TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 04:28:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ella Sir ?  (Pročitano 25353 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #27 poslato: Avgust 20, 2012, 07:23:53 posle podne »



Al sta ja znam meni ella bliza srcu.
All the way ...  ;D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #26 poslato: Avgust 20, 2012, 06:30:54 posle podne »

Probao onaj meggleov svezi sir, sastav identican ko ella. Ukus drugaciji, vise vuce ka ukusu klasicnog sira. Ima izvesnu granulaciju i ima konzervansa pa moze da stoji duze, generalno ima duzi rok, i nema onoga 3 dana od otvaranja...

Al sta ja znam meni ella bliza srcu.
Sačuvana
Aca87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #25 poslato: Avgust 20, 2012, 06:04:26 posle podne »

Pa nije ta ela nista posebno,cak je i losija opcija od mesa,jaja...Ali dobro dodje,nekako osvezavajuce,i moze svasta od nje lepo da ispadne i slatko i slano,niko ne mora da je jede onako suvu,samo treba malo maste.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #24 poslato: Avgust 20, 2012, 12:12:47 posle podne »

pa može hrana da se ne sprema, ako je jedini posao i kretanje koje imaš u toku dana od kuće do teretane i nazad. Ali ako se iole krećeš, radiš neki posao od osam sati dnevno, viĂ°aš ljude ili vanzemaljce van svojih 4 zida - moraš spremiti neki obrok unapred. Kome je san da posle treninga krene u Džejmi Oliver odijesu u kuhinji??

Pogotovo ako se ide u miligrame kalkulisanje ishrane, treba sve to premeriti pre spremanja, razvagati, pa spremiti, a to oduzima dosta vremena. Ja hranu spremam unapred za 1 ili 2 obroka, u frizu je UVEK nekoliko kuvanih jaja, neka mesina od prethodne večeri, tunjevina po fijokama...

Ela sir ne jedem, ponekad uzmem pakovanje kome po pravilu istkne rok trajanja jer se smorim dok pojedem pola kile... Čoveče, taj famozni ELA sir je toliko izivkan na pojedinim bb forumima, kao da ga Ronnie i Cutler jedu dan noć. Da je neko od naših bildera to stavio u reklamu, uzeo bi pare a u Subotici bi digli prodaju za 100%  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #23 poslato: Avgust 19, 2012, 09:09:37 posle podne »

Ma mora klopa uvek da se spremi unapred..ja retko kad klopu spremam posle treninga..spremim je pre treninga i posle treninga samo navalim...
Sačuvana
jekka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 302


« Odgovor #22 poslato: Avgust 19, 2012, 08:45:26 posle podne »

ela sir je ukusniji ako se pomesa sa malo vode, soli i kokosovog ulja
ili izblendan sa malinom, tada je bas ukusan, kao sladoled
takodje mozes ga pomesati sa zacinima, malo vode i sitno seckanim kiselim krastavcicima, bude kao caciki :D

i otkud ti ideja da voda menja sastav bilo cega  :)
Sačuvana
you could make a wish or you could make it happen
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #21 poslato: Avgust 19, 2012, 07:42:59 pre podne »

Pa, ako si već i zapeo da imaš tako isklakulisanu ishranu onda ćeš morati da spremaš hranu unapred bar jedan dan. Zamisli koliko bi vremena bilderi provodili kuvajući kada bi svaki obrok spremali posebno, a ima ih bar 6 u toku jednog dana...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #20 poslato: Avgust 18, 2012, 07:30:06 posle podne »

Pa zašto jedeš Ella sir?

Ja to ne bi jeo ni da mi plaćaju...
Jel moze objasnjenje zasto? Osim ako nije u pitanju ukus,mada cisto sumnjam,ti si verovatno odavno zaboravio sta znaci pojesti nesto ukusno :D

Pa prvo, ja jedem samo ukusnu hranu, nikad ništa što mi smeta...ne vidim razlog zašto bi to radio?

Drugo, kako nešto toliko procesovano da ima 0% masti, a trebalo bi da ima bar 20 može biti zdravo za naš organizam?

Ne znam da li si imao priliku da vidiš kako mlekare obraĂ°uju sirovo mleko, ali ja jesam i jedna od najgorih stvari koje se hrani mogu uraditi je proces dobijanja UHT mleka... ako ovaj sir prolazi samo 10% tog procesa ja ne želim da budme ni blizu kutije Ella sira, a ne da ga jedem...

Zašto ne bi kupio sitan sir, mladi sir, švapski sir ili koji god hoćeš negde na pijaci, verovatno za manje para nego ta Ella i sa daleko boljim ukusom i hranjivim sastavom?
Nisam znao to oko filtriranja i stetnosti tog procesa,hvala na informaciji. Sta znam,kao verovatno i vecina koji jedu Ellu,cilj mi je da u poslednjem obroku unesem neku kolicinu proteina sa sto manje masti,a da pritom ne moram da palim sporet i pecem neku teletinu ili piletinu :) Zar tim sirevima koje si nabrojao necu unositi i dosta masnoce u poslednjem obroku?
I jos jedna stvar,zar taj proces koji si naveo ne prolazi i whey protein?

Whey priotein se dobije filtracijom surutke koja se dobija pri prizvodnji sira, ta surutka, koliko ja znam ne prolazi proces zagrevanja jer tada bi izgubila dosta tog proteina koji ima u sebi...

Što se masnoće tiče, kakve sad to veze ima sa bilo čime, mast nikad nije veliki problem, čak ni kad se skida kilaža, a i tada nije problem ako se uklapa u dnevni unos kalorija...

Opet nešto tu meni u tvojoj priči ne štima, čini mi se da baš nisi shvatio ishranu kako treba jer bilo koje meso koje bi jeo ima daleko više masnoće u sebi nego bilo koje mleko koje možeš da popiješ...
Da,da,ok,slazem se,shvatio sam ja to,zato i kazem samo da mi je lakse otvoriti kutiju elle nego paliti sporet :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #19 poslato: Avgust 18, 2012, 09:57:21 pre podne »

Pa zašto jedeš Ella sir?

Ja to ne bi jeo ni da mi plaćaju...
Jel moze objasnjenje zasto? Osim ako nije u pitanju ukus,mada cisto sumnjam,ti si verovatno odavno zaboravio sta znaci pojesti nesto ukusno :D

Pa prvo, ja jedem samo ukusnu hranu, nikad ništa što mi smeta...ne vidim razlog zašto bi to radio?

Drugo, kako nešto toliko procesovano da ima 0% masti, a trebalo bi da ima bar 20 može biti zdravo za naš organizam?

Ne znam da li si imao priliku da vidiš kako mlekare obraĂ°uju sirovo mleko, ali ja jesam i jedna od najgorih stvari koje se hrani mogu uraditi je proces dobijanja UHT mleka... ako ovaj sir prolazi samo 10% tog procesa ja ne želim da budme ni blizu kutije Ella sira, a ne da ga jedem...

Zašto ne bi kupio sitan sir, mladi sir, švapski sir ili koji god hoćeš negde na pijaci, verovatno za manje para nego ta Ella i sa daleko boljim ukusom i hranjivim sastavom?
Nisam znao to oko filtriranja i stetnosti tog procesa,hvala na informaciji. Sta znam,kao verovatno i vecina koji jedu Ellu,cilj mi je da u poslednjem obroku unesem neku kolicinu proteina sa sto manje masti,a da pritom ne moram da palim sporet i pecem neku teletinu ili piletinu :) Zar tim sirevima koje si nabrojao necu unositi i dosta masnoce u poslednjem obroku?
I jos jedna stvar,zar taj proces koji si naveo ne prolazi i whey protein?

Whey priotein se dobije filtracijom surutke koja se dobija pri prizvodnji sira, ta surutka, koliko ja znam ne prolazi proces zagrevanja jer tada bi izgubila dosta tog proteina koji ima u sebi...

Što se masnoće tiče, kakve sad to veze ima sa bilo čime, mast nikad nije veliki problem, čak ni kad se skida kilaža, a i tada nije problem ako se uklapa u dnevni unos kalorija...

Opet nešto tu meni u tvojoj priči ne štima, čini mi se da baš nisi shvatio ishranu kako treba jer bilo koje meso koje bi jeo ima daleko više masnoće u sebi nego bilo koje mleko koje možeš da popiješ...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #18 poslato: Avgust 17, 2012, 09:33:15 posle podne »

Meni ukus Ella sira ne smeta,msm neutralan mi je. Svako vece pred spavanje 15o grama,dodam malo vode,i Myo Fusion ili Scitec Casein,ostavim u frizu na 2 sata,i meni je to najbolji zadnji obrok. Like za Ellu! ;D
Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #17 poslato: Avgust 17, 2012, 09:17:43 posle podne »

Pa zašto jedeš Ella sir?

Ja to ne bi jeo ni da mi plaćaju...
Jel moze objasnjenje zasto? Osim ako nije u pitanju ukus,mada cisto sumnjam,ti si verovatno odavno zaboravio sta znaci pojesti nesto ukusno :D

Pa prvo, ja jedem samo ukusnu hranu, nikad ništa što mi smeta...ne vidim razlog zašto bi to radio?

Drugo, kako nešto toliko procesovano da ima 0% masti, a trebalo bi da ima bar 20 može biti zdravo za naš organizam?

Ne znam da li si imao priliku da vidiš kako mlekare obraĂ°uju sirovo mleko, ali ja jesam i jedna od najgorih stvari koje se hrani mogu uraditi je proces dobijanja UHT mleka... ako ovaj sir prolazi samo 10% tog procesa ja ne želim da budme ni blizu kutije Ella sira, a ne da ga jedem...

Zašto ne bi kupio sitan sir, mladi sir, švapski sir ili koji god hoćeš negde na pijaci, verovatno za manje para nego ta Ella i sa daleko boljim ukusom i hranjivim sastavom?
Nisam znao to oko filtriranja i stetnosti tog procesa,hvala na informaciji. Sta znam,kao verovatno i vecina koji jedu Ellu,cilj mi je da u poslednjem obroku unesem neku kolicinu proteina sa sto manje masti,a da pritom ne moram da palim sporet i pecem neku teletinu ili piletinu :) Zar tim sirevima koje si nabrojao necu unositi i dosta masnoce u poslednjem obroku?
I jos jedna stvar,zar taj proces koji si naveo ne prolazi i whey protein?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Avgust 17, 2012, 11:14:42 pre podne »

kupio sam ovaj ella sir , i mnogo je odvratan .... ukus u ustima kad ga jedem me podseca na povracku tako smrdi i nemogu da ga jedem...

- pa sam cuo da moze da se napravi kao jogurt, odnosno da se u njega sipa voda i izmuti...

pa me sad zanima da li gubi neku vrednost ako krnem vode ? i koliko vode da sipam i izmutim na 200 grama

ja ga uvek ovako jedem, tj. popijem....  pomešaš sa vodom ili dodaš malo Scitec-ovog proteina jagoda bela čokolada i uživaš kao u sladoledu!

Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Avgust 17, 2012, 06:38:47 pre podne »

Pa zašto jedeš Ella sir?

Ja to ne bi jeo ni da mi plaćaju...
Jel moze objasnjenje zasto? Osim ako nije u pitanju ukus,mada cisto sumnjam,ti si verovatno odavno zaboravio sta znaci pojesti nesto ukusno :D

Pa prvo, ja jedem samo ukusnu hranu, nikad ništa što mi smeta...ne vidim razlog zašto bi to radio?

Drugo, kako nešto toliko procesovano da ima 0% masti, a trebalo bi da ima bar 20 može biti zdravo za naš organizam?

Ne znam da li si imao priliku da vidiš kako mlekare obraĂ°uju sirovo mleko, ali ja jesam i jedna od najgorih stvari koje se hrani mogu uraditi je proces dobijanja UHT mleka... ako ovaj sir prolazi samo 10% tog procesa ja ne želim da budme ni blizu kutije Ella sira, a ne da ga jedem...

Zašto ne bi kupio sitan sir, mladi sir, švapski sir ili koji god hoćeš negde na pijaci, verovatno za manje para nego ta Ella i sa daleko boljim ukusom i hranjivim sastavom?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
ceash88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #14 poslato: Avgust 17, 2012, 02:26:03 pre podne »

Da li govorite o ovom ella siru?
http://www.google.rs/imgres?imgurl=http://www.oceni.rs/wp-content/uploads/Ella-svezi-sir.jpg&imgrefurl=http://www.oceni.rs/restorani-i-hrana/hrana/mlekara-subotica-ella-svezi-sir/&h=150&w=246&sz=16&tbnid=x681_UlD7sdU1M:&tbnh=74&tbnw=121&zoom=1&usg=__eUp
Ja sam koristio taj i odlicnog je ukusa i pojeo sa skoro celo pakovanje na obrok. Vidim da pominjte da je odvratnog ukusa, pa me zanima da li postoji neki drugi?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Avgust 17, 2012, 01:39:41 pre podne »

Sa 2-3 maline i 2dcl vode je, mogu reći, baš mmmmmmmmm! :D Onako suvu, kašikom - ni u snu. Odvratno. No, našao sam recept i uživam u Elli. :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 17 upita.