TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396263 Teme od strane 25013 Članovi Poslednji član: Dule2812

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 21, 2024, 09:00:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko kilaze  (Pročitano 14793 puta)
dekishaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #81 poslato: Decembar 25, 2012, 02:24:48 posle podne »

Koliko grada staju u platicnu mericu sto dolazi uz call tech hard core? o5 pitujem nadam se odgovorima.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #80 poslato: Septembar 06, 2012, 02:44:03 posle podne »



ja racunam po Karvonenu... (gde se uvodi i puls u miru)

Upravo sam na taj obračun mislio :) Hvala.

p.s.  takoĂ°e možeš da pratiš i puls u mirovanju, koji je odličan pokazatelj kondicije.  Mislim na prvi, jutarnji puls u mirovanju, dok još nisi ustao iz kreveta.

U to vreme obično ne znam ni gde mi je ruka, a kamo li puls ... :)

A u formi sam odličnoj, jer trčim neprekidno 40-50-60 min u fat low režimu :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #79 poslato: Septembar 06, 2012, 02:43:21 posle podne »



ja racunam po Karvonenu... (gde se uvodi i puls u miru)

Upravo sam na taj obračun mislio :) Hvala.

p.s.  takoĂ°e možeš da pratiš i puls u mirovanju, koji je odličan pokazatelj kondicije.  Mislim na prvi, jutarnji puls u mirovanju, dok još nisi ustao iz kreveta.

U to vreme obično ne znam ni gde mi je ruka, a kamo li puls ... :)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #78 poslato: Septembar 06, 2012, 02:38:40 posle podne »



ja racunam po Karvonenu... (gde se uvodi i puls u miru)

Upravo sam na taj obračun mislio :) Hvala.

p.s.  takoĂ°e možeš da pratiš i puls u mirovanju, koji je odličan pokazatelj kondicije.  Mislim na prvi, jutarnji puls u mirovanju, dok još nisi ustao iz kreveta.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #77 poslato: Septembar 03, 2012, 10:35:49 pre podne »



ja racunam po Karvonenu... (gde se uvodi i puls u miru)

Upravo sam na taj obračun mislio :) Hvala.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #76 poslato: Septembar 03, 2012, 10:26:20 pre podne »

takoĂ°e što se tiče treninga, ako sagorevaš masti nije svejedno da li si potrošio u toku treninga 200 kcal iz masti ili 800 kcal pretežno iz ugljenih hidrata

Kako da znam ODAKLE sam potrošio kalorije u toku treninga ?!

Hvala.

zavisi od intenziteta kardio treninga...  intenzitet možeš meriti korišćenjem pulsmetra u toku treninga...  aerobna zona je zona u kojoj se masnoće troše kao izvor energije, dok pri višem intezitetu kalorije odlaze iz ugljenih hidrata...
odreĂ°ivanje aerobne zone je najbolje putem testiranja, ali kao okvir može da ti posluži   65-75% od maksimalnog pulsa, koji je otprilike 220 - godine života...

ovo je čisto da imaš okvir

Jasno mi je to oko HRmax. Fat burning mode je zaista 60-70% ali se malo drugačije računa. U osnovi smo se razumeli o čemu se radi.

Hvala.
[/quote]


postoji vise nacina, najpreciznije je testiranje.... ali sa klijentima radim po ovoj najosnovnijoj formuli da steknu predstavu o cemu se radi

ja racunam po Karvonenu... (gde se uvodi i puls u miru)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #75 poslato: Septembar 03, 2012, 09:39:36 pre podne »

takoĂ°e što se tiče treninga, ako sagorevaš masti nije svejedno da li si potrošio u toku treninga 200 kcal iz masti ili 800 kcal pretežno iz ugljenih hidrata

Kako da znam ODAKLE sam potrošio kalorije u toku treninga ?!

Hvala.

zavisi od intenziteta kardio treninga...  intenzitet možeš meriti korišćenjem pulsmetra u toku treninga...  aerobna zona je zona u kojoj se masnoće troše kao izvor energije, dok pri višem intezitetu kalorije odlaze iz ugljenih hidrata...
odreĂ°ivanje aerobne zone je najbolje putem testiranja, ali kao okvir može da ti posluži   65-75% od maksimalnog pulsa, koji je otprilike 220 - godine života...

ovo je čisto da imaš okvir
[/quote]

Jasno mi je to oko HRmax. Fat burning mode je zaista 60-70% ali se malo drugačije računa. U osnovi smo se razumeli o čemu se radi.

Hvala.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #74 poslato: Septembar 03, 2012, 09:34:06 pre podne »

takoĂ°e što se tiče treninga, ako sagorevaš masti nije svejedno da li si potrošio u toku treninga 200 kcal iz masti ili 800 kcal pretežno iz ugljenih hidrata

Kako da znam ODAKLE sam potrošio kalorije u toku treninga ?!

Hvala.
[/quote]

zavisi od intenziteta kardio treninga...  intenzitet možeš meriti korišćenjem pulsmetra u toku treninga...  aerobna zona je zona u kojoj se masnoće troše kao izvor energije, dok pri višem intezitetu kalorije odlaze iz ugljenih hidrata...
odreĂ°ivanje aerobne zone je najbolje putem testiranja, ali kao okvir može da ti posluži   65-75% od maksimalnog pulsa, koji je otprilike 220 - godine života...

ovo je čisto da imaš okvir
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #73 poslato: Septembar 03, 2012, 09:00:50 pre podne »

 takoĂ°e što se tiče treninga, ako sagorevaš masti nije svejedno da li si potrošio u toku treninga 200 kcal iz masti ili 800 kcal pretežno iz ugljenih hidrata [/quote]

Kako da znam ODAKLE sam potrošio kalorije u toku treninga ?!

Hvala.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #72 poslato: Septembar 03, 2012, 08:22:06 pre podne »

Kako da znam,koliko kalorija trosim dnevno? I kako da znam koliko unosim.poz

I nemoj tako da upadas tako,na tudje teme da spamujes jednostavno napravi svoju temu.Mada cisto sumnjam da nema na forumu tema sa odgovorima koje ti trazis i ironman ti je rekao.

kalorijski unos i kalorijska potrošnja treba da budu u ravnoteži ako želiš da kontrolišeš težinu,ali moje je mišljenje da je opterećivanje kalorijama bespotrebno, jer nije svaka kalorja ista....

npr.  nije isto da li si uveče uneo 500 kcal iz hidrata ili 500 kcal iz proteina....

takoĂ°e što se tiče treninga, ako sagorevaš masti nije svejedno da li si potrošio u toku treninga 200 kcal iz masti ili 800 kcal pretežno iz ugljenih hidrata

zbog toga je priča oko kalorija škakljiva po malo...

ali da ti konačno odgovorim na pitanje

1) nutritiondata.com odličan sajt, kalorijska vrednost namirnica

2) kupi Polar pulsmetar, možeš i neki jeftiniji ali Polar je polar,  unećeš podatke - godine, težina, visina, maksimalni puls... i otprilike će ti preračunati koliko kalorija trošiš
Sačuvana
dekishaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #71 poslato: Avgust 30, 2012, 11:32:39 posle podne »

Neko bilo ko?
Sačuvana
dekishaaa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #70 poslato: Avgust 30, 2012, 03:33:49 posle podne »

Kako da znam,koliko kalorija trosim dnevno? I kako da znam koliko unosim.poz

I nemoj tako da upadas tako,na tudje teme da spamujes jednostavno napravi svoju temu.Mada cisto sumnjam da nema na forumu tema sa odgovorima koje ti trazis i ironman ti je rekao.
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #69 poslato: Avgust 29, 2012, 11:04:48 pre podne »

Najbolje je da otvoriš neku svoju temu, kao što imaš tamo oporavak od lakta, samo ovaj put temu u kojoj tražiš savete na jednom mestu - u svojoj temi, tom delu 'za početnike'. Tu pitaš sve što te interesuje u vezi sa treningom, ishranom, suplementacijom, skidanjem kila itd. Ovako samo spamuješ nečiju temu, uostalom kao i ja sa tobom kad ti pišem ovo...
Prijateljski savet: nemoj se toliko opterećivati detaljima, strpi se dok ne počneš da treniraš i daj malo strpljenja, to je veoma bitno za bilo koji cilj u životu, ništa ne može na brzinu -za nedelju ili mesec dana... u ovom sportu su ponekad potrebne i godine rada da bi stigao negde gde si zacrtao...   

Verovatno si u pravu. Hvala i pozdrav.

Pozdrav svima. Izvinite na smetnji ...

P.S.
Lakat nije moja tema, vec dr Pedje.
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #68 poslato: Avgust 29, 2012, 10:55:19 pre podne »

Najbolje je da otvoriš neku svoju temu, kao što imaš tamo oporavak od lakta, samo ovaj put temu u kojoj tražiš savete na jednom mestu - u svojoj temi, tom delu 'za početnike'. Tu pitaš sve što te interesuje u vezi sa treningom, ishranom, suplementacijom, skidanjem kila itd. Ovako samo spamuješ nečiju temu, uostalom kao i ja sa tobom kad ti pišem ovo...
Prijateljski savet: nemoj se toliko opterećivati detaljima, strpi se dok ne počneš da treniraš i daj malo strpljenja, to je veoma bitno za bilo koji cilj u životu, ništa ne može na brzinu -za nedelju ili mesec dana... u ovom sportu su ponekad potrebne i godine rada da bi stigao negde gde si zacrtao...   
Sačuvana
Arbeit macht frei.
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #67 poslato: Avgust 29, 2012, 10:42:54 pre podne »

Čekajući Godoa...  ;D ako je to preduslov da počneš da vežbaš, samo napred - pitaj dokle možeš...

Nije to preduslov, naravno, već sam na oporavku od povrede pa rekoh da se dobro informišem kad se vratim u teretanu, ali ne bih da smaram ljude ovde time ...
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.