TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:52:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prednje rame  (Pročitano 5664 puta)
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #19 poslato: Septembar 29, 2012, 12:36:23 pre podne »

Pozdrav svima.Imam problem vec duze vreme za levim ramenom , regija je prednje rame.Recimo kad god radim bench press kad spustam sipku osecam kao da me nesto probada/pritiska,jak ostar bol.Inace kako god da pomeram ruku u ramenom zglobu krcka veoma jako kao da se nesto iznutra dodiruje,jednostavno me to iritira a ne znam kako da se resim bola,tog krcanja i bola u desnom ramenu nema :( Hvala !
zbog slabosti mišića zadnjeg ramena  i rotatora ramena u odnosu na prednje rame, postoji prednja nestabilnost ramena. glava ramene kosti klizi put napred i iritira prednje strukture ramenog zgloba, sa prednjim impingementom ramena (sudaranje struktura). posebno pri benču kod slabih mišića zadnjeg ramena dolazi do ovog problema.
Na benču ne spuštaj laktove ispod klupe i kreni d forsiraš zadnje rame. Veslnj u pretklonu takodje jača zadnje strukture ramena, čime se pozicionira zglob...
Hvala Ognjene ! Javljam za 2 nedelje kakvo je stanje :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Septembar 29, 2012, 12:21:09 pre podne »

Pozdrav svima.Imam problem vec duze vreme za levim ramenom , regija je prednje rame.Recimo kad god radim bench press kad spustam sipku osecam kao da me nesto probada/pritiska,jak ostar bol.Inace kako god da pomeram ruku u ramenom zglobu krcka veoma jako kao da se nesto iznutra dodiruje,jednostavno me to iritira a ne znam kako da se resim bola,tog krcanja i bola u desnom ramenu nema :( Hvala !
zbog slabosti mišića zadnjeg ramena  i rotatora ramena u odnosu na prednje rame, postoji prednja nestabilnost ramena. glava ramene kosti klizi put napred i iritira prednje strukture ramenog zgloba, sa prednjim impingementom ramena (sudaranje struktura). posebno pri benču kod slabih mišića zadnjeg ramena dolazi do ovog problema.
Na benču ne spuštaj laktove ispod klupe i kreni d forsiraš zadnje rame. Veslnj u pretklonu takodje jača zadnje strukture ramena, čime se pozicionira zglob...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Septembar 29, 2012, 12:15:33 pre podne »

Ne mogu da kažem koju tetivu vraćaš na koje mesto dok se ne napravi pregled ramena. na osnovu onog što navodiš, tetiva koja je zategnuta zbog krutih mišića u odredjenom pokretu preskače preko koštanog ispupčenja. Radi istezanja dve nedelje i rotatore ramena + zadnje rame pa javi kako ide...
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #16 poslato: Septembar 28, 2012, 01:25:27 pre podne »

@Nature Isti ligament :) Ja sam trenirao fudbal 12 godina,prosao omladinsku skolu Partizana i Rada,da te ne gnjavim vise kad sam presao u seniorski tim Graficar tada je bio srpska liga imao sam problem sa pateralnim ligamentom.Sve u svemu bedak,drzi se i bori , zelim ti brz oporavak !

@Alen Jaooj Alene kad bi ja samo znao sam da je vratim na mesto bio bi najsrecniji covek na svetu :) Inace po prirodi sam jako slabo fleksibilan,mislim da sam to povukao na kevu ona je takodje slabo fleksibilna,tako da cesto imam neke probleme sa tim povredicima tj cesto me nesto zateze itd...Trenutno radim na tome da povecam svoju fleksibilnost ,nadam se da ce mi to pomoci u buduce ! Bas zbog te fleksibilnosti mislim da cu tesko moci da izvedem ovu vezbu,probacu je danas pa cu ti reci :) Cekam jos Ognjena da mi da neku dijagnozu :) Hvala ti za savete !!!
sam si napisao, glavni odgovor je slaba fleksibilnost. Kod rada na hipertrofiji mišića ne smeš zanemariti i fleksibilnost, jer je krut mišić sklon povredi. U pitanju je skraćenje mišića i preskanje tetive jednog od mišića prednjeg dela ramena preko kosti pri pokretima ramena. Moraš raditi na fleksibilnosti.....
Hvala,moram da radim na fleksibilnosti to sam shvatio.Kako da vratim tu tetivu na mesto ?
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Septembar 28, 2012, 01:13:09 pre podne »

Možeš i sam da si namestiš tetivu ja to radim svaki put sebi...doduše treba se malo iskustva, ali opet kažem ja sam samo izneo moja zapažanja siguran sam da će Ognjen dati bolje savete.

Ima jedna vežba koju ja radim sa vežbačima koji imaju zategnuta ramena.

http://www.youtube.com/watch?v=ifxxbWwzKio
radi se o vežbi za istezanje ramena, dobra je ali nij za početnike. To je vežb za nekoga ko je već dobro fleksibilan. Ovo bi spadalo u vežbe dinamičkog istezanja. Za početnike pre dolazi u obzir sličan princip ali u statičkom istezanju, gde je bolje doziranje i kontrola....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Septembar 28, 2012, 01:10:06 pre podne »

@Nature Isti ligament :) Ja sam trenirao fudbal 12 godina,prosao omladinsku skolu Partizana i Rada,da te ne gnjavim vise kad sam presao u seniorski tim Graficar tada je bio srpska liga imao sam problem sa pateralnim ligamentom.Sve u svemu bedak,drzi se i bori , zelim ti brz oporavak !

@Alen Jaooj Alene kad bi ja samo znao sam da je vratim na mesto bio bi najsrecniji covek na svetu :) Inace po prirodi sam jako slabo fleksibilan,mislim da sam to povukao na kevu ona je takodje slabo fleksibilna,tako da cesto imam neke probleme sa tim povredicima tj cesto me nesto zateze itd...Trenutno radim na tome da povecam svoju fleksibilnost ,nadam se da ce mi to pomoci u buduce ! Bas zbog te fleksibilnosti mislim da cu tesko moci da izvedem ovu vezbu,probacu je danas pa cu ti reci :) Cekam jos Ognjena da mi da neku dijagnozu :) Hvala ti za savete !!!
sam si napisao, glavni odgovor je slaba fleksibilnost. Kod rada na hipertrofiji mišića ne smeš zanemariti i fleksibilnost, jer je krut mišić sklon povredi. U pitanju je skraćenje mišića i preskanje tetive jednog od mišića prednjeg dela ramena preko kosti pri pokretima ramena. Moraš raditi na fleksibilnosti.....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Septembar 28, 2012, 01:03:39 pre podne »

Zezas da je isti ligament u pitanju :D   Ja sam na pauzi od fudbala evo vec godinu dana... Trenutno sam krenuo da trckaram i radim u teretani. Ako ni to ne pomogne, onda sam u bunaru.. Krecem po lek iz naroda :D  Mislim da sam za sad na dobrom putu za potpuni oporavak jer je doktor strucan : )  Videcemo.

drago mi je d si bolje, pridržavaj se programa dr Vukosava. Javi kako je završeno....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Septembar 28, 2012, 01:01:50 pre podne »

Taj gdin je jos ziv ? :D  Davno sam cuo za njega. Kako namesta ligamente kolena, nije mi jasno :D Sta je tu za namestanje ?
Ziv je i zdrav :) Kako sta je tu za namestanje ? Ovakav je proces,pre tretmana ti ponudi malo rakije da se opustis ali ja nisam uzeo i zajebao sam se :) Skines se u gace i legnes,sledeca stvar jednu ruku tj prste gurne ispod testisa u neke kanale a drugu ruku tj prste ti gurne u prepone i bukvalno kao da krene da svira harfu prstima,onaj bol u zivotu nikad nisam osetio...To je prvi deo tretmana,sledece je sa casicom kolena,pomeri je i tera te da stisnes budni misic da bi se ligamenti odmrsili znaci bljak bljak odvratno.Kad mi je pomerio casicu ja nisam smeo da stisnem budni misic imao sam tako odvratan osecaj,on mi je samo rekao ili stiskas ili ces opet imati iste bolove,nekako sam smogao snage.Sve je vredelo kad sam ustao nisam imao nikakav bol,preporodio me je...Bolovi pre toga su bili uzasni,hodanje mi je prestavljalo problem a mozes da zamislis trcanje :)
:o :o :o
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #11 poslato: Septembar 27, 2012, 01:59:28 posle podne »

@Nature Isti ligament :) Ja sam trenirao fudbal 12 godina,prosao omladinsku skolu Partizana i Rada,da te ne gnjavim vise kad sam presao u seniorski tim Graficar tada je bio srpska liga imao sam problem sa pateralnim ligamentom.Sve u svemu bedak,drzi se i bori , zelim ti brz oporavak !
Tnx bro ! : )
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #10 poslato: Septembar 27, 2012, 11:49:21 pre podne »

@Nature Isti ligament :) Ja sam trenirao fudbal 12 godina,prosao omladinsku skolu Partizana i Rada,da te ne gnjavim vise kad sam presao u seniorski tim Graficar tada je bio srpska liga imao sam problem sa pateralnim ligamentom.Sve u svemu bedak,drzi se i bori , zelim ti brz oporavak !

@Alen Jaooj Alene kad bi ja samo znao sam da je vratim na mesto bio bi najsrecniji covek na svetu :) Inace po prirodi sam jako slabo fleksibilan,mislim da sam to povukao na kevu ona je takodje slabo fleksibilna,tako da cesto imam neke probleme sa tim povredicima tj cesto me nesto zateze itd...Trenutno radim na tome da povecam svoju fleksibilnost ,nadam se da ce mi to pomoci u buduce ! Bas zbog te fleksibilnosti mislim da cu tesko moci da izvedem ovu vezbu,probacu je danas pa cu ti reci :) Cekam jos Ognjena da mi da neku dijagnozu :) Hvala ti za savete !!!
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Septembar 27, 2012, 09:36:52 pre podne »

Možeš i sam da si namestiš tetivu ja to radim svaki put sebi...doduše treba se malo iskustva, ali opet kažem ja sam samo izneo moja zapažanja siguran sam da će Ognjen dati bolje savete.

Ima jedna vežba koju ja radim sa vežbačima koji imaju zategnuta ramena.

http://www.youtube.com/watch?v=ifxxbWwzKio
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #8 poslato: Septembar 27, 2012, 02:16:56 pre podne »

Zezas da je isti ligament u pitanju :D   Ja sam na pauzi od fudbala evo vec godinu dana... Trenutno sam krenuo da trckaram i radim u teretani. Ako ni to ne pomogne, onda sam u bunaru.. Krecem po lek iz naroda :D  Mislim da sam za sad na dobrom putu za potpuni oporavak jer je doktor strucan : )  Videcemo.
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #7 poslato: Septembar 26, 2012, 11:44:36 posle podne »

A kakav problem si ti imao konkretno? Tj. da li imas neku dijagnozu od lekara ili si odmah isao kod ovog coveka?
Kakva je to povreda kad nisi mogao hodati :D 

Ja imam tendinitis patelarnog ligamenta pa se vec mesecima smaram sa tim i jos nisam gotov. Ali opet mogu hodati bez problema cak i skakati x)

http://www.youtube.com/watch?v=reClHo_UvF0   Kontam ovako si ti skichao kao i ovaj lik :D
Ja sam neces verovati isto problem sa pateralnim ligamentom.Mene je boleo najvise dok trcim kad se oslanjam na prste,jednostavno kao nozem da me neko probada ... Hvala bogu Resad mi je sredio sve,mada posle tretmana sam noge radio 2x nedeljno to mi je on rekao posto kvadricepsi valjda drze te ligamente,kroz leg press,pa sut,posle malo cucnja...Ovaj lik je mala beba za mene,ja sam urlao :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #6 poslato: Septembar 26, 2012, 03:01:59 posle podne »

A kakav problem si ti imao konkretno? Tj. da li imas neku dijagnozu od lekara ili si odmah isao kod ovog coveka?
Kakva je to povreda kad nisi mogao hodati :D 

Ja imam tendinitis patelarnog ligamenta pa se vec mesecima smaram sa tim i jos nisam gotov. Ali opet mogu hodati bez problema cak i skakati x)

http://www.youtube.com/watch?v=reClHo_UvF0   Kontam ovako si ti skichao kao i ovaj lik :D
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #5 poslato: Septembar 26, 2012, 01:29:28 posle podne »

Taj gdin je jos ziv ? :D  Davno sam cuo za njega. Kako namesta ligamente kolena, nije mi jasno :D Sta je tu za namestanje ?
Ziv je i zdrav :) Kako sta je tu za namestanje ? Ovakav je proces,pre tretmana ti ponudi malo rakije da se opustis ali ja nisam uzeo i zajebao sam se :) Skines se u gace i legnes,sledeca stvar jednu ruku tj prste gurne ispod testisa u neke kanale a drugu ruku tj prste ti gurne u prepone i bukvalno kao da krene da svira harfu prstima,onaj bol u zivotu nikad nisam osetio...To je prvi deo tretmana,sledece je sa casicom kolena,pomeri je i tera te da stisnes budni misic da bi se ligamenti odmrsili znaci bljak bljak odvratno.Kad mi je pomerio casicu ja nisam smeo da stisnem budni misic imao sam tako odvratan osecaj,on mi je samo rekao ili stiskas ili ces opet imati iste bolove,nekako sam smogao snage.Sve je vredelo kad sam ustao nisam imao nikakav bol,preporodio me je...Bolovi pre toga su bili uzasni,hodanje mi je prestavljalo problem a mozes da zamislis trcanje :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 17 upita.