TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397188 Teme od strane 25045 Članovi Poslednji član: IanVhk502

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 27, 2024, 07:15:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ROTACIJA UH I MASA  (Pročitano 2725 puta)
the dog
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #5 poslato: Septembar 13, 2012, 12:54:31 posle podne »

Pa ako neaš taj osnovni podatak, zašto uopšte ulaziš u ovakve kalkulacije?

Verujem da si se odlučio na ovaj potez zato što misliš da ćeš dobijati mišićnu masu bez sala, ali to još niko nije uspeo (bio na rotacijama ili na nekom drugom  režimu)  pa mislim da nećeš ni ti.

Najbolji potez za tebe bi bio da sada kad si završio sa skidanjem sala, jedno vreme provedeš ni dobijajući ni skidajući kile, pa da onda radiš na dobijanju mase, sa nekim normalnim režimom ishrane, koji bilderi uspešno koriste decenijama.
od reci do reci  u pravu si skroz ... u redu brate , hvala ti .
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Septembar 13, 2012, 07:45:49 pre podne »

Pa ako neaš taj osnovni podatak, zašto uopšte ulaziš u ovakve kalkulacije?

Verujem da si se odlučio na ovaj potez zato što misliš da ćeš dobijati mišićnu masu bez sala, ali to još niko nije uspeo (bio na rotacijama ili na nekom drugom  režimu)  pa mislim da nećeš ni ti.

Najbolji potez za tebe bi bio da sada kad si završio sa skidanjem sala, jedno vreme provedeš ni dobijajući ni skidajući kile, pa da onda radiš na dobijanju mase, sa nekim normalnim režimom ishrane, koji bilderi uspešno koriste decenijama.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
the dog
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #3 poslato: Septembar 12, 2012, 04:01:51 posle podne »

Pa koliko kila imaš ti i koji ti je procenat telesne masti?
73 kilograma . procenat masti ne znam ,ne znam kako da ga izmerim,al sam dosta masti izgubio i to se da primetiti.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Septembar 12, 2012, 03:08:54 posle podne »

Pa koliko kila imaš ti i koji ti je procenat telesne masti?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
the dog
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2012, 02:13:45 posle podne »

Zdravo svima ,ovih meseci sam na rotaciji ,na definiciji , skidam salo dobro mi ide ali bi polako valjalo zapoceti na izgradnji misica. Nastavio bi sa rotacijom ali sada na dobijanju mase moj bazicni metabolizam je 87 kada idem na visok unos uh-a onda sam na 200 uh ,i niski unos uh 22 grama , i nedeljom presek , 0 hidrata (ovo je bilo za gubljenje masti ) i bilo je delotvorno ,
Unos proteina i masti ostaje isti u toku nedelje. Samo ugljeni hidrati variraju gore-dole. Tokom dana kada se unose visoki ugljeni hidrati, povecati ugljene hidrate na 125% od umerenih dana. Tokom dana kada se unose niski ugljeni hidrati, unos je manji za 75% od umerenog dana.

Da nastavimo sa nasim primerom, bodibilder sa 220 pounds (100kg) konzumira:

1) Kada pokusava da dobije misicnu masu

Dani sa visokim ugljenim hidratima = 330g proteina, 412g ugljenih hidrata, 121g masti
Dani sa srednjim/umerenim ugljenim hidratima = 330g proteina, 330g  ugljenih hidrata, 121g masti
Dani sa niskim ugljenim hidratima = 33g proteina, 247g  ugljenih hidrata, 121g masti

2) Kada pokusava da izgubi telesne masti/salo:

Dani sa visokim ugljenim hidratima = 330g proteina, 344g  ugljenih hidrata, 33g masti
Dani sa srednjim/umerenim ugljenim hidratima = 330g proteina, 275g  ugljenih hidrata, 33g masti
Dani sa niskim ugljenim hidratima = 330g proteina, 206g  ugljenih hidrata, 33g masti
sada mi nikako nije jasno kako su od povezani ovih 206g hidrata kada se gube masti i ovih 247 g uh kada se radi masa ... kako to da preracunam sa mojim bm 87 ... unapred hvala . :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 18 upita.