TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 04:57:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ...  (Pročitano 4053 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Avgust 02, 2012, 10:18:01 pre podne »

Cao drustvo...evo i mene na forumu sa mojim "neresivim" problemom. Odmah na startu da kazem da nisam profesionalni sportista ali aktivno treniram vec ravno 12 godina. Mama sam, imam cerkicu od 4 godine i stvarno imam malo vremena za sebe posto zivimo same. Zadnje dve godine muku mucim sa nogama...butine konkretno. Kao sto rekoh treniram svakodnevno po sat ipo kardio ili sat kardio/pola sata vezbice i to rano ujutru posto posle u toku dana nemam bas nikakvo vreme. Sto se tice ishrane ona je uglavnom bazirana na povrcu zbog deteta. Jedem i dosta voca u toku dana. Ocigledno nesto radim pogresno pa sam htela savet. Polako postajem ocajna...toliki treninzi i odricanja a rezultati skoro nikakvi. Ne bezim od treninga i svesna sam da ne moze preko noci...citala sam teme na forumu ali te stvari nisu za mene odnosno ta ishrana je za mene ne izvodljiva...jedem sta njoj skuvam i u 99% slucajeva je to povrce. Sve sto hocu je da konacno nateram organizam da trosi masti sa tih delova. Pre 2 nedelje sam pocela da uzimam L-karnitin 30 min pre treninga u nadi da ce on ubrzati ceo proces...videcemo kako ce ici. U medjuvremenu bih volela da mi date neke savete...toliko za sada...pozdav svima...

Ono sto je pogresno u tvom nacinu ishrane sto ne unosis dovoljno proteina i slozenih ugljenih hidrata.Takodje kao sto si cula potreban ti je trening sa opterecenjem uz kardio trening,koji mora bidi osmisljen prema tvojim potrebama,mogucnostima i ciljevima.Sto se tice L carnitina uglavnom je to placebo efekat,ne bi bilo lose da u nekom narednom periodu kada budes korigovala ishranu i trening odaberes neki od sagorevaca koji ti konkretno mogu biti od koristi.
Sto se tice obaveza i deteta,to ne treba da ti bude opravdanje,govorim iz licnog iskustva,takodje imam cerkicu od 5 godina koju sam cuvam.Ovo ti govorim cisto da te motivisem da ne odustanes od cilja i generalno promena koju budes uradila u ishrani nista ti nece oduzeti vise vremena.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Avgust 02, 2012, 07:59:58 pre podne »

Cao drustvo...evo i mene na forumu sa mojim "neresivim" problemom. Odmah na startu da kazem da nisam profesionalni sportista ali aktivno treniram vec ravno 12 godina. Mama sam, imam cerkicu od 4 godine i stvarno imam malo vremena za sebe posto zivimo same. Zadnje dve godine muku mucim sa nogama...butine konkretno. Kao sto rekoh treniram svakodnevno po sat ipo kardio ili sat kardio/pola sata vezbice i to rano ujutru posto posle u toku dana nemam bas nikakvo vreme. Sto se tice ishrane ona je uglavnom bazirana na povrcu zbog deteta. Jedem i dosta voca u toku dana. Ocigledno nesto radim pogresno pa sam htela savet. Polako postajem ocajna...toliki treninzi i odricanja a rezultati skoro nikakvi. Ne bezim od treninga i svesna sam da ne moze preko noci...citala sam teme na forumu ali te stvari nisu za mene odnosno ta ishrana je za mene ne izvodljiva...jedem sta njoj skuvam i u 99% slucajeva je to povrce. Sve sto hocu je da konacno nateram organizam da trosi masti sa tih delova. Pre 2 nedelje sam pocela da uzimam L-karnitin 30 min pre treninga u nadi da ce on ubrzati ceo proces...videcemo kako ce ici. U medjuvremenu bih volela da mi date neke savete...toliko za sada...pozdav svima...

Pozdrav Milice i dobro nam se pridružila u našim  forumskim besedama ;)

Iz ovih par reči koje si zapisala vidim nekoliko grešaka koje definitivno utiču na tvoj problem.

Naravno navodiću samo svoja mišljenja i zapažanja.

Prvo greška koju vidim je da radiš kardio trening. ovim treninzima, pogotovo ako nisu ukombinovani sa treningom sa opterećenjem ćeš verovatno dobiti više sala, nego što imaš, ali sigurno ćeš smanjiti mišićnu masu i dodatno usportit proces sagorevanja sala...

Isto tako ne vidim razlog zašto dete hraniš samo povrćem, nemoj mi reći da se tripuješ na veganski stil života...to bi sigurno vila najgora opcija...

pošto i ti jedeš samo povrće sigurno imaš jako malo proteina u ishrani, što dodatno utiče na smanjenje mišićne mase i opet ti usporava metabolizam i opet si podložnija dobijanju masnih naslaga.

Generalno, po mom mišiljenju, radiš sve suprotno od onoga što bi trebalo da postigneš ciljeve koje bi želela.

Neki moj savet za tebe bi bio da povećaš količinu proteina životinjskog porekla u ishrani i ne, definitivno ne moraš da se hraniš kao bilder jer to je ionako obična glupost i pre svega nepotrebno.

L-karnitin neće ništa uraditi, džaba si ga uzimala, a što se treninga tiče moraćeš da kreneš da radiš čučnjeve jer drugačije nećeš mnogo toga postići.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MilicaMilica
Gost
...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 02, 2012, 06:24:00 pre podne »

Cao drustvo...evo i mene na forumu sa mojim "neresivim" problemom. Odmah na startu da kazem da nisam profesionalni sportista ali aktivno treniram vec ravno 12 godina. Mama sam, imam cerkicu od 4 godine i stvarno imam malo vremena za sebe posto zivimo same. Zadnje dve godine muku mucim sa nogama...butine konkretno. Kao sto rekoh treniram svakodnevno po sat ipo kardio ili sat kardio/pola sata vezbice i to rano ujutru posto posle u toku dana nemam bas nikakvo vreme. Sto se tice ishrane ona je uglavnom bazirana na povrcu zbog deteta. Jedem i dosta voca u toku dana. Ocigledno nesto radim pogresno pa sam htela savet. Polako postajem ocajna...toliki treninzi i odricanja a rezultati skoro nikakvi. Ne bezim od treninga i svesna sam da ne moze preko noci...citala sam teme na forumu ali te stvari nisu za mene odnosno ta ishrana je za mene ne izvodljiva...jedem sta njoj skuvam i u 99% slucajeva je to povrce. Sve sto hocu je da konacno nateram organizam da trosi masti sa tih delova. Pre 2 nedelje sam pocela da uzimam L-karnitin 30 min pre treninga u nadi da ce on ubrzati ceo proces...videcemo kako ce ici. U medjuvremenu bih volela da mi date neke savete...toliko za sada...pozdav svima...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.