TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:21:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ...  (Pročitano 4052 puta)
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #18 poslato: Avgust 04, 2012, 12:03:25 posle podne »

Ja isto jedem iskljucivo ovsene ali ponekad dodam u ovsene ujutro ili posle treninga poneku kasiku muslija.Ovaj sto ja koristim ima oko 15 g secera na 100 g ali to iskljucivo iz suvog grozdja pa gledam da ne bude puno grozdja i onda to bude zanemarljiva kolicina secera.Ali 500 g tog muslija mi traje evo vec mesec dana,to dovoljno govori koliko ga jedem. :D
Hahne ovsene zakon,i obicne su isto dobre blender ne koristim nikad..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Avgust 04, 2012, 11:02:14 pre podne »

Muslija sam se skroz odvikao. Samo čist ovas, tj. Hahne. Kad nema Hahni, i obične posluže. Ionako sve to ide u blender. :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Avgust 04, 2012, 07:33:22 pre podne »

Stvarno ne bih znala da ti kažem kakav je sastav...  bitno da nema čokolade, dodatog šećera... 
Sačuvana
nikolaos
Gost
« Odgovor #15 poslato: Avgust 03, 2012, 10:20:00 posle podne »

Što se muslija tiče htela sam da ti skrenem pažnju na to da neki od njih imaju skrivenog šećera, i da pogledaš sastav.... ima i kvalitetnijih, koji su stvarno od žitarica, ali ima i onih finih slatkih koji su prava poslastica, ali to nije to što nama treba za dijetu...

U vezi ovog. Ima kod mene neki Musli kao sa 6 vrsta žitarica, i obična providna kesa i unutra musli. Kontam da je to kvalitetnije od ovih u kartonskim kutijama sa milion nekih sličica... ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Avgust 03, 2012, 02:21:22 posle podne »

Divni ste svi :) i hvala jos jednom za savete. Krecem sa izmenom ishrane i treninga od danas...sve sam radila pogresno :/ covek se uci dok je ziv...dobro je da postoji ovakvo mesto gde mozes razgovarti sa ljudima koji stvarno znaju nesto...
Monika kako mislis musli bez secera? Ne dodajem ga, predpostavljam da ga vec ima dovoljno...ima i toga da mi se i on vec smucio tako da cu poslusati Marka i tebe i malo uvesti i jaja za dorucak...
Sta se desava sa vocem uvece? Ponekad volim da zveknem vocku oko 22h. Greska ili ne?
Pozdrav svima

Što se muslija tiče htela sam da ti skrenem pažnju na to da neki od njih imaju skrivenog šećera, i da pogledaš sastav.... ima i kvalitetnijih, koji su stvarno od žitarica, ali ima i onih finih slatkih koji su prava poslastica, ali to nije to što nama treba za dijetu...

ja bih ti savetovala da uzmeš čiste ovsene pahuljice, ima ih u zdravim hranama, a jedne od boljih su u plavoj kesi od 500g  Hahne ovsene, one su sitne, divne...  I eventualno dodaj malo suvog grožĂ°a kao voliš slatko, prelij mlekom i dodaj cimeta dosta...  cimet je super za dijetu

takoĂ°e bih ti savetovala da što više tečnosti unosiš u toku dana, npr. vodu sa limunom, limun malo zna da ubije apetit i odličan je izvor c vitamina

za voće uveče može malo, samo ne treba preterivati, jer i ono sadrži šećer, jeste da je zdravo ali najbolje ga je jesti ujutru izmeĂ°u obroka i to uvek na prazan stomak a ne posle jela
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Avgust 03, 2012, 10:29:49 pre podne »

Ukoliko odradis kvalitetan trening sa opterecenjem,izbalansiras ishranu ,neka vocka uvece nece predstavljati problem.Uostalom tvoj cilj je poboljsanje izgleda i rekreacija i ne treba da robujes i odrices se svega.Ali vremenom ako budes unosila slozene hidrate u toku dana ,neces ni imati fizicku potrebu za vocem uvece.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #12 poslato: Avgust 03, 2012, 08:16:39 pre podne »

Voćka nikad nije greška, niti je bilo koja hrana greška. Može biti greška samo kad je puno, ato što ćeš pojesti jednu voćku ili dve je nebitno što se skidanja sala tiče.

Ti imaš daleko više drugih korekcija da napraviš u ishrani da bi se brinula o tome koliko voća pojedeš ili kad ga jedeš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MilicaMilica
Gost
« Odgovor #11 poslato: Avgust 03, 2012, 06:25:48 pre podne »

Divni ste svi :) i hvala jos jednom za savete. Krecem sa izmenom ishrane i treninga od danas...sve sam radila pogresno :/ covek se uci dok je ziv...dobro je da postoji ovakvo mesto gde mozes razgovarti sa ljudima koji stvarno znaju nesto...
Monika kako mislis musli bez secera? Ne dodajem ga, predpostavljam da ga vec ima dovoljno...ima i toga da mi se i on vec smucio tako da cu poslusati Marka i tebe i malo uvesti i jaja za dorucak...
Sta se desava sa vocem uvece? Ponekad volim da zveknem vocku oko 22h. Greska ili ne?
Pozdrav svima
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Avgust 02, 2012, 07:32:31 posle podne »

Tvoj prvi pravi obrok je zapravo u 14h,dorucak mora biti proteinski sa uglejenim hidratima,mozes kuvana belanca sa integralnim hlebom,casa jogurta,za rucak belo meso ,pirinac ,salata,uvece riba i salata bez hidrata,kao uzina badem,bonzita,neka vocka.na ovaj nacin uneces dovoljno proteina da sacuvas svoju misicnu masu ,a cesci obroci ubrzace ti metabolizam ,a zajednoi sa treningom sa opterecenjem i kardio treningom napravices veliki pomak u odnosu na sada.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Avgust 02, 2012, 05:37:53 posle podne »

Što se tiče doručka musli je ok ali da je bez šećera...  bilo bi dobro da ujutru popiješ proteinski šejk ili da pojedeš neku kajganu npr.  jer ćeš protein uneti tek poslepodne oko 15 h...   tu bih ti predložila da bude ipak neko meso kao što je piletina, a ne svinjetina koja je masna, i da bude obavezno salata i neki prilog od krompira ili pirinča.  Voćka može za užinu, a povremeno i šačica badema ili šejk proteinski. Mleko do pola litre je ok.  Uveče NE musli...  ne ugljeni hidrati... može salata, ali opet ubaci neko meso tipa riba, bar tuna iz konzerve i jaje... ili opet piletina. 

Trening ćeš malo pojačati po ovim uputstvima gore i rezultata nema da nema :)
Sačuvana
MilicaMilica
Gost
« Odgovor #8 poslato: Avgust 02, 2012, 05:05:27 posle podne »

Hvala na savetima...najbolji ste. Ishrana u toku dana...dorucak oko 7 i to uglavnom musli posto mi je najbrze. Oko 12 mozda uzmem i jabuku ali u vecini slucajeva ne. Rucam oko 2-2:30 to povrce, spremam i meso ali to bude svinjetina jer ona jede samo to a ja je bas i ne volim. Jedem i belo ili ribu ali s obzirom da spremam samo za sebe to bude jednom u dve nedelje...verovatno nedovoljno. Do vecere uzmem voce obavezno...jabuku ili sta vec imam u frizideru...u zadnje vreme lubenicu. Veceram oko 7 i to bude ponovo musli ili neka salata...na brzinu opet i to je to. U toku dana popijem i pola litre mleka. Sto se tice treninga to bude ili sobni bajs ili steper koji izbegavam u zadnje vreme zato sto mi se smucio. Radim i neki fitnes...nasla na netu i nije los trening...oznoji me lepo ali sve je to bacanje vremena i energije posto ne dobijam rezultate koje zelim. Krecem sa ovim sto ste napisali i javljam ako bude pomaka :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Avgust 02, 2012, 01:42:15 posle podne »

Ćao i dobrodošla na forum :)

Dobila si lepe savete za trening, koji možeš lepo da izvedeš i kod kuće.

U povrću nema ništa loše, ali zavisi i kako ga pripremaš i šta jedeš u ostatku dana?  sigurno ne živiš samo na povrću?

Da li možeš malo detaljnije da napišeš kako se hraniš?

I taj kardio što radiš, kako tačno izgleda?

Salate su odlična opcija za klopu, ali možeš im dodati npr tunu, jaja ili neko belo meso - postoji milion opcija, da to ipak bude obrok salata.

Proteinski šejk može da bude kao neka zamena za obrok, ali tek kad središ ishranu.

Kako izgleda tvoj tipičan dan što se tiče ishrane?

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Avgust 02, 2012, 01:18:08 posle podne »

Hvala na odgovorima...ok trening sa opterecenjem ali kako i sta? U teretanu ne idem, sve sto radim radim kuci posto za sada ne mogu drugacije. Nisam orjentisana samo na povrce...unosim i meso naravno...uglavnom belo i ribu ali povrce forsiram. Sto se tice L-karnitina...sta uzeti umesto njega? Cucnjevi su mi ok...sta jos mogu pored toga?

Šta god da radiš pa čak i kod kuće trebaće ti opterećenje sa kojim ćeš da radiš, ali za početak možeš da kreneš sa jednostavnim stvarima i to recimo može da izgleda ovako:

Čučnjevi : Iskoraci : Izdizanje na prste: Sklekovi: Propadanje izmeĂ°u stolica : Obrnuta vučenja : Zgibovi :

Recimo da možeš raditi sve ove vežbe za početak svaku po 10 ponavljanja i u 3 kruga, pa svake nedelje povećaš za po jedan krug. Kada doĂ°eš na 5 krugova treba da povećaš opterećenje i tako dalje.

Nije toliko teško vežbati kod kuće, samo treba da budeš malo kreativna. Tipa ranac mžeš da puniš knjigama i na taj način povećavaš opterećenje. Dva plastična balona od 5 litara ti mogu služiti kao tegovi, pa čak i tvoje dete može da ti posluži kao neka vrsta tega, to može da bude vaše vreme za igru ili tako nešto...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Avgust 02, 2012, 12:39:38 posle podne »

Mozes i kuci improvizovati neku vrstu treninga,cucnjevi ,iskoraci,istezanja,za gornji deo tela,neka razvlacenja na podu,stijeci pregibe za ruke.Moj savet da prvo promenis sam trening pa kasnije da uzmes neki drugi sagorevac.
Sačuvana
MilicaMilica
Gost
« Odgovor #4 poslato: Avgust 02, 2012, 10:45:43 pre podne »

Hvala na odgovorima...ok trening sa opterecenjem ali kako i sta? U teretanu ne idem, sve sto radim radim kuci posto za sada ne mogu drugacije. Nisam orjentisana samo na povrce...unosim i meso naravno...uglavnom belo i ribu ali povrce forsiram. Sto se tice L-karnitina...sta uzeti umesto njega? Cucnjevi su mi ok...sta jos mogu pored toga?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.