TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:32:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Početnik u akciji ;-)  (Pročitano 4203 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Septembar 26, 2012, 01:30:55 posle podne »

Hvala na savetima koje šaljete. S' odzirom da se MightyMO bavila plivanjem imam jedno pitanje za nju: u toku plivanja ( kraul ) oko prvog kilometra javlja mi se oštar bol u predelu desnih rebera (donji deo-ispod grudnog mišića) pri udisaju. Bol je toliko jak da moram da pravim pauzu. Nakon minut -dva pauze nastavim i bol se utiša. Završim trening kao da ništa nije bilo, ali sledeći put opet isto. Išao sam na ultrazvučni pregled, snimao pluća RTG , konsultovao se sa specijalistima plućnih obolenja i nikakvu dijagnozu nisu konstatovali. Da li ti imaš ikakvih iskustava sa ovakvim problemima i da li imaš ideju kako da to rešim? Pred jedan trening sam popio diklofen čisto da vidim šta će biti i bol se nije pojavio. Predpostavljam da je u pitanju neko mišićno tkivo...ali nije pojenta da pijem lekove, jel da? Izvini na ovolikom postu , čekam tvoj odgovor.

pretpostavljam da su meĂ°urebarni mišići i da nije ništa alarmantno s obzirom da si već bio kod lekara (i super što si otišao, jer ljudi su uglavnom jako lenji da odu...)  
ali bih ti toplo preporučila da se obratiš Ognjenu PeĂ°i Tutorovu na našem forumu, on je stručnjak za sportsku medicinu i moćiće da te uputi bolje od svih nas ;)

podforum vezan za sportske povrede
http://www.pansport.rs/forum/index.php?board=761.0
Sačuvana
nenadperic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #20 poslato: Septembar 25, 2012, 06:11:36 posle podne »

Hvala na savetima koje šaljete. S' odzirom da se MightyMO bavila plivanjem imam jedno pitanje za nju: u toku plivanja ( kraul ) oko prvog kilometra javlja mi se oštar bol u predelu desnih rebera (donji deo-ispod grudnog mišića) pri udisaju. Bol je toliko jak da moram da pravim pauzu. Nakon minut -dva pauze nastavim i bol se utiša. Završim trening kao da ništa nije bilo, ali sledeći put opet isto. Išao sam na ultrazvučni pregled, snimao pluća RTG , konsultovao se sa specijalistima plućnih obolenja i nikakvu dijagnozu nisu konstatovali. Da li ti imaš ikakvih iskustava sa ovakvim problemima i da li imaš ideju kako da to rešim? Pred jedan trening sam popio diklofen čisto da vidim šta će biti i bol se nije pojavio. Predpostavljam da je u pitanju neko mišićno tkivo...ali nije pojenta da pijem lekove, jel da? Izvini na ovolikom postu , čekam tvoj odgovor.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Septembar 25, 2012, 09:15:31 pre podne »

Koliko može plivanje da utiče na dobijanje mase u ovom odnosu u kojem ga ja upražnjavam?


Plivanje ti je sjajan kardio trening, ali ako zelis masu u celu pricu moras ukljuciti i treninge sa opterecenjem...
Naravno, ali za sada radim bez tegova: sklekovi, zgibovi, propadanje ( može predlog...) Pre treninga BCAA jedna mera, trening oko 45 min, posle treninga : 2 mere BCAA, whey, i nakon sat vremena obrok. Od prilike isto radim i pre plivanja koje mi izuzetno prija i ne ispušta mi se stečena kondicija.
Nemam ambicije da se "napumpam " na brzinu. Imam 38 godina i sitnije sam graĂ°e, pa bi ipak malo da se popunim, ali polako. Ako bi ste nešto menjali u celoj mojoj priči, čekam vaše savete. Hvala na saradnji.

suplementacija je ok, imaš ono najosnovnije.... samo tako nastavi.

Što se treninga tiče, za tebe je idealan trening sa opterećenjem, gledaj da što pre kreneš u teretanu ;)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #18 poslato: Septembar 24, 2012, 11:39:05 posle podne »

Razani hleb ok med bolje posle plivanja..pre plivanja bolje jedi jaja i razani hleb...
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #17 poslato: Septembar 24, 2012, 11:17:11 posle podne »

Jedan sat Pre plivanja  ujutru jedem med na ražanom hlebu i zeleni čaj. Jel to ok?

Ok je pod uslovom da pre tog obroka(uzine) imas jak proteinski dorucak(recimo jaja).Ujutro moras obavezno unositi proteine jer posle spavanja ,telo je gladno..(itd. da se ne bismo ponavljali vise)
Sačuvana
nenadperic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #16 poslato: Septembar 24, 2012, 08:02:49 posle podne »

Jedan sat Pre plivanja  ujutru jedem med na ražanom hlebu i zeleni čaj. Jel to ok?
Sačuvana
nenadperic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #15 poslato: Septembar 24, 2012, 07:58:19 posle podne »

I da hoćeš, ne možeš se napumpati na brzinu. :) Dobra je to suplementacija. Taj obrok nakon treninga, iz čega se sastoji?
Zavisi gde sam. Kući je to uglavnom ručak: pirinač beli ili integralni, riba, ražani hleb, krompir, salata...
U gradu ( to je posle plivanja) uzmem kvalitetniji sendvič ili pecivo sa spanaćem i jogurt...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Septembar 24, 2012, 07:23:33 posle podne »

Koliko može plivanje da utiče na dobijanje mase u ovom odnosu u kojem ga ja upražnjavam?


Plivanje ti je sjajan kardio trening, ali ako zelis masu u celu pricu moras ukljuciti i treninge sa opterecenjem...
Naravno, ali za sada radim bez tegova: sklekovi, zgibovi, propadanje ( može predlog...) Pre treninga BCAA jedna mera, trening oko 45 min, posle treninga : 2 mere BCAA, whey, i nakon sat vremena obrok. Od prilike isto radim i pre plivanja koje mi izuzetno prija i ne ispušta mi se stečena kondicija.
Nemam ambicije da se "napumpam " na brzinu. Imam 38 godina i sitnije sam graĂ°e, pa bi ipak malo da se popunim, ali polako. Ako bi ste nešto menjali u celoj mojoj priči, čekam vaše savete. Hvala na saradnji.
pojacaj unos uh pre tog treninga plivanja kao i pre treninga sa opterecenjem.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Septembar 24, 2012, 07:20:35 posle podne »

I da hoćeš, ne možeš se napumpati na brzinu. :) Dobra je to suplementacija. Taj obrok nakon treninga, iz čega se sastoji?
Sačuvana
nenadperic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #12 poslato: Septembar 24, 2012, 06:53:37 posle podne »

Koliko može plivanje da utiče na dobijanje mase u ovom odnosu u kojem ga ja upražnjavam?


Plivanje ti je sjajan kardio trening, ali ako zelis masu u celu pricu moras ukljuciti i treninge sa opterecenjem...
Naravno, ali za sada radim bez tegova: sklekovi, zgibovi, propadanje ( može predlog...) Pre treninga BCAA jedna mera, trening oko 45 min, posle treninga : 2 mere BCAA, whey, i nakon sat vremena obrok. Od prilike isto radim i pre plivanja koje mi izuzetno prija i ne ispušta mi se stečena kondicija.
Nemam ambicije da se "napumpam " na brzinu. Imam 38 godina i sitnije sam graĂ°e, pa bi ipak malo da se popunim, ali polako. Ako bi ste nešto menjali u celoj mojoj priči, čekam vaše savete. Hvala na saradnji.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #11 poslato: Septembar 24, 2012, 02:02:06 posle podne »

Koliko može plivanje da utiče na dobijanje mase u ovom odnosu u kojem ga ja upražnjavam?


Plivanje ti je sjajan kardio trening, ali ako zelis masu u celu pricu moras ukljuciti i treninge sa opterecenjem...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Septembar 24, 2012, 01:52:04 posle podne »

Koliko može plivanje da utiče na dobijanje mase u ovom odnosu u kojem ga ja upražnjavam?


plivanje aktivira mišiće na drugi način, tako da velike mišiće od plivanja nećeš dobiti....
ali kao kardio aktivnost i jedna od top antistresnih aktivnosti - nema mu zamene... ovo govorim kao nekadašnja plivačica i zaljubljenik u ovaj sport :)

ako je cilj očuvanje mišićne mase, kao i kod svakog treninga, osiguraj kvalitetan jutarnji obrok sa proteinima i složenim ugljenim hidratima, posle plivanja naravno whey protein plus bcaa, glutamin.... i posle toga ponovo obrok sa kvalitetnim proteinima i ugljenim hidratima
Sačuvana
nenadperic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #9 poslato: Septembar 24, 2012, 12:06:41 posle podne »

Koliko može plivanje da utiče na dobijanje mase u ovom odnosu u kojem ga ja upražnjavam?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Septembar 19, 2012, 08:13:20 pre podne »

Koristim Omega 3 od 1000 mg dnevno. Da li je to dovoljno? Šta od vitamina? Neki multi ili konkretno neki vitamin?
Predpostavljam da je voće najbolje ali ....


1g do 2g dnevno omega 3 je neka prosečna dnevna doza - kroz suplemente. Nju uzimaj stalno, bez prekida.

Od vitamina predlažem Universalovu Daily formulu, svakodnevno uz doručak ili sa obrokom posle treninga.  Možeš uz to uzeti dodatno i C vitamin, npr Natrolov Easy C 300 mg koji takoĂ°e možeš da uzimaš svaki dan.

Naravno da treba da se trudiš da kroz ishranu unosiš što više vitamina i minerala, tj. voće, povrće... ali i to nije dovoljno... hrana je siromašnija hranljivim sastojcima nego nekada, a pored toga nije dovoljno... pogotovo za jedan organizam koji trenira i koji je svakodnevno izložen stresu i negativnim spoljašnjim uticajima
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Septembar 18, 2012, 09:05:36 posle podne »

4 putaa nedeljno je optimum u radu sa opterecenjem,a ukoliko mozes da ukombinujes tim danima ujutru idi na bazen 3 x nedeljno a ostalim danima odmaraj.Sto se suplementacije tice nakon svakog treninga whey i bcaa,a najvise baci akcenat na unos Uh obavezno doruckuj ujutru i nakon plivanja takodje,jer radis na kondiciji.Kasnije u toku dana 3 obroka bogata proteinima.Ne bi lose bilo kasnije da ubacis creatin.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.224 sekundi sa 17 upita.