TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:34:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cisto informativno.. Sirina u ramenima  (Pročitano 12786 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 02, 2012, 11:53:32 pre podne »

Vidi ovako, "cimanje" kako ga ti zoveš ili ti "cheating" je tehnika kao i svaka druga u teretani i ako se pravilno koristi unapreĂ°uje tvoj napredak jer kada koristiš dovoljno velike težine potrebno je da koristi više mišića odjednom, a oni koji su najslabiji će primiti najviše stresa.

Naravno da se cheating mora naučiti i iako zvuči kao oksimoron - pravilan cheating je tehnika za naprednije vežbače. Bez obzira na to i manje iskusni vežbači mogu da ga koriste jer jednostavno moraju da nauče kako se radi sa velikim težinama.

Opseg ponavljanja o kojem ja govorim je od 4 - 10 i svaki mišić treba da se radi kroz taj opseg ponavljanja i to tako što bi se 2 - 3 nedelje radilo sa kilažama koje dozvoljavaju 10 ponavljanja pa se dve nedelje radi sa kilažama koje 8, pa onda 6 pa 4, da bi se posle tih 8 - 10 nedelja ponovo vratilo na kilaže koje dozvoljavaju 10 ponavljanja i tako u krug.

Naravno, ovde govorim o nečemu što ja radim sa mojim vežbačima i napisaću ovih dana jedan članak u kome ću detaljnije pojasniti kako se ovakvi treninzi izvode, pa ćeš možda naći nešto korisno i za sebe ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #18 poslato: Oktobar 02, 2012, 10:36:20 pre podne »

Ne, pogresno si me razumeo. Radim ih kako treba, znaci kad radim recimo lateralno letenje, polako dignem gore bucice, zadrzim 2 sekunde, i polako vracam, sve radim kontrolisano i ne jurim tezinu toliko, u rasponu od 10 do 15 ponavljanja.
Ali presove sam slabo radio, a citao sam kako se ramena mogu izgraditi bolje od presova...

Pa šta se onda razmišljaš, juri težinu i ramena će da rastu...niko ih nije nabildovo od 15 ponavljanja, pa nećeš ni ti...
Da te pitam kad smo u vezi sa rukama... Ako hocu da vise radim na rukama .. inace radim po split sistemu da li bi onda trebao da ruke radim zajedno? da li bi to nesto znacilo ...?
Brda ljudi radi zajedno biceps i triceps,probaj i ti pa vidi kako ti ide.
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 01, 2012, 10:15:10 posle podne »

Ne, pogresno si me razumeo. Radim ih kako treba, znaci kad radim recimo lateralno letenje, polako dignem gore bucice, zadrzim 2 sekunde, i polako vracam, sve radim kontrolisano i ne jurim tezinu toliko, u rasponu od 10 do 15 ponavljanja.
Ali presove sam slabo radio, a citao sam kako se ramena mogu izgraditi bolje od presova...

Pa šta se onda razmišljaš, juri težinu i ramena će da rastu...niko ih nije nabildovo od 15 ponavljanja, pa nećeš ni ti...
Da te pitam kad smo u vezi sa rukama... Ako hocu da vise radim na rukama .. inace radim po split sistemu da li bi onda trebao da ruke radim zajedno? da li bi to nesto znacilo ...?
Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 01, 2012, 10:13:40 posle podne »

Letenja se rade od 10 do 15 iz razloga kojeg si i rekao, jer bi to bilo cimanje, teturanje, bla blaa.
A presove mozes 4,5,6, koliko god, tu bar ne mozes da cimas  :D
ne mozes al mozes da skracujes pokret i radis vise  ponavljanja cime se zavaravaju mnogi tinejdzeri ,, znaci presovi su obicno vezbe na kojima se ego dize i oped se ne rade pravilno...
Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 01, 2012, 03:42:32 posle podne »

Ja sam citao na nekim sajtovima stranim, kontam da se nesto razumu, kazu da treba vise malo ponavljanja, sad ne znam.
Uostalom hvala na odgovoru, probacu da snizim na 6-8 ponavljanja, tj. da povecam tezine, pa bi trebalo da ih nateram na rast, hvala jos jednom
nisu stvar tezine.. ni broj ponavljanja naj vaznija je pravilna tehnika pa tek onda broj ponavljanja .. neke kompleksnije vezbe za ramena recimo poput laterarnog letenja nemogu da zamislim da neko radi  nekoliko ponavljanja sa prevelikom tezinom.... znaci neki sklad tezine i broja ponavljanja+ishrana ...
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 01, 2012, 11:42:12 pre podne »

Ne, pogresno si me razumeo. Radim ih kako treba, znaci kad radim recimo lateralno letenje, polako dignem gore bucice, zadrzim 2 sekunde, i polako vracam, sve radim kontrolisano i ne jurim tezinu toliko, u rasponu od 10 do 15 ponavljanja.
Ali presove sam slabo radio, a citao sam kako se ramena mogu izgraditi bolje od presova...

Pa šta se onda razmišljaš, juri težinu i ramena će da rastu...niko ih nije nabildovo od 15 ponavljanja, pa nećeš ni ti...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #13 poslato: Septembar 30, 2012, 08:59:24 posle podne »

Ako je upala prejaka onda nije dobro, znaci ako boli dosta cak i na dodir onda je losa, ako imas upalu pri kontrakciji onda je dobra, radi 3 vezbe po 3 serije, dovoljno je za biceps  :)
pa skoro svaka upala boli malo na dodir ili kad ti je taj misic u kontrakciji( recimo imas upalu grudi i onako hoces da po narodu zvano ,, da istegnes ruke malo,, ostetis bol .. a i na dodir malo al nista strasno... zato sam ovo pitao...
Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #12 poslato: Septembar 30, 2012, 08:57:55 posle podne »

Ako je upala prejaka onda nije dobro, znaci ako boli dosta cak i na dodir onda je losa, ako imas upalu pri kontrakciji onda je dobra, radi 3 vezbe po 3 serije, dovoljno je za biceps  :)
Bato 3 serije hamera i 3 serije Piramide tegovima + neke 3 bzvz onako formalno odredjene dovelo je do upale..
Inace me hamer uvek sprzi dobro a + ova piramida to je najzesca vezba za biceps koju poznajem...
Boli na dodir al ne puno.
Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #11 poslato: Septembar 30, 2012, 02:27:09 posle podne »

Pa svakom nožnom mišiću ćeš se posvatiti ako radiš duboki čučanj, sve ostalo što bi radio je ionako ne daje veće rezultate.

Ramena su toliko mali mišić i ne vidim nikakvu potrebu da radiš 16 radnih serija, to ni pre trebalo da bude negde oko 9 - 10 serija, ako ne i manje...

Što se širine ramena tiče na mišić možeš da utičeš, ali na kosti ne možeš jer su ti izrasle toliko koliko je i tu nema dalje.

Mišić možeš da povećaš i stvoriš dosta dobru iluziju da su ti šira ramena, ali neće narasti više od par cm u širinu...
Alene samo da te pitam u vezi ramena, kako ih ti radis? Ako moze neki savet, jer ne mogu da ih nateram na rast uopste i najmanje vidim napretka u njima u poslednjih pola godine. INace do sada sam radio 12 serija, za svaku glavu po 4 serije, ali mi se trening bazirao na prednjem letenju, lateralnom, i u pretklonu letenju, da povecam presove ili kako?
Izvini sto te pitam ovde, mrtav sam umoran pogubljen sam nacisto :D

Nije bitno ni koliko serija ni koje vežbe radiš ako ih radiš pogrešno, a ako ne anpreduješ onda sigurno radiš pogrešno...nauči da izvodiš vežbe kako treba i ramena će ti napredovati...mogu se opkladiti da ti grudi i triceps rade više nego ramena i da zbog toga slabo napreduju.

Oped bih se ja nadovezao.... Da li je Upala bicepsa dobra ili losa stvar->Cuo sam da upala moze da  se pojavi iz 2 razlgoa -> 1.ako preforsiras misic ili 2. ako ,,napredujes ne znam ni ja u kom to smislu al kazu kao napredujes,,       
Tako da najlakse se dobije upala gurdi,nogu,eventualno trapeza ili konusa, -> a po meni najteze tricepsa a jos teze bicepsa.... pa me zanima .. upalu bicepsa nisam dobijao danima , mesecima.. i sad sam smislio novi nacin i pristup tom misicu i upala se pojavila..? zasto? i da li je to dobro?
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Septembar 30, 2012, 07:39:55 pre podne »

Pa svakom nožnom mišiću ćeš se posvatiti ako radiš duboki čučanj, sve ostalo što bi radio je ionako ne daje veće rezultate.

Ramena su toliko mali mišić i ne vidim nikakvu potrebu da radiš 16 radnih serija, to ni pre trebalo da bude negde oko 9 - 10 serija, ako ne i manje...

Što se širine ramena tiče na mišić možeš da utičeš, ali na kosti ne možeš jer su ti izrasle toliko koliko je i tu nema dalje.

Mišić možeš da povećaš i stvoriš dosta dobru iluziju da su ti šira ramena, ali neće narasti više od par cm u širinu...
Alene samo da te pitam u vezi ramena, kako ih ti radis? Ako moze neki savet, jer ne mogu da ih nateram na rast uopste i najmanje vidim napretka u njima u poslednjih pola godine. INace do sada sam radio 12 serija, za svaku glavu po 4 serije, ali mi se trening bazirao na prednjem letenju, lateralnom, i u pretklonu letenju, da povecam presove ili kako?
Izvini sto te pitam ovde, mrtav sam umoran pogubljen sam nacisto :D

Nije bitno ni koliko serija ni koje vežbe radiš ako ih radiš pogrešno, a ako ne anpreduješ onda sigurno radiš pogrešno...nauči da izvodiš vežbe kako treba i ramena će ti napredovati...mogu se opkladiti da ti grudi i triceps rade više nego ramena i da zbog toga slabo napreduju.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2012, 07:38:52 pre podne »

Pa svakom nožnom mišiću ćeš se posvatiti ako radiš duboki čučanj, sve ostalo što bi radio je ionako ne daje veće rezultate.

Ramena su toliko mali mišić i ne vidim nikakvu potrebu da radiš 16 radnih serija, to ni pre trebalo da bude negde oko 9 - 10 serija, ako ne i manje...

Što se širine ramena tiče na mišić možeš da utičeš, ali na kosti ne možeš jer su ti izrasle toliko koliko je i tu nema dalje.

Mišić možeš da povećaš i stvoriš dosta dobru iluziju da su ti šira ramena, ali neće narasti više od par cm u širinu...
yy to je sve ok.. al cemu onda ,,trucanja,, da se razdvoji trening ramena i nogu... ja sam ih uvek radio zajedno.. za noge uradim 12-14 serija i posle svakog treninga sutradan imam upalu...  a sto se tice ramena.. i to je sve ok.. (ne vezano za tekst... iskreno mislim da nikad nisam uspeo da dobijem upalu ramena ... direkno... obicno ponekad Trapeza  i  to je sve)

Pa da ali to govore oni koji misle da je split sistem tipa grudi/biceps pao sa neba i onda se naĂ°u u dilemi šta da rade sa ramenima i nogama, pa im logika kaže da ih spoje zajedno, a ni sami ne znaju zašto to rade... u stvari svi se nadaju da ako budu radili grudi/biceps i leĂ°a/triceps da će im ruke bolje napredovati, ali to ne može biti pogrešnije mišljenje.

Nije bitno šta se radi sa nekom mišićnom grupom nego kakav celokupa pristup treningu imaš, a to ej bitno smao ako hoćeš da budeš bilder.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #8 poslato: Septembar 28, 2012, 09:51:34 posle podne »

Pa svakom nožnom mišiću ćeš se posvatiti ako radiš duboki čučanj, sve ostalo što bi radio je ionako ne daje veće rezultate.

Ramena su toliko mali mišić i ne vidim nikakvu potrebu da radiš 16 radnih serija, to ni pre trebalo da bude negde oko 9 - 10 serija, ako ne i manje...

Što se širine ramena tiče na mišić možeš da utičeš, ali na kosti ne možeš jer su ti izrasle toliko koliko je i tu nema dalje.

Mišić možeš da povećaš i stvoriš dosta dobru iluziju da su ti šira ramena, ali neće narasti više od par cm u širinu...
Alene samo da te pitam u vezi ramena, kako ih ti radis? Ako moze neki savet, jer ne mogu da ih nateram na rast uopste i najmanje vidim napretka u njima u poslednjih pola godine. INace do sada sam radio 12 serija, za svaku glavu po 4 serije, ali mi se trening bazirao na prednjem letenju, lateralnom, i u pretklonu letenju, da povecam presove ili kako?
Izvini sto te pitam ovde, mrtav sam umoran pogubljen sam nacisto :D
i ja bih se nadovezao na pitanje.. radim 8 serija potisaka i 8 serijea letenja -> potisci predjni i zadnji a letenja    u pretklonu i bez pretklona.
Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #7 poslato: Septembar 28, 2012, 07:46:31 posle podne »

Pa svakom nožnom mišiću ćeš se posvatiti ako radiš duboki čučanj, sve ostalo što bi radio je ionako ne daje veće rezultate.

Ramena su toliko mali mišić i ne vidim nikakvu potrebu da radiš 16 radnih serija, to ni pre trebalo da bude negde oko 9 - 10 serija, ako ne i manje...

Što se širine ramena tiče na mišić možeš da utičeš, ali na kosti ne možeš jer su ti izrasle toliko koliko je i tu nema dalje.

Mišić možeš da povećaš i stvoriš dosta dobru iluziju da su ti šira ramena, ali neće narasti više od par cm u širinu...
yy to je sve ok.. al cemu onda ,,trucanja,, da se razdvoji trening ramena i nogu... ja sam ih uvek radio zajedno.. za noge uradim 12-14 serija i posle svakog treninga sutradan imam upalu...  a sto se tice ramena.. i to je sve ok.. (ne vezano za tekst... iskreno mislim da nikad nisam uspeo da dobijem upalu ramena ... direkno... obicno ponekad Trapeza  i  to je sve)
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Septembar 28, 2012, 10:07:48 pre podne »

Pa svakom nožnom mišiću ćeš se posvatiti ako radiš duboki čučanj, sve ostalo što bi radio je ionako ne daje veće rezultate.

Ramena su toliko mali mišić i ne vidim nikakvu potrebu da radiš 16 radnih serija, to ni pre trebalo da bude negde oko 9 - 10 serija, ako ne i manje...

Što se širine ramena tiče na mišić možeš da utičeš, ali na kosti ne možeš jer su ti izrasle toliko koliko je i tu nema dalje.

Mišić možeš da povećaš i stvoriš dosta dobru iluziju da su ti šira ramena, ali neće narasti više od par cm u širinu...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #5 poslato: Septembar 28, 2012, 12:03:49 pre podne »

Zanimljivo... ovu temu sam postavio onako .. radi jedne moje druge dileme.. protkleta dilema koja me stalno razbija... Da li da razdvojim ramena i noge ... Sto se sadasnjeg stanja tice za ramena radim 16 serija 8 potiska i 8 letenja.. naravno  ne iz jedve vezbe... a sto se tice nogu oko 12-14 pa ako bi ih razdvojio noge bih mogao lepo da podelim na 24 serije i tako se posvetim svakom noznom misicu kako treba... al ne znam sta bih sa treningom ramena? sta bih tu mogao ubaciti?trapez mozda?
Sačuvana
SAX!
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 17 upita.