TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395139 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 10:38:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta vi smatrate pod napredkom?  (Pročitano 4419 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 04, 2012, 02:17:53 posle podne »

Bukvalno si shvatio... mozda sam se i pogresno izrazio,samo sam ti dao opasku,odnosno primer,da ne zavisi sve od znoja,nego od toga jel to sto trosis te kalorije u teretani,dobro dopunjujes,da bi napravio balans izmedju izgubljenog,dodatog..naravno da jedan dan ne moze nastetiti, daleko od toga,ali ako pocne taj jedan biti cesto.onda naravno da moze..ili u krajnjem slucaju organizam ce stagnirati,ako ne ode unazad..
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #22 poslato: Oktobar 04, 2012, 02:08:46 posle podne »

POsmatraj to ovako logicki ? mozes i lezati i ne raditi nista,a da nisi prethodno jeo satima, ti si u katabolizmu i telu je lakse da uzme od misicnog tkiva nego sala,tako da ces svejedno gubiti time iako lezis i ne radis nista, misici si naviknuti da se cesto i lepo hrane,pa jedan disbalans moze im dosta nastetiti
Ne bih se slozio jedan disbalans -> ako pod to podrazumevas dan ili dva ne mogu ti nista napraviti ... Svaki rezultat ili ,,antirezultat,, se gradi duzi vremenski period.
Sačuvana
SAX!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 03, 2012, 09:42:19 posle podne »

POsmatraj to ovako logicki ? mozes i lezati i ne raditi nista,a da nisi prethodno jeo satima, ti si u katabolizmu i telu je lakse da uzme od misicnog tkiva nego sala,tako da ces svejedno gubiti time iako lezis i ne radis nista, misici si naviknuti da se cesto i lepo hrane,pa jedan disbalans moze im dosta nastetiti
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 03, 2012, 09:34:55 posle podne »

pa preko znoja se ne izbacuje misicno tkivo izvan organizma :) nema to nikakve veze, znoj je samo produkt metabolizma i izbacivanje tecnosti, a sta ima u toj tecnosti zavisi od onoga sto unosis.. ako unosis previse vitamina,uglavnom mimo mokrace isparavace preko znoja,jer je tu najlakse i najprirodnije..bitno je mimo tog znoja koliko si kalorija potrosio,ali ako vratis sve i ubacis vise,ne mozes nista izgubiti,vec ga dopuniti i osveziti
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 03, 2012, 09:23:25 posle podne »

Ne ometa, neko se znoji više, neko manje...to generalno nema neko veliko značenje...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #18 poslato: Oktobar 03, 2012, 08:01:58 posle podne »

a i logicno je, znoj se povecava putem ucestalijeg otkucaja srca 140+ bpm, tako da kad odmaras izmedju serija otkucaji neko vreme dodju blago vise iznad normale, i tako u krug, po ciklusima, a da konstantno drzis bpm u ciklusu iznad 140 naravno imaces i vise znoja( kardio) ili trcanje,ili bajs..tebi treba misicni rast, ne znaci da ako je vise znoja, da rast ide nabolje,to je stereotipija, mozes imati i brdo znoja,a da sve radis pogresno
o tome ti i pricam.. jos nisam cuo da se od znoja misici rastu? to sam pitanje postavio iz razloga suprotnog od onog sto si rekao,, znaci da li mi taj znoj  ometa rast misicne mase?
Sačuvana
SAX!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 03, 2012, 06:11:03 posle podne »

a i logicno je, znoj se povecava putem ucestalijeg otkucaja srca 140+ bpm, tako da kad odmaras izmedju serija otkucaji neko vreme dodju blago vise iznad normale, i tako u krug, po ciklusima, a da konstantno drzis bpm u ciklusu iznad 140 naravno imaces i vise znoja( kardio) ili trcanje,ili bajs..tebi treba misicni rast, ne znaci da ako je vise znoja, da rast ide nabolje,to je stereotipija, mozes imati i brdo znoja,a da sve radis pogresno
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 03, 2012, 06:05:52 posle podne »


E i jedno pitanje? To sto se oznojim dobro tokom treninga jer to znaci da je trening bio dobar ili da sam ,,preterao,,
Znaci drzim se one tvoje da izlazim jaci iz teretane nego sto sam usao al me cisto zanima taj znoj..
[/quote]
 Ne mozgaj previse i treniraj, kako se ko znoji,je stvar individue ja imam ortaka koji ni milimetar znoja ne prolije,a razbije trening,a ja moram da promenim dve majice..tu ima faktor genetika i ljudsko telo, a ne kapacitet treninga.. ne budi rob brojkama,ponavljanjima,sekundicama,radi po osecaju i bice sve ok..podrska
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 03, 2012, 05:36:11 posle podne »

Alene,šta misliš o ovom napretku..20kg. za 7 nedelja. http://www.strongbench.com/

Mislim da je Milan u Americi dosta naučio o marketingu :D
E Alene treba mi jedan savet od tebe. Al sad pucaj konkretno.
Danas sam se merio posle mesec ipo dana... Neke misicne grupe su se pomerile za milimetar odnosno bukvalno kao da stoje dok su neke porasle za par centimetara u mom slucaju butine->one su mislim moja genetska prednost

Sta ti predlazes?Daj mi neke smernice->tipa vreme odmora izmedju serija(ja se drzim na manje sahtevnim vezbama 60 dok na onim jacim 90 sec) ili recimo nesto sto ti mislis da je bitno ?
Ovaj mesec pocinjem jos jace da se hranim nego do sad
Trening mi traje u proseku 60-75minuta mada je klasika 60 al nekad se desi iz razlicitih okolnosti da traje 75min
Posle svakog treninga sam oznojan... (hocu reci oznojim se od svih tih vezbi bez cardia jer  furam masu pa izbegavam cardio)
Ne znam koje bih ti jos mogao informacije dati u vezi bilo cega. -> Eto recimo radim od 6-10 ponavljanja  mada mi je merak da opalim jednu seriju bencha maksimalne tezine...



To je sasvim normalan napredak i to što negde brže, a negde sporije napreduješ je opet sasvim prirodno. Uvek i na svima nama postoje mišićne grupe koje bolje napreduju i one koje zaostaju.

Ukoliko sve treniraš podjednako jako, sve će i napredovati koliko može, a oko ostalog ne treba da se previše opterećuješ.

Što se pauze tiče moraš sam da osetiš koliko je dosta, ako vidiš da možeš uraditi seriju bilo ti je dovoljno pauze, ako ne uspeš da uradiš zadat broj ponavljanja onda je pauza kratka.
E hvala ti sad mi je lakse ja sam mozda nekad previse samokritican prema sebi.. mozda je to dobro a mozda i ne .. ja neznam ,,,, Razlog zasto mnogo ,,smaram,, po forumu je taj sto ovde nemamo licnog trenera nego sve informacije dobijam preko interneta eveuntalno neke od tog mog komsije koji drzi teretanu...
E i jedno pitanje? To sto se oznojim dobro tokom treninga jer to znaci da je trening bio dobar ili da sam ,,preterao,,
Znaci drzim se one tvoje da izlazim jaci iz teretane nego sto sam usao al me cisto zanima taj znoj..
Sačuvana
SAX!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 03, 2012, 02:16:30 posle podne »

Alene,šta misliš o ovom napretku..20kg. za 7 nedelja. http://www.strongbench.com/

Mislim da je Milan u Americi dosta naučio o marketingu :D
E Alene treba mi jedan savet od tebe. Al sad pucaj konkretno.
Danas sam se merio posle mesec ipo dana... Neke misicne grupe su se pomerile za milimetar odnosno bukvalno kao da stoje dok su neke porasle za par centimetara u mom slucaju butine->one su mislim moja genetska prednost

Sta ti predlazes?Daj mi neke smernice->tipa vreme odmora izmedju serija(ja se drzim na manje sahtevnim vezbama 60 dok na onim jacim 90 sec) ili recimo nesto sto ti mislis da je bitno ?
Ovaj mesec pocinjem jos jace da se hranim nego do sad
Trening mi traje u proseku 60-75minuta mada je klasika 60 al nekad se desi iz razlicitih okolnosti da traje 75min
Posle svakog treninga sam oznojan... (hocu reci oznojim se od svih tih vezbi bez cardia jer  furam masu pa izbegavam cardio)
Ne znam koje bih ti jos mogao informacije dati u vezi bilo cega. -> Eto recimo radim od 6-10 ponavljanja  mada mi je merak da opalim jednu seriju bencha maksimalne tezine...



To je sasvim normalan napredak i to što negde brže, a negde sporije napreduješ je opet sasvim prirodno. Uvek i na svima nama postoje mišićne grupe koje bolje napreduju i one koje zaostaju.

Ukoliko sve treniraš podjednako jako, sve će i napredovati koliko može, a oko ostalog ne treba da se previše opterećuješ.

Što se pauze tiče moraš sam da osetiš koliko je dosta, ako vidiš da možeš uraditi seriju bilo ti je dovoljno pauze, ako ne uspeš da uradiš zadat broj ponavljanja onda je pauza kratka.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 02, 2012, 07:12:59 posle podne »

Alene,šta misliš o ovom napretku..20kg. za 7 nedelja. http://www.strongbench.com/

Mislim da je Milan u Americi dosta naučio o marketingu :D
E Alene treba mi jedan savet od tebe. Al sad pucaj konkretno.
Danas sam se merio posle mesec ipo dana... Neke misicne grupe su se pomerile za milimetar odnosno bukvalno kao da stoje dok su neke porasle za par centimetara u mom slucaju butine->one su mislim moja genetska prednost

Sta ti predlazes?Daj mi neke smernice->tipa vreme odmora izmedju serija(ja se drzim na manje sahtevnim vezbama 60 dok na onim jacim 90 sec) ili recimo nesto sto ti mislis da je bitno ?
Ovaj mesec pocinjem jos jace da se hranim nego do sad
Trening mi traje u proseku 60-75minuta mada je klasika 60 al nekad se desi iz razlicitih okolnosti da traje 75min
Posle svakog treninga sam oznojan... (hocu reci oznojim se od svih tih vezbi bez cardia jer  furam masu pa izbegavam cardio)
Ne znam koje bih ti jos mogao informacije dati u vezi bilo cega. -> Eto recimo radim od 6-10 ponavljanja  mada mi je merak da opalim jednu seriju bencha maksimalne tezine...

Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 02, 2012, 07:03:06 posle podne »

Ambiciozan plan,nema šta.....a i marketing je pro. ;)
ja sto  ovako kao neki jaci amater mogu da ti kazem.. ako hoces da naprdujes na benchu to ti je oped kao i u svakom planu jaka ishrana+ Mali broj ponavljanja dosta serija te vezbe recimo 1-5 ponavljanja 6-8 serija ,,,,
Ili da koristis posebnu tehniku kako je ja zovem ,,tehnika drvceta,, uzmes neku  letvicu.. ili nesto slicno stavis na drugi i tako skracujes pokret pri ponavljanju..  tako da mozes podici vise.. znaci skracujes pokret ->i time ganjas recimo maksimalnu ili tezinu vece od maksimalne...
Sačuvana
SAX!
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2012, 12:54:41 posle podne »

Ambiciozan plan,nema šta.....a i marketing je pro. ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 02, 2012, 12:06:06 posle podne »

Alene,šta misliš o ovom napretku..20kg. za 7 nedelja. http://www.strongbench.com/

Mislim da je Milan u Americi dosta naučio o marketingu :D
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 01, 2012, 08:31:01 posle podne »

20kg je 20kg, ko da je bitno, važno da se priča plete  ;D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 17 upita.