TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395000 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:27:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Izraslina na kolenu  (Pročitano 30396 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #102 poslato: Avgust 06, 2013, 01:10:22 posle podne »

haha taman tako :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #101 poslato: Avgust 06, 2013, 12:56:36 posle podne »

Da to je keolidna reakcija, praviš pojačani ožiljak, koji se slabije povlači. Trebao si mazati šaljićev melem za ožiljke ili contratubex... Sada je mLo kasno posle 1god...  U principu on će se malo menjati, ali ti povuci štucnu i...... btw, ožiljak je sada in  ;)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #100 poslato: Avgust 06, 2013, 12:18:14 posle podne »

Ok,hvala,poradicu na tome :)

P.S Da li je normalno da mi je oziljak od operacije evo skoro ce godina dana od opeacije gotovo isti kao i posle operacije...uopste se nije promijenio i dalje je onako modar (doduse ja to nisam nicim mazao)  da li ce se to uopste mijenjati i koliko je potrebno vremena?
« Poslednja izmena: Avgust 06, 2013, 12:35:42 posle podne od strane mister » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #99 poslato: Avgust 06, 2013, 12:09:57 posle podne »

Radi leg ext single leg i leg press sa stopaima u v...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #98 poslato: Avgust 06, 2013, 12:08:46 posle podne »

Potrebno je da radiš unutrašnju glavu (vastus) mišića kvadricepsa. To će bolje pozicionirati čašicu, da ne škljoca....
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #97 poslato: Avgust 03, 2013, 08:45:42 pre podne »

Unutrašnja glava je vastus medialis (uguglaj).
da li radiš noge teretana i šta?

Upravo sam u tom dijelu imao operaciju i cini mi se da mi je taj dio oslabljen,pogotovo u periodu nakon operacije kada sam pauzirao kao da mi se u tom dijelu "nakupilo" malo sala...a pogotovo na operisanu nogu,taj dio je malo (ali to je jedva primjetno) nabubren (kao neki minimalni visak sala,sto je i logicno,jer sam tu imao ovu kost (Egzostozu) koja nije bila bas mala i ona je vjerovatno prosirila kozu i sada kada nema vise kosti,postoji mali visak koze)


Sto se tice teretane idem zadnjih 2 mjeseca,uglavnom sam isao zimi 1 mjesec i ljeti 2 mjeseca,kada su mi pauze sa fudbalom,za noge radim skoro sve:

Leg press
Leg curl
Iskorak
Zadnjih mjeseci sam poceo Cucanj i Mrtvo dizanje
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #96 poslato: Avgust 03, 2013, 12:06:57 pre podne »

Unutrašnja glava je vastus medialis (uguglaj).
da li radiš noge teretana i šta?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #95 poslato: Avgust 01, 2013, 11:18:26 posle podne »

Pozdrav, drago mi je da uspešno treniraš i igraš  :)
pucketanje koje navodiš najverovatnije je posledica nestabilnosti čašice.
da li radiš istezanja kvadricepsa i koje tačno vežbe istezanja?
kakva ti je unutrašnja glava butnog mišića?

Istegnut sam kao pracka :)

Uglavnom svakodnevno istezanje po nekoliko puta,sto se tice kvadricepsa standardno svakodnevno ova vjezba  http://www.muska-posla.com/Istezanje_Noge/xgran-est34-1.jpg?0.4652298266261268    ( s tim da dignem nogu jos gore,jer mogu dosta) ,takodje ponekad i ovo  http://newhorizonsbikes.com/images/library/site/stretching_before_4_ap_03.gif

Uglavnom istegnut sam dosta dobro,u ovih 7 godina ne sjecam se kad me nesto zaboljelo sto se tice nogu ili kada sam imao neku povredu (izuzev nekih malih problema prethodne godine sa upalom tibialis posterior)

Unutrasnja glava butnog misica da li je to zadnja loza? Uglavnom imam "problema" sa krupnijim nogama,obim butine oko 60 cm,lista oko 38 cm i to je genetski,a naravno nisu sve misici,pa moram raditi dosta na tome,jos mi noge idu kako vi kazete na unutra (ja to zovem na spolja :D )...i jos sam primijetio da mi noge imaju malo onaj O oblik...stopala spojena ali kolena razdvojena i ne mogu ih spojiti (u istom trenutku kad su mi i stopala spojena)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #94 poslato: Avgust 01, 2013, 11:02:20 posle podne »

Pozdrav, drago mi je da uspešno treniraš i igraš  :)
pucketanje koje navodiš najverovatnije je posledica nestabilnosti čašice.
da li radiš istezanja kvadricepsa i koje tačno vežbe istezanja?
kakva ti je unutrašnja glava butnog mišića?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #93 poslato: Jul 28, 2013, 11:04:36 posle podne »

Pitanje za Pedju,

Evo skoro ce godina od kako sam operisao Egzostozu (Osteohondrom) na kolenu,sve je odlicno hvala bogu i treniram ozbiljno,trenutno sam na pripremama....ono sto mene malo kopka,to sam primijetio vec odavno a mislim da je pocelo da mi se desava posle operacije (znaci isto koleno je u pitanju) jeste PUCKETANJE,znaci kada god savijem nogu u kolenu otprilike 90 stepeni i kada je ispravim SKROZ pravo osjetim to pucketanje,znaci jedno, kvrcne jednom....znaci ne pukne kada savijam nogu u kolenu,nego u trenutku kada je skroz ispruzim (skroz ispravim kao stap) kao da istezem nogu...znaci sada milion puta da malo savijem nogu i onda je skroz ispruzim svaki put nesto kvrcne u kolenu...ne mogu da osjetim iz kojeg dijela kolena to pucketanje dolazi jer gdje god da stavim ruku cini mi se da je sa svake strane....ovo mi ne stvara nikakve probleme,ja sam se navikao da je sasvim normalno,samos e bojim da se nesto ne iskomplikuje,da li je moguce ? Hvala
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #92 poslato: Decembar 25, 2012, 08:17:54 pre podne »

Nikola, moraš prvo da napraviš pauzu od 7 dana da se koleno rastereti i smiri, primenjuješ terapiju. Posle 7 dana da kreneš vežbanje dve nedelje i tek nakon toga da se vratiš u balnon...
Da li imaš deformitet kolena x ili o? koliko si visok, koliko težak?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #91 poslato: Decembar 25, 2012, 08:14:26 pre podne »

Moraš izbegavati stepenice, čučanje klečanje, sedenje sa savijenom nogom. ako boli hladi koleno ledom 3x 10 minuta. Mažeš lokalno Nodol krem. Piješ Dona prašak 1 kesica na dan 3 meseca. Posle 7 dana odmora potrebno je da radiš vežbe za jačanje i istezanje kvadricepsa, postepeno....
Sačuvana
Popke
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #90 poslato: Decembar 24, 2012, 05:41:42 posle podne »

Da,juce me je zabolelo i trenutno boli tacno iznad levog kolena...
Procitao sam i postavljeni link...hvala na pomoci i brzom odgovoru... :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #89 poslato: Decembar 24, 2012, 10:34:37 pre podne »

Pozdrav Ognjene
Zovem se Nikola i imam 23 godine...
Da ne bih otvarao novu temu,nadam se da mogu ovde postaviti pitanje...imam problem sa levim kolenom vec duze vreme...na svaka 3 meseca otprilike prilikom duzeg sedenja,kada ustanem osetim ostar bol,koji odmah prodje...
Ali u zadnjih mesec dana,taj bol se javlja bar jednom nedeljno i onda me konstantno boli 2-3 dana kada hodam niz i uz stepenice na primer,tj savijam i ispravljam nogu...
Samo je bol sada tacno iznad levog kolena i tu me konstantno boli...igram fudbal rekreativno u balonu stalno,ali bol je se uvek javljao prilikom nekih najobicnijih aktivnosti,nikad za vreme fudbala...
Bio bih ti veoma zahvalan ako bi mogao na osnovu ovih informacija da me uputis u cemu je problem i sta treba da radim...unapred zahvalan...
u pitanju je PFPS (bolni sindrom čašice kolena).

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/bolni-sindrom-aice-kolena-pfps.html

da li sada u bolnoj fazi?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #88 poslato: Decembar 24, 2012, 10:29:19 pre podne »

Da li ima crvenila, otoka, bola na dodir u predelu ožiljka?

Ne nicega,jedino je ono oziljak nabubren ali tako je oduvijek bio,od operacije.
kako narod kaže -prolazi rana. Ožiljak se formira nekoliko meseci od povrede. Ne brini to je normalan osećaj u završnoj fazi formiranja ožiljka...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.