TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 04:53:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mleko - zdrava namirnica ili otrov?  (Pročitano 22065 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #51 poslato: Decembar 26, 2012, 11:34:23 posle podne »

@Biochemo : Po tebi mleko ne usporava razgradnju whey proteina ? Ako znas nesto sto ne znamo mi ostali smrtnici podeli sa nama,zeljni smo znanja :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #50 poslato: Decembar 26, 2012, 11:21:44 posle podne »

Ma gde se ljutim,tu sam da prosvetlim. Pogotovo tzv. ''napredne'' clanove. ;)
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #49 poslato: Decembar 26, 2012, 11:09:05 posle podne »

U drugom delu rečenice si napisao
...citao sam kako sad dosta njih prvo popiju whey sa vodom,pa onda pojedu ovsene. ...

Pitao sam za usporenje apsorpcije, ne kako dosta njih piju vej pre ovsenih. :P No ako nećeš da podeliš svoje znanje sa nama neukima, ok. Nemoj da se ljutiš, samo sam pitao. :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #48 poslato: Decembar 26, 2012, 11:04:43 posle podne »

Napisao sam u drugom delu recenice da sam procitao. Skroluj dole pa proveri. Ne stavljam linkove koji upucuju na druge forume jer je to zabranjeno.
Jedino u cemu se slazem je da nisam za to da se ustaje nocu radi ispijanja whey-a,i da bilo kakav obrok prekida katabolizam,ali opet mislim da je bolje uneti ga sa vodom,u bilo kom slucaju u toku dana osim pred spavanje.
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #47 poslato: Decembar 26, 2012, 10:44:52 posle podne »

To sa ispijanjem veja na 3 sata u toku noci je katastrofa nad katastorfama. Ako nećeš da padneš u katabolizam tokom noći, ne spavaš više od 8-9h. Čak štaviše, prekidanjem sna i unosom nutrienata u toku sna insulinskim skokovima se verovatno baguje normalan hormonski ciklus spavanja. Katabolizam prekidaš bilokakvim doručkom, nebitno koliko ti je brz protein.

Koliko ja znam mleko usporava apsorbciju proteina. ...

Znaš, ili si negde čuo/pročitao? Pošto u oba slučaja jako bih voleo da nam objasniš/daš reference.

ps - forum kao izvor je jako često odlično seme za bro science.


...samo pojedem kašiku kajmaka uz mericu izolata...

kajmak ftw!
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #46 poslato: Decembar 26, 2012, 09:25:19 posle podne »

Koliko ja znam mleko usporava apsorbciju proteina. Pa lose je jer posle 8 sati sna,telu treba brza apsorbcija proteina...citao sam kako sad dosta njih prvo popiju whey sa vodom,pa onda pojedu ovsene. Nije nikakav bro-science,imas i na drugim forumima tekstove na tu temu.
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2012, 09:32:25 posle podne od strane TwinSix » Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #45 poslato: Decembar 26, 2012, 08:51:23 posle podne »

Ima ljudi koji stvarno naviju sat da ih probudi 3-4 sata nakon leganja da popiju whey pa onda nastave da spavaju...Da mi neko ponudi misice kao Arnoldove nebi to radio.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #44 poslato: Decembar 26, 2012, 08:41:30 posle podne »

...jer mleko uspori whey...

kako?
pa lepo - nikako. Bro-science na delu. Ne treba ti kazein/blend, spičiš mleko i whey i usporiš apsorpciju. Tako ja ni ne uzimam sporoapsorbujući protein, samo pojedem kašiku kajmaka uz mericu izolata, usporim otpuštanje i hranim mišiće celu noć. Ne moram da navijam sat usred noći da pijem na tri sata whey da ne zapadnem u katabolizam  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #43 poslato: Decembar 26, 2012, 08:35:33 posle podne »

pod 2 ako se dešava, zašto je to loše?
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #42 poslato: Decembar 26, 2012, 08:28:30 posle podne »

...jer mleko uspori whey...

kako?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #41 poslato: Decembar 26, 2012, 07:12:57 posle podne »

Generalno,kome je potreban brz izvor proteina u odredjenom trenutku,treba da zaobidje mleko i mlecne proizvode. Ja i dan danas vidim momke koji posle treninga uzimaju PWM sa mlekom.  :P
Cak se i ujutru za dorucak,posto je telo ''prazno'',preporucuje whey i ovsene sa vodom,jer mleko uspori whey,ali te jutarnje doze od 3 dcl mleka ne zelim jos uvek da se odreknem. Mogu ali ne zelim.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #40 poslato: Decembar 26, 2012, 06:17:51 posle podne »

Meni bez mleka i mlecnih proizvoda ne prodje dan. Obozavam ujutru bar 3deci mleka da popijem..I ne smatram da je kupovno mleko otrov, to je cista glupost.
Kad bi krenuli diskusiju o tome sta je sve otrov, ne bi smeli uopste da izadjemo iz kuce i odemo u prodavnicu :D
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2012, 06:20:13 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #39 poslato: Decembar 26, 2012, 06:15:10 posle podne »

Ovi pobornici domaceg mleka,na osnovu cega tvrdite da je kupovno losijeg kvaliteta?

Mleko,Jogurt,Sirevi,Jaja,Meso,Brasno od celog zrna i bez aditiva,Pirinac,Krompir,Povrce,Voce...

Ono sto ne valja a ima veze sa gore nabrojanim namirnicama su odredjene preradjevine od tih namirnica.Kao sto je recimo Cips od Krompira...

To su prirodne namirnice koje imaju svoju ulogu i primenu i ne uticu stetno na organizam ako je neko zdrav,tj. ako nema neku specificnu bolest koja zahteva izbacivanje ili obazrivo koriscenje odredjenih namirnica.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #38 poslato: Decembar 26, 2012, 05:51:10 posle podne »

ja ga rokam ujutro sa muslijem.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #37 poslato: Decembar 26, 2012, 04:35:57 posle podne »

Dok ste umereni,nece biti problema sa vecinom namirnica,pa ni sa mlekom. Kolicinu dnevnog unosa treba odrediti na osnovu svojih ciljeva. Ko je na definiciji,sigurno nece uzimati litru-dve dnevno. Ko je na masi,ili sl.,mleko moze koristiti mnogo vise. Ja ga obozavam,ali ga koristim samo ujutru.

Fino receno...ja ga na definiciji uopste ne pijem zbog nepotrebnih hidrata i masti ali dok sam na masi obavezno ujutro..Uglavnom do pola litre dnevno.Pijem kupovno naravno osim kad nisam u prilici da nabavim domace mada je meni to sve isto...Sto se tice izgradnje misica,prvo meso od izvora proteina to je osnova pa tek onda sve ostalo u redu...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.