 poslato: Jul 14, 2012, 01:11:49 pre podne »

Pozdrav,

 Planiram da kupim sledece:
http://www.pansport.rs/Aminokiseline/Aminokiseline-u-tabletama/SN682-Amino5600.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/TL633-100-Whey-protein-fuel.html
zanima me da li je ovo dobro? Ili da pored toga ubacim jos nesto?
Visok sam 182 cm i imao sam 103kg, bio sam na dijeti i dosao sam do 70 kg za sest meseci, bez teretane i kardio vezbi, samo ishrana uz nadzor lekara, medjutim dosta sala je ostalo na stomaku i sa strane (u narodu ih zovu spojleri  :) ), mada je to vise kao neka opustena koza nego salo i meko je kao sundjer. NAkon toga sam krenuo u teretanu i za dve godine neredovnog treninga (redovno treniram samo preko leta, kada krenu obeveze na fakultetu trenirao sam samo vikendom) dosao do 95 kg samo sa ishranom, izgradio sam grudi, ledja i ramena, ali salo na stomaku i sa strane je ostalo, nije se ni maknulo. Sada me zanima da li pored ovih suplemenata koje sam gore naveo uzmem jos i neki sagorevac masti kako bih skinuo to salo, naravno uz neke kradio vezbe? I da li bi izgubio na misicnoj masi ako bih koristio sagorevac masti?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Jul 03, 2012, 10:06:11 pre podne »

kod suplementacije i jeste takvo pravilo - koliko para toliko muzike.  Kod profesionalnih sportista pogotovo.... mislim na one koji ne koriste doping..

ali jedan rekreativac ukoliko stavi akcenat na ishranu, može da uklopi lepo par osnovnih suplemenata i da lepo napreduje, što je mnogo bolja opcija nego da se kupi brdo suplemenata a ishrana nula...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12919


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Jul 03, 2012, 09:04:39 pre podne »

Koliko para toliko i muzike.Prvo ulozi u ishranu koja ke osnova svega.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #8 poslato: Jul 02, 2012, 10:44:20 posle podne »

Ma ako se vec nema para onda se ti drzi kreatina i whey-a i uz to uvek dobrodosli multivitamini i minerali i omega3...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jul 02, 2012, 03:39:51 posle podne »

moze li neko da mi preporuci kombinaciju suplemenata koje treba da koristim za cistu misicnu masu? 
sto se ishrane tice trudim se da unosim sto vise proteina...  treniram 3 puta nedeljno:  grudi,biceps...ledja,triceps...noge ramena...
trenutno koristim shotgun i tw 100 % whey protein...   nabavio sam i belence u prahu pa i to dodam...whey pijem jednom dnevno kad ne treniram a kada treniram dvaput.
kada popijem to sta mi preporucujete da uzmem? whey sigurno i sta sve jos uz to???   

to je to uz dobru ishranu...  uvek dobrodošle BCAA aminokiseline, glutamin....  vitamine,minerale, omega 3 - smatram suplementima za svakodnevno uzimanje, važne za svaku osobu bilo da se bavi fizičkom aktivnošću ili ne ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Jul 02, 2012, 08:40:33 pre podne »

hmmm mislim da to finansijski ne bih mogao da ispratim :)   ali interesuje me osnova...   znaci whey,kreatin i amino kiseline...   
zasto BCAA?  i cemu sluze amino kiseline?    sta je onda bolje glutamin ili bcaa?

Tebi suplementacija sa amino/glutaminom/BCAA neće ništa rešiti, moj savet ti je da samo jedeš što bolje možeš i suplementuješ whey - om i monohidratom ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Jul 01, 2012, 08:00:22 posle podne »

Bolje je uzeti BCAA(3 najbitnije aminokiseline), nego glutamin(samo jedna, ne toliko bitna aminokiselina). Odlične su u prevenciji katabolizma.
Sačuvana
artur
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #4 poslato: Jul 01, 2012, 07:54:55 posle podne »

hmmm mislim da to finansijski ne bih mogao da ispratim :)   ali interesuje me osnova...   znaci whey,kreatin i amino kiseline...   
zasto BCAA?  i cemu sluze amino kiseline?    sta je onda bolje glutamin ili bcaa?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12919


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Jul 01, 2012, 02:09:12 posle podne »

Ukoliko zaista zelis bas da ides na hard rezanje to onda zahteva i suplemente koji su:  Iso 100,bcaa,vitamini minerali,omega 3,glutamin (vece kolicine) i odlicna ishrana.To zahteva jako mnogo novca ali ko ima i izdrzi rezultati su zagarantovani.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Jul 01, 2012, 12:49:36 posle podne »

Odvoji trening nogu od ramena. Od suplementacije svakako nastavi sa wheyom(nebitno da li ćeš ostati na TW ili preći na DYM, SCI...). Možeš eventualno dodati kreatin i bcaa/aminokiseline. Od "sporednih" stvari, multivitamin i omega 3.
Sačuvana
artur
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2012, 12:31:58 posle podne »

moze li neko da mi preporuci kombinaciju suplemenata koje treba da koristim za cistu misicnu masu? 
sto se ishrane tice trudim se da unosim sto vise proteina...  treniram 3 puta nedeljno:  grudi,biceps...ledja,triceps...noge ramena...
trenutno koristim shotgun i tw 100 % whey protein...   nabavio sam i belence u prahu pa i to dodam...whey pijem jednom dnevno kad ne treniram a kada treniram dvaput.
kada popijem to sta mi preporucujete da uzmem? whey sigurno i sta sve jos uz to???   
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 19 upita.