TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:53:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 24 25 [26] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: How to Olympic Weightlifting  (Pročitano 100472 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Jul 09, 2012, 01:41:57 posle podne »

Ja nikad nisam hteo da radim nesto sto ne znam a mislim da je dovoljno slozeno da bi morao neko da mi pokaze...Zato sam Mrtvo radio tek kad sam radio sa Markonijem i zato ni jedne sekunde nisam imao bol (osim upale) koji i malo lici na povredu ili nesto slicno tome...

Ako radis neku vezbu kako treba velike su sanse da se neces povredjivati,ja bar do sad ni jedne sekunde nisam imao taj problem,jer sam to sto radim naucio kako treba,skoncentrisan sam na trening i to je to... :)

Meni je ovo dobro da pogledam kako bi imao neko predznanje ali necu ovo raditi sam,osim sa praznom sipkom sto cu "proci" kroz vezbu cisto da imam u malom mozgu pa kad dodje vreme da se radi imam predstavu sta i kako i da imam u glavi pokret,a to je pola posla. :)


P.S meni vizuelizacija pokreta puno pomaze kasnije pri izvodjenju tog pokreta.

To je tačno i treba da te nauči neko ko stoji pored tebe, jer sa snimka se nikad neće naučiti i to je fakat.

MeĂ°utim kada kilaže postanu dovoljno velike svaka i najmanja greška izaziva povredu, nekad manju nekad veću, ali je neizbežno...mada ako te je Markoni učio ne moraš se brinuti nećeš nikad doći do tih kilaža ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27155


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #9 poslato: Jul 05, 2012, 05:16:39 posle podne »

Odlicni snimci,i sve lepo objasnjeno!!
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jul 05, 2012, 04:10:01 posle podne »

Ja nikad nisam hteo da radim nesto sto ne znam a mislim da je dovoljno slozeno da bi morao neko da mi pokaze...Zato sam Mrtvo radio tek kad sam radio sa Markonijem i zato ni jedne sekunde nisam imao bol (osim upale) koji i malo lici na povredu ili nesto slicno tome...

Ako radis neku vezbu kako treba velike su sanse da se neces povredjivati,ja bar do sad ni jedne sekunde nisam imao taj problem,jer sam to sto radim naucio kako treba,skoncentrisan sam na trening i to je to... :)

Meni je ovo dobro da pogledam kako bi imao neko predznanje ali necu ovo raditi sam,osim sa praznom sipkom sto cu "proci" kroz vezbu cisto da imam u malom mozgu pa kad dodje vreme da se radi imam predstavu sta i kako i da imam u glavi pokret,a to je pola posla. :)


P.S meni vizuelizacija pokreta puno pomaze kasnije pri izvodjenju tog pokreta.
« Poslednja izmena: Jul 05, 2012, 04:11:41 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #7 poslato: Jul 05, 2012, 01:43:50 posle podne »

Kontam, recimo da sam ja fleksibilan i mršav tako da mi ovi pokreti ne predstavljaju problem, radio sam prije nekih 2 mjeseca full snatch sa nešto manje od 60-tak kila mada mi je tehnika bila slaba, ali podići teg iz početne pozicije, otići u puni oh čučanj i ustati nije bio nikakav problem (pogotovo nemam nikakvih problema sa skočni zglobom, dok već u poslenje vreme me jebe nešto oko levog ramena-mislim da me je ego sjebao)... Opet sve zavisi od osobe do osobe što ti kažeš, ko može i hoće ovdje ima tutorijale pa neka se posluži :)
« Poslednja izmena: Jul 05, 2012, 01:45:48 posle podne od strane Starfucker » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Jul 05, 2012, 01:29:30 posle podne »

Nisi me razumeo...ti ako ne možeš krenuti iz čučnja džaba svakog tutorijala jer fakat nemaš mogućnost da uradiš...tipa najklasičniji problem kod početne poticije je fleksibilnost skočnog zgloba i ako nije adekvatna samim time i kičma neće biti i hiperextenziji i nećeš moći da podigneš kilažu, kontaš?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #5 poslato: Jul 05, 2012, 12:56:30 posle podne »

Po meni je ovaj tutorijal univerzalan jer tačno imaš objašnjene sve pozicije:
1) Stojeći - sa malo savijenim koljenima i ramenima unazad
2) Viseći položaj - sa pregibom u kukovima i savijenim koljenima
3) Sa poda - sa pregibom u kukovima i potpuno savijenim koljenima u čučnju

I iz svake pozicije možeš da uradiš trzaj ili nabačaj nebitno jeli power ili full, samo što u prvom položaju možeš najmanje da podigneš a u poslednjem najviše... Zato mi se sviĂ°a ovaj tutorijal jer je u dijelovima pokreta objašnjeno bukvalno sve full, power, hang - snatch/clean, za razliku od ostalih tutorijala koje sam gledao gdje pojedinačno objašnjavaju svaku verziju lifta ali ga urade prebrzo da išto možeš da skontaš.

E sad to da li se neko bavi samo olimpijskim liftovima, powerliftingom, bodybuildnog ili strongmanom to je stvar pojedinca i naravno da prema svojim potrebama i ciljevima prilagoĂ°ava ove pokrete... sve u svemu veoma korisni tutorijali :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Jul 05, 2012, 12:37:28 posle podne »

OK su snimci, Glenn Pendelay je odličan trener naravno, ali ovo je full trzaj i nabačaj, a malo ko od nas ima fleksibilnost da radi full varijacije ovih vežbi, ja definitivno nemam.

Tako da ako ne možeš da radiš full čučanj sa šipkom iznad glave možda je bolje da ga i ne radiš, nego da pokupiš iz snimka šta ti treba za varijante iz visećeg položaja, u suprotnom ćeš samo izazvati neku povredu, a nećeš ništa više napredovati.

Generalno oli vežbe nemaju gotovo nikakav prenos na ostale sportove, osim u svojim "power" varijacijama gde se može raditi eksplozivnost, ali to znači da se ne kreće niti se završava u čučnju, a isto tako se teg nema razloga zadržavati iznad glave ili recimo na ključnim kostima jer je beskorisno kada je eksplozivnost u pitanju.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #3 poslato: Jul 05, 2012, 12:28:07 posle podne »

Pošto sam pretplaćen na njihov kanal "CaliforniaStrenght" na youtube, jutros kad sam sjeo na komp i vidio postavljena objašnjenja kako se koji lift radi znaš kad mi je bilo baš drago, pošto me već neko vreme interesuju snatch i clean ali nema ko da mi objasni tehniku, gledao sam po youtube dosta tutorijala ali ni jedan nema ovako fina objašnjenja tj ni jedan nije ovako dugačak i postepeno objašnjen već je sve nekako zbrzano tako da ne mogu da pohvatam sve pokrete od kojih se sastoje ovi liftovi... Sad mi je sve mnogo jasnije, čak sam i vježbao malo u kući sa oklagijom ispred ogledala :D Radim već neko vrijeme Power clean ali sad vidim da sam podosta pogrešno radio tj sad mislim da ću možda moći i sa većom težinom da radim samo dok još uvježbam tehniku :D

Znači ovo je definitivno najbolji video tutorijal koji postoji za olimpijsko dizanje tegova.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jul 05, 2012, 12:08:50 posle podne »

Svaka cast za snimke sto si postavio. :)

Bas je covek dobro objasnio...ovde se najbolje vidi koliko su bitni mrtvo i cucanj i koliko je vazna ta osnova bez koje se ne moze dalje. :)
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #1 poslato: Jul 05, 2012, 08:38:17 pre podne »

Odlično objašnjeno!

SNATCH

http://www.youtube.com/watch?v=L6SjuAOjMEk&feature=g-u-u

http://www.youtube.com/watch?v=t4DlbzKziJM&feature=g-u-u

http://www.youtube.com/watch?v=gOEVmzKUhQ0&feature=g-u-u


CLEAN

http://www.youtube.com/watch?v=mEyoH5FV03s&feature=g-u-u

http://www.youtube.com/watch?v=_AaSNARQPfE&feature=g-u-u

http://www.youtube.com/watch?v=WHuiw4GvB0g&feature=g-u-u
Sačuvana
Stranice: 1 ... 24 25 [26] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.