TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397729 Teme od strane 25049 Članovi Poslednji član: mihailomikedjordjevic1987

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 26, 2024, 07:38:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trenirati ili ne?  (Pročitano 2653 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #13 poslato: Jul 25, 2012, 01:50:29 posle podne »

Samo da se ukljucim sa jednim pitanjem,

Imam 16 godina (tek napunio) i meni je lijeva sisa veca od desne,cini mi se da je to sve vise vidljivije kako prolazi vrijeme u teretani tj. kako mi grudi napreduju.Desna mi vidljivo zaostaje,ne sad previse ali se bas vidi.Zanima me da li ce to doci na svoje treniranjem?
da li je povećan mišić u celini ili je uvećano samo tkivo oko bradavice?

Povecan je misic u cjelini,citav.
trebalo bi da se iskoriguje sa treningom.... Treba isključiti deformitet kičme i ginekomastiju.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #12 poslato: Jul 25, 2012, 01:46:55 posle podne »

Zaboravio sam pitati. Trčanje mogu nastaviti normalno?
trčanje možeš trenirati i dalje. treba da se koriguje deformitet dok još može i koliko može... Kičma ti treba za ceo život.
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #11 poslato: Jul 25, 2012, 09:40:22 pre podne »

Zaboravio sam pitati. Trčanje mogu nastaviti normalno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #10 poslato: Jul 24, 2012, 07:46:12 posle podne »

Ako imaš neko pitanje.... Uradi preglede pa javi kako ide.
Pozdrav
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jul 24, 2012, 06:57:05 posle podne »

Ok, hvala na savjetima. Sad se ne moram ubijati razmišljajući šta da radim. :D
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #8 poslato: Jul 24, 2012, 06:39:01 posle podne »

Samo da se ukljucim sa jednim pitanjem,

Imam 16 godina (tek napunio) i meni je lijeva sisa veca od desne,cini mi se da je to sve vise vidljivije kako prolazi vrijeme u teretani tj. kako mi grudi napreduju.Desna mi vidljivo zaostaje,ne sad previse ali se bas vidi.Zanima me da li ce to doci na svoje treniranjem?
da li je povećan mišić u celini ili je uvećano samo tkivo oko bradavice?

Povecan je misic u cjelini,citav.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #7 poslato: Jul 24, 2012, 06:28:41 posle podne »

Razmišljao sam o tom da krenem na plivanje. Znači da uradim detaljnije analize za početak?
Uradi pregled sportskog lekara, fizijatra ili ortopeda pa javi kakva je situacija.... Plivanje možeš da kreneš od sutra (naravno pod uslovom da nisi neplivač ;))
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #6 poslato: Jul 24, 2012, 06:26:35 posle podne »

Samo da se ukljucim sa jednim pitanjem,

Imam 16 godina (tek napunio) i meni je lijeva sisa veca od desne,cini mi se da je to sve vise vidljivije kako prolazi vrijeme u teretani tj. kako mi grudi napreduju.Desna mi vidljivo zaostaje,ne sad previse ali se bas vidi.Zanima me da li ce to doci na svoje treniranjem?
da li je povećan mišić u celini ili je uvećano samo tkivo oko bradavice?
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2012, 05:05:38 posle podne »

Razmišljao sam o tom da krenem na plivanje. Znači da uradim detaljnije analize za početak?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #4 poslato: Jul 24, 2012, 04:58:53 posle podne »

Pa verovatno ce vremenom to doci na svoje mesto...to ti je ono desna noga jaca od leve, desna ruka od leve itd...
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #3 poslato: Jul 24, 2012, 04:04:28 posle podne »

Samo da se ukljucim sa jednim pitanjem,

Imam 16 godina (tek napunio) i meni je lijeva sisa veca od desne,cini mi se da je to sve vise vidljivije kako prolazi vrijeme u teretani tj. kako mi grudi napreduju.Desna mi vidljivo zaostaje,ne sad previse ali se bas vidi.Zanima me da li ce to doci na svoje treniranjem?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13582


« Odgovor #2 poslato: Jul 24, 2012, 03:44:47 posle podne »

Uvek je ZA vežbanje!  pitanje je samo šta? kod deformiteta kičme trening sa većim težinama nije preporučljiv. Plivanje je uvek preporuka za kičmu.
Treba da se pregleda kičma da se vidi koliki je deformitet i po kom tipu, eventualno rendgen snimak.
sa plivanjem nećeš pogrešiti, a doziranje programa vežbi i kinezierapije se daje prema naLazu...
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #1 poslato: Jul 24, 2012, 02:43:05 posle podne »

Pozdrav svima. Nadam se da ne pišem u pogrešan pdf.
Ovako stoje stvari. Još ranije sam primjetio da su mi lijeva i desna strana asimetrične, odnosno da je lijeva strana tijela veća, iako sam dešnjak. Na ostalim mišićima nije ništa strašno, ali kod grudi i prednjeg dijela ramena je vidljivo, kao i kod srednjeg reda trbušnih mišića. Prije 2 mjeseca sam bio kod fizioterapeuta i rekao mi je da mi je desno rame spušteno i dao mi je neke vježbice za kičmu. Koliko sam primjetio najviše pogaĂ°aju trbušne mišiće. Radim to redovno, svaki drugi dan. Malo više od pola mjeseca sam prestao da radim vježbe snage, jer sam primjetio da mi lijeva strana sve više radi. Inače, radim vježbe sa svojom težinom, jer trenutno nisam u mogućnosti da idem u teretanu.
Moje je pitanje, da li da radim te BW vježbe i hoće li se stanje pogoršati, ili će se vremenom izjednačiti sve?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.