TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:52:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prednje rame  (Pročitano 5663 puta)
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #4 poslato: Septembar 26, 2012, 12:59:36 posle podne »

Taj gdin je jos ziv ? :D  Davno sam cuo za njega. Kako namesta ligamente kolena, nije mi jasno :D Sta je tu za namestanje ?
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #3 poslato: Septembar 26, 2012, 11:42:47 pre podne »

Ognjen će ti dati daleko bolji savet od mene, siguran sam, ali možda mogu malo da ti pomognem jer sam imao dosta iskustva sa takvim povredama.

Tebi je tetiva bicepsa preskočila preko ramenog zgloba i to je klasika kod vežbača koji previše rade grudi i biceps i pogotovo kod onih koji vežbaju sa jako lošom formom na tim vežbama.

Prvo što treba da uradiš je da vratiš tetivu na svoje mesto, zavisno od toga koliko dugo te boli postoji šansa da se nikada neće moći skroz stabilizovati i da će uvek preskakati tamo - vamo. Upravo iz tog razloga i čuješ to "krckanje" u ramenu.

Jednom kada to središ moraš ozbiljno ojačati svoja leĂ°a i pogotovo trapez koji se vezuje na istom mestu gde i tetiva biceps i jača čitav taj rameni deo.

Generalno moraš imati isto snage na veslanju u pretklonu koliko i na bech press - u u suprotnom imaš ozbiljan disbalans snage i još više si podložan povredama.
Hvala ti Alene na savetu , citajuci tvoj tekst,iz recenice u recenicu sve vise sa siguran da je to problem.Jednostavno kao da se nesto dodiruje...Najslabija misicna grupa su mi je definitivno grudi,imam 183cm 73kg,jedva mogu da dignem 75kg bench press,dok mi je biceps najjaca.Dizem bucice od 18 kg-a bez citovanja,pregib sa sipkom mogu 40kg i jace...Sad imam jednu opciju da idem kod coveka iz Banatskih Brestovaca Resada,kostolomac je tj bavi se takvim stvarima...Vec mi je jednom namestao ligamente kolena,jeste da sam tokom ''tretmana'' umirao od bolova ali zaista mi je pomoglo.Sta ti mislis da li je pametno da mi on to vraca na mesto ? Pozdrav i hvala !
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2012, 07:39:15 pre podne »

Ognjen će ti dati daleko bolji savet od mene, siguran sam, ali možda mogu malo da ti pomognem jer sam imao dosta iskustva sa takvim povredama.

Tebi je tetiva bicepsa preskočila preko ramenog zgloba i to je klasika kod vežbača koji previše rade grudi i biceps i pogotovo kod onih koji vežbaju sa jako lošom formom na tim vežbama.

Prvo što treba da uradiš je da vratiš tetivu na svoje mesto, zavisno od toga koliko dugo te boli postoji šansa da se nikada neće moći skroz stabilizovati i da će uvek preskakati tamo - vamo. Upravo iz tog razloga i čuješ to "krckanje" u ramenu.

Jednom kada to središ moraš ozbiljno ojačati svoja leĂ°a i pogotovo trapez koji se vezuje na istom mestu gde i tetiva biceps i jača čitav taj rameni deo.

Generalno moraš imati isto snage na veslanju u pretklonu koliko i na bech press - u u suprotnom imaš ozbiljan disbalans snage i još više si podložan povredama.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2012, 01:41:16 pre podne »

Pozdrav svima.Imam problem vec duze vreme za levim ramenom , regija je prednje rame.Recimo kad god radim bench press kad spustam sipku osecam kao da me nesto probada/pritiska,jak ostar bol.Inace kako god da pomeram ruku u ramenom zglobu krcka veoma jako kao da se nesto iznutra dodiruje,jednostavno me to iritira a ne znam kako da se resim bola,tog krcanja i bola u desnom ramenu nema :( Hvala !
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 17 upita.