TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 05:49:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet - suplementi i ishrana  (Pročitano 2902 puta)
h0p3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #6 poslato: Avgust 20, 2012, 03:03:13 posle podne »

vau, veoma brzi reply, zahvaljujem se svima na brzim odgovorima!
Iskombinovacu nesto od ovih saveta i nesumnjam u napredak i cilj!

pozdrav
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Avgust 20, 2012, 08:29:35 pre podne »

Pozdrav svima,

Dugo posecujem ovaj forum i citam ga cesto pa rekoh "aj da se napokon registrujem i obratim se za savet/pomoc i ja".
Procitao sam skoro sve topic-e koji bi bili vezani za ovo (ili slicno) sto mene zanima ali bih voleo da
konkretno meni preporucite ili savetujete sta da uzmem kao suplement.

Evo nekog kraceg info-a jer primetim da to veoma pomaze pri savetima.
Imam 32 god, visok 188 i nisam bio u teretani skoro 10god. (da da sramota me je!) a dok sam pre isao
bio sam veoma "fit" gradjen, dosta definicije sa akcentom na masu. Bas kako sam hteo.

Za ovih 10god caurenja, stigao sam do idiotskih 125kg i tad sam rekao da je dosta.
Smrsao sam do 112 i osecao se 10 puta bolje.
Poslednjih 6 meseci sam smrsao do 105 samo korekcijom ishrane a poslednja 2 meseca idem i u teretanu.
Osecam se mnogo bolje, prija mi da vezbam, volim da vezbam!
Cini mi se da sam sve salo i visak "skinuo" koliko zelim i na rukama, ramenima, nogama i ledjima prebacio u misice.
Grudi malo kasne ali njih sad vise forsiram.
S druge strane, ostao je stomak. Nije prevelik ali odskace od tela.

slike
http://imgur.com/a/BD1BR
1 slika kad sam imao 112kg
2 slika 106kg, 2 nedelje teretane
3 slika 105kg, mesec dana teretana
4 slika 105kg, sadasnje stanje - 2 mes teretana.

Vezbam 5 puta nedeljno, 2 grupe misica po treningu, 4 serije sa ponavljanjima 12-10-10-5.
Trcim svaki drugi dan, ne mnogo, pogotovo jul/avg ove vrucine me ubise pa nisam isao redovno.
Jedem 4-5 puta dnevno, nejedem junk food, od mesa skoro uvek belo meso obicno sa rizom, nejedem
preterano slatko, nejedem masnu hranu niti pijem gazirana pica.

Ishrana nije problem da se koriguje samo dajte konkretno neki predlog sta, koliko, kad jer kad imam plan
posto cilj vec imam, lakse cu se pridrzavati.


Zanimaju me neki suplementi tipa krealkalyn, l carnitin, proteini ili sta god vi mislite da bi pomoglo
da vremenom izgubim ~10kg ali da se misicna masa malo samo dobije.


Imam volje, vremena i para(za sada) da odradim ovo zato vas i molim za savet.


pozdrav



a kako se sada hraniš? i kakav ti je dnevni ritam?   

akcenat stavi na unos čistog nemasnog proteina, kao što je belo meso, ćuretina, nemasna riba - sa puno salata. Salate (vlakna) stvaraju osećaj sitosti i pune su vitamina.  TakoĂ°e možeš jesti nemasan sir (ne previše) i jaja kao kuvana ili kajganu (ali da preovlaĂ°uju belanca jer je žumance masno).
Salate možeš preliti kašikom maslinovog ulja.

Ujutru možeš jesti i žitarice, npr. čiste ovsene pahuljice ili musli bez šećera.  Za ručak prilog od krompira, pirinča, može isto i posle treninga ali bez preterivanja. 

Neko voće izmeĂ°u obroka kao užina je takoĂ°e ok, a može i šačica badema sirovih, npr.

Od suplementacije možeš ubaciti vitamine i minerale, omega 3 riblje ulje, protein čist - za posle  treninga i eventualno još jednom ujutru. sa sagorevačima ako želiš da kreneš ja bih za početak uzela neki L karnitin, malo jaču dozu kao što je npr Carni FX  Scitec Nutrition firme, koji je inače i vrlo dobrobitan za mušku populaciju a pomoćiće ti da bolje trošiš masnoće kao izvor energije u toku treninga (pogotovo aerobnog kada je najveća potrošnja kalorija upravo iz masti)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Avgust 20, 2012, 06:06:15 pre podne »

Pozdrav svima,

Dugo posecujem ovaj forum i citam ga cesto pa rekoh "aj da se napokon registrujem i obratim se za savet/pomoc i ja".
Procitao sam skoro sve topic-e koji bi bili vezani za ovo (ili slicno) sto mene zanima ali bih voleo da
konkretno meni preporucite ili savetujete sta da uzmem kao suplement.

Evo nekog kraceg info-a jer primetim da to veoma pomaze pri savetima.
Imam 32 god, visok 188 i nisam bio u teretani skoro 10god. (da da sramota me je!) a dok sam pre isao
bio sam veoma "fit" gradjen, dosta definicije sa akcentom na masu. Bas kako sam hteo.

Za ovih 10god caurenja, stigao sam do idiotskih 125kg i tad sam rekao da je dosta.
Smrsao sam do 112 i osecao se 10 puta bolje.
Poslednjih 6 meseci sam smrsao do 105 samo korekcijom ishrane a poslednja 2 meseca idem i u teretanu.
Osecam se mnogo bolje, prija mi da vezbam, volim da vezbam!
Cini mi se da sam sve salo i visak "skinuo" koliko zelim i na rukama, ramenima, nogama i ledjima prebacio u misice.
Grudi malo kasne ali njih sad vise forsiram.
S druge strane, ostao je stomak. Nije prevelik ali odskace od tela.

slike
http://imgur.com/a/BD1BR
1 slika kad sam imao 112kg
2 slika 106kg, 2 nedelje teretane
3 slika 105kg, mesec dana teretana
4 slika 105kg, sadasnje stanje - 2 mes teretana.

Vezbam 5 puta nedeljno, 2 grupe misica po treningu, 4 serije sa ponavljanjima 12-10-10-5.
Trcim svaki drugi dan, ne mnogo, pogotovo jul/avg ove vrucine me ubise pa nisam isao redovno.
Jedem 4-5 puta dnevno, nejedem junk food, od mesa skoro uvek belo meso obicno sa rizom, nejedem
preterano slatko, nejedem masnu hranu niti pijem gazirana pica.

Ishrana nije problem da se koriguje samo dajte konkretno neki predlog sta, koliko, kad jer kad imam plan
posto cilj vec imam, lakse cu se pridrzavati.


Zanimaju me neki suplementi tipa krealkalyn, l carnitin, proteini ili sta god vi mislite da bi pomoglo
da vremenom izgubim ~10kg ali da se misicna masa malo samo dobije.


Imam volje, vremena i para(za sada) da odradim ovo zato vas i molim za savet.


pozdrav



Pa imaš ti još dosta sala na sve strane, a nešto si pogrešno shvatio u samom startu, jer salo ne može da se prebaci u mišić. Ono što se tebi desilo, kao i svakom početniku je da si gubio salo i dobijao mišić istovremeno i ovo može da traje par meseci u najboljem slučaju 5 ili 6, a posle toga napredak stane.

Ukoliko treniraš 5 puta nedlejno u teretani i trčiš svaki drugi dan, nešto ozbiljno loše radiš, jer da su ti treninzi stvarno jaki sa tegovima ne bi izdržao tliko treninga u toku nedelje.

Da bi ti bilo ko mogao reći kako da se hraniš mora da se uradi malo detaljnija analiza tvojih dosadašnjih navika u ishrani. Kada radim sa mojim vežbačima uvek im tražim da mi nedelju dana zapisuju šta i koliko jedu i piju, tako da konkretne predloge za ishranu, čak iako ti neko zapiše, nećeš dobiti adekvatne za svoj slučaj...

Zavisno od količine proteina koju jedeš tokom dana možeš da dodaš protein u prahu. Whey protein je naravno dobra opcija posle treninga.

Kreatin monohidrat je uvek dobra opcija, bez obzira koji je cilj vežbanja, a pored toga (opet zavisno od ishrane) valja se dodati multivitaminsko/mineralni kompleks.

Skinuti 10 kilograma sala i pri tome dobijati mišić je posao od minimum godinu dana i većma je vezano za trening koji radiš. Lično mislim da je za tu svrhu trčanje apsolutno beskorisno i da treba da se fokusiraš samo na tegove i ishranu, jer ionako imaš previše sala da bi kardio pravio bilo kakvu razliku.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #3 poslato: Avgust 19, 2012, 07:32:31 posle podne »

Uzmi Krealkalyn, Whey Elite od Dymatiza, sto se sagorevaca ti ce ako nisi osetliv na kofein uzmi Dyma Burn( ako je ostalo jos u ponudi nisam sigurna) i uzmi multivitamine i minerale i omega3...Sto se tice UH gledaj da ih malo smanjis a unos proteina nek ti bude visok..
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #2 poslato: Avgust 19, 2012, 06:35:09 posle podne »

Pozdrav i dobrodosao..
Ja bih uzeo protein i kreatin, sa regulisanom ishranom i jakim treningom izgubices 10kg za mesec ipo ako bas hoces sagorevac mozes uzeti protein i sagorevac (Twinlab ripped fuel extreme ti je ok).. :)
Sačuvana
h0p3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Avgust 19, 2012, 05:10:15 posle podne »

Pozdrav svima,

Dugo posecujem ovaj forum i citam ga cesto pa rekoh "aj da se napokon registrujem i obratim se za savet/pomoc i ja".
Procitao sam skoro sve topic-e koji bi bili vezani za ovo (ili slicno) sto mene zanima ali bih voleo da
konkretno meni preporucite ili savetujete sta da uzmem kao suplement.

Evo nekog kraceg info-a jer primetim da to veoma pomaze pri savetima.
Imam 32 god, visok 188 i nisam bio u teretani skoro 10god. (da da sramota me je!) a dok sam pre isao
bio sam veoma "fit" gradjen, dosta definicije sa akcentom na masu. Bas kako sam hteo.

Za ovih 10god caurenja, stigao sam do idiotskih 125kg i tad sam rekao da je dosta.
Smrsao sam do 112 i osecao se 10 puta bolje.
Poslednjih 6 meseci sam smrsao do 105 samo korekcijom ishrane a poslednja 2 meseca idem i u teretanu.
Osecam se mnogo bolje, prija mi da vezbam, volim da vezbam!
Cini mi se da sam sve salo i visak "skinuo" koliko zelim i na rukama, ramenima, nogama i ledjima prebacio u misice.
Grudi malo kasne ali njih sad vise forsiram.
S druge strane, ostao je stomak. Nije prevelik ali odskace od tela.

slike
http://imgur.com/a/BD1BR
1 slika kad sam imao 112kg
2 slika 106kg, 2 nedelje teretane
3 slika 105kg, mesec dana teretana
4 slika 105kg, sadasnje stanje - 2 mes teretana.

Vezbam 5 puta nedeljno, 2 grupe misica po treningu, 4 serije sa ponavljanjima 12-10-10-5.
Trcim svaki drugi dan, ne mnogo, pogotovo jul/avg ove vrucine me ubise pa nisam isao redovno.
Jedem 4-5 puta dnevno, nejedem junk food, od mesa skoro uvek belo meso obicno sa rizom, nejedem
preterano slatko, nejedem masnu hranu niti pijem gazirana pica.

Ishrana nije problem da se koriguje samo dajte konkretno neki predlog sta, koliko, kad jer kad imam plan
posto cilj vec imam, lakse cu se pridrzavati.


Zanimaju me neki suplementi tipa krealkalyn, l carnitin, proteini ili sta god vi mislite da bi pomoglo
da vremenom izgubim ~10kg ali da se misicna masa malo samo dobije.


Imam volje, vremena i para(za sada) da odradim ovo zato vas i molim za savet.


pozdrav

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.